Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zinuska
16. nov 2009

katulka ja sa tiez pokusam naucit dvojky,aby chodili pri mne a drzali ma za ruky,ale to sa im moc nepozdava a uz vobec sa nechcu drzat spolu za ruky 😝 Mia ta zbiera kamienky kde sa da a Alex by len behal 🙄 no ale ja pouzivam tie voditka od Zuzky a neviem si zivot bez nich predstavit 🙂 nemame ziadne pady a daju sa aj "soferovat" tie moje deti. uz s nimi chodim aj sama na prechadzky a pekne ich mam uviazanych,no jak keby som vencila dvoch psikov 😀 ale je to paraaada 🙂

womenne
17. nov 2009

Ahojky tak ja som dnesmalych udržala v posteli do 7.20 aj som si podriemala bo boli ticho 😎 no ale potom už Sebino zahlasil:"Mama už ti stačilo nie?"a musela som ist 😀

Katulka ja som malych tiež tak učila maly čerstve 2 ročky ked som snimi už do dediny chodila pešo čož bola jedna autob.zastavka sice som ich občas na striedavo niesla ale naučili sa a odvtedy som kočik už len na zimu využila a ked pršalo.Maly sa mi doteraz držiaza ruky alebo mna,kamoška sa mi na slovensku smiala že ich nenecham samych ale ja som jej vždy povedala že si ich chcem užit kym ma držia,ked budu velky už nebudu chciet.Aj terazsa nas sami chytaju občas pustia,idu sami,alebo sa chytia mdzi sebou 😵

zinu oni ti to na tej chirurgii vypalia alebo skus na urologiu.Tak t je super že maly vie r ja to našich neviem ako naučim Niko škaredo rozprava ale Sebka užmusim učit už vie č,š,ř,-
Nikolasko sa naučil nove slov:NECH TOHO takže to stale opakuje.Su dnes doma bo je tu sviatok si užijem ktomu prši no krasa,ale tešim sa a sobotu pride sestra a ideme do Ostravy na nakupy huráááááááá

grmitko
autor
17. nov 2009

Dani ved aj tu mame sviatok dnes a sme doma 🙂

diddi
17. nov 2009

hlasim kako ok 😀 😀 😀 ...blba cvikla 😝 ....nechapem, pretoze aj predtym som jedavala cviklu a nic podobne som nemala...ale v tom strese som sa docitala, ze 15% ludi toto mava, ze v moci ,alebo v stolici byva zafarbena cvikla a to v tych pripadoch, ked je clovek chudokrvny.....asi si naordinujem zelezo 😝

womenne
17. nov 2009

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaj ježiš je som blba som na to uplne zabudla až teraz som počula čo je dnes za den 😅

dracik1
17. nov 2009

didi, nastastie je to z cvikle, nasi ked jedli cviklu tak mali uplne cervene hovienka 😀

my sme mali vcera strasny den, boli sme poobede na prechadzke, este som si hovorila, ze ake su deti poslusne, ze idu po chodniku a neblbnu...ale o chvilku sa zjavili schody, obaja sa rozbehli a Jakub na ne tresom čelom, baby, za 1 min mu navrela taka hrca, ze som myslela, ze zomiera, uplna panika, som revala na jedneho aj na duheho, no uplna panika....nastastie mu to za 2 hodiny splaslo, ale bola som riadne vystrasena...inak mali sme velke stastie, ze mali tankisticke ciapky - t.j. este ohnute na cele, lebo ak by mal len teknu ciapku, hlavu by si paradne rozbil, jezis ☹

ja si neviem predstavit, ze ked si sposobia nejaky vaznejsi uraz a budem sama, ze co mam robit....

dnes sme boli kupovat zimne topanky, nic nemaju, NIC 😖 , horsie ako za sociku.....stretli sme grmitkovcov 🙂

janulka04
17. nov 2009

jaaaj, diddi..tak je dobre... 😉
a ako sviatkujete?

grmitko
autor
17. nov 2009

a my sme dnes stretli dracikovcov 😀 😀 😀
co dnes varite? ja robim madarsky gulas s knedlou 😉

diddi
17. nov 2009

ja som spravila francuzske zemiaky...riadna prplacka...ale Miuska si vypytala "flanka zemiacik"

janulka04
17. nov 2009

ja nevarim, mam zo vcerajska segedin 😉 😵

nana77
17. nov 2009

dracik, mali su strasne zlati!!! pampusikovia podareni, uz sa tesim na vas, ked im tie ich krasne licka vycmukam 😵 😵 😵

my sme dnes mali palacinky - na sladko aj na slano. a robili sme aj tie s jablckami, co dala lili recept a su fakt uzasne. vobec som nemala potrebu na ne este nieco davat, myslim lekvar alebo tak. boli vyborne aj bez toho.

diddi, tak super, ze to nic nebolo. inak, s tou cviklou som aj ja mala raz taky zazitok, ze som mala uuuuuplne cerveny moc, skoro som na tom wcku odpadla od hrozy, ze co mi je. hned som volala segre (ona je zdravotak) a sme isli bod po bode az kym sme neprisli na tu cviklu. ja uz som bola pomaly poobliekana, ze ideme na pohotovost 😀

janulka, mas velmi pekne mena vymyslene pre babatko, aj tvoje princeznicky su zlatucke 🙂

my sme dnes uz od piatej hore - od toho posunu casu nas oliverko je ako kohutik jaraby a kikirika uz tak skoro 😀

lumah
17. nov 2009

Ahojte!
zinus ja tiež používam vodítka, kým sme boli malí, požičala som ich katullke, teraz už ich mám automaticky pribalené, keď ideme von. 🙂
Ja som dnes varila deťom za dva hrnce, muž sa smial, že to budú jesť pol roka-ja si to dám do avent pohárikov a zamrazím. Jedno bolo paradajková omáčky s morčacím maskoma cestovinami, druhé-keďže som mala kusisko morčacích pŕs - zeleninka s morčacím a ryžou. Jedli to paradajkové dnes. 🙂
Tie palacinky už musím spraviť aj ja, toľko ich všetci vychvaľujete, recept už mám. 🙂
grmitko ja som robila fazuľovú polievku so zeleninkou a mali sme ešte zemiakové pyré s maskom na prírodno.
Naši už rozprávajú sem tam krásne zreteľne niektoré slová, dokonca vety. Dnes Filip stále opakoval "ešte ešte"- žiadne "eče", ale krásne "ešte" hovoril. 😀 David zas vie napodobiť zvieratká-no zlatí sú už. 🙂
nanus naši dnes spali do pol osmej, ale v noci Filipko vykrikoval a plakal-on sa na štyroch natlačí do rohu postielky-má tam hniezdo, tak sa aspoň neobúcha a začne hučať na ratu-bohvie čo sa mu sníva. 😝

diddi
17. nov 2009

aj muz bude robit palacinky,ked dojde z roboty....on robi take fajnove....nase maju spave obdobie..idu spat pekne same,vezmu si flasku s vodou a odcupitkaju do postielok,daju pusinku a pa pa,okolo 21.00 a vstanu medzi 8.30-9.00, a poobede je to rovnake,od 14.00-17.00,este odfukuju 🙂

nana77
17. nov 2009

diddy, to faaaakt??? tak to teda spia uzasne. nasi idu spat o 19.30-20.00, tiez pekne sami, zalahnu a zaspia. ale teda oliverko vstava o tej 5.00 (presne na sekundu), ondrejko ten zvycajne potiahne este tak do 6.00-7.00, a potom poobede spia od 12.00-14.00, plus, minus.

lumi, sikulaci su ti tvoji chlapi!

baby, ti moji nehovoria vobec nic ☹ ... je to v pohode podla vas? oni povedia len mama a ham. a potom take zvuky vselijake vydavaju, ale teda ziadne ine slova, ani ziadne napodobnovanie zvierat...no nic. a pritom sa s nimi tolko rozpravam, pesnicky, basnicky, stale dookola im ukazujem zvieratka, alebo predmety a vysvetlujem, aky zvuk vydavaju (napr. havko - hav, hav, auto-brm, brm), im sa to paci, usmievaju sa, ale nezopakuju... ☹

grmitko
autor
17. nov 2009

nanus to je stale v pohode, nestresuj sa, ono to pride neboj 🙂 🙂

nana77
17. nov 2009

grmi, snad mas pravdu. ja som uz aj vela krat pocula o tom, ze niektore deti sa rozrecnia az okolo dvoch rokov, ale ked pocuvam z kazdej strany, co uz ine deti vedia povedat, tak som z toho trosku nesvoja.... pritom sa im tolko venujem... netreba porovnavat, to je to..

womenne
17. nov 2009

nana neboj naš Niko tiež škaredo a amlo rozprava tiež som ztoho neštastna a každy mi radi počkat...no valim prišiel drahy z prace 😎

grmitko
autor
17. nov 2009

nanus ved nasi tiez do dvoch rokov mali iba par slov a potom to prislo zo dna na den, proste cele vety, takze si myslim ze to pride same od seba 🙂

mima595
17. nov 2009

ahojte - tak sa hlasim, že mam trosku volna - ale s nejakym cudnym pocitom v zaludku 😉 .
Ja som u rodičov, čakam na piatok 😉 a deti odisli s MM do Presova, budu mat vojensku domacnost - normalne som zvedava, ako to zvladnu - bobaci moji ☹ ☹
zajtra idu 1x do skolky po mesiaci, MM v skolke este ani nebol 😝 - no hodila som ich do vody, tak nech plavaju 😉

lumah
17. nov 2009

nanuska jasnééé, oni začnú odrazu rozprávať, že nebudeš stíhať! 😀 Aj u nás jeden deň nič a odrazu na druhý deň nejaké nové slovo povedia. Ale poznám chlapca, ktorý začal rozprávať až keď mal dva roky, dovtedy len hmkal na všetko. Moja dcéra zas keď mala dva roky rozprávala zreteľne všetko a čisto, dokonca aj "r". To je indivduálne, netreba porovnávať. Ešte aby si nemala z nich hlavu kockatú, keď budú jeden cez druhého rozprávať. 😀 Naši toho nepovedia veľa zreteľného, nemysli si, že v kuse zreteľne rozprávajú, to sú medzi tými nezrozumiteľnými dlhými monológmi sem tam zrozumiteľné. 😀 😝 U nás David opakuje, keď sa opýtam a napodobňujem nejaké zvieratko, Filipko sa tiež len usmieva, neopakuje, ten zas sám od seba niečo vysolí. Minule povedal dcére - teda sestre svojej že "vieš čo?" alebo " už si prišla?"-to keď prišla z roboty, tak sme sa smiali na ňom. 😀 😀

lumah
17. nov 2009

mima aký pekné číslo máš. 😉 Už sa musíš cítiť hrozne... 😝

mima595
17. nov 2009

lumah - diky za podporu 😉 - aj sa tak citim, ale nechcem velmi fnukat, lebo v porovnani s tehu s dvojkami je to stale lambada 😀 , a tak nechcem byt za nejaku rozmaznanu, ale už mam toho dost 😉

lumah
17. nov 2009

že aký -ako magyar som 😝 . No viem si ťa predstaviť, nezávidím. 🙂

aneti78
17. nov 2009

ahojte

Mimka, tak v piatok budem cakat netrpezlivo na smsku od teba a potom to roztrubim aj tu 😀 😉 nezabudni....
a dobre si urobila, ze si ostala u vasich, tych par dni oddychu urcite potrebujes.

nasi sa teraz rozpravaju, ze podme uz spat, lebo Mikulas nam nic neprinesie, potom zas debata a potom zase,ze uz bud ticho, lebo ten Mikulas fakt nepliiiide 😀
sa im posunulo vecerne zaspavanie, ja som ho sice neposunula,ale oni este kecaju dlhu dobu,kym idu spat, kebyze nie mikulas,tak tak skoro nezaspia. lenze oni mi stale spia cez obed, dnes napr. tri hodky, cize co by som od nich chcela. no ale rano sa im priserne nechce vstavat, ja potrebujem stihat rano bus o 7:50 a to stiham len tak-tak, dnes bolo volno,tak vyspavali do pol deviatej 😝

katullka
17. nov 2009

Caute maminky,

zinus, Tvoji drobci su este malicki, ale naucia sa postupne. Nasi sa chceli stale rozlietavat na vsetky strany, az teraz od leta je to celkom v pohode,chvilu sa ma drzia za ruku, potom idu predo mnou po chodniku, ale obcas este maju taky ulet, ze mi chcu zdrhnut, potom ich musim trosku postrasit, ze za rohom je velky havino.. 😀 . Inak som bola milo prekvapena, ked sme boli u Saski min. rok v lete, ako pekne Leusko a Domko isli pekne s maminou 🙂 .
Ta baba, co som spominala, tak ona nemala na vyber, ved s dvoma kocikmi, z toho jeden dvojickovy, to by teda nemohli fungovat.. 😝

Lumi, tak drobci uz debatia?Su sikovni, sidielka male 😵 !
Nanus, ani nasi nejako extra nerozpravali v tom veku, v akom su Tvoji, ale za to teraz sa im pusinky nezatvoria a nas vobec nepustia k slovu 😀 Este si zatial uzivajte, kym sa mozte popri nich aj rozpravat 😅 . My sa MM vieme porozpravat iba ked zaspia 😝 . A prislo to tak ako vsetky baby hovoria zo dna na den.
Dnes ma dost hnevali, tak som im povedala, ze vecer ich nebudem drzat za rucicky a nebudu mat rozpravku. A dnes som sa veru rozhodla, ze to aj dodrzim, lebo ma snad nikdy nebudu posluchat. Tak si trosku vecer pomrncali a Paulinka si stale po sepky opakovala:"neposuchali, neposuchali, auto peč, vyliezali, zajta budeme posuchat, bude učička.., no zlata bola 😵
A Samko je zavislak na gastanoch 😀 . On musi stale drzat v kazdej ruke gastan, ked potrebuje volne rucky, tak si ich odlozi, aj to az ked mu dohovorim a potom povie: "gačkan počka" 😀 .
A rozpravku maju najradsej o karkulke a o kozliatkach, to aj 10krat do kola, snad ani nedychaju ked im rozpravam 😅 . No ale huncuti su to riadni, dnes som zase v strese zabudla z izby zobrat nocnik s cikackou, no len co som odbehla do kuchyne uz som pocula chichotanie, uz som vedela kolka bije 🙄 , prelozili si ten nocnik rovno na postel a tam sa spliechali, celi boli mokri, aj na tvari.. 😖 😝

grmitko
autor
17. nov 2009

katullka som sa pobavila na tej cikacej story 🙂 🙂 🙂 si to viem zivo predstavit, ale zase taka urinoterapia je vraj super 😀 😀 😀 😀 😀
nasi sa krasne drzia za ruky, zacala som dost skoro ich cvicit 🙂 🙂 vlastne od roka tak sa to naucili skoro a minuly rok uz boli veeellkiii, ved mali uz dva roky 😀 😀 😀

katullka
17. nov 2009

Sasi, ja niekedy neviem, ci mam nad nimi plakat alebo sa smiat 😀 . A chalani uz mali v lete dva roky? Ja ze menej 😵 . Ale pamatam si, ze sme sa bavili, ze sa rychlo naucili, aj po schodoch.

katullka
17. nov 2009

Sasi a oni su v ktorom mesiaci narodeni?

grmitko
autor
17. nov 2009

v maji Kati 🙂

grmitko
autor
17. nov 2009

a hej naucili sa to skoro aj po schodoch tych nasich zabijackych co si videla sami chodili jak rakety uz v roku a pol, takze su to sikulky moje 🙂