Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

adrolka
21. dec 2009

Grmi, tie fotky sú úžasnéééééé 😵 😵 😵 😵 . a tie krásne úsmevy...na zožratieeeeee 🙂 🙂

grmitko
autor
21. dec 2009

dakujem adrol 🙂

womenne
21. dec 2009

Aji nie si sama ja mam vtom stale miš maš nerozoznam ich ale su zlatunky oni su na fotkach su vždy tak vysmiaty 😵
ja som prave dorobila večeru tak vam dam tip len neviem či som t tu už davala.rozrežeme si rožky natrieme oba malom naukladame šunku,syr,rozkrajanu paradajku a dame na chvilu apiect kym sa neroztopi syr je to baječne rožok chrumkavy.Len tym našim betarom sa nezavdačiš 🙄

lalu prosim ta si minule spominala nejaku natierku že malym velmi chutila nedaš mi tu recept?

ajka72
21. dec 2009

wom to poznám to som zvykla robiť keď prišla nejaká nečakaná návšteva a chcela som niečo ponuknuť samozrejme že doma musítš mať všetky tie vecičky čo tam idu, ale je to naozaj dobrá mňamka 😉

ajka72
21. dec 2009

inak som dopiekla dnes tie zázvorníky, ešte ma čakaju linecké, vanilkové rožky, kokosové pusinky a srnčí chrbát ale hádam do vianoc to stihnem 😅

womenne
21. dec 2009

moj chlap vymyslel pre chalanov taku hru že ak sa im niečo stane idem po nom!!!!!!! 🤐 😝

juliagregor
21. dec 2009

grmitko chlapci sú krásni 🙂

je mi ľúto každej maminky, ktorá má problémy a trápi sa, verte mi, že viem, čo je trápenie - takto pred dvomi rokmi zomrela manželovi dcéra - mala 18 rokov

všetko zlé prejde a určite sa nájde nejaké riešenie

margaretka11
21. dec 2009

Ahojte 🙂

Je mi strašne ľúto Yasmi, chúďatko, kiežby sa to jej trápenie už skončilo 😢 😢 😢 . Prirodzene som pripravená aj ja pomôcť 😉

Saši, okamžite dones chlapcov, zjem ich 😵 . Sú takí rozkošní, tie úsmevčeky, jáj, na vybozkávanie 😵 . Ale inak, čo sa týka vystrájania, aj mne šedivejú vlasy stále viac a viac. Neskutočne vymýšľajú, keď počujem "Simonkaaaa, idemeeee? tak už viem, že sa ide konať neplecha 😝 😀 . Dnes som bola so Simčom u doktorky, doberá tie atb, čo nám predpísala doktorka z pohotovosti, ale nejak sa stále trápi so soplíkmi a navyše som chcela, aby mu popočúvala srdiečko. Tak šelest už nemá, čiže to bolo z tej zimnice. A vyhafrila ma, že prečo som s ním neprišla hneď na druhý deň po tej zimnici. No prečo? Lebo som sa jej nevedela celý deň dovolať a nechcela som Simonka ťahať medzi ďalšiu hromadu chorých detí, keď som ani nevedela, či tam doktorka bude, či nás vezme a pod. A navyše doktorka z pohotovosti mi povedala, aby som Simonka zobrala ku svojej doktorke na kontrolu PO DOBRATÍ ATB !!! 😠 . Čert aby sa v tom vyznal 😠

lumah
21. dec 2009

Baby ja som občas tiež šedivá z tých našich, ale teraz začínajú byť aj stále zlatší, už sa im rozväzuje jazyček-hlavne Dadovi-tapta-akože čiapka, mkua akože mrkva a tak... Dnes dojedol krupičnú kašu a nakukol do misky, ruky dal pred seba dlaňami hore a že - neni-taký bol zlatý pri tom... 😀

grmitko
autor
21. dec 2009

ahojte babulky
vonku je priserna zima, brrrrrr, bola som pre mamcu v praci 🙂

marg, uz aj balim deti a bezim k tebe 😀 😀 😀 😀 😉

lumah
21. dec 2009

grmi, však zajtra sa má otepliť na 6 st, tak aká zima? 😕

grmitko
autor
21. dec 2009

no hej ma sa lumi, len neviem neviem, teraz tam je riadna kosa 😕

zabka0609
21. dec 2009

Ahojte kocky.

Vsetky vas srdecne pozdravujem.nemam sancu vas docitat,ale vidim,ze vianocne pripravy a pecenie je v plnom prude.Casto na vas myslim,ale nemam cas vas citat a pisat.Mame sa dobre.Tieto vianoce nepecieme kolaciky z coho som dost smutna,ale nieco dobre si kupime,Darceky pre deti uz mame aj vyzdobu a aj stromcek.Drzte sa vsetky a uz teraz vam vsetkym prajem prekrasne prezitie vianocnych sviatkov,vela lasky,zdravia,stastia a rodinnej pohody.

Yasmi drz sa.citala som tvoj odkaz na nastenke na FB.posielam ti vsetku pozitivnu energiu,ktoru len mam.modlim sa nech tie zle casy su uz za vami a uz nech ste stastni a neboj ten kto to sposobil bude za to pykat skor ci neskor.

majte sa krasne a dobru nocku vsetkym

zefa
21. dec 2009

som si myslela,že len ja som blbá pri rozoznávaní dvojek 😵 😵 ja nerozoznám ani lenkine baby ,len podľa náušníc(ked majú čiapky som v prdeli) 😀 😀

grmi..to tu hádam spôsobom,že nájdi aspoň 2 rozdiely ....smola nenašla som ani jeden 🙄 🙄 🙄 ktorý je ktorý?darmo si to napísala...napíš,že jeden má toto a druhý toto
je to možné aby matka dvojek nerozoznala dvojky?jeeee!!!!

evka1310
21. dec 2009

grmi nadherni su tvoji drobci 😀 mali by robit neaku reklamu...su zlati 😎 😎

ked sa dohodnete kam poslat peniazky, urcite date vediet...ja sice asi az koncom roka po kamoska..teda vlaste ona sa do BA vracia az 4.1...viem ze to e hodne po Vianociac...ale neviem ako inak to poslat...medzinarodne poplatky za platby su priserne vysoke a ucet v BA som si toto leto zrusila... 😒

lumah - tvoi maju skoror ako moji..tusim ste o jeden den starsi. To mas super ze uz zacinaju byt zlatsi... u nas je rudy uplne zlato...no Albert . ja z neho nemozem..ako rastie, je to iba horsie...je to normalne, ze on od 12 mesiacov MUSI jest iba sam, inak neje? nie je sposob ako ho narkmit. Flasu IBA sam, a cokolve im dam na tanier, odmieta byt krmeni lyzickou...iba sam rukami.. a nie len to. On od nikoho nic nechce...poda mu niekto hracku? on ju hodi na zem a potom si ju zdvyhne - akoze ON SAM....vobec nerozprava aj ked rozumie viac ako by mal a vie sa velmi slusne vyadrit...Rudy uz vie kopu slov a je priserne urecneny...ked mu poviem ukaz mi alebo dones, tak mi ukaze zvieratko, donesie, niektore uz vie ako hovoria, stale si opakuje nove slova a snazi sa nieco nove povedat...Albert zaryto mlci...Najnovise ked ideme von a Rudy ma vidi s bundou tak sa postavi k dveram a nastavi mi jednu rucicku, akoze mama oblec ma..uplne zlato..Albert inak v tej istej situacii - ked ma vidi s bundou v ruke, sa postavi k vhcodovym dveram a trieska do nich - akoze otvor uz! a ked mu dam bundu tak sa rozculuje zvycajne...a ked sa vratime a dam Rudymu dole bundu, tak si ju odnesie na miesto...Pokladik... Alberta mam problem chytit a dat mu dole bundu co prejavue znacnou nevolou, lebo ho to otravuje...samozrejme ked sa hrau Albert musi myt tie hracky ktore ma Rudy...to je jedno ze co to je...ja uz z Alberta niekedy nemozem..najhorise je, ze ma taky narsaty vyraz, co mu velmi nepomaha v ziskani sympatii...
no nic, tolko nase novinky
inak a som na nich kricavala...potom som nasla novu taktiku, vzala som deti do obyvacky, zavrela sa v kuchyn ia ziapala som ako zmslov zbavena...len poto msa my sused pytal, ze co zjapem na deti 😕 😕 🤐 🤐 tak teraz uz sa snazim neziapat, teraz najnovsie os nervou hadzem veci na zem...uz som rozbila par flias, nejeke plastove taniere 😠 😠ale sused nic nemoze namietat... 😎 😎 no tiez ma poraza...v pravidelnych intervaloch z Alberta, ktory si neda poradit, lebo ON SAM...

grmitko
autor
22. dec 2009

ja sa iba smejem 🙂 🙂 🙂 ved nasi su uplne rozdielni 🙂 🙂 🙂 🙂 Domko ma plne licka, gulatu tvaricku, Lelko ma uzku tvaricku, vyraznejsiu bradu 🙂 🙂 vy to tam nevidite??????? 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale viem o com pisete, ja tiez napriklad Lenkine male, alebo Kiwuskovcov rozoznanavam iba dlhyyym pozeranim na nich, inak mi pridu tei deti rovnake 😉 😀 😀 😀 ale tie moje mi pridu, ako keby ani neboli jednovajecni, ved je kazdy uplne iny 🙂 🙂

my dnes ideme na ocne s detmi, tak na drzte paste, dufam ze vsetko bude ok, potom dam vediet, ako sme dopadli

grmitko
autor
22. dec 2009

Evi vidim ze ty mas deti ako ja, ze Leo to je moje sikovne zlaticko a z Domka ma poraza pravidelne, on zase teraz ma obdobie, kedy nic nechce robit sam a vsetko chce aby som za neho robila mna, uz mi to ide na city....

womenne
22. dec 2009

Dobre ranko teda ta noc bola fakt nekonečna 😝 navyše maly celu noc kričali zo sna:SEbo Sebo nech toho ty si kako!to bol Nikolas,a sebastianovy som nerozumela pretože on mela tak rychlo ale začula som Niko a rychlo letim asi sa zase sankoval 😀 Inak je trošku rano zachripnuty tak dufam že to neprejde zase lebo som vysadila lieky pred 3 dnami už nekašlal.

Evi no že sa aj tu objaviš 😉 ono to je asi pri dvojičkach dane že jeden kludas a druhy nervak my to tak mame a neviem neviem keby boli obaja nervaci tak som biela pani 😖 inak ja som si minule vytrhla šedivy vlas chapete v 23????des

lalupa
22. dec 2009

prepacte baby, vcera mi bolo strasne zle,myslela som,ze budeme utekat rovnako ako minuly rok, triasla som sa od strachu, no dnes mi je lepsie, no aj tak sa mi t nepozdava... na net pridem az vecer, tak sa vam ozvem

zistila som ucet TB, takze to bude rychlejsie, citila sa hlupo,ale vysvetlila som jej to a ona sa od dojatia rozplakala, ze je to pre malickych na mliecko, vitaminky, probiotika alebo plienocky,pripadne darcek
kto chcete pripadne nejake cd, oblecko sa tiez bude velmi hodit
strasne vas vsetky pozdravuje, povedala osm jej ,ze ju mame strasne radi,ze nam chyba a ze na nu kazdu minutu myslime...

na ip odpisem poobede,dobre
pekny den, kopec snehu,ale aspon nie je minus 10,iba -4
papa

kiwuska
22. dec 2009

ahojte, dlho som tu nebola, ja uz mam vianocne upratko zasebou, sice som nic nenapiekla ale pozicam si od babiek🙂 chlapci su dnes este v skolke vcera sme zdobili stromcek teda chlapci - amme taku milu metlicku- jedlicku s gulami vo vyske deti a vsetkymi na kope🙂, kupili sme v Ikea za 15 eur a ked to donesieme spat tak nam 10 vratia na nakup v ikea🙂
akurat som dobalila darceky tak uz sa vytesujem🙂
vcera sme mali s muzom taky dojemny zazitok v skolke
prisiel k nam jeden chlapcek a z nicoho nic nam zacal rozpravat ako sa maminka s oteckom uz nelubia a jeho lubi otecko viac ako maminka, tak sme sa tam skoro rozplakali, ale uz predtym sa chcel so mnou mojkat tak som uz nieco tusila... tak mi to prislo luto ze troj rocne dieta musi taketo riesit veci....
ja by som pre yas poslala nejake hracky pre deti, plus knizky len mi napiste na aku adresu to mam dorucit

evka1310
22. dec 2009

Womenne - 😀 ja viem, dlho som tu nebola..ale chybali ste mi, vazne. Chodila som vam sem nakukat len som sa nikdy nevedela zapojit do konzervacie... 🙂 🙂 skusim sa polepsit, lebo hlavne je tu medzi vami fajn a aj mi tu niekto konecne rozumie 🙂

moja kamoska ma jedno babo a v poslednej dobe sa mi stale stazuje, ze sa STAAASNE doma nudi 😠 upratuje kazdy den a cita more knih a NUDIII SA 😠 😠 😠 povedala som jeje, ze sotva moze cakat ze u budem lutovat... 😝 ale ak sa tak nudi, nech pride k nam...poupratovat 😝 😝 mame velky byt, by ju to hned preslo, ta nuda

lalupa - tak ma napadlo, ze mam nejake rozpravky na DVDcku. Mozem jej nejake a skopcit a nieco mam dvojmo to jej mozemtiez poslat....😀 ...dufam, ze je to OK, ze az po Novom Roku...

Sasi - musim ti povedat, ze obaja vyzerau ako anjelici...nepovedala by som ze, Domko je maly cert 😎 na Albertovy to aj vydno...neusmeje sa a vyzera non stop nazureny...aj ludia co nas zastauu vravia, ze aky slniecko rudy a ze Albert je "broncio" co je nieco ako namrzenec...taky brucko...keby sa aspon usmial to by sa mu lahsie prepieklo...Rudy e tiez riadn cislo, ale je to simpatak a tak mu to lahsie prepacim...
vcera som si norlane pozerala, ze ci to oj dieta nie je Autosticke...nasla som test- dotaznik co davau detom v 18 mesiacoch a nastatie teda az na jeden bod e vsetko OK..lebo teda on sa nehra tematicke hry . typu polozi babiku do postielky, nale je akoby caj a podobne...ale to nerobi ani Rudy fakt neviem kolko tak malych deti to robi...

jolanka
22. dec 2009

ahojte baby, sice jsem to vse necetla ale to jak se tu pise o yasmince je hruza, ani nevim co se deje nebo se ji stalo, no preju ji at se s toho brzo dostane a pristi rok at je pro ten nejstastnejsi a nejhezci a nejenom ten ale uz cely zivot. jinak jsem tez ochotna ji nejak pomoc jenom mi napiste jak a co? no a jestli se rozvadi nebo tak neco tak v tom neni sama u nas to resime take. no preji moc sil a posilam energii. 🙂 🙂 🙂 🙂

mima595
22. dec 2009

ahojte, neda mi na to nereagovat, lebo sa vo mne až búri žlč...teda ak spravne predpokladam, tak jej jej M zablokoval pristup k uctom, a ani jej rodičak nedal?????????????????????
ja som Yasminkinho muža videla 2x 5 minut - bol u nas po plienky, co sme im kupovali, no neskutocny sympatak, clovek by mu asi aj po 2 minutach zobal z ruky..... a na chudobneho teda nevyzeral...
teda, to akože co riesi, ked je nazlosteny na Yasmi, tak nech si to vyriesi s nou, ale vrsit sa na detoch.... to ako k tomu oni pridu, a este z ich zdravotnym stavom 😲 😲 😲
to je strasne hrdinstvo ☹ ☹ - a ty zena, rob co chces, ziv ich z coho chces, ci co.....jemu vyzivovacia pvinnost nehovorí nič???????? 😝

inak, som rozculena preto, lebo podobny pripad mala aj moja svagrina - kym boli sami, chodili po dovolenkach, na vylety, reprezentovala ho, tak bolo vsetko OK. Ked sa im narodil syn a ona sa mu venovala, tak bolo zle nedobre, lebo sa musel prisposobit malemu a ona už neskakala, ako on piskal....
a skoncilo to uplne nafigu

womenne
22. dec 2009

mima mnato tiežštve myslim na odkedy mi prvy krat pisala ☹ tiež pozeram na fotky a čudujem sa ako sa može vyklut z tak mileho človeka taky ......aspon na deti brat ohlad.hadam na lalu napiše viac aby sme netrafali do neznama a nobvinovali ked nevieme okolnosti ☹

zefa
22. dec 2009

bože na nebi
no ja tiež mám uloženú žiadosť o rozvod 2 roky 😒 aj mňa ide picnuť z neho každých 10 min(viac ako s detí)..ale ja stále verím,že sa to neako upraví..my sme len všetci asi moc unavený,vyčerpaný,nevyspatý,nedostatok peňazí..to všetko sa potom odráža vo vzťahu 😢 ..materská je vo väčšine rodín riadna skúška nervov...ked muži akosi nikdy nedospejú 😉 ...no napriek všetkému ..ak by sa čokoľvek medzi nami stalo,ja si budem svojho muža vždy vážiť za to,že bol veľmi ochotný so mnou preskákať 10 rokov neplodnosti...to je neskutočné peklo a veľakrát to bol on ,kto ma dvíhal zo zeme 😢

mima595
22. dec 2009

no ja to chcem porovnat s tym, ako je to u nas teraz
Ked sme mali dvojky, tak MM makal ako blazon - myslim to tak, že prisiel domov z prace, dostal Basku na ruky a kmital, vedel ich okupat /aj oboch sam - lebo vtedy sme mali obdobie, že sme este chodili na jazykovku obaja - po pol roku nas to hrdinstvo preslo 😀 😀 - bolo to na zblaznenie/, prebaloval, v noci staval robit mlieko.
teraz- už sa sam priznal, že on Vladka vobec nepozna-ja ho kojim, kupem, max. ho vezme na pol hod. na ruky, ked ja už mam dost. Je pravda, že on je vsak s nonstop s dvojkami, ja im tak max.dam pusu na dobru noc ☹ ☹ inak nestiham.

tym som chcela povedat, že som si myslela, že kazdy muz pomaha zene s dvojkami, lebo na nu samu je to vela, kym pri jednom to zena viacmenej zvladne sama....

a suhlas s tebou Zefa, deti +materska je najvacsia zataz pre rodinu-otazka je- ci sa otec prisposobi rytmu deti a potom sa to da, aj ked obaja padate od unavy, alebo otec caka, že sa prisposobiia jemu a to je potom dovod na pekelne hadky.

lumah
22. dec 2009

Evka u nás je to podobné-jeden poslušný a druhý tvrdohlavý, ale našťastie sa obaja nechajú kŕmiť, len pevné veci jedia sami. 🙂

lumah
22. dec 2009

lalupka aj mne pošli to č. účtu, chcem yasminke poslať peniažky.

womenne
22. dec 2009

no baby vidim že sme na tom dost podobne ale my stym rozdielom že nam sa kratko po svadbe pokazil vtah s jeho matkou,potom sa nam stalo to čo sa stalo.Dost t našim vztahom zamavalo ale vydržali sme spolu prekonalis me to niektore vedia ako sme boli na tom.Ono všetko sa da prekonat zabudnut na zle aist dalej.My sme spolu len 4 roky a tolko sme si preskakali zleho čo niektory nezažiju nikdy.Minule muž povedal že nam to zobralo kus života mal pravdu,ja až teraz po niekolkych rokoch spavam klidne 😔 preto dufam že aj yasminke sa to ukludni a bude aj ona raz znova štastna.a na toto všetko budu spominat.

grmitko
autor
22. dec 2009

tak my sme boli dnes na tom ocnom, vsetko je zatial ok, len este o pol roka musime na kontrolu, lebo nechceli spolupracovat pri citani a zakryvat si ocko, tak to nas este caka, ale dioptricky povedala, ze su ok, ze obaja maju do +2 co je u 3 rocnych deti normalne, tak som spokojna 🙂 🙂

u nas su tiez stale hadky, odkedy mame deti, materska je skuska vztahu, a je som teraz uplne bez prijmu, ta tiez som uz zvazovala rozvod, mam uz tych hadok dost, najhorsie je, ze moj muz je taky, ze on neprisposobi mne s detmi, ale my sa musime jemu a aj kvoli tomu sa stale hadame, lebo on envie pochopit, ze aj tie deti maju nejake potreby a ze deti s nim chcu a potrebuju byt 😒
mna caka tento rok este psychlologicka 28.12. a potom az 5.1. ideme na dobery a 12.1 na to alergo, tak som zvedava ako to vsetko dopadne, ale ja verim ze dobre, ajj ked uz asi 2 roky mam podozrenie na sennu nadchu u Domko, tak uvidime