Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
1. feb 2009

ved vidim 😀 a takych dost za sebou 😀

tatolu
1. feb 2009

práve preto si to pamätám 😀 😀 😀

dracik1
1. feb 2009

MM so svagrinou isli kocikovat, ja namiesto upratovania trsam pri svojich oblubenych CD 😀 😀 😀

lenkamt
1. feb 2009

ahojte 🙂

Táničko všetučko naj 🙂

baby ja vás s tým kojením a odsávaním obdivujem. sa som asi totál nekojaci typ, nekojila som vôbec, teda Verču 2týždne ak sa to ráta 😅 a to bolo pre mňa najhoršie obdobie 😝

naše padali tiež aj z postele aj keď lozili, chodia celkom dobre 😅

idem kuk fotky 🙂

tatolu
1. feb 2009

Lenkamt ďakujeme 😉

tatolu
1. feb 2009

Dráčik aj poskákať si treba 😉

dracik1
1. feb 2009

tatolu, aj ja prajem Tanicke vsetko NAJ - ja som taky zabudlivec 😅

veru treba, akurat neviem co si mam skor pustit 😀

womenne
1. feb 2009

čauky baby neviete ako je to spoistkou na auto?Ked si plati a nabura sa auto ide to z poistky však?a postovne to potom musiš ty zaplatiit?alebo ako to je?

tatolu
1. feb 2009

wom
myslím, že to ide z havarijnej poistky (nie zo zákonnej).

Poistka môže byť vyplatená dvoma spôsobmi. Každá poisťovňa má svojho obhliadcu, ktorý určí stupeň poškodenia a berie sa do úvahy aj vek auta (amortizácia). Na základe výsledku obhliadky poisťovňa sumu vyplatí:
1 majiteľovi auta. A to sumu, ktorú vypočítajú a majiteľ si opravu zabezpečí sám. Výhoda, môžeš auto používať do vyplatenia poistky,
2. opravárensjkej firme, ktorá si svoje náklady učtuje poisťovni. Opravárenská firma auto opraví a čaká na zaplatenie od poisťovne. Auto nedostaneš skôr, kým poisťovňa poistenú sumu nevyplatí a tiež kým sa zvyšná suma nevyplatí (podľa tej amortizácie).
Ja som už pri obhliadke musela povedať ako budem chcieť peniaze vyplatiť. Mne to išlo ale z povinnej poistky. Neviem, či je to aj pri zákonnej takto. Myslím ale, že tam nejaké veľké rozdiely nebudú.

tatolu
1. feb 2009

Poistka by mohla byť vyplatená do mesiaca, ja som však čakala 9 mesiacov ☹

womenne
1. feb 2009

ale nič si platit nemusela že?myslim navyše.

tatolu
1. feb 2009

A ešte 🙂 dostala som vyplatené viac ako som mala náklady. Práve pre to, že som nové dvere nekupovala na Slovensku.
Mám totiž staré auto - vtedy 12 ročné

lenkamt
1. feb 2009

ale z povinnej ti neuhradia ak si si to spôsobila vlastnou chybou? či ako?
ja som "dobrý" klient poisťovne zo zákonnej už išla oprava jednej fabie čo som ťukla pri cúvaní na parkovisku a z havarijnej 2x som "Parkovala" a raz nám na parkovisku ukradli komplet kolesá 😀 ten obhliadkár keď ma vidí šedivie 😀

už sa mi pečú buchty, mňam 🙂

tatolu
1. feb 2009

wom písala som Ti, že tie dvere u nás by stáli 15.000 + striekanie a v PLR ma stáli okolo 10 tis aj s nastriekaním. Dostala som od poisťovne 19.000 Sk, ale to som ešte nahlásila, že sa mi tým pokazili puklice a mala som aj zámok na dverách pokazený.
Odniesli si to iba dvere, ale poisťovák napísal, že boli šuchnuté aj blatníky za dverami. Zlatý to chlap 😉

grmitko
autor
1. feb 2009

tatolu, vsetko naj Tanicke 🙂

lenkamt
1. feb 2009

Tatolu - ale faktúru si musela mať na tých 19000 + keď tam odpočítaš spoluúčasť tak nikdy nedostaneš to čo máš na faktúre od servisu 😕

womenne
1. feb 2009

len 😀 tak som zvedava ako to dopadne holt mame smolu 😢 a to ešte vstredu idem ena skok na slovensko konečne prepisat elektriku a plyn a pre prašule huraaa bude na poistky 😵

tatolu
1. feb 2009

Ešte ma napadlo, myslím že pri havrijnej poistke je napísané, aká je spoluúčasť pri poistke. Niekedy býva 500 Sk a myslím, že niekedy aj viac. Asi 1.000 Sk. Túto sumu vypláca držiteš auta (vo vašom prípade asi vy) aj vtedy, keby tá škoda bola iba do sumy spoluúčati.

tatolu
1. feb 2009

Lenka, ale ja som išla tou prvou cestou.
Vtedy faktúru nepotrebuješ. Vypočíta sa to na základe akýchsi tabuliek.

tatolu
1. feb 2009

Grmi vďaka 😉

lenkamt
1. feb 2009

a to nemusíš zdokladovať za čo si to nakúpila??? tak to sa nedivím tým falošným poistným udalostiam 😅 a že sa dobre predávajú kradnuté náhradné diely 😅 najnovšie že netreba volať policajtov keď je škoda pri havarke menšia ako 4tis eur 😨

womenne
1. feb 2009

spoluučast by nemala byt to bolo bez ujmy na druhom aute a neboli pritomny ani policajti 😉

tatolu
1. feb 2009

No teda mne to platili z povinnej poistky toho, kto dopravnú nehodu zavinil. Takže možno preto sa dá dvoma spôsobmi peniaze vyplatiť. Ale nepamôtám sa, že by sa ma pýtal obhliadca, či to bude vyplatené z tej alebo z tej. Lebo on to do toho zápisu uviedol, že budem chcieť peniaze zaslať, a že si auto dám opraviť na vlastné náklady.

Možno pri havarijnej sú vždy potrebné faktúry (keď je tam tá spoluúčasť) 😒 Neviem 😖

lenkamt
1. feb 2009

Tatolu - neviem, ale robila som vo firme kde sa opravovali autá a tam aj keď išlo niečo so zákonnej tak poisťovňa žiadala faktúru, dokonca sme mali zopárkrát aj kontrolu z poisťovne či sme tie faktúry naozaj vystavili.

a k tým ukradnutým kolesám som musela doložiť starú faktúru, faktúru na nové kolesá a ešte aj bloček že sme tam mali bezpečnostné šróby, inak by som si mohla pískať 😖

lenkamt
1. feb 2009

ale možno je to len do určitej sumy to dokladovanie 😕

tatolu
1. feb 2009

wom spoluúčasť je v zmysle zmluvy havarijnej. To znamená, že sa zaväzuješ, že v prípade nejakej poistnej udalosti sa spolupodieľaš na platení. Ty tou sumou spoluôčasti (podľa zmluvy napr. 500 Sk) a poisťovňa zvyšok. Teda neviem či poisťovňa vyplatí úplne celú sumu (tam je tá amortizácia auta). Tam je tá blbosť, že dostaneš eniaze za náhradné diely podľa toho, koľko stáli v čase obstarania auta a nie v čase ako stojí teraz.
Pr. auto je rok výroby 1990 a tie dvere vtedy stáli 15.000,-, nehoda sa stala teraz a dvere stoja 20.000,- Sk. Ty teda dostaneš iba 15.000 Sk, lebo máš staré auto.

Preto sa havarijná poistka neoplatí pre autá staršie ako 5 rokov.

womenne
1. feb 2009

len to vam važne ukradli všetke kolesa?a nechali vam tam aspon cihly? 😀 sorry

lenkamt
1. feb 2009

hej všetky štyri a boli gentlemani nechali auto na tehclách 😀 a policajti prišli fešní 😀 aj tak nechápem dva paneláky tesne oproti sebe auto na aute, auto pod lampou , že sa nebáli 😕
a na just som si objednala rovnaké disky a lepšie gumy 😀

tatolu
1. feb 2009

Lenka ako to je. Stalo sa, že faktúra bola väčšia ako samotná poistka? (teda ak spoluúčasť nemyslím)

tatolu
1. feb 2009

Lenka ale pod lampu je najväčšia tma 😉