Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
5. nov 2009

heli kraaasne brusko 😵 😵

womenne
5. nov 2009

Heli stihla som jej no krasne rastiete 😵 😵 😵 aj učes maš nejaky iny 😵 si ymslim že to bude chlapec si pekna tehulka 😵 😵 či sa ti tam neskriva ešte jedno 😲

womenne
5. nov 2009

baby a ako sa ma kili?neviete niečo o nej a drobcoch??už byvaju v novom domčeku??

lalupa
5. nov 2009

baby dakujem vam este raz krasne!!! 😵

heli,nevidela som,ale urcite si prekrasna 😵

mne maser minule spominal,ze v jeho vchode byvaju 10 a 5 rocne dvojicky, chlapci a potom dievcata, neuveritelne, ze sa druhy raz opat niekomu podaria 🙂

helka1
5. nov 2009

Lalu, tak dva x dvojicky by som uz asi nezvladla.
Tehu fotku este v albume mam, je to v albume A+R po 2 rokoch 😉

ajka72
5. nov 2009

lalu ja som za stretko myslím že dievky by si už celkom dobre rozumeli tak napíš kedy sa ti to hodí a dohodneme potom podrobnosti 😉

bea11
5. nov 2009

ahojte
prosím Vás dávali ste očkovať deti na pneumokoky my máme ísť zajtra na druhé očkovanie a teraz som čítala tu na koníkovi odkaz na článok že v Holandsku stiahli vakcíny z dôvodu troch úmrtí detí tak sa bojím a neviem či ich mám dať druhý krát zaočkovať alebo nie poradte mi prosím

vranka4
5. nov 2009

ahojte 🙂 ,lalu,prajem všetko dobré,čo dobré,najlepšie 🙂 ,hlavne zdravíčko,nech ťa všetci poslúchajú a majú radi 🙂
bea,naši sú zaočkovaní,zatiaľ sme v pohode,ale moja kolegyňa zaočkovala syna proti pneumokokom a dostal pneumokokový zápal stredného ucha,dokonca 2x,robili mu aj drenáž ☹ ....záleží aj na imunite 🙂
ozaj,očkujete sa proti chrípke?

katullka
5. nov 2009

Caute maminky,

lalu, z celeho srdca Ti prajem hlavne pevne zdravicko, vela vela energie a este viac lasky!!!! 😵

nanus, u nas je to s mliekom take vselijake, Samko ten celkom dobre pije-okolo 180ml rano a vecer 150ml ale z toho niekedy 40ml necha. Paulinka ta velmi nelubi mlieko, teda rano vypije okolo 150ml, ale vecer niekedy len cucne 20ml a vrati mi plnu flasu 😒 . No ale s tym asi nic nenarobime, ked raz detom nechuti mlieko. Mam kamosku, co prestala kojit asi v 10,5mes., teda syn sa jej odstavil, no odvtedy ziadne mlieko nechce. Treba to mlieko nahradit mliecnymi vyrobkami a malo by to byt ok. Ale hlavne to nevzdavaj, nasi mali obdobie, ze uplne nam vracali plne flase, a potom sa zase trosku rozpili.

Ludka, ja som velmi rada, ze si sa ozvala, aj mne to velmi dobre padlo, ale ta neuveritlna telepatia. Zrovna som si docitala clanok o Tebe v Mama a ja a pisala som Ti na MK a v tom na mobile Tvoje meno 😅 . Dufam, ze sa coskoro uvidime, ked bude lepsie pocasie, ze nebude prsat, tak by sme sa mohli stretnut v parku.

Mimka, aj mne sa velmi pacia mena Michal, Martin a Matej, ale tiez uz ich vsetci v rodine maju.

lalupa
5. nov 2009

nase mali obdobie,ked nechceli mliecko, asi ho boli prepite...teraz mensia 180 rano vypije,niekedy necha, vecer to iste, niekedy este ked nie je obed hotovy,tak pred spanim 150-180ml vypije, no prva v pohode aj 240 a pila by dalej...
strasne sa rozozrali 😅 a maju velke bruska, tu vahovu stratu hned dohnali, dokonca moja modelka bola par dni po chorobe ako vysavac, jednak odsavala z nas energiu a jednak bola vkuse hladna a plakala...uz osm envedela,co jej dat papat
dnes mali kacku, mlaskali a strasne im chutila...aj kremes si lubovali...proste riadne oslavy ako sa patri 🙂

baby,este varite deckam zdravo a predpisovo?

zabka0609
5. nov 2009

lalu ja len k tomu vareniu,moc nesolim a nepouzivam ziadne korenie ak tak len rascu,neviem ale zvykla som si na take varenie,sem tam urobim aj nieco vyprazane ako napr karfiol to moje zboznuju,ale inak dbam na to aby mali dost zeleninky a z ovocia aspon jablko,banan kedze nic ine do nich nedostanem.cize sanzim sa varit chutne a zdravo a riadim sa tym,ze vsetkeho vela skodi,cize z kazdeho rozka troska. 😉

este by som dodala,ze nase mlieko vypiju jedine s grankom a to rano,na obed a vecer a niekedy stiahnu zakazdym plnu flasu 😀 ,

kocky toto musite vidiet,ja som na to cumela som nemohla,ale urcite si to pozrite.davam link a treba kliknut pod obrazkom je este jeden kde je sipka na play

http://www.srandaweb.com/kseniya-simonova-vitez...

ajka72
5. nov 2009

zabka je to bomba ako to tej babe ide, na čom to vlastne robí, ide jej to skoro ako našim babulkám na tých mag. tabulkách 😅

zabka0609
5. nov 2009

ajka podla mna je to piesok a ona tym rozprava pribeh,myslim,ze tam ide o to ako to bolo pocas druhej svetovej vojny.no nieco uzasne 😅

bea11
5. nov 2009

vranka tak ja očkovať proti chrípke nedávam ani staršie deti som nikdy nedávala mám dosť týchto povinných očkovaní a zatiaľ nie sú nejakí chorľaví tak uvidíme
mne vypijú asi 200ml mliečka 3-4x denne ale pred spaním im robím redšiu kašu

zabka0609
5. nov 2009

kocky idem ja spat, prajem 😉 dobru noc vsetkym

grmitko
autor
6. nov 2009

bea, ja som deti dala ockovat, a nastastie okrem trosku teplotky sme nemali ziadne ine reakcie, Leo mal teraz zapal stredneho ucha a rychlo sa vyliecil, aj Domko mal teraz masivny nalez moxarely a tiez relativne rychlo sa z neho dostal, tak ja to ockovanie iba doporucujem 🙂

proti chirpke nedam ockovat

a inak dobre ranko 🙂 🙂

lumah
6. nov 2009

dobré ránko, tak vidím že ma tu niekto dnes predbehol. 😝
helka a čo má povedať tá mamina z Trenčianskych teplíc, čo má štvoričky. 🙂
grmitko ani ja by som nedala, dosť podostávali všeličoho iného.
bea myslím že to je veľa mliečka zbytočne už, pokiaľ im dávaš jogurty a ty už môžeš aj tvarohové a začať aj s inými mliečnymi výrobkami, tak to je zbytočne veľa, radšej im daj ovocia a zeleninky viac. Naši majú mliečko každé ráno, vypijú tak od 200-250ml a keď nemajú večer kašu, tak tiež ešte miliečko, ale to im už dávno tak dávam.
zabka to mi prišlo mailom, je to super fakt. 🙂

grmitko
autor
6. nov 2009

WAW baby ta ukrajinka, neuveritelne, tomu sa povie talent, uzasne 🙂 🙂

nana77
6. nov 2009

ahojky!
no u nas je to teda fakt bieda s tym mliekom. oliverko v pohode, ale do ondrejka nedostanem uz ani kvapku. obcas sa mi podari ho troska oklamat, nalamem mu piskoty a zalejem 120ml mlieka a to zje, ale samotne mlieko nie. inak syry, maslo v pohode, z jogurtov len pribinacika (kotuha mala vyberava). snad to bude len prechodne, aj ked teda neviem, lebo to trva uz treti tyzden...

ozaj, dievcence, od kedy mozem malym davat citrusy?

womenne
6. nov 2009

čaute baby
včera večer nam Sebko povedal že ho boli pipik tak sm sa šla pozriet a on ho mal napuchnuty ne moc ale mal aj začervenany.tak som dnes šla hned rano na urologiu a tam to len troka potiahol a už šiel hnis 😢 tak mu to vyčistili odrazu prerezali tam veela hnisu sme mali ist do nemocky ležat ale sme sa dohodli na kontroliach tak lietame cely vikend po pohotovostiach a v pondelok k nemu,Chudatko tak plakal 😢 ale ked sme odišli už si aj podskakoval 🙂
Sranda že doktor mi povedal nech mu dam dole ešte slipky a nohavice či mu netečie krvička a Sebino sa toho hned chytil začal plakat že mu tečie krvičkaaaaaaaa 😀 o zlatybo a mame po vyletesmechceli ist niekkam cez vikend 😖 no alehlavne že to už ma za sebou.

grmitko
autor
6. nov 2009

wom, ja potrebujem s Lelkom ist, vcera ked si pretahoval vo vani pipika tak plakal, ze ho to boli, on ma zuzenu predkozku, viditelne oproti domkovi a ma to trosku cervene a bojim sa ze mu to obrezu, ako pre neho asi lepsie, a cim skor tym lepsie, ale ja mam z toho strach, uz som vravela, muzovi, ze ked to bude treba, tak tam pojde s nim on, lebo ja by som tam revala viac ako on 😒

lenkamt
6. nov 2009

ahojte 🙂

Helka - aj ja si myslím že to bude chlapček - pekná si 🙂

Bea - ja som proti očkovaniam ale iba tým kde sú živé vírusy, pneukokoky idem dať 😉 tých sa nebojím 🙂 takže chrípka nie , pneumokoky áno 😅

Nana - naše jedli od minulej jesene mandarinky, takže asi pomaly môžte začať 🙂

Lalu - menej solím, inak jedia všetko, bujóny dávam tie natura 😉

Wom - chúďa, pre tieto veci s pipíkmi som sa bála mať chalana 😔

grmitko
autor
6. nov 2009

inak k vareniu, ja tiez menej solim, pouzivam vegetu bez glutamanu a inak jedia uplne vsetko, no vsetko, co ich vyberave jazycky maju radi 🙂 🙂 lebo nasi su veeeelmi fajnovi papkaci, zeleninu mi velmi nechcu, akurat vyprazany karfiol miluju, z ovocia iba jablko a banan, ale tak som vdacna ze zjedia aspon to ovocie 🙂

mima595
6. nov 2009

ahojte - k ockovaniam - moja segra robi na hygiene - teda Verejny ustav zdravotnictva - a tam mi zistovala udaje k ockovaniu k chripke - takže vraj najnebezpecnejsie na chripke su tie komplikácie, ktoré možu dojsť až k zápalom plúc. Takže ked ockovanie proti chripke tak hned aj s ockovaním proti pneumokokom a ked su nasi zaockovani proti pneumokokom, tak oni ani ockovanie proti chripke velmi neodporucaju.
ale ked mam pravdu povedat, oni zatial neodporucali ziadne ockovanie navyse - co som si davala zistovat 😉 😉

A asi to ockovanie proti pneukokom bude mat nieco do seba - lebo tak ako u Grmi, aj Matus mal teraz zapal stredneho ucha, ale priebeh bol velmi nekomplikovany - jeden den sa stazoval na bolesti, ale po nasadeni ATB na druhy den ako rybicka.

womenne
6. nov 2009

Saška prosim ta ked to vašim robili mali vnutri pipika take krvave?????

mima tvoj to už ma ok????

katarinka123
6. nov 2009

ahojte mima gratulujem ku chlapcekovi.ani neni cas sem chodit tak len tak na skok.ako sa inak mavate?

grmitko
autor
6. nov 2009

wom ano mali to krvave, ved to im strhol, takze sme to macali v repiku, casto a natierali na noc framykoinom 🙂

zefa
6. nov 2009

ahojte
k očkovaniu..aj my sme proti pneumok.zaočkovaný...doteraz sme neboli vážne chorí..klop,klop
my sme boli na preťahovaní pipíka už 3x..v ten deň nekúpať a potom preťahovať po kúpaní tak 3x,prvý deň trochu plakal,ale pri cikaní som mu trochu povytiahla kožku aby mu trčalo kúsok žaluda a tak cikal..ho to vôbec neštípalo..tiež to absolvoval mm,lebo ja po prvom raze skoro odpadla
k mlieku... my už pijeme plnotučné asi 3/4 roka, ale 12l mám vydrží 5,5 dňa.. 😝 umelé brávam ked ideme niekam na dlhšie von...u nás je Nancy mlieková viac ako Samko..tá by bez neho asi zahynula 😀 😀 ,okrem toho zjedia všetku zeleninu(varenú aj surovú)ovocie všetko, milujú hrozno a melony..citrusy sme kôli alergii dali min.zimu len mandarínku(našťatie bola tolerovaná oboma,takže tento rok pridám dalšie),zjedia aj všetky smotanové jogurty, ale tiež vedie pribináčik 🙂

nana77
6. nov 2009

no krpci spia... 😝 . najradsej by som zalahla s nimi, ale varim...

k tym pipikom - u nas jednemu sa to pekne stiahlo same (teda sme cvicievali po kupani), zato druhy tam ma len taku milimetrovu dierocku. a aj ked cvicime, zatial nepomohlo... ale kedze s tym nema ziadny problem, tak to neriesim

womenne
6. nov 2009

baby ja som taka naštvana,nam už nam v školke zmizla mikina,teplaky a dnes skoro boty zmne kožene.Mna skoro piclo ked som nenašla naše.Niko ma totižto rovnake s jednym chlapcom a jeho matke som povedala nech si ich podepiše a onanič a dnes jej synaček zobral naše 🙄 ja som bola jak....proste som sa už nasrala lebo to už nieje normlane,som šla za učkou ta tiež hotova lebo ju matky nepočuvaju ked im povie že musia mat všetko podpisane.Naštatsie sa šla pozriet upratovačka do druhej triedy a našla ich tam on si ich proste zobral a nepozeral čije ma.Ma skoro šlahlo si neviem predstavit čo by som robila keby ich tam nenašli a on si ich zobral domov.

K očkovaniu ja hodoporučujem my sme mali pnemo 23 a je to uplne super ochorenia maju lepšie priebeh ako predtym.A hlavne odvetdy nemali antibiotika čož je skoro 2 roky.