Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

aneti78
5. dec 2009

ahojte

wom,ake obliecky? postelne pradlo? lebo ja chcem peppu pig,ale v mojom zozname darcekov su na poslednom mieste kvoli cene, neviem, ci na ne zvysi 😀 no moc by sa im potesili 😀

jolanka, mas kraasne deticky 😉...po dlhej dobe si dala fotky 🙂

my sme dnes vstali o 9:30 😅 ,o dvanastej sa naobedovali a uz spia...zajtra nebudu cez obed spat, ideme na mikulasa, tak som zvedava ako to zvladnu, spolieham sa, ze o osmej vecer uz budem mat klud, len nech si nespomenu,ze v nedelu chodi superstar 😀

womenne
5. dec 2009

Ani na strane 516 dala zuzka link tak tam objednam ale až v pondelok.tiež som cchela počkat ale super akcia kedže maš jedno zadara.

Tu je stale taka hmla ale už aspon vidno ostatne bytovky stale kropi sme chceli do mesta kupit veniec nakoniec sme šli s autom.Tak ja som sa minulu nedelu trapila so svietnikom zo škorice a moj mi ho dnes uplne zkazil 🙄 chytil to zboku a tym padom sa to všetko pokazilo,chudak ked videl moj pohlad hned šiel pre sekundak a lepil 🙄 😀

aneti78
5. dec 2009

hm, ked z toho neviem vybrat, im sa paci len peppina 🙂

womenne
5. dec 2009

a to čo je?nejaka rozpravka?Inak aj naši mali v piatok mikulaša a boli oblečeny za čertikov,kupila som im čelenky s rohami ktore svietia,pomalovali tvaričku a bolo super.Sebko vraj plakal ale že nebol sam plakali aj iny.

zefa
5. dec 2009

jolanka...ty si fotila náš byt? 😀 😀 😀 poriadok celkom jak u nás 😀 😀 ale už si hodne dlho vedia upratovať ked nakážem..a robia to aj na návštevách čo ma teší

zuzka.25
5. dec 2009

čaute v sobotu...
vranka, tak to mas super, že ešte aj teraz ti spávajú, potichu závidím v dobrom 🙂)

wom, ty tie obliečky ale budeš objednávať do čiech, že? no ak sa pridá janka a saška, tak objednám aj ja.. ak nie, tak sa na to vykašlem, lebo poštovné na SKK je 250 ceských korún, ak objednávka nepresiahne 800 ceských...

zefa, tak idem pohľadať kosatkovskú foto aj ja 🙂

lumi, dík, už som to pozerala na mape, že kde to asi je... niekedy tam určite zájdem, kamoška tam hneď vedľa robila, tam ma zavedie.. pre mňa je táto oblasť totál španielska dedina 🙂)

zuzka.25
5. dec 2009

aneti, ja mám pre mojich peppinu, ale aqua draw, tak som zvedavá, či ich to bude baviť...
vstávali ste o 9,30??? wau 🙂 to sa mi ešte nestalo

wom, hej, peppina je rozprávka o takom prasiatku
daj foto čertíkov 🙂

ja som práve zaľahla do postele, bo dnes mám "kľudový režim".. stále som bez hlasu.. pod pojmom kľudový režim rozumejte, kmitala som od rána v kuchyni, alebo s deťmi, alebo som upratovala.. ale už mám dosť.. o pol štvrtej príde u nás mikuláš, tak chalani pôjdu sami s tatinkom... dúfam, že si to užijú 🙂 momentálne vyzdobujú byť, tak obiehajú dokola so všetkými ozdobami 🙂)

vranka4
5. dec 2009

zuzi 😀 😀 😀 -ten kľudový režim bol fakt kľudový 😝 😝

vranka4
5. dec 2009

ja som dnes mala v pláne umývať okná a robiť potom výzdobu,ale je tak škaredo,že som to zrušila 😀 😀

zuzka.25
5. dec 2009

vranka, no hej, kľudový 🙂 v kľude som si porobilaaaaa 😝 😝 😝
tak práve kukám, že ja svoje bandero mám v albume 🙂 od začiatku až po koniec...
okná? sme na 7 poschodí 🙂 tak nehrozíííí

womenne
5. dec 2009

zuzka ano do čr,ty kokso to fakt tak drahe?to ako posielaju?Ja musim tiež počkat na mužovu vyplatu,ale plati to do konca mesiaca tak mame ešte čas.

Tak nam sa nIko zle vyspal a reve a reve.A to ho šiel muž uspat,po 2 hodinach som ich šla skontrolovat,Niko sa hral a muž spal 😀 tak som ho zobudila na striedačku a pri mne zaspal hned lenže spal kratko tak sa amme na čo tešit.

okna umyvat?čo to je???? 😀 si počkam na jar,zuzimy sme na 3 a stači mi.

aneti78
5. dec 2009

zuzka, ano, o pol desiatej, ale to preto,ze vcera pozerali mini talent show a zaspali pred 22:00. ale oni co su starsi,uz pekne vyspavaju rano, do pol deviatej uplne bezne. uz to nie su take soky ako ked boli mali,ze o siestej rano budicek. no a predstav si, ze naobed spali dve hodky, to som necakala,ale zato teraz maju energie za styroch 😀

nasim sa pacia viacere rozpravky,ale ked sa ich spytam ake by chceli ponozky, tielka, spodne pradlo, uterak a pod..tak stale odpoved je peppina....a maju pravdu, fakt je to taky mily motiv 😉
mam vybrate tieto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6572956
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6572965

aneti78
5. dec 2009

ta s bicyklikom je aj na velku postel,ak nebude tak potom taku peppa princeznicka, chlapcenska sa mi paci iba ta,co som dala link

grmitko
autor
5. dec 2009

ahojte
my sme mali dnes pomerne narocny den 🙂 🙂
rano sme vyrazili na vylet k mojej babinke, tak sme boli do tretej, potom odviest mamu a domov (muz bol v praci, takze my aj tak vacsinou znamena ja a deti, pripadne moja mama 🙂 )
prisli sme domov, naklusali ku svarginej, tam chodil mikulas (svokor) rozdal balicky, maly boli zlaty celkom, na striedacku prisiel muz, tak ze ideme pozriet ten gauc, co planujeme uz dva roky 😀 😀 tak sa osprsil a isli sme do Kiky, vybavili sme gauč, bude o 10 tyzdnov, ale bude uzasny, je velky, chcem ho v zelenej, ako mame stenu a uz sa tesiiiiiiim, vybavili sme ho na splatky 😉
http://www.kika.com/sk/katalog/m/obyvacie-izby/... toto je ona, teraz mali akciu, ze v cervenom stoji 749, zeleny potah je za priplatok 70 eur, tak sme ho konecne vzali, uz sa tesim ked bude doma 😀 😀 sice kvoli nemu musime kompletne prerobit obyvacku, lebo je ozaj obrovsky, ale aj tak sa tesim 🙂 🙂
bezim krmit potom dopisem 😎

grmitko
autor
5. dec 2009

idem balit balicky od mikulasa 😀 😀 😀 😀 a vycistit detom topanky 😀 😀 😀 😝
muz isiel na zurku, tak mam klud 🙂

katullka
5. dec 2009

Caute zienky,

Sasi, pekna sedacka, chalani budu mat kde skakat 😀 😉
Inak aj ja som uz dala detom cizmicky do okna, tak idem im pripravit balicky, som zvedava ako budu rano reagovat.

My sme dnes boli s detmi v meste na Mikulasovi, bolo fajn, vystupovala tam aj taka tanecna skupina aj sa dost spievalo, no cely cas sme museli drobcov drzat na krku, tak to bol dost zaberak 😝 . Ale oni ani snad nedychali, boli v nemom uzase 😅 . 😅 .
Ludka Vy ste neboli na Mikulasovi, som Vas nevidela? Stretla som taku dlhovlasu blondynu s dvojkami (Erik a Risko) , zapletany cop, poznas ju? Inak velmi dobre mi padlo ako sme si vcera pokecali, dufam, ze si to este niekedy zopakujeme 😉 .

Aneti, tak to uz mate super, ked tak dobre spinkaju 🙂 , no prijala by som to, ze do 9:30h 😅 . To postelne vyzera velmi dobre.

Baby, ja vobec neviem, ake darceky kupit pod stromcek ☹ . Nasi maju hned aj narodky, izbu maju plnu hraciek. Kupili ste niektora detom kuchynku? Ja som rozmyslala, ze by som im k narodkam kupila, len neviem ktoru.

womenne
5. dec 2009

Ahojte Saška super gauč teda to je jasne že poteši,aj my by sm,e už potrebovali novy ten naš ma sice len 2.5 roka ale je v strašnom stave a ked sa oprieš citit konštrukciu 😖

Dnes ma Niko dohnal k slzam som si porevala vo vani krpec jeden ja už zneho nemožem 😢

Naši si čistii čižmičky sami a jak čistili doslova drhli aj zospodu 😀

aneti78
5. dec 2009

no ja som nakoniec nasla jednu babu, co ma dokonca sklad tuna v presove, tak sa dohodneme a mam sa prist pozriet, tak to uz vidim, ze ich aj kupim 😉 ale mozno to nakoniec bude taky zakladny darcek,lebo sme dnes obehli hrackarstva s muzom a o nicom, nikde ma nic neoslovilo, som myslela, ze prideme a kupime ale kdeze.

katka, ja mam tiez ten problem,ze nasi maju vsetkeho plno, tak uz neviem co by som im kupila. kuchynka je super vec, Tamarka ma len malu, velku som nekupovala,lebo v skolke maju asi styri velke,tak nech nema vsetko to co v skolke hned aj doma 😉
ona len basni o babike s cumlom,ale sak tych babik ma asi pat,akurat,ze ani jedna nema cumel. dokupim cumel a je to 😀

cizmy si dali na jedno okno, snehule na druhe, dobre,ze ich nenapadlo dat este aj papuce alebo sandale 😀 😀 😀

aneti78
5. dec 2009

som zabudla...Saska, super gauc, asi mate velku obyvku.

wom, my mame v nasej sedacke tri diery, na nas nikto nema 😀 😀 😀 a co Niko spravil 😕

lumah
5. dec 2009

Ahojte kočky nemáte náhodou na predaj dve zimné bundičky pre chlapcov č. 86, poprípade 92? Najlepšie farba sivá alebo modrá alebo nejaká podobná kombinácia.

womenne
5. dec 2009

Aneti to sa už hromadi cely tyžden proste on ma vobec neposlucha,všetko rieši hroznym revom ktory sa važne užneda počuvat.Dnes ani poriadne nejdol lebo on to nechce naučil sa povedat nie a basta proste sa zatne.Jauž s neho nemožem,potom dostane po zadku a mne je to luto sa mu chodim ospravdlnovat,alebo sa rozrevem a je to proste stale do okola.

No my mame červenu sedačku s bordovymi flakmi teraz je cela bordova ale mame objednane čistenie tak bude zase červena 😀

vranka4
5. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak my sme dnes boli oslavovať pri bratovi,mal narodeniny,dokonca tam za nami prišiel aj krásny Mikuláš s balíčkami od brata a starkej,dvaja anjeli a čert ,pekne to pripravili,aby deti mali prekvapko,to teda bolo plaču,najprv Ivka-sedela na kolenách ako prikovaná 😒 ,pridal sa aj Marek,hotový cirkus chúďatká moje, darmo sme ich pripravovali,pekne obkecávali.....len dookola omieľali ,že poďme už domov,maminka ľúbim ťa 😉 ,ktovie čo sa im v tých malých hlávkach premieta,vedia ,že Mikuláš je dobrý,všetky tie omáčky ....a fakt bol taký krásny,aj anjeli s čertom,ale odfotiť kdeže....taký mali stres 😒 ,včera v škôlke bol vraj Marek hrdina a dnes ☹
tu už Ježiško nosí darčeky 😕 😕 -grmi,pekná je tá rohová sedačka a v zelenej farbe musí byť ešte krajšia 🙂 ,my sme kupovali novú sedačku vlani pred Vianocami,takže u nás nehrozí...my teraz zvyšujeme nároky-auto by nám mohol doniesť Ježiško 😀 😀

aneti78
5. dec 2009

wom, takze klasika, taky vzdor. ti verim, ze ked je toho moc,tak sa clovek aj rozreve ☹ ale ja uz ked capnem,tak sa neospravedlnujem, treba si stat za tym. ked sa ukludnia, tak potom sa im to snazim vysvetlit...ja po tomto tyzdni mam tiez dost, bola som chora a dost,ale aj ich som nechala doma, lebo mali sople, no uz asi od stvrtka im nic neni a doma sa nudia. a ja som za cely tyzden poriadne nelahla,tak som tiez uz s nervami bola v koncoch 😉 aj ked oni sa uz fakt pekne hraju, no ale tyzden doma je fakt vela, konecne idu v pondelok do skolky.

vranka, no ja som teda zvedava ako nasi, hovorili,ze tento rok sa uz odfotia s mikulasom, minuly rok nechceli ani za nic. som zvedava, ci nespustia zajtra na cely vlak,ked ho tam zbadaju 😀

womenne
5. dec 2009

no veru klasika unas.Mna len proste vytača že on si zničoho nevezme ponaučenie,nemal by už chapat že to proste nesmie,alebo že ma poslucchnut?nedostane ten signal že aha minule som za to dostal nesmiem to už robit?Ja si myslim že by už mali alebo nie?On proste vie že nanho asi nemam a dovtedy ma bude vytačat až prasknem 🙄

aneti78
5. dec 2009

wom, to je aj od povahy, nasi su tiez uplne rozdielni, Tamarka pochopi hned, Jakub to vyostri niekedy az k tomu capnutiu po zadku. ale najnovsie sa aj on trochu meni,ale to pozorujem len asi taky tyzden-dva dozadu, ze ked uz vidi, ze som rozculena, najma, ked tresne Tamku, na to som fakt alergicka, neznasam ich bitky,hoci nie su caste,ale asi prave kvoli tej mojej alergii 😀 od mala vidia,ze to neznasam, nemaju sa co bit 😀 no a ked vidi, ze penim, kricim, tak len skloni hlavu, skrivi usta a odchadza rozmyslat do detskej. ale neni to take to zo strachu, skor ze urazeny,ale aspon prestane robit to co robi a netrucuje uz.
ale kedy dospeju do toho obdobia,ze si dopredu rozmysli,ze toto sa nema,tak to neviem,to si asi este pockame

lumah
5. dec 2009

Katka boli sme tam, ale Filip vyrevoval, chcel behať a to sa nedalo-však by sa nám stratil, takže asi O štvrť na šesť sme odišli domov. My sme totiž boli od pol druhej vonku v kuse, Filip málo spal, tak bol mrzutý. Neviem ktorá to je s tými dvojičkami, ja som tam zas videla dvojky také maličké-možno polročné?

vranka4
5. dec 2009

naši majú tiež obdobie vzdoru typické pre tento vek,pekne na nás skúšajú,čo si môžu dovoliť 🙂 ,Ivka,tá si dá väčšinou pekne vysvetliť,ale Marek,ten hneď začne skákať,dupať,päsťami akože búchať,občas mi povie mama planá 😒 ...niekedy sa mu ujde aj na zadok,jedna výchovná nezaškodí,ak padne na úrodnú pôdu 😒 ,a vtedy akoby si uvedomil,že urobil niečo zlé a začne dookola omieľať-maminka moja ľúbim ťa,už som dobrý,začne ma hladkať a stískať 🙂 ,niekedy už na mojom výraze tváre vie,že sa nespráva pekne a povie,prepáč,už som dobrý 🙂...vtedy som šťastná,že vie rozoznať dobré od zlého a ospravedlní sa...niekedy mi je až do smiechu z tých jeho ospravedlňujúcich rečí 🙂

grmitko
autor
5. dec 2009

dakujem za pochvalu dievcata, gauc bude az o 10 tyzdnov, ale uz teraz sa neviem dockat, my tu mame taky stary z Ikey, uz ma svoje roky a skusenosti za sebou a rozpadava sa, je v polovice zlomeny, tak uz len doziva a novy uz naozaj potrebujeme, tak sme sa konecne rozhodli 🙂 a zrealizovali, my sme nan pozerali uz davno, zvazovali sme, neboli peniaze, splacali sme skrinu, mobil.... ved to poznate
a tak ked su uz veci splatene, sme si povedali, ze si zasluzime gauc 🙂 🙂 neviem sice aku zivostnost bude mat ta zelena pri nasich detoch, lebo ked vam odfotim ako vyzera nas sucasny gauc, tak odpadnete 😝 😝
Anet mame obyvacku 6,5*6,5 prepojeny potom s kuchynou, takze je dost velka, ale ked tam dame tento gauc, tak zaberie pol izby 😀 😀 😀 ale neva, konecne sa nebudeme tlacit na malom gauciku styria 🙂 🙂
nasi dnes boli uzasny, ked prisiel mikulas, pekne povedali meno, Lelko aj spadla hruska zelena povedal, Domko ten Mikulasa odbil, ze on to nevie 😝 😀
ja som uz balicky dala k cizmickam, som zvedava na reakciu rano 🙂 🙂

womenne
5. dec 2009

jaj baby ja som si myslela že to už bude v pohode ale toto je asi horšie ako ked som bola na ne sama a boli malinky.Ja si snad dam predpisat pilulky nauklidnenie 😅 Ale zase aby som nebola zla neje to každy den tak skor každy druhy treti.kamoška mi hovorila že to mala do 4 roka a potom bol klid tak dufam aj ja.

Ale ono to bude aj tym že ja som dost nervozna prenašam to asi aj na ostatnych ale tak si duam že to už skonči a ja budem ako kedysi usmievava..

lalu je kde?

grmitko
autor
5. dec 2009

nasi su povahovo takisto uplne odlisni, Lelko si da povedat, vie, co sa smie a co nie, jasne ze ma aj on svoje muchy, ale je to neporovnatelne s Domkom, ten za vsetko trucuje, krici, bije sa, berie, hadze, proste truc, nechce pochopit, ze iste veci sa nerobia, ale tiez uz vie, kedy to prehnal a potom chodi, ze maminka lubim ta, pozri sa na mna a usmej sa, ked som dobry, tak nemusis na mna kricat, uz som dobry pozri 😀 😀 vtedy je vsetko odpustene, ale vysvetlim mu, ze to sa nerobi, musim si zaklopat klop klop klop, ze odkedy chodim tej psychologicke a skusam jej rady, tak je to s nim ovela lepsie, co ma tesi 🙂 🙂
v pondelok ju budu mat v skolke a ja k nej idem v stredu, tak som zvedava, ze co sa nove dozviem 🙂