Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
14. dec 2009

lalupka u nás to mal len jeden, druhý v pohode-nič nedostal.
wom ja som volakedy piekla že som potrela pred pečením, ale v tomto recepte sa potrie, hneď ako vyberieš z rury-teda ešte horúce.
chulia veru, ako pri jednom-rodičovský je len jeden, tiež som skoro zinfarktovala, keď som si dávala žiadsoť, je tos trašne nespravodlivé, určite to zmenia, keď sa ma to už nebude týkať, ako doteraz všetko čo sa dvojok týkalo. Keď sa mi narodil - v julii, nemala som nárok na jednorázový peíspevok tých 21 tisíc, lebo som bola druhorodička a od januára potom dali už aj druhorodičkám. Tak počítam s tým, že určite, keď budu mať moji chalani tri roky a pojdem robiť, schvália rodičovský aj na dve deti. 😠

lumah
14. dec 2009

s.t.i.p.k.a ja som tehu zvládla v pohode, rodila som spontánne-pokial ti možem poradiť, ak to pojde-teda že nebudeš mať problémy a budu v dobrých polohách, roď spontánne, ak máš ešte jedno malé dieťa a budeš mať brucho zašité, budeš musieť deti dvíhať-myslím že s jazvou je to horšie-dlhšie sa hojí.
No a po porode - to ti vobec nezavidím, ja soby som bez pomoci asi ťažko zvládala dvojky, nie to ešte malé ani nie dvojročné bábo k nim. 😒 Ale človek dokáže aj nemožné - keď musí. Jediné čo ti možem odporúčať, vždy keď budu spinkať, pospi si aj ty, aby si to s nimi vládala všetko. Robota počká, rob len to najnutnejšie a samozrejme určité veci v domácnosti by mal na seba prevziať aspoň manžel, keď už nemáš koho k sebe. Moj muž chodil do roboty a pritom mi pomáhal vo dne-keď bol doma a aj v noci.

alienka73
14. dec 2009

Ahoj Stipka, ako tak citam , sme na tom podobne. Ja mam sice uz 2rocneho chlapceka ale je dost zivy a nespavy a tak isto nemam v rodine zatial ziadnu pomoc takze mam rovnake obavy ako ty. Ja som sa o dvojickach dozvedela pred mesiacom takze sok uz ako tak pominul ale stale na to myslim a rozmyslam ako to bude ako to zorganizujeme a pod. Aj ked ako ti uz dievcata napisali teraz dopredu to nejde, kedze nevieme ake deti budeme mat. Tak ti drzim palce aby si mala bezproblemove tehu a aby bolo vsetko v poriadku 🙂

womenne
14. dec 2009

lumi a to sa potom ako zapečie?srry že sa stale pytam ale ja som moc na pečenie nie.

s.t.i.p.k.a
14. dec 2009

Mamče, díky za rady, já vím, že zvládnout se dá všechno, ale přeci....... Stres to snad ani ne,Matýsek to nedovolí 🙂 , jen no je moc hodný, chtěli jsme s ním na hory, v létě si to užít a pak třeba druhé...
A kojily jste dvojčátka? Já právě malého jen 2 měsíce, byl to docela horor málo mléka, než jsem na to došli, řval u kojení, kojila jsem i 2 hodky, mám z toho špatné vzpomínky, tak ty dvě mimča no nevím.
Alienka taky držím moc palečky a úplně chápu na co teď asi hodně myslíš, ten náš malý je aspon hodný a spí celou noc i když se nám v noci nacpe do postele, jinak řve. To ho musíme taky nějak odnaučit a ještě nemáme zoubky, jen dva dole, tak nás nějaké horši noci ještě čekají. Tak snad budeme mít spavé a hodné miminka
😉 už jsem i koukala na něco na net a jak psaly holky, pevný režim co nejdříve zavést.

zefa
14. dec 2009

babuľky tehulky
my sme išli už z nemocky pol na pol...raz kojenie raz UM..kojila som takto 3 mes...potom už len na um...aj mne muž pomohol,ked som mu to vysvetlila dosť jasne 😉 aj odsávať pomáhal,prebalil...presne, robota počká treba spať s deťmi(som múdra ked sama doteraz nespím a to spím tak max.4 hod.denne..som si zvykla 😀 😀 ale asi 5x som to spravila)

lumah
14. dec 2009

wom to na tom horúcom vytvorí taký lesklý vrch, nezostane to surové, je to len tenká vrstva, rýchlo to zaschne. Môžeš aj cukrovou vodou potrieť, aqle vajíčko alebo žltok je lesklejší.

lilinka76
14. dec 2009

Ahojte,

vitam u nas nove dvojtehulky.

Vobec sa toho maminy nebojte (aj ked teda vy uz jedno babatko doma mate), ja som rodila sekciou, planovanou v 38 tyzdni, mala som spinalku a ani ta rekonvalescencia nie je az taky strasiak, ako vsetci hovoria. Teda, mna hnala tuzba a vedomie, ze sa o mrnouskov musim postarat, tiez sme s manzelom na deti uplne sami, babky a dedkov mame 400 km vzdialenych a zvladli sme to bez pomoci.

Rodila som v piatok o 8.00 hod, v sobotu o 11.00 hod. ma postavili na nohy a o 12,00 hod. som uz isla po svojich nohach o tri poschodia vyssie, pozriet drobceka na novorodenecku JIS-ku.

Ak mozem poradit, dolezite je po spinalke - hned ako si zacnete citit nohy - vela cvcit, hybat prstami, potom dvihať nohy, prevalovat sa z boka na bok - ako vam to telo dovoli, ale podstatne je nedvihat hlavu, aby ste nemali migreny.

Drzim palce.

kiwuska
14. dec 2009

Ahojte dievcata,
posielam vam pozdravy zo strasburgu z francuzska, sme tu na navsteve u rodiny, uz dva dni, mame stale nejaky program maju tu super jedlo, je tu uplne krasne, skoda ze vo stvrtok odchadzame...:(
cestovali sme 9 hodim chalani boli super perfenktne to zvladli moji mali cestovatelia...
sasi ja som mojej mamine spominala ze zhanas farbu na vlasy (moja mama je super spion)🙂 a objavila ju v drogerii pri nich na hranicnej🙂 ze by ju poprip kupila ok?🙂

grmitko
autor
14. dec 2009

kiwus,
tak si to tam este uzite tych par dni aj za nas 😀 😀
dakujem ze na mna myslis, ja si tam teda zajtra skocim pre nu, nebudem zatazovat tvoju maminku, ale je zlata, ze mi ju vyspionovala, dakujem jej a pozdravujem ju 😉 🙂

kiwuska
14. dec 2009

okis a vies kde je ta drogeria?

grmitko
autor
14. dec 2009

to je ta na rohu predpokladam, ci nie?

kiwuska
14. dec 2009

hej hej tam🙂

grmitko
autor
14. dec 2009

super diky moc, zajtra tam skocim 🙂

dracik1
14. dec 2009

lumi, ty si si to chudatko pekne "vyzrala" s tymi prispevkami 😝...
ale zasa uprimne, ked sa narodia babe 2 decka za sebou, tiez berie len jeden rodicak...mne to nepride take nespravodlive...skor by mali zvysit tie pridavky na deti...

lalu, nasi mali 6stu chorobu v rozpeti 4 mesiacov, prajem skore uzdravenie 🙂

dracik1
14. dec 2009

baby, mam 2 kupony na nakup parfemov do siete Fann, jeden na zlavu 15 euro / pri nakupe nad 40euro/ a jeden na zlavu 5 euro/ pri nakupe nad 20 euro/ , su platne do 31.12.2009...ak by ste niektora chceli, poslem vam...ja to nevyuzijem

womenne
15. dec 2009

Ale babulky ja vas tu nikdy nestihnem vy večer ja doobeda 😝 musim aj ja niekedy ponocovat ale ked mi sme spachtoši a dobiehame čo sme asi pri deckach nenaspali teda ja určite 😀

Objednali ste si niektora tie obliečky z čr v akcii?

my sme mali už klidnu noc Sebinko vobec nezakašlal iba nad ranom raz.takže sa to ukludnilo 😵

lumah
15. dec 2009

dracik mali ba aspoň pridať k tomu rodičaku, či už máš dve naraz alebo po sebe. To kvoli tým cigáňom hnusným je to, ale však tá čo pred tehu dobrovolne nerobila, nech nemá nárok na nič a hotovo.
Ja nakupujem parfémy na MMB od jedného super predávajúceho, už som u neho kupila super perfémiky asi 15 ks, som velmi spokojná, lebo to má minimálne za polovičné ceny, ako je vo Fann. Tam si ich chodím vždy len poovoniavať. 😀

womenne
15. dec 2009

kedy zdobite stromček?j by som už aj ozdobila ale počkam do soboty...

juliagregor
15. dec 2009

súhlaím s Lumi na 3 deti som brala jeden rodičák,
ked máš materskú rodičovský na staršieho sa stopne a čo robili na sociálke škoda písať

katarinka123
15. dec 2009

ahojte
tak na tuto temu nemam slov je to jednoducho nespravodlive.na dve dety brat jeden prispevok
a pritom musime vsetko kupovat 2jmo ☹

vranka4
15. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak k tým príspevkom,nás takisto všetko obišlo,žiadne tisíce navyše 😖 ,síce som sa smiala,keď som čakala dvojičky po 10 rokoch od druhého pôrodu,že som už ako prvorodička po toľkých rokoch 😀 😀 😀 ...dokonca by som priala všetkým maminkám na RD,aby tiež dostávali vianočný príspevok ako naši dôchodcovia,nič proti dôchodcom,možno sa my takého veku ani nedožijeme takýmto tempom života,ale my si nezaslúžime ?nič v zlom,ale predsa nemajú také výdavky ako rodiny s deťmi 😖

katarinka123
15. dec 2009

vranka priklanam sa ktebe,aj nam by bodlo nieco navyse.nenahnevali by sme sa.
ale co uz.

diddi
15. dec 2009

caute,tak aby som sa moc neradovala,ze lave osmicky su fuc a s nimi aj ta hnusna bolest,tak musim ist dnes opat k zubarovi...rovnaka bolest zacala na druhej-pravej strane-hore a mam silne tusenie,ze cely proces sa zopakuje,asi mam tam tiez zapal-takze drenaz a atb-len ci sa moze znovat uzivat po 2 tyzd.atb.?....ach jaj

zefa
15. dec 2009

ahojte žienky

mali by sme štrajkovať pred parlamentom a nechať im tam deti na skúšku nech vedia aké to je 😠 ..hlavne,že napr.v Bruseli štrajkujú europosl.za svoje platy...ty koki mať ich plat a ich starosti...ja sa pri najbližšom sčítaní hlásim k romom..tým sažije za každeho režimu 😖

diddi..chúďa..čo si si vymenila "vývoj zubov" s deťmi?.. no priznám sa nechcela by som byť na tvojom mieste..opatruj sa

womenne
15. dec 2009

tak ja mam tiež vždy nervyked pride prispevok na učet 3800 pre 2 deti je ako vysmech 🙄 prajem im to zažit svine ma seru 🙄 🙄 🙄 ešte nam jedna uradnička povedala že sme nemali mat dvojičky krava čo sme mali jednemu vajičku povedat ty sa teraz neoplodni? 🙄

ja som dnes objednala tie obliečky aj s kamoškou takže mame poštovne zadara,a je tam pisane ž ak mate nad určitu sumu tak na slovensko je to za 100.-tak to sa oplati aj vam nie?

zefa
15. dec 2009

wom.. 😀 😀 😀 😀 ..ty si číslo

lumah
15. dec 2009

vranka ty po 10 rokoch, ja po 20 rokoch-to už som fakt mala byť ako prvorodička nie? 😀 😝
wom tak to musela byť riadna krava, keď ti také povedala,tá asi deti nemá, alebo len jedno. 😠

lumah
15. dec 2009

Dnes som bola s deťmi vonku aj doobeda a poobede aj s manželom - sme išli bez kočíka, taký kusisko prešli - cez celé mesto a ešte aj v parku cupitali. Už sa aj za ruku držia. 🙂 Teraz sa napapali a vôbec nie sú unavení. 🙂

diddi
15. dec 2009

Ella ako druhorodena nebude 3 roky platit dane...ani stat jej neplatil 😠