Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

stupidq6
27. nov 2009

Ahojte mňa dnes konečne pustili z nemocky a to som ich prosila na kolenách od utorku som tam bola začala som sa otvárať a mala som veľké bolesti podarilo sa im to zastaviť trošku som si oddýchla no môj muž a mama to už doma s deckami nezvládali tak som sa musela pýtať domov malý ma už peknú váhu ale ešte nech je v teplučku aj keď by som to už mala rada za sebou 😝

vranka4
27. nov 2009

ahojte 🙂 ,dracik,môže to byť viróza,len teploty,možno sa k nim niečo pridruží,nejaký kašeľ ,nádcha,ale dúfam,že nie,že to zvládnete 🙂 ,ja vždy počkám 2-3 dni,keď majú takéto teploty až potom idem k dr.,niekedy trvajú iba 24 hod,minulý zýždeň Mareka držali až týždeň,to už posledné 3 dni užíval aj ATB a stále mal teploty.....skús prestriedať Brufen,Nurofen,Ibalgin-všetko je to to isté v podstate, s prípravkami ,čo obsahujú paracetamol- napr.Paralen,Panadol sirup,tabletky,čípky....keď nezaberie napr.Brufen a do 3-4hod. bude mať znovu vysokú teplotu,tak prestriedaj Panadol,Paralen...odstup medzi by mal byť 6 hod.,ale bežne dávame takto na striedačku aj na oddelení,predsa nebudem čakať 6hod.,aby som mohla dať znovu ten istý liek,ale dám iný druh skôr,ak nezaberie,tak zábaly alebo vlažná sprcha,čípky zaberú skôr ako tabletky alebo sirup,ale nie všetky deti ich chcú dostať do zadočka...ty najlepšie zvážiš,čo je pre tvojho fešáka naprjateľnejšie 🙂 držím palce,nech teploty ustúpia 🙂

grmitko
autor
27. nov 2009

vranka a ty pracujes v zdravotnictve?
lebo mne dokina vravela ze mam vzdy dodrzat odstup aj ked davam na striedacku ine, tak preto som to napisala

stupiq, tak veru setri sa a nech je drobcek co najdlhsie v teplucku 🙂

dracik1
27. nov 2009

vranka dakujem 🙂 , nechapem, nic mu nie je, iba tie teploty 😲 , mne sa zda, ze ten brufen cez den lepsie zabral ako cipok, dam mu o pol noci sirup,ale ak bude spat, nebudem ho budit, vezme si ho k nam do postele, pipina maleho...sasi, mne dokina vravela, ze ak nahodou nezaberu cipky, mozem dat potom skor ten Brufen

grmitko
autor
27. nov 2009

no tak vdaka vam uz budem mudrejsia 🙂 🙂 ale nasim paracetamol vobec nezabera, takze u nas to isti ibalgin, ten jediny zabera, nic ine im na horucku nepomoze 🙂 uz to mam vyskusane

zefa
27. nov 2009

lumi... 😀 😀 😀 a mala si dnes kávu? 🙂 ..no občas všetci máme deň blbec

ale aj mne dokina povedala,že sa môže dať po 3-4 hod. niečo iné ak by to prvé nezabralo...oni sú fest jednotný 😠 ...my sme mali iba raz takéto vysoké teploty klop,klop....a ja som vtedy deti čo najčastejšie ovlažovala po celom tele..mne sa sprcha zdala pre nich drastická,ale viem,že to pomáha

stupid...to mi je ľúto...Miškovi vysvetli,že vonku je blee počasie,že je lepšie v brušku u maminky 😉

dracik1
27. nov 2009

zefa, vy mate rovnaky byt ako my 😀 , uz minule som ti to chcela napisat 🙂

zefa
27. nov 2009

dračik no super...aj lenka má taký..a teraz som si všimla,že máš foto...a celkom výstižné,že keby niečo tak idem 😉 ...ja už by som sa asi nevedela ani postaviť na lyže..a to mám martinky pod nosom a bratranca tam vedúceho vlekov 😝

vranka4
28. nov 2009

ahojte 🙂 ,tak dnes ja prváááááá 😀 😀 ,grmi,robím na detskej onkológii......občas sa názory odborníkov rozchádzajú vo všetkom,ale my bežne striedame lieky od teploty skôr,pokiaľ nezaberá jeden druh ,tak druhý na striedačku...tak ako som písala
dracik,a dávaš aké čípky-paralenové?našim tiež skôr zaberie niečo brufenové ako paralenové,brufen je silnejšíí 😀 😀 ...snáď vám je lepšie a teploty už nemáte 🙂
a od chorôb preč..........čo dnes porábate a varíte?ja už obed na zajtra,lebo budem v službe 😒

zuzka.25
28. nov 2009

ahojte

vranka, obdivujem ťa, že pracuješ na takom oddelení .. nie je to veľmi depresívne? a deti sú v škôlke? pozerám, že ešte nemáte ani tri roky.. a odkedy si nastúpila?

u nás hlásim stav chorých 5/5.. vrátane psa... ja sa cítim ako tehotná, žalúdok ako na vode, nič mi nechutí, bolí ma hlava, hrdlo, proste super.. deti soplia, tomi aj kašle... asi v pondelok predsa len vyrazíme k doktorke...

idem im dať niečo papať, tak pekný deň

nana77
28. nov 2009

ahojky!
vranka, teda, aj ja ta obdivujem, ze zvladas taku narocnu pracu. ja mam niekedy problem uz len vtedy, ked vidim takto chore deticky v televizii...

dracik, nech sa krpci daju rychlo do poriadku. inak, aj ja to tak robim, ked maju velmi vysoke teploty a po nurofene sirupe im neklesne, tak po 4 hodinach dam zase panadol... ale pokial nie su prilis vysoke, netreba to prehanat, vraj su tieto sirupy riadne svinstva... tusim to tu uz kocky aj preberali, nieco s krvinkami, ci co...ak si teda dobre pamatam.

lili, tesim sa, ze ste doma a ze ste ok! tie "sluzby" na kramaroch radsej uz ani nejdem komentovat... ale hlavne je, ze maly je v poriadku a ze sa operacia podarila!

zuzka...!!! 😔 😔 😔 chudatka vy vsetci piati... 😔 . hadam to prejde rychlo. najhorsie je, ze aj tebe je tak velmi zle. lebo ty musis fungovat za kazdych okolnosti, ze jo...?

jaaaj, musim vam napisat nasu novinku (aj ked pre mnohych budem vyzerat, ze som spadla z maliny 😀 ), ale mame novy tlakovy hrniec a dnes sme na nom prvy krat varili hovadzie maso a baby, je to SUPEEEEEERRRR!!! som neverila, ze je to mozne, ale madarsky gulas z hovadzieho masa (1kg) bol hotovy za 30minut!!!!!!!! neskutocne. predtym som ho robila aj 3-4 hodiny...

lenkamt
28. nov 2009

ahojte 🙂

Nanuš - 😀 super že si objavila čaro tlakového hrnca 🙂

ja tiež striedam panadol s nurofenom každé 3hodiny 😉

Vranka , ak si dobre pamätám tak si z bb a okolia, takže onko v bb??? super, môžme sa tam niekedy stretnúť 😉 keď pôjdeme na kontrolu. tam robia najúžasnejší ľudia na svete 😵 😵 😵 vlastne v celej detskej nemocnici som nestretla "zlého" zdravotníka 🙂

nana77
28. nov 2009

leni, no veru objavila 😀 , v mojich tridsiatich dvoch rokoch 😀 😝 KONECNE! ale je fakt super, uznavam 🙂

v suvislosti s tou onko som na vas myslela... ako sa mate? je vsetko ok? je to velmi narocne, vsak? ale na mna ty posobis ako veeeeeelmi optimisticka osobka, pozitivna, vysmiata 🙂 . preto to asi aj dokazes zvladnut... ja si o sebe myslim, ze by som sa zosypala... ale nechcem to zistovat, za nic na svete... 😔

margaretka11
28. nov 2009

ahojte 🙂

baby, poznáte tohto pacienta? Preboha, kde sa takíto exoti rodia?? 😀 😀 😀 :

http://www.mojevideo.sk/video/4000/remi_gaillar...

dúfam, že to pôjde a pozriete si a zabavíte sa. Ale je to dlhšie video, že best of 😉

nana77
28. nov 2009

marg, dobreeee 😀 😀 😀 !!!! sme sa skoro usulali s mm 😀

grmitko
autor
28. nov 2009

joj marg dobreeeee som sa nasmiala ako uz davno nie 🙂

ja mam navareny spenat a pyre, deti este spia, zaspali dnes neskoro tak som zvedava dokedy budu spinkat 🙂

womenne
28. nov 2009

Ahojte babiky

vranka teda klobuk dolu ja by som to nedokazala 😢

nana super vynalez však ja som tiež bola uplne happy ked som snim prvy krat varila,ale dnes napr.1.5hodiny som dusila kytu a ešte neieje uplne mekka ale kašlala som na to 😝 nechapem asi stariš plemeno.

Ja som prave volala s kamoškou mam anti.mirenu a davam si ju aj ja muž mi to schvalil.Ja mam bolesti už 3 dni akramy nikde mam nervy na drdky 🙄 som si avarila s tymi čipkami kurna keby aspon zabrali 🤐

našich dnes asiani spat nedam sme teraz prišli sm sa vozili s tatikom p stavbach ktore ma na kontrolu.

vranka4
28. nov 2009

ahojte 🙂 ,žienky,ďakujem za obdiv,ak sa to dá tak nazvať 😀 😀 ,robím na det.onko v BB úplne od začiatku,dochádzam skoro denne 55km,je to určite náročné na psychiku,len v robote musím byť oporou pre deti a rodičov jaaa 😉 ,tam nemám čas sa nad každým nešťastím pozastavovať,ale cestou domov,alebo doma nad tým všetkým premýšľam a nie je mi to jedno,súcitím so všetkými 😖 ,občas moje deti pozorujem viac ako treba,ale to je už profesionálna deformácia,ale nie je nič krajšie ako vyliečené deti,keď sa o pár rokov ozvú,pošlú fotky,maturitný pozdrav alebo svadobné oznámenie 🙂 ,vtedy si poviem,že tá robota má zmysel 🙂
lenkamt,chodíte do BB na nejakú odb.ambulanciu?určite by som sa rada stretla s vami všetkými niekedy osobne 🙂,možno sa to raz podarí....keď vyhrám v LOTE,ak zorganizujem stretko 😀 😀
marg,supeeeer video,som sa chichotala 😀 😀
zuzka,dvojičky chodia do škôlky od septembra,mali vtedy 2a1/2roka,zvykli si pekne a urobili poriadny pokrok,sú takí vybitejší,smelší a ohromne ukecaní........ja som sa v septembri vrátila do roboty,tak sa snažím.....zuzka,liečkajte sa,nech ste čoskoro všetci fit,toto počasie je ako stvorené na virózy 😒
nana,dík,snažím sa aj z toho negatívneho zobrať len to pozitívne 🙂 ,čo iné mi ostáva 😝

vranka4
28. nov 2009

womenne,čo je to kyta,čo si dusila 😕 😕 😕 ,hlavu si lámem ,čo to asi môže byť,ale nanič som neprišla 🙂

womenne
28. nov 2009

jaaaaaaaj 😀 😀 😀 je to bravčove stehno.

vranka4
28. nov 2009

jaaaaaaaaj,tak to som prvýkrát počula 🙂 ,myslela som,že to bude niečo z mäsa,keď sa to dlhšie varí,ale br.stehno by ma vôbec nenapadlo 😕

womenne
28. nov 2009

taj asom to tiež nevedela ale v mesiarstve robi slovenska tak to tam občas napiše 😎

lenkamt
28. nov 2009

Vranka - my sme si na onko s malou lenkou aj poležali 😢 našťastie len mesiac november-december 2007, ale už chodíme len na kontroly - najbližšia vo februári. takže sa možno aj uvidíme 😉

Nanuška - ale veď my sme už v poriadku, takže beriem všetko okolo mna s úsmevom 😉

womenne
28. nov 2009

Leni ja som s ata vždy chcela spytan nato ale bolo mi to blbe ☹ Verča bola chora na onko? ☹

lenkamt
28. nov 2009

nie. malá lenka mala neuroblastom na nadobličke, vybrali a nebolo treba ani chemoterapiu, takže relatívne nám zostali len smutné spomienky a jazva na brušku 😔

womenne
28. nov 2009

jaj sorry zase som poplietla mena.to je dobre že nemala chemo.čo to vlastne je?na kontroly budete chodit asi stale však?

nana77
28. nov 2009

ked uz nieco muselo byt, chavalbohu, ze je to takto a ze lenuska je v poriadku 🙂

baby, ondrejko ma obdobie hadzania hraciek o zem... , ide ma z toho slak trafit😠 . mali aj vasi take? a prejde to vobec niekedy???

womenne
28. nov 2009

nanaked ešte nehadže seba sameho o zem ako naš Niko tak to je ešte v pohode,to pride okolo 2.5 roku.Mu nevadilo že zem je špinava aleboje vedla mlaky 😀

nana77
28. nov 2009

wom, neboj, ked sa pre nieco nastve, aj o zem sa vie hodit 😀 , krpec krpaty 😀 . najviac neznasa, ked sme vonku a ja ho drzim za ruku, to proste nenavidi. on potrebuje slobodu a chodit si sam, kade sa mu zachce. oliver, ten v pohode ide za ruku, ondrej ani za nic... a tie mlaky...uz teraz su ich kamosky, tak ked budu starsi, ma asi porazi

womenne
28. nov 2009

jejda to poznam aj ja doteraz ma držali za ruky ale ako chodia do školky vrj su už velky a chcu sami ale my chodime cez cesty a ja sa proste bojim ☹ Dne sked sme čakali na tatika pred jednou stavbo išli romovia a detmi -male asi 3-4 roky a tie si behali kade tade aj na cestu ahned naspet 🤐 ja by som sa bala pustit.Ja neviem či by už pochopili že tam nesmiu ako ichto naučit?