Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
24. nov 2009

Leni, je to take sikovne a chutne, my to mame vsetci radi, muz ked to zacne jest, tak neprestane kym nie je prazdny alobal 😀

zefa
24. nov 2009

tak to tu nepečte len vy dve a dajte postup...ale asi tuším čo to je

nana77
24. nov 2009

jeeeej, to aj my mame radi. volame to indiani a robievam to na vianoce, obcas na velku noc 🙂

zefa, dakujem za recept. este mi, prosim ta, poved, ako nastavujes pekaren? na kolko...

vidis, lilinkovci maju dnes tu operaciu... tak sa pridavame a drzime palce!

aj zabke, hadam dobre docestovali... uz isli, vsak?

nana77
24. nov 2009

teda ti indiani - piskota, koliecko bananu, piskota, prepichnut sparadlom a obliat v cokolade... je to vonco?

lenkamt
24. nov 2009

suroviny

2x bebe keksy kakaové/biele
1x plna dr.oetker vanilková/čokoládová /to je tá čo sa mixuje len s mliekom a cukrom/
3banány
čoko poleva

na alobal si rozložíte 3x7 bebekeksov potrieť mliekom, 1/2 plnky, potom zase keksy potreté mliekom, druhá 1/2plnky, do stredu banány a zložiť pomocou toho alobalu do striešky, nechať stuhnúť a potom poliať čokoládou.
ak použijete kakaové keksy tak plnku vanikovú ak biele keksy tak plnku čokoládovú

nana77
24. nov 2009

ahaaaaaa, tak to je ine kaffe ako som ja myslela... ale dobry tip, urco vyskusam, lebo slinky sa mi zbiehaju len ako to citam

zefa
24. nov 2009

leni...som si myslela na toto...to je ale porcia iba pre mňa 😀 😀 😀 ostatným robím druhú 😀 😀

nani ..to sa nedá poradiť..to má každá pekáreň iné..si to musíš presne podľa návodu

grmitko
autor
24. nov 2009

Bananova strieska

2 balicky kakaovych Bebe keksov
1 vrecusko tortovej plnky v prasku (vanilkova)
mlieko
praskovy cukor
3-4 banány
čokoláda na varenie
2 PL oleja

Podľa návodu pripravíme z prášku vanilkový krém. Na pás alobalu (asi 70 cm dlhý) uložíme tesne vedľa seba v 3 rodoch po 8 keksov. Natrieme ich mliekom a polovičným množstvom krému. Na krém uložíme rovankú vrstvu keksov a tiež ich natrieme mliekom a krémom. Na stredný pás uložíme babány. Pomocou alobalu bočné pásy zdvihneme a spojíme do striešky. Zabalený koláč dáme do chladu stuhnúť. Čokoládu polámeme na kusy, dáme do kovovej misy, pridáme olej a vo vodnom kúpeli rozpustíme za stáleho miešania. Polevou oblejeme pripravený koláč a keď stuhne, pokrájame ho na rezy

bru chut

da sa robit aj ako sachovnica, ze sa stiredaju hnede a biele keksy, alebo opacne, ze kakaovy krem a biele keksy, ja som to ra z orbila aj s tvarohovym kremom a tiez to nebolo zle 🙂

trosku mi to trvalo, robim tie palacinky tak stale odbieham 🙂

lenkamt
24. nov 2009

no už si môžte z receptov vyberať 😀 dúfam že nám ich nezmažú ako duplicitné 😀

grmitko
autor
24. nov 2009

no kym som to ja napisala tak ste ma uz davno predbehli 🙂
ale nevadi, opakovanie matka mudrosti
a tieto nove bebe keksy naozaj 3x7 lebo ich je tam menej ako byvalo v starych tak to presne vyslo 3x8 🙂 🙂 som zabudla napisat

zefa
24. nov 2009

nani ja koza...som myslela,že chceš to nočné nastavenie...a ty chceš asi toto...váha 1000G,program základný,kôrka stredná....si sedím na kábli sorry

leni 😀 😀 😀 oni nás zmažú aj tak bo sme duplicitné mamy 😀 😀 😀

grmitko
autor
24. nov 2009

zefa dobra poznamka 😉 😝

womenne
24. nov 2009

baby ktora ste tu potrebujem poradit v IP ☹

tu striešku som robila aj ja je fajna mnam

grmitko
autor
24. nov 2009

dani ja som tu, co potrebujes?

womenne
24. nov 2009

joj dik ja som asi fakt posero v poslednom čase a moc s namyšlam ☹

grmitko
autor
24. nov 2009

dnes som fotila chlapcov vo vianocnych ciapkach a idem robit pohladnicu 🙂 🙂 pridam do albumu fotky

grmitko
autor
24. nov 2009

no uz su tam 🙂

womenne
24. nov 2009

jej Saš su bohovsky a uplne rovnaky v školke s učitelky daju rady?rozoznaju ich??

už som našla neteriam čo objednam ešte zavolam segre či može byt,lebo staršia je už puboška tak sa radšej spytam či to chcem,mladšiej hannu Montanu a staršej Hiht school musical.

grmitko
autor
24. nov 2009

babulky ja mam doma teraz asi 8 parov sandalok, velkosti 24,25,26, tak ak mate niektora zaujem, dajte mi vediet, kludne ich aj darujem, ako papucky na doma budu este urcite super 🙂 🙂
foto poslem mailom 😉

astora
24. nov 2009

ahoj kočky krasne foto ste pridali a super recept uz viem cim sa budem napchavat najblizsie dni 😀 😀 😀

grmitko
autor
24. nov 2009

Danka, v skolke mali doeraz tricka, na ktore som im napisala mena, takze ucitelky nemali problem, ale myslim ze trosku ich uz rozoznaju, ale musia dobre pozerat 😀 😀

womenne
24. nov 2009

teda super napad si mala stymi tričkami 🙂 astora prosim ta u vas sa už chalani vyburili?už sa nevztekaju,obdobie zdoru a tak?Niko sa mi naučil vrieskat a až pišti 😢

womenne
24. nov 2009

teraz si od jedu roztrhal omalovanku a zobral aj Sebkovi a pokrčil mu juu len preto lebo on si svoju oblial aroztrhal 🙄

astora
24. nov 2009

wom moji maju obdobie lubenia a obdobie hnevu hnevaju sa ale viac menej ked im daco nedovolim a hadzu sa o zem ale to su take par sekundove vypady inak v pohode len Adik ked ma svoj den tak nam to da pocitit všetkym a najhorsie ked vonku prsi a neda sa nikam chodit musim nakupit kyble plasteliny to ich ukludni robia mi sopliky ako tomu hovoria a su spokojny 🙂

womenne
24. nov 2009

tak naš Niko stači aby sa zle vyspal alebo nieje podla neho a spanom bohom je zle proste reve,pišti jak blazen 🤐

fuj štipe ma huba som zjedla tatikov štiplavy šalat 😅 som sa na to akosi naučila.ale mierne štiplave.

astora
24. nov 2009

wom ja ked čitam o menšich dvojkach čo tu pišete tak väščinou všetky prejdeme tym istym viac menej u nas je jeden ten kludnejsi a to sa strieda dakedy je jeden jak med inokedy zas druhy no ja len dufam že už budu len v pohode ozaj ako su na tom vaše deti pravaci či lavaci ???
Naši vyzeraju že budu lavaci

womenne
24. nov 2009

tak unas Niko strieda ale lepšie sa mu kesli s pravou.Sebo sa mi zda že bude pravak.Ale u dvojičkach by mali byt vždy jeden lavak a druhy pravak aspon som tak čitala aj segra je lavačka a ja pravačka.

grmitko
autor
24. nov 2009

moje sestry su tiez tak, ze jedna lavacka, druha pravacka, my sme mali v triede na zakladke dvoje dvojicky, jedny boli tiez tak, ze jeden lavak, druhy pravak a druhi boli obaja pravaci, ak si dobre pamatam 🙂
nasi zatial robia vacsinu veci pravou rukou, Domko obcas zapoji lavu, tak uvidime 🙂

adrolka
24. nov 2009

halooo 😵
grmi, super sú tie fotky 😵 😵
u nás to tiež zatiaľ vyzerá na jedna ľavák, druhá pravák. ja som inak tiež laváčka.
astora, máš pravdu, fakt sa to tak javí, že to máme doma podobné všetky. jedno dieťa kľudnejšie, druhé, naopak 😀