Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

adrolka
8. dec 2009

jajjajj, baby, čo to tu zase čítam... veď to je už do nebavolajúce 🙄 🙄
skoréé uzdravenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja tu už od nervozity obhlodávam oškvarky 🙄
lumah- objednala som červeného koňa 😉

nana77
8. dec 2009

ozaj, minuly tyzden sme boli u dracikovcov, tak som dala do albumu par foto 🙂

grmitko
autor
8. dec 2009

nanus, super fotky 🙂 🙂

dracik1
8. dec 2009

vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie 🙂 , bolo to tu uz raz napisane- deti by nemali byt vobec chore 😔

nanuska, fotky su super 😀

baby, moja svokra a svagrina kupili detom na vianoce hupacieho kona pre 2 osoby...ja tym nie som moc nadsena...lebo podla mna ich to bude bavit tak 3 dni...tym padom mi muz povedat, ze nemam objednat toho super skakajuceho konika, ktory sa mi zda 100x akcnejsi a lepsi....sme sa vcera kvoli tomu aj pohadali 😝

nana77
8. dec 2009

sasi dik! no, bolo nam veselo 🙂 . jurko s jakubkom su uplne super, strasne zlati!!! a zivi, sa nam predvadzali, no chutni boli 🙂 . a od mojich fakt vyzeraju starsie, su to take riadne chlapiny (a to teda moji mali nie su ziadne tintitka) a pritom su o mesiac mladsi 😀

dracik1
8. dec 2009

jani, my sme s muzom vysoki, tak to preto 😀 ...myslim, ze Ondrejko k nam do partie uplne zapadne...Oliverko je trosku introvert, ale to sa zrovna 😉

inak cez vikend mal nas Jakubko zachvat placu na ihrisku - nedokazal pochpit, ze traktor, ktory videl na stavbe v jednej zahrade pri ihrisku cez vikend nepracuje...baby, on plakal asi 20 min a dokola opakoval tatoooor 😵 skoro som ho zozrala 😀

nana77
8. dec 2009

deniska, no uvidis, ako bude s tym konikom. skoda, ze sa ta svokra so svagrinou najskor nespytali... to by mne tiez vadilo. moja svokra chodi nakupovat vzdy so mnou take vacsie darceky, alebo minimalne aspon konzultuje. a je to dobre, lebo minule kupila ondrejkovi na meniny taku manusku na ruku - kohuta - ktory ma na brusku gombik a vydava originalne zvuky - a ondrejko sa toho strasne boji, sa rozplace. takze sa s kohutom ani nemozeme hrat...

jakubko musel byt podareny 🙂 , zlatko 😵

grmitko
autor
8. dec 2009

denis, to muselo byt uzasne, nasi uz vedia, ze ked nejaky stroj nepracuje, tak ma prestavku a sami uz pekne povedia, ze maminka bager ma prestavku, oddychuje 😵 😵 oni su na bagre strasne zatazeni, asi im aj jezisko nejaky donesie, ak zozenie 🙂

zefa
8. dec 2009

baby som si po dlhej dobe čítala mamičkovský čas.a jedna dvojmama porodila baby,že pôrodné váhy..3420g a 3080g 🙄 ..tak to sme tu asi ani jedna také guľky nemali

a ked sme pri tých hnusných chorobách ma opozdene osvietilo,čo mne ako decku aj dospelaj pomáha
na zníženie horúčky:..1. egrešový kompot
2. na dlane a chodidlá plátky citronu(deťom nie na priamu kožu..dať trochu obvazu)a obviazať to
3. môjmu bratovi zaberali ked ho holého zabalili do vlažnej plachty a na to suchú..čo najčastejšie..to je vlastne obdoba kúpania vo vlaž.vode ked to deti nechcú

ked mám priedušky...bravčovú(ešte lepšia kačacia )masť.igelit,obviazať
ked nemôžem prehltať...na vatu olej,capnúť na krk,igelit,obviazať
ked mám uzliny na krku...hrubšia vrstva octanovej masti,na to vata,igelit,obviazať
lepšia alternatíva cibuľového čaju...majoránkový.taký slabší môžu aj deti..s cukrom,medom
na kašeľ nám dedko robieval sirup..na jar sme chodili obtrhať mladé výhonky smreku(to bledučkozelené ihličie) do veľkej fľaše sa dala vrstva opláchnutého ihličia,cukor a takto to vrstvil...to pustilo šťavu a bomba na kašeľ..bolo to sladké a pekne to voňalo

no nás doma takto liečili a zaberalo a zaberá to stále... jasné,že aj lieky boli ked trebalo...tak snád niečo pomôže aj vám..a ten sirup budem na jar robiť a mám pocit,že ho rovno zarobím do suda a budem vám ho rozposielať..držkajte sa a choroby už pošlite niekam do prčič 😉

grmitko
autor
8. dec 2009

zefa, pasujeme ta za nasu babku bylinkarku 🙂 🙂
vy tam v horach mate smreky, my tu iba zasmradene stromy 😒
idem si to skopcit, nech som mudra ked bude treba 🙂 🙂

dracik1
8. dec 2009

nani, aj mna to trosku stvalo, teda naserinkalo,lebo penazi nie je nazvys a fakt ich ten hupaci kon podla mna nebude bavit, oni skratka potrebuju nieco co mozu vlacit z izby do izby...oni vlacia bazen plny hraciek a stan z deckej do obyvacky 😀 😀 , ja viem, ze im chcu niecoo na vianoce kupit, ale ja tiez niekedy neviem, co by potrebovali..nechcem mat plny dom hraciek...ja som vzdy taka blba, ze rozmyslam, aj 2 mesiace, ze ci sa im ta hracka zide...nasi sa zo vsetkym co maju maximalne vyhrali...a mozem Vam povedat , ze momentalne u nas ficia drevene puzzle a obycajne vrchnaky z mineralok, ktore si prejladaju z misky a do poharika a naspet 😀

zefa, dobre recepty 😵 a musim suhlasit minimalne s vlaznou plachtou, kacacou mastou, olejom, ale fakt cibula med, cesnak su super zazraky + ja este uzivam pri prvych priznakoch Theraflu a dokonale zabera

lumah
8. dec 2009

adrolka supeeer, ten sa mi tiež páčil, pre kočky bude perfektný. Potom vymeníme dojmy, ako sa deťom na ňom hopsalo. 😀

dracik1
8. dec 2009

jani, este ma napadlo, ze Ondrejko sa boji aj toho hovoriaceho/spievajuceho psa od FP...pamatas? rozplakal sa u nas...no, nasi urcite manusku urcite skolauduju...my mame take manusky z ikei na prsty za 3 eurace a idu na dracku uz 5 mesiacov...skoda, ze sme polovicu postracali 😀 ...teda inak fakt neviem kde v byte ked furt upratujem 😀

zefa, ake postielky ste detom objednali?

helka1
8. dec 2009

Ahojky baby vdaka, zajtra o 8.30 ide na CT, dufam, ze vysledky budu v poriadku 😔 .

Ajka Radka praveze nezistili nic 😠 , skonstatovali ze zrejme nejaka viroza 😖 , viac menej ju len hydratovali infuzkami ☹ . Ked ju pustili domov velmi slabo papala a este slabsie pila - s oboma ma problem doteraz, ale vacsiu starost mi robi to pitie .....

Vdaka za gratulacie na FB !

lumah
8. dec 2009

katullka to bolo ako naplánované v tom tescu. 😀 Škoda že ste nemali krpcov so sebou, ale to by ste asi nenakúpili že? Išli ste aj vy okolo tej havárky, čo dávali večer na JOJ?
hellka verím, že všetko bude ok.
Veru grmitko, chlapci sa teraz stretávajú s roznymi druhmi všelijakých bacilov, musia si vytvoriť imunitu, aj moja dcera bývala zo začiatku v školke chorá, vlastne ona chodila od roka a pol do jasiel už, ale vytvorila si postupne takú odolnosť, že v škole nebývala vôbec chorá, čo už aj mne občas vadilo, by som išla sem-tam na OČR, vtedy sa to ete oplatilo, netratila som tolko na plate. 😝

vranka4
8. dec 2009

ahojte 🙂 ,čo sa to tu dejeeeee?samé choroby ☹ ,grmi,juuuj tie teploty,nech čím skôr ustúpia,nech sú fešáci skoro fit 🙂
helke,držím palce ,nech zajtrajšie CT je negatívne a malý je v pohode,takže teraz v predvianočnom období takéto stresy 😒 ...len nech sme všetci zdravučkí aj s našimi malými pokladmi 🙂
zefa 😕 😕 ,súhlasím s grmi-babka bylinkárka 🙂
naši najmladší tiež ešte kašlú,ale oproti prvému dňu,keď dostali laryngitídu,je to už lepšie,už vlhko odkašliavajú 😒 ,toto daždivé počasie a hmly,stvorené na choroby......koncom týždňa už bude mrznúť,tak hádam vírusy pomrznú 😀 😀

ajka72
8. dec 2009

a skušala si napr. pitie zo slamky, to deti zvykne baviť, alebo ju pri piti niečim zabaviť ja to tak zvyknem robiť ak maju obdobie nepapania s mojimi dievčatami ale je pravda že je to pri jedle a nie pri pití, s tým chválabohu nemám problém,
zajtra na Adamka budem myslieť, prajem tvojej rodinke aby ste mali už pohodové vianoce 😵

grmitko tiež prajem skoré uzdravenie, nás choroby zatiaľ obchádzaju a klop klop klop verím že to aj tak dlho ostane, je hrozné pozerať na detičky ktoré sa chorobou trápia a človek im neviem pomocť, keď napr. začnu mať teplotu normálne mám stres z čoho to je a čo im je, tak nech ste všetci skoro zdraví 😵

lumah
8. dec 2009

My sme zatiaľ zdraví a to už dosť dlho-tfuj-tfuj. A to beháme aj po obchodákoch-tolko budeme provokovať, až si to privoláme. 😒

ajka72
8. dec 2009

veru lumah tiež sa toho bojím že akosi sme dlho zdraví 😒

ajka72
8. dec 2009

http://free.zoznam.sk/video/uz-kopu
dievčatá zaspomíňajte si....

vranka4
8. dec 2009

helka,keď nechce piť-skúšaj všetko lyžičkou,slamkou,z fľaše,meniť hrnčeky,viem,je to ťažké,ale verím,čoskoro sa to zlepší,ešte má určite oslabený žalúdok,netreba ju až príliš nútiť,aj malé pokroky sú pokroky,hlavne,nech má dostatok tekutín 😒 ,keď jej bude lepšie,chuť do jedla príde 🙂

lumah
8. dec 2009

ajka jeeeej 😀

lumah
8. dec 2009

vranka má pravdu, naši aspoň z lyžičky chceli, keď nie z flaše.

ajka72
8. dec 2009

helka ešte ma napadlo taká striekačka čo je pri panadole to zvyknem používať na rozne sirupčeky alebo keď chcem zmiešať sirup s čajom a viem že mi ho z fľaše nevypiju tak im to len pekne na viackrát vstrieknem do ust 😒

lumah
8. dec 2009

ajka vidíš-to ma nikdy nenapadlo.

vranka4
8. dec 2009

ajka,super videá 🙂 😀 😀 😀 -tá tehuĺka,to budú stopro Hamšíkovci-futbalisti 😀 😀 ,a ten malý fešáčik,ako si vegetil pri tom prsníku 🙂

helka1
8. dec 2009

baby a kolko je minimum tekutin pre cca 14-15 kg dieta ? K veceru som slavila uspech, lebo som si k nej sadla a doslova som jej nalievala po troske cajik a pila mi ho, ale ked by som mala zratat denny prijem tekutin tak je to bieda - odhadom 600 ml 😖

grmitko
autor
8. dec 2009

ajka, super video, celkom ako u mna, ked som si lahla 😀 😀 😀 som si zaspominala 😝 😝 ale to uz bolo davno 🙂

grmitko
autor
8. dec 2009

babulky idem haji, hodin kopec a neviem aka nas caka noc, verim ze lepsia ako ta vcerajsia a aj tak musim rano o 4 dat Lelkovi atb, takze zelam dobru nocku a sladke sny vsetkych
a choroby nech vsetky idu uz rychlo od vsetkych prec

helka1
8. dec 2009

ajka taka striekacka je aj pri nurofene, do toho jej riedim nutrolin B, lebo mam pocit ze ani travenie nema OK takze aspon takto jej chcem upravit prostredie v crievkach ....skusala som aj slamku aj menit hrnceky aj menit obsah hrncekov, ona si sice cucne ale hned odvrati tvar ☹