Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
2. feb 2009

Nana, dúfam, že je to u maličkého len prechodné, osobne som sa tým však nestretla. A s tým menzesom máš pravdu, najlepšie bude, keď sa na teba potom pozrie doktor. Ale podľa mňa sa aj tvoje telo dáva do poriadku po dvojičkách a nie vždy sa všetko vyrieši hneď v šestonedelí, niekedy sa problém objaví neskoršie. Ja však dúfam, že to nebude nič vážne 😉

grmitko
autor
2. feb 2009

Marg, zelam ti skore uzdravenie, verim ze my sme uz choroby na tento rok vycerpali a uz pre nas ziadne nezostali 😝 stacilo mi uz, myslim ze aj detom, chudatka moje, ani von nemozu ist, ani nic, len doma sme zavreti, ako v klietke ☹

Danka, olivove oleje su dva duhry, olivovy olej a olivovy panensky olej, ten je drahsi 😉

yasminka som rada, ze ste uz v poriadku, tahalo sa to s vami uz veeeelmi dlho, aj ty si urcite rada

margaretka11
2. feb 2009

Mimochodom Nani, našej Simonke zabiehalo očko. Doktorku som nato upozornila, ale tiež mi povedala, že do roka sa to zvykne upraviť samé. Aj sa to upravilo. 😉

nana77
2. feb 2009

margaretka, dakujem 🙂 . najhorsie je, zistovat si info na nete, tam je skala pricin toho krvacania taka velka, ze mam az strach... ale verim, ze to nebude nic vazne, mozno len nejaka porucha alebo co

margaretka11
2. feb 2009

Ja viem Nani, internet vie niekedy poriadne vystrašiť. Ja som zas dnes listovala v Mama a ja a tam je príbeh jednej maminy, má dve deti a synček je nepočujúci. No a písala, že tie jeho problémy vlastne odštartovala angína, následne prekonal viackrát zápal stredného ucha a teraz nepočuje. No a ja mám teraz angínu, to je ako zákon schválnosti, že práve natrafím na takýto článok. Teraz sa bojím, aby to malí odo mňa nechytili ☹

dracik1
2. feb 2009

nana, zapal stredneho ucha moze vyvolat hluchotu, ale to musi byt extrem.....

kocky, vsetkym prajem rychle uzdravenie.....

katulka, poviem ti, ze este vecer som si ten pad furt premietala a vinna som ja, nemala som ho tam nechat sameho aj ked obklopeneho perinami, dufam, ze postelnym padom sa vyhneme, nerada by som riesila ako manzelka mojho sefa, ked im babo 2 mesacne spadlo z pracky, malo prasknutu lebku, ale nastastie sa to urovnalo

ideme kupat deti placu 🙂

lumah
2. feb 2009

nanuska len dado soplí, filipko sa drží zatial, okrem Libenaru a Sinupretu mu striekam moje mliečko do nosa, preistotu som teraz večer aj Fifovi strekla, zdá sa mi, že už dado dýcha lepšie. Teplotu nemá, aj vonku sme boli, ale do plavárne som oznámila, že tento týždeň nemožeme ísť.Budeme si to musieť niekedy nahradiť.
dnes som to spravila ako tu tuším katullka písala, že pod pyžamko som im dala body a nemusím v noci skákať či sa odkopali. Dado bol vo vaku, ale je mu ešte velký a filip vak nechce-je v nom nervozny. Tak maju aspon to body a deku. maju aj paplony, ale tie su tiež ešte velké.
nanuska s tou zreničkou neviem, ale čo sa týka menzesu, stalo sa to už aj mne ešte niekedy pred tehu, myslím si, že je to z prechladnutia. myslím také prechladnutie, o ktorom ani nemusíš vedieť, len stačí že ta dole trochu ofuklo.
Ja sa zas chcem opýtať: dado je mrštný, ohybný, pohyblivý-niekedy až moc, dokina teraz v poradni povedala, že čochvila bude chodiť, lebo sa už dvíha rovno na nohy, ale svokraq ma upozornila na to, že sa občas trasie-teda ručičky a celé telíčko napne. Som jej vysvtlovala, že to nerobieva, len ked sa teší alebo je nervozny, napr, ked sa mu iekto prihovorí a on sa teší, tak stuhne a trasie ručičkami. ona ma straší, že čo keď je to niečo vrodené,alebo niečo zlé, ale však by mu to už dávno zistili, aj v poradni by si to dokina všimla nie?

lumah
2. feb 2009

dracik my kupeme o 18tejm teda v lete o 19tej, ale chalošov nezaujíma žiaden letný alebo zimný čas. 😝
margaretka mne sa tiež zdá, že dadovi občas zabehne očko, ale už to poznám u dcery, že sa to upraví-hlavne ked niekam doboku pozrie.
ozaj nanuš, vraj po porode sa telo dáva do poriadku aj rok, preto by sme nemali nejak silovo cvičiť a namáhať sa nejak moc, lebo ženské veci to može poškodiť. A zvlášť maminy čo koja, by nemali vcičiť moc, lebo vraj ide adrenalín dieťaťu do mlieka.

womenne
2. feb 2009

lili ja som bola smalimy uzubarky ked mali 2.5roka a kamoška ma vysmiala 🙄 že ich kade tade vlačim zatim čo ona nchodi nikde a mala by 😖
no ale ktej zubarke vraj sa chodi až 3-4rokoch takym malym nema čo vyšetrit iked zubky maju ale aj tak im vypadnu a ked som sa pytala kedže sebkovy narastol jeden spodny trošku vykryveny vraj sa mu to upravi bo im dorastu dalšie zubky takže sa to posunie.
no ale neviem ako to je uvas 😉
ladovy šalat bol super zajtra kupim biely jogurt a sebe budemrobit častejšie,a drahemu idem spravit z kyslej smotany+ kuracie mesko na zajtra.

margaretka11
2. feb 2009

Vidíš Nana, Lumah potvrdila, čo som písala aj ja. Ten prvý rok po pôrode sa môžu stávať takéto veci lebo sa ti telo musí vrátiť do stavu pred otehotnením a to zaberie nejaký čas 😉

Lumi u našej Simonky bola aj tá nevýhoda, že má bližšie posadené oči a ono to niekedy skresľovalo a zdalo sa, že zaškúlila. Ale do roku sa to pekne upravilo 😉

grmitko
autor
2. feb 2009

my sme boli oficialne prvykrat u zubarky ked mali 1,5 roka a odtedy chodiem pravidelne kazdeho pol roka 🙂 skontroluje im zubky a sme spokojni 😉 ja si to pochvalujem 😀

lumah
2. feb 2009

margaretka tiež si myslím, lebo malé deti ešte nemaju očné svaly také vyvinuté, preto im možu zabiehať očká.

womenne
2. feb 2009

juj baby čo za članok som čitala des 🤐 dost sa zaujimam o krizu a tak zhanam všeliake članky a tento je napisany super a aasi aj najpravdepodobnejši 😖 achjo asi to budem musiet prestat čitat 😝

nana77
2. feb 2009

dievcata, tak vam dakujem za rady. dost ste ma ukludnili, ste strasne zlate 🙂 . kazdopadne ako s oliverkom tak aj somnou pojdem k lekarom a snad sa to vsetko aj potvrdi 🙂 !

froschka
2. feb 2009

ahojte, konecne mam pojazdny moj laptop tak mam pokoj a nemusim sa hasterit s muzikom

zabcence uz spia chvalabohu kazda vo svojej posteli ale stale musim byt pri nich kym nezaspia, drzat za rucicku a nieco im rozpravat-sepkat 🙂 , inak sa mi budia okolo 6tej na mliecko a pak vstavaju o 7.30, 8.00...najhorsie je ale ze mi vylezu z postele uz aj v spacom vaku a chodia si po byte ako dve vrecia 😀 co sa im nechce spat, tak aj za to musim byt pri nich bo by mi do polnoci vyliezali 😀

bibianka
2. feb 2009

Nana, Filipko má tiež jednu zreničku väčšiu. Všimla som si to asi pred mesiacom a dosť som sa vydesila. Pozrela som si staršie fotky a našla som to aj tam. Fakt je, že nikdy nespadol ani si nijak neudrel hlavu, na neurológii mu robia ultrazvuk, všetko o.k., tak neviem, čo to je. No ale keď som to teda objavila, zbalila som ho a zašla s ním k očnému a ten povedal, že to nič nie je.
A vidieť to hlavne v šere, keď sa rozširujú, pri jasnom svetle nie.

katullka
2. feb 2009

caute,

margaretka, chudatko, prajem Ti skore uzdravenie!!!

Sasi, no je to hruza s tymi chorobami, snad tie atb uz leuskovi zaberu a budete sa moct konecne vonku trosku vyvetrat, je to otrasne byt celucky den zatvoreni doma 😝 .

dracik, oni uz su dost velki na to, aby boli len tak na posteli, nam sa to stalo v 4mesiaci 😔 . Paulinka lezala uplne pri stene takze do stran nemala kam spadnut, no ona cuvala s hlavou do zadu, vankuse spadli a ona tiez 😢 . Ale je malo deti, ktore vobec nespadli, takze nestresuj, to mas ponaucenie do buducna, tak ako sme to mali my vsetky 😉 .

nana, ja by som sa tiez na to ocko spytala pediatricky, no myslim si, ze je to len vo vyvoji a upravi sa to. Mna poslala pediatricka s Pauli ocnej, ze jej jedno ocko ubieha, no ocna povedala, ze je ok.

fro, aj my musime byt vecer pri drobcoch ked zaspavaju, inak by bolo toooolko kriku, ze by nas susedia asi vystahovali 😀 . A tiez vedia v tych vakoch behat, teda vedeli v tych od Tesca, boli v tom smiesni, ked tak utekali, ale teraz maju take teplejsie a v nich este nebehali.

Inak baby, ja som dnes drobcom zarobila mlieko o 6:45h a potom sme spali my s Pauli do 9:30h a Samko do 10:15h 😝 . No ako na dovolenke 😅

zinuska
2. feb 2009

ahojte baby! dlhsie som tu nebola,mam inu robotu,ale dnes som sem musela prist medzi vas sa podelit o nasu velku radost v rodine 😵 dnes porodila moja sestra dievcatko,sice malilinke 1420g a 42cm (kvoli preeklampsii) ale je v poriadku,tak sa strane tesime 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ...drzte malickej palceky prosim,nech co najrychlejsie naberie a nech je uz pri maminke. paa

katullka
2. feb 2009

jeeeej Zinus, blahozelam sestre k babatku,prajem jej vela zdravicka!!!!
A vy ako sa mate, co dvojky a Maximko?Zacala si pracovat?

zinuska
2. feb 2009

dakujeme Kati! nie nezacala som pracovat,len brazdim po nete a robim obchody.. 😉
dvojky su genialne,ale sak to vy vsetky viete,ake to je z dvojkami 🙂 s Miou je vazna sranda,ona je peckova 😀 alexik je take naozajstne babo,hraje sa,spinka,veeeela papa /hoci skor nato vyzera Mia 😀 /,ale mala keca,robi si z nas srandu,opakuje co sa jej podari,hovorime je veduca 😀 😀 maximko bol minuly tyzden chory,tak bol doma,ale skolku uz zvlada paradne,nehovorim,tesit sa tam netesi,ale uz nie su place. tak super. a co Paulinka a Samko?chodia uz,alebo je snaha o to? boze tot mali 8 mes,ked som ich videla a onedlho budu mat uz moje 8 mes 😅 strasne to leti..

kili
2. feb 2009

čaute, zinu, však maličký má skoro toľko, čo moji dvaja dohromady, to bude dobré 😵 a ešte k tomu predpokladám, že je malý kôli preeklamsii ale "dozretý" je viac, čiže sa asi narodil v neskoršom tt

S. sa niekedy budí po obednom spánku zo šialeným revom, mám pocit že vtedy, keď zistí, že tam nie je A., musím odpozorovať.

katullka
2. feb 2009

Zinus, to je super, ze Maximko uz neplace, tak konecne si uzivas matersku s dvojkami, koliky uz su na stastie prec, tak je to fajn. Pozerala som album drobci su krasnucki 😵
No a nasi uz behaju dva mesiace, no su to zive striebra stale v pohybe. Teraz uz ani v stolickach nechcu byt, takze ich krmenie da riadne zabrat. Vecer uz ich mame na rukach a musime im stale nejake zaujimave predmety podavat, aby vobec otvoili usta. A zacali dost po sebe opakovat, samozrejme, ze hluposti, takze je s nimi riadna zabava 😀

zinuska
2. feb 2009

kili,ja viem,pri porovnani s tvojimi drobcami je to super vaha. ja si tiez myslim,ze to bude ok 🙂 sestra rodila 36+0,ale mala jej vraj v brusku nerastla a pri sone jej povedali,ze je o 5 tt pozadu-vraj je hypotrofik. ale nemam este presne info,no lezi na Kramaroch,tak verim,ze tam su super doktori a o obe sa dobre postaraju.

zinuska
2. feb 2009

jeeejda kati,tak to sa ospravedlnujem,ze mi taketo uslo,ze uz tak dlho chodia,ale vy ste doslova hypersuperrychle dvojmamy a no kto by vas stihal???!! 😉 😀 a navyse mne ide brutal pomaly net,tak niekedy nemam sancu si vas ani precitat 🙄

...fiha,tak taki zivi su? no mam sa naco tesit,co? 😅 zrejme si naplno musim uzivat to,ze su na jednom mieste 😀 Pri jednom mimi sa to da stihat,som zvedava,ako to bude s dvoma naraz 😀 😝 idem vybrat pracku ...sak ja tusim periem celej dedine 😝 😝 🙄

katullka
2. feb 2009

baby idem spat, dobru noc!!!

yasmina
2. feb 2009

aj ja 😉 dobru a neplaclivu ...aspon taku my potrebujeme 😉

kili
2. feb 2009

zinu, no vidíš, to je super, však skoro donosená, to už má aj sací reflex a tak sa aj podarí kojiť, keď trošku zosilnie 😵

grmitko
autor
3. feb 2009

dobre rano

tak u nas sme mali hroznu noc, Domko ma teplotu 38, kasel dvakrat taky ako mal, tak dnes idem s nim, ale musim vziat aj Lea, lebo ho nemam kam dat, uz sme u dokiny vareni peceni, ach kedy toto skonci ☹

womenne
3. feb 2009

Saška božinku čo to je svami? ☹ tak nech sa ztoho rychlo dostanete,moji drobaci ich to riadne chytilo,skusu im navarit ten majorankovy čajik pri laryngritide nam pomahal a vieš ako často ju maly naši ☹
ja mam dnes alebo zjatra dostat mrchu je mi tak zle,všetko ma boli začinam uvžovat nad tym telieskom čo nemaš 5rokov kramy stoji to 5000.-ma to niekto zvas?ake su skusenosti?naozaj niesu kramy aleslabunke krvacanie?

yasmina
3. feb 2009

grmi joooj to mi je luto ☹ Domkovi by mala dat sirup Spiropent a na take dusive zachvaty kaslu tabletky Medrol...skuss pytat aspon ten sladky sirup je to pspeci na dychanie...a na kasel sme este mali Aerius...
nech ste skoro zdravucki,..