Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

tatolu
1. feb 2009

No mne sa tá havárka stala pred 5 rokmi.
Je možné, že sa to odvtedy zmenilo. 😒

lenkamt
1. feb 2009

nechápem: Stalo sa, že faktúra bola väčšia ako samotná poistka? (teda ak spoluúčasť nemyslím)

evka1310
1. feb 2009

vy sa tu bavite o autacha a ja som pred dvoma dnami suchla nase nove auto o susedov stary srot pred domom ked som parkovala... 😒 ste mi to pripomenuli... 😖 😖

lumah
1. feb 2009

dracik ja mám ohrádku v ktorej budu a ked budem chcieť aby chodili, kupila som popruhy. 😀 Budu ako psíci na vodítkach.

lumah
1. feb 2009

dracik u nás boli dnes nervy, dado zle spal v noci, má soplíky-zbohom plávanie v utorok, normálne mu tečie z nosa, neviem kde to nachytal. 😠 Vytiahla som teplé spacie vaky, lebo sa mi zdá, že v noci máme v spálni trochu chladno, on je taká citlivka na zimu, muž povedal, že budeme viac kuriť-včul, keď už soplí. 😒

lumah
1. feb 2009

Filipko spí len pod španielskou dekou a dado mal taký tenký spacák z tesca na pyžamku plus tá deka a aj tak soplí. Jeeeemine, tuším už aj Fifo kýcha, ma porazí. 😖

tatolu
1. feb 2009

Áno, myslím tým to, že keď je auto staršie, poisťovňa vyplatí iba adekvátnu sumu za auto (lebo je staré) ale v skutočnosti treba kúpiť napr. nové dvere a dať na staré auto. Mne vtedy ten obhliadač povedal, že ja by som v tom prípade zaplatila rozdiel: faktúra z opravovne - vyplatená suma poistky.
Tou adekvátnou sumou som myslela to, že poisťovňa zaplatí iba takú sumu za akú by sa boli vymenili napr dvere v čase, keď bolo auto vyrobeneé, resp. dané do užívania.
Alebo som ho nepochopila? A keď ide auto do opravovne vždy je fakturovaná suma poisťovňou preplatená v plnej výške? (Teda bez sumy za spoluúčasť)

lenkamt
1. feb 2009

z havarijnej vždy vyplácali suma faktúry-spoluúčasť, ale je pravda že staré autá sme neopravovali 😅
zo zákonnej neviem 😅

evka1310
1. feb 2009

lumah - to mas este dobre. tu v IT sa v noci voben nekuri a v bytoch su v kazdej izbe dlazdicky...tomu hovorim v noci zima...mali spia v kombinazach v ktorych chodia von... 😒

helka1
1. feb 2009

Ahojky 😉
Evka to fakt ? A kolko mate stupnov cez den a v noci ? 😨

Kiezby som havarijnu a zakonnu poistku nemusela riesit nikdy 😀

Nasi drobci dneska prespali na obed 3,5 hodiny, uz sa tesim co budu robit v noci 😀

kili
1. feb 2009

evka, skús kúpiť niečo takéto http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=79
je to spací vak vnútri plnený vlnou a tá ma fakt úžasné izolačné vlastnosti. mali sme z nej overaly na von a bola to fakt práda 🙂

lenkamt
1. feb 2009

Evi - 😝 ja neznášam zimu 🙄

Helka - budú spať lepšie ako inokedy, mne sa potvrdilo že čím lepšie spia cez deň tak tým lepšie v noci a naopak 😕

a inak ako - už kecáte? nočníkujete? a pod. to teraz riešime v levíčatách 😉 😀

evka1310
1. feb 2009

helka- no maximum je 20°C a v noci sme na 17-10°C... 😖 plus tie nemozne kachlicky...v spalni mame mramor- este horsie...stare byty ako ten nas nemaju dvojite skla- co teraz mienime vymenit....uz aby bolo leto 😎

nana77
1. feb 2009

ahojky!
tak ti moji zase spali poobede 2,5 hodiny na balkone! som ich musela ist zobudit, aby potom v noci nevystrajali. ale aj tak by sa uz boli byvali zobudili, uz sa mrvili ako mrvenicky male 😵

lumi, no fasa!!! to "potesi" tie sopliky, zvlast teraz, ked potrebujes, aby boli zdravi... myslim kvoli tomu plavaniu, nie ze by inokedy mali byt chori 🙂

no baby, tie poistky...brrrr, nechcem ani pomysliet

zuzik, uz mam vonavecku doma 🙂 🙂 🙂

yasmina
1. feb 2009

evka no 10st to je masaker....preco im nekupis ohrievac?

evka1310
1. feb 2009

yasmina- ale kupila som, taky elektricky...tym drzim teplotu v noci na 18-19°c stupnoch...musim bezat, maly Rudolf je uz hore....

helka1
1. feb 2009

Heh Lenka 😀 , dneska som sa pokusala Adamka posadit na nocnik a chlapca sa nedalo ani prehnut 😀 😀 😀 a utekali sme od nocnikov akoby sa nam v zadku prasilo 😀 😀 😀 . Radka na nom vydrzala take 2 sekundy 😀 . Tot nase pokusy o nocnikovanie. Hovorit sice hovorime ale v nemocnici mamine zabudli pribalit slovnik aby deturencom porozumela 😀 . V augustovkach som nebola hooodne davno, vy ste tam kecali s tym svojim nezastavitelnym tempom, kto to mal stihat ? 😀 Mate tam nieco nove ?
A ty ako Lenka ? Male su zdrave ? Ako ten hemangiom ? Ustupujem ? Adamko ho ma stale rovnaky, ale uz mu to tak nevidiet, kedze ho zakryli vlasy.
Evka uff, to je kosa, teda hlavne v noci ☹. Nechceli ste si priviest zo Slovenska aspon nejaky ohrievac ? My ho pouzivame hlavne teda po kupani 😉

tatolu
1. feb 2009

No a ja som myslela, že máme v dome chlad. Cez deň 23 a do rána 18-19. Teda aspon teraz v zime. V lete budeme mať chladnejšie. Zle je otočený dom. Vtedy je tak cez deň 20 a do rána 17.

Dievky a keď sme pri spaní. Lukymu som dávala na noc vždy niečo, čo malo niečo aj na nožičkách. Všimla som si pri niektorých fotkách, že dávate aj také celé overaliky ale bez nožičiek - spodkov. Od kedy sta to začali dávať? Mne sa zdá, že im v tom je zima.
Oni sa totiž odokryjú a ležia mimo perinky. Ten fusačik sa mi nepáčil, lebo mám pocit, že sa nemôžu dobre otočiť. Možno je to iba zvyk...

yasmina
1. feb 2009

evka no skor by som investovala do radiartora v kt. je olej...sala teplo...nehuci ako teplovzdusny...

lenkamt
1. feb 2009

no naše medzi sebou kecajú riadnou hatlaninou, zrozumiteľne asi 10jednoduchých slov 😀 sem tam cikáme do nočníka, zdráve sú /klop,klop,klop/ hemangion ustupuje krásne už je vypuklý iba po okrajoch a ten stred pekne beľne 🙂
v levíčatách sú nové tehule, snažilky, proste babyboom 😀 a deti ťam kecajú , normálne trojslovné vety 😅 ja sa utešujem že naše majú asi svoj dvojičkovský jazyk takže vlastne tiež kecajú len ja o tom neviem 😀

prišla mi ségra, čaute 🙂

yasmina
1. feb 2009

evka ja som bola v taliansku niekolko krat v zime ...v milane a na ligurii a pouzivali sme ieco take a je to super!!
http://www.wikio.it/prodotto/delonghi-v550920-1...

nana77
1. feb 2009

fu, evka, to mate naozajstnu kosu, brrr 😕 . ja som strasny zmrzlinar, by som tam umrela!!!
my mame v byte cez den cca 22-23stupnov a v noci tak o 1-2 stupne menej. kedysi som davala na 20 cez den, ale teraz, ked sa uz plazia, nechavam tych 22- 23, ked su furt na zemi na bruskach.

co sa tyka spania, moji spia tak, ze maju body s dlhym rukavom, na tom pyzamko-overal (oliverko ma pod nim este aj ponozky take tenke, lebo mava studene nohy - ako jeho mama 😀 ) no a potom uz ich len prikryjem
paplonikom. sice sa odkopavaju, ale nozicky maju stale bud na paplone, alebo v paplone zamotane a nebyvaju studeni, ze by im bola zima

nana77
1. feb 2009

baby, no ale kam ste vsetky zmizli??? 😕 😕 😕

jzfr
1. feb 2009

ahojte,

Evi - vo fr sa vsade v porodniciach pise, ze tych 18°C na spanie dietatkam staci - takze ak to tak dokazete vykurit, tak je fajn 😉 (ked je u nas teplejsie, tak sa deti budia, ze su smadne)

nasi sa tiez stale odkopavaju a tak spia v pyzamku a este takom vrchnom pyzamku, ktore je z fleecu (vo fr stoji kus cca 25€ a maju to v kazdom detskom obchode, dokonca aj v obycajnych supermarketoch) - a ked bolo velmi zima, tak som im nechavala aj body a niekedy aj pancusky

inak aj ten spaci vak, co pisala Kili, je super, no ja som ho pouzivala iba ked boli drobci uplne malinki, ale poznam babatka, co v tom spacom vaku spia dodnes a nijak im to nebrani v pohybe 😉

k tej positke snad iba tolko, aby vam Dani preplatili co mozno najviac a aby ste nemuseli zo svojho platit

katullka
1. feb 2009

Caute baby,

kde ste zmizli? 😕

Sasi, chudak Leusko, prajem mu rychle uzdravenie! A Domko sa ako drzi?

Dracik, aj nam spadla Pauli z postele a dost sme zmatkovali, aj sme chceli ist na Kramare, ale potom ma svagrina zastavila, ze ju mame pozorovat. Inak tym padom pri uceni chodenia sa neda uplne vyhnut, ale treba co najviac prisposobit byt, aby ich bolo, co najmenej. My sme napriklad zrusili postel a spime len na matracoch, a je to super, lozia si po posteli a bez problemov odtial zlezu, je to v klude a bez nervov. Dalej sme tak prestahovali nabytok, aby tam neboli rohy a ked sa par krat smykli na parketach (v protismykovych ponozkach) tak sme kupili koberec a teraz sme spokojni a mame klud. Deti su vacsinou na zemi od kedy zacali lozit, tak su aspon v teple. Oni maju vlastne svoju hernu v spalni, tym, ze sme dali prec postel, tak sa im aj zvacsil priestor na hranie. Zo skriniek a suplikov sme dali dolu uchytky, aby ich neotvarali, lebo tych pricvaknutych prstov co by bolo 😝 A hlavne nasi maju tendenciu vsetko odvsadial vyhadzovat a stahovat, takze by som mala vsetko ich oblecenie asi stale po celej izbe 😀 . Takze ked chces mat klud, tak treba im tu izbicku prisposobit a nemusis sa stresovat, ze Ti odnekial padnu 😉

Inak my sme boli v sobotu prvy krat na prechadzke bez kocika v parku, mali boli strasne zlati 😅 . Paulinka bola trosku nesmela, ale Samko sa hned rozutekal, no ked trosku spadol do snehu, tak taky krik spustil 😀 A hlavne bolo vela kriku, ked sme ich davali spad do auta 😝 A tohoto som sa najviac bala, ze ked ich pustime bezkat po vonku, ci ich este vobec dostanem do kocika.

Bibi, klobuk dolu, ze tak poctivo odsavas, si obetava maminka 😵

Helka, teraz si ich prvy krat skusila dat na nocnik? Aj ja sa chystam az v lete, no neviem ci ich tam udrzim vobec aspon tie 2 sekundy, oni su take zive striebra, no mozno s nejakou knizockou.. 😅

yasmina
1. feb 2009

pozeram Tv Markiza Swordfish 😉

jankabambulka
1. feb 2009

ahojte kočky
chcem sa spýtať, mám stále mnoho mliečka, už ho vylievam, lebo v mrazáku namiesto mäsa máme mraziareň mlieka.
tak som rozmýšľala urobiť im puging z mojho materského mliečka, len neviem či sa môže prevariť??? lebo kedysi som čítala , že sa nesmie prevárať??? ĎAKUJEM

katullka
1. feb 2009

Yasmi, teraz som v nejakej teme citala, ze ste sa bavili o placi deti. Ja tiez nie som zastancom nechavat deti vyplakat. No a uz asi dva krat sa stalo, ze Samko neskutocne plakal, prvy krat ked prisla ku mne kamoska s babatkom, tak spustil taky hystericky plac, pokial som ho nedrzala na rukach, len co som ho chcela polozit, tak ho az triaslo ☹ . Vcera sme isli z chalupy a v aute celu cestu preplakal a tiez ked sme prisli domov som oblecena sedela na chodbe a drzala ho na rukach, aby sa upokojil. No trvalo to spolu s cestou snad aj hodinu a pol, co bol taky. Co by to mohlo byt????? 😕 😢

Ked bude reklama tak odpis 😉

helka1
1. feb 2009

Katulka, ja som ich davala na nocnik 1x, ale svokra sa ich pokusala davat a bezuspesne 😀 , takze som trocha cakala, ze ked dostanu trosku rozum a aj sa mi zda, ze ma rozumia, ale aj tak si spravia po svojom 😀 . Ale skusat nadalej budem, ved uz je nacase 😅
jankabambulka tak s prervaranim MM nemam skusenosti, (osobne by som asi neprevarala, varom by urcite stratilo cenne latky) ale nerozmyslala si nad tym , ze by si ho vyuzila na nemliecne kase, pripadne davat do nejakych prikrmov ? 😉

kili
1. feb 2009

janka, no keď to máš vylievať, tak ten puding je z toho určite lepší 😉