Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zuzka.25
20. nov 2009

ahojteee 🙂

tuším som vám ešte nepísala našu hovnostory zo včera rána 🙂, dráčik mi to tým šľapnutím pripomenula 🙂
no tak ráno decká prišli do izby, že mami, chcem telku... ja spiaca som sa natiahla po diaľkovom, dala dolu tominovi plienku a siahla po lukynovi, nech ho prebalím.. posadila som si ho na kolená... cítim mokro.. hovorím, dokelu, zas si prečúraný... a ono prd... on sa tak pototo.. že mu to tieklo cez pyžamo na zadku, plus po nohe cez pyžamo dolu... proste hovno všade.. na mojej nohe, na tričku, v ktorom som spala, na posteli, plachte, matraci... zemi... som ho ledva prevliekla do vane... takže takéto príjemné prebudenie sme mali 🙂 dúfam, že som vás trošku pobavila 😉

mimiii, gratulka k Vladkovi.. ideálne miery a váhy, super.. rýchlo sa daj dokopy, nech si zasa medzi nami...

marg, pekná posteľ, ale to ste dve takéto obr kúpili? to fakt zmestíte do izby?

lalu, ako som už písala, musíš len vydržať 😉 bude lepšie.. sranda, aké sú rozdielne, že?

lumi, strašne sú zlatí a začínajú sa na seba viacej podobať 🙂 so spaním neporadím, možno zuby, možno spln... možno skúšajú.. ktovie.. ale tiež myslím, že to je len "obdobie" a tiež bude lepšie... ono sa to stále strieda...

wom, no aj tak si borka, že pri takom strachu z vody ideš do bazéna.. koláčik vyzerá super, skúsim niekedy...

dracik... add chodenie bez kočíka... my sme do tých dvoch rokov kočík používali denne... teraz, posledné cca 2-3 mesiace skúšame chodiť už bez... ono, čiste úprimne, mať kočík je super výhoda, aspoň teda pre mňa 🙂, lebo doňho naložím aj čerta a sú spacifikovaní... lenže ja som práve kvôli zime už začala chodiť bez... a tiež, aby sa to naučili, samozrejme 🙂 ale proste s fusakom by tam už boli totálne narvaní a bez fusaku sedieť, to by im riťka odmrzla... takže sme tiež začali s kratšími prechádzkami ála pošta a teraz už občas aj do obchodu ideme takto.. to je teda iný záhul, poviem ti 🙂 všetko chcú, všade chcú byť, všetko ochytať, takže ja to riešim tak, že jeden do košíka hore, druhý do košíka vnútri a ideme 🙂 nosím teraz batoh na chrbte, aby som mala voľné ruky... každopádne, teraz, okolo tých 2 rokov a štvrť badám výrazné zlepšenie hlavne v tom poslúchaní vonku.. už proste zastanú, keď poviem, chytia sa za ruky aj sami seba, čo doteraz nehrozilo... takže áno, príde to 🙂

aneti, tak keď fotky nascanuješ, tak potom pridaj 🙂 som zvedavá na škôlkarov 🙂

žabka, držím palce, nech manža príde ok do UK...a vy za ním s deťmi letíte? ako dlho tam budeš?

lalupa
20. nov 2009

ojejeeeeej, stastna mamina to uz ma za sebou??? 😵 sme stastni spolu s vami, blahozelame,prajeme same stastie, zdravie a lasku, vela radosti spolu celej rodinke, no hlavne maminke vela sil,energie a skore zotavenie sa!

ad kocik, my uz tiez fungujeme bez

zabka,drzime palce

zefi, tak to bol paradny zazitok 😵

dracik, postupne sa naucime ovladat sa, niekedy sa mi aj dari 😀

margaretka11
20. nov 2009

Ahojte, len na chvíľu som sem nakukla a vidím, že Mima už má bábätko na svete 😵 😵 😵 . Želám šťastnej mamine skoré zotavenie, veľa mliečka pre drobuliatko a Vladkovi želám hlavne zdravíčko, nech krásne papá a priberá a nech je slniečkom pre svoju maminku, ocinka a "veľkých" súrodencov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

margaretka11
20. nov 2009

a Zuzi, ak nezmestíme, jedno bude spať na chodbe 😀 . Ale ja dúfam, že to nejak napasujeme, neber mi prosím ťa ilúzie 😢

womenne
21. nov 2009

Dobre ranko ja už fičim od 6.30 a varim chlapom kedže idem preč.Niko ma od rana zachvaty hnevu takže reve a reve 🙄

Zuzi vymate vždy super hovnosceny 😀 maš na ne proste štatsie 😀 😉 ale nechcela by som fuj by som sa asi poblinkala 😅

Kolačik je fakt super,moj muž kolače nemusi ale včera zjedol 2 rady som bola až v šoku.

nana77
21. nov 2009

dobre ranko!!!

MIMUSKA!! 😵 😵 😵 srdecne blahozelame k narodeniu babatka!!! prajeme Vladkovi vela, vela zdravia, stastia, lasky, radosti a dobrej nalady v zivote!!! a tiez srdecne blahozelame pysnemu oteckovi a hrdym starsim surodencom!!!

kocky, toto je celkom dobreeee!!! tak na zlepsenie hmlisteho rana posielam:

https://www.youtube.com/watch?v=VQ3d3KigPQM
grmitko
autor
21. nov 2009

mimuske gratulujeme k Vladkovi, nech su obaja zdravi a skoro doma 🙂 🙂

grmitko
autor
21. nov 2009

ja som vcera zalahla o osmej zarovno s detmi, bola som nejaka velmi unavena, a vstavali sme rano 6,20 🙂 🙂 ja som sice bola v noci asi dvakrat hore, pozriet deti ci sa neodkopali, ale da sa povedat, ze som sa celkom vyspala 😀 😀
my dnes ideme k mamine na oslavu, mala narodeniny, tak sa ozvem az vecer 😉 🙂

jani super video, som sa zabavila 😀 😀

lumah
21. nov 2009

dobré ránko!
zuzka 😀 😀 😀 tuším by si mala podať loto, však s tými hovienkami je to u Vás stále, určite niečo vyhráš! 😀
No dúfam, že to je len také obdobie, túto noc som spala s dadom, je to nápodobne-ráno som ako opitá, nevládzem vstať. 😔
zuzi ale potešila si ma aspoň s tým chodením vonku, že sa to zlepšilo, u nás zatiaľ všetko funguje v časovom období ako u Vás, tak dúfam že aj to chodenie vonku.
Už mi viac ľudí povedalo, že sa začínajú stále viac na seba podobať. 🙂
nanuš dobrééééé 😀

helka1
21. nov 2009

Ahojky,
Mimke aj malickemu prajem skore zotavenie a aby boli co najskor doma pri rodinke 😵

Zuzka, dobre som sa zrana zasmiala, ale verim, ze tebe do smiechu asi nebolo 😅

My uz hodnu dobu fungujeme bez kociarov, drobci bez problemov chodia, len obcas kazdeho z ich napadne ist svojim smerom, to potom kricim, ze ma pocut na druhom konci dediny 😝, nase oblubene su mlaky, blato, priekopy a pod...

Margaretka velmi pekne postielky, akurat by som sa bala toho zliezania, nebojis sa, ze niekedy z toho rebrika spadnu ? Asi som vadna a hladam vo vsetkom problemy uz vopred ... 😔

Asi mi uz sibe, ale uz mam kupeny kociar pre drobca / dobre vyzeral, dobra cena, ...nemohla som oddolat 😅 😀 /

margaretka11
21. nov 2009

Ahojte 🙂

Helka nie si vadná, ja sa bojím presne toho istého, hlavne keď viem, že drobci sú ako živé striebra a všetko chcú skúšať. Ale ja som si v obchode nevedela pomôcť, tie postele vyzerali tak perfektne, dúfam, že tú kúpu neoľutujeme 😢 . Budem dávať na drobčekov pozor, dúfam, že to nejako zvládneme 😉

ja tu zas smoklím pri Jacksonovi, ja som určite trafená, ale už je to tak 😀

helka1
21. nov 2009

Margaretka, no ja to pisem podla toho, ze mne na napr v noci Adamko posadi, vtedy by som mala obavy aby sa nejak neprevalil zle a nepreletel tu zabranu, no a potom on vychadza z postielky/ 2 tycky sme na postielkach odobrali/ este taky rozospaty, obcas ho zatacka...tak len preto by som sa obavala. Ked sme boli mali boli sme s rodicmi na Sirave na dovolenke v chatkach, brat mi zletel z poschodovej posteli a zlomil si klucnu kost 😝 tak len preto tie obavy 😔 . Ale mne sa poschodove postele strasne pacila, len obavy nepustia 😝

margaretka11
21. nov 2009

no Helka tak ja asi idem zrušiť objednávky 😢

helka1
21. nov 2009

Margaretka, to urcite nie !!! Som ta nechcela vystrasit 😨 Ja neviem ci tvoje deticky vstavaju v noci, alebo su ciperne hned po prebudeni, Adamko je este polozaspaty ked uz sa trepe z postele, tak len preto....a navyse ta neg. skusenost mojho brata 😔 ...

margaretka11
21. nov 2009

no naše deti sa doteraz zvykli v posteli max. posadiť, teda v noci. Ráno sú už dosť živí, ale tak som si myslela, že to nejak vybojujeme, aby trochu pochopili...no ale teraz nie som istá...

helka1
21. nov 2009

No mozno ti tu napise nejaka mamina iny nazor...co s tym ma lepsie skusenosti , mozno je tu na MK nejaka diskusia ohladom poschodovych posteli...alebo najdes maminu, ktora poschodovu postela ma a nema s tym problem....ja som od prirody opatrny clovek 😅

margaretka11
21. nov 2009

Heli keď ja som taká trúba. Celý čas hučím do muža, že chcem takú poschodovú posteľ, čo sa dá rozkladať na dve samostatné postele, že najprv drobcov naučíme spať na veľkých posteliach a keď trochu zmúdrejú tak sa posteľ môže zmontovať dokopy. A potom zbadám takúto posteľ v obchode, mozog sa mi asi zastavil alebo čo. Ale brala som to tak, že je znížená a s ohrádkou, deti sa nezvyknú metať v posteli a že to teda zvládneme. Navyše som si chcela zatiaľ nechať tie matrace z detských postieľok a tie dávať na zem k posteli pre prípad nečakanej udalosti. A ešte som chcela kúpiť na schodíky také protišmykové koberčeky (teda ak niečo také zoženiem), tie schodíky nie sú klzké a sú aj celkom široké, ale pre istotu. No ale teraz sa cítim naozaj ako taká hlupaňa a ak si deti niečo spravia tak sa asi rovno obesím 😔 . No čo som to za matku??

dracik1
21. nov 2009

marg, tie postielky su velmi pekne, ale tiez by som sa bala pre tvojich drobcov, ze spadnu, predsa je to vyska...moj synovec spaval v takej istej posteli ale tusim az od 4 ci 5 rokov a uplne v poho 🙂

zuzi, dobra hovienkostory...vy fakt tusim mate na to stastie...inak su ti tvoji chalani velmi sikovni ked su uz pomalicky bez plienok

lumi, inak aj ja vidim zlepsovanie, pomalicky ale je tam....mne ten kocik strasne lezie na nervy ale v meste holt bez neho s takymi malymi deckami zatial existovat nemozem...ked som napr. u nasich na dedine, tak kocik nevytiahnem cele 2 tyzdne...lumi, ja som sa napr. nevyspala v noci od ich narodenia...stale v noci pistia...chceli sme ich prestahovat do vlastnej izby, ale predstava, ze tam v noci musim ist 2-3x brrr, este pockame...a to nehovorim o dennom spanku, aj teraz sa pomalicky modlim, nech potiahnu aspon 1,5 hodiny...ja neviem kedy sa to zlepsi...nasi asi prestanu v 2 rokoch spat a ja si hodim maslu 😝

helka1
21. nov 2009

Margaretka, urcite si dobra mama, o tom vobec nepochybuj !!!! Ty uz si stopro videla tie ziariace ocka Simonciat ked po prvy krat uvidia postielky a zacnu ich skumat... to si viem zivo predstavit 😵

margaretka11
21. nov 2009

no Heli teraz sa tak práve necítim. Ale je pravda, že som si myslela, že deťom urobíme veľkú radosť. No nič, idem sa ja ukľudniť lebo som momentálne v kýbli 😝

zefa
21. nov 2009

ahojte
vítam na svete drobčeka 😵 prajem maminke hodne mliečka,obom zdravíčko,aby na teba dvojky nežiarlili,aby ste boli všetci šťastný 😵 😵
my sme deťom kúpili takéto postele REAjednolôžkohttp://www.drevona.sk/index.php?page=5&cat=247
moje krstné dcéry ked boli vo veku mojich detí spali na "plafone", to im kmotor navrtal tak vysoko postele aby sa dole hrali(vtedy neboli také tie vysoké poschodovky a zvladli to v pohode(rebrík mal 8 schodov si to pamätám)
našla som aj takéto postele a tá modrozelená kombinácia poschdovej sa mi zdá fajn http://lepsiebyvanie.centrum.sk/nabytok/607959/...

aneti78
21. nov 2009

ahojky

Marg, postielky su krasne, ale ja by som este tiez nedala spat hore. kamoska ma o rok starsich od nasich a maly spadol a zlomil si ruku 😔 nemusi sa nic stat,ale moze a asi by si ty kludne nespala 🙂
ak mate navyse malu detsku, neuvazovala si o poschodovej, ktora sa da rozlozit na dve a potom sa z nej spravi poschodova? my mame taku a teraz,kym im staci kusok miesta na hranie (ktore aj tak nevyuzivaju,lebo sa hraju vsade,len nie v detskej 😀 ),tak ho maju, postele su obe na zemi a ked budu skolaci a budu potrebovat pisacie stoliky,tak im uz snad urobime poschodovu,ale teraz este zdaleka nemam odvahu, v noci chodia curat vlastne polospiaci, urcite by este spadli. mozno budu v noci vstavat na wc aj potom,takze neviem-neviem,kedy im tu postel zmontujeme 😀

ja som sama, Jakubko je s muzom na chate a s Tamkou sme si urobili babsky den,ale zacali vrtat, tak sla spat k babke, kedze je poblizku dva kroky 😉

zefa
21. nov 2009

a zabudla som
rozprávky..ja kupujem rozprávky v novinovom stánku,každý deň majú neaké dvd..asi do 2e,ale pozeráme aj na pc...http://www.google.sk/search?q=rozpravky+na+poze... tu si vyberte

kiwuska
21. nov 2009

Mimus blahozelam k babatku hlavne vela zdravia vam obom!!!🙂 musim vam napisat moj dnesny zazitok: prisli sme zo zahoria a u nas v byte v kupelni lezala mrtva mys!!!! netusila ako silno dokazem zvresknut🙂 este ze MM doviezol domov (mala som ist povodne sama vlakom) neviem co by som robila kebyze som sama a zbadam tu mys, len mi nejde do hlavy ako sa mohla dostat do bytu byvame na prvom....

lenkamt
21. nov 2009

ahojte 🙂

Mimuške gratulujem a želám im hlavne veľa zdravíčka a pohodového užitia si mono miminka 😀 som zvedavá na dojmy 😉

baby ja by som to tak čierne s tými vysokými posteľami nevidela, dala by som tam zábrany na rok dva, potom už Simončatá budú veľké 😉 u nás tá zábrana funguje na 100%, kým sa zmestia spia na tej jednej posteli, potom budem dávať z tej vrchnej matrac dole na zem a jedna bude spať tam, no a potom pôjde zábrana hore a jedno dieťa tiež 🙂 na schodíkoch lezú ako kamzíky 😉 / všetko je odfotené v albume 😉 /

womenne
21. nov 2009

Ahojte tak ja som doma od 15.00 kupila som presne tie svetriky čo som chcela takže super,muža som vyzbrojila frote ponožkami ale teraz banujem že som mohla zobrat viac.Fajne som si pokecala so segrou,švagrom a krstnou až mi v hrdle vyschlo 😀
Maly už maju jeden vianočny darček od sestry-ich krstnej kupili im obrovske džipy na ovladanie+ svietiace kolesa su fakt super 😵 😵 😵

mar pozerala som tu postel kde spi druhe babo???som to nejak tam nevidela,či namiesto stolika bude postel?Ja osobne by som ich nekupila tie by som sa bala,naši sa vkuse prevracaju v spanku.

vieruna
21. nov 2009

Ahojte
Vidim, ze je tu nove babetko. Blahozelame Mimi a Vladkovi prajeme vela stastia, zdravia, mliecka a stastnu rodinku.
Womenne vsimla som si tvoj posledny prispevok. Tie auticka dostanu uplne rovnake? Aj ste ich skusali? Lebo moj A dostal raz auticko na ovladanie s tym, ze to dostali sesterkini synovia rovnake a tie auta, rsp. dialkove sa vzajomne bili. Nevedeli sa s tym naraz hrat. Ale to uz bolo davnejsie. Od vtedy to je mozno nejak prespekulovane.
Dievcata mam na vas jednu dost asi blbu otazku. V ramci setrenia casu, nervov a svojej pohodlnosti som doteraz dvojicky krmila z jedneho taniera. Ale zda sa mi, ze ked uz mali rok, tak by mali mat kazdy svoj hrantik. Len si to tak dobre neviem predstavit ze ako 😕 Nechavate tychto malinkych okolo roka uz samych papat a len ich dokrmujete, alebo ako to robite? Ja predpokladam, ze ked necham pred nimi len trochu volne stojaci tanier s jedlom, tak je to za chvilu po celom dome 🙄 Asi som fakt brzda, ale ako ste to vyriesili????

grmitko
autor
21. nov 2009

vieruna ja som ich krmila velmi dlho, sami zacali jest az okolo roka a pol, ked som uz mala aku taku istotu, ze nebud jedlo vsade len nie v tanieri a v brusku 😀 😀 😀 krmila som ich tak, ze som ja mala jednu lyzicku tou som im davala a oni mali kazdy svoj tanierik a svoju lyzicku, ale to iba tak na cvicenie 🙂 🙂 vacsinu som im davala aj tak ja 🙂 🙂 hadam som trosku pomohla 🙂 😉

my sme teraz prisli, oslava bola fajn, cas rychlo ubehol 🙂

adrolka
21. nov 2009

ahojte!!
Mim aj my vám gratulujeme a prajeme tebe aj Vladkovi veeeľa zdravíčka, šťastíčka pohody 😵 😵 😵 😵 Krásna správa!!!
no Vieruna, naše baby majú síce svoje taniere zvlášť, ale ešte ich krrmime. 🙄
my máme asi najmenšiu detskú na svete (aspoň pre dvojičky určite), no neviem aké postele tam my narveme ak k tomu príde. zatiaľ sú so mnou v spálni, vo svojich detských postielkach. ale už teraz ma chytajú mdloby čo vymyslíme.

lumah
21. nov 2009

dracik 😀 😀 😀 ja mám občas tiež nervy nadranc z toho ich rušivého spánku. Vy spíte v jednej miestnosti všetci spolu v noci? U nás to nehrozí, dáme ich síce spať spolu so spálne, ale keď ideme spať, jeden z nás vezme Davida a ide spať do obývačky- no nedá sa inak, budia sa navzájom. Cez deň ich dávam len do spálne spolu, ten čo sa zobudí skor niekedy stihne zobudiť aj toho druhého, niekedy ho stihnem vziať a druhý spí ešte dlhšie. My máme prepojenú obývačku s kuchyňou a dcéra vstáva ráno o pol piatej do roboty, do kuchyne vbehne po tme a vezme si len z chladničky raňajky a desiatu, minulý týždeň sa stalo, že potichu vošla do kuchyne a v tme videla ako David sedí a nahlas dudluje a sleduje ju, keď odišla, začal hučať. 😀 😝
Ja neviem čo to majú za blbý zvyk v poslednej dobe -keď hoickto odíde z bytu a oni to vidia, hučia ako zmyslov zbavení. 😖
Ozaj dnes som robila tie Vaše populárne dolko-palacinky jablkové-ja som robila rovno z dvoch dávok a pridala som aj škoricový cukor a navrch som spravila jahodovú penu-no bolo to fakt mňamko!!!! 😀 Chlapci sa len tak olizovali.