Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
1. jan 2010

elenita, krasne fotecky, mali su rozkosni 🙂 🙂

grmitko
autor
1. jan 2010

http://vas.cas.sk/clanok/1462/video-nad-bratisl...

kiwus, pustali ste lampase??? 😀 😀 😀 😀

womenne
1. jan 2010

Unas snežiiiii huráá sme prave prišli boli sme v kostole a vyvetrat malych aj nas sme taky ospaly,muž s Nikom spali až do 16.00 ja som si cchela ist tiež lahnut a tolko čo som vypla telku vstal Sebino takže sa znova zapla a hrali sme sa.

Saši ježiš to je smola to snad ani možne nieje tak často ☹ na alergiu vas asi nevezmu ak budete mat antibiotika,aspon unas to tak funguvalo že museli byt 2 tyždne po dobrati antibiotik aby sa neskresleli testy.Tuna v čr sa ma ani nepytali či bral alebo nbral lieky,a testy mu spravili hned.

katullka tak super že už nekakate tak často ale mlieko by som ešte nedavala aj ked len prdkate,našim aj hrozne škvrkalo v brušku som vždy čakala kedy to znich vyleti,našim mlieko kazali dat až po 2 tyždnoch ale my sme mali silny priebeh ešte radšej počkaj.mohlo by sa to zvrtnut.

lumah
1. jan 2010

katka super, že sa to kakanie už upravilo u vás. 🙂
Musím sa pochváliť, dnes som bola prvý raz behať s MM v parku. 🙂

womenne
1. jan 2010

lumi čo si Ťuťu? 😉 😀 by si mala cez vianoce pekne oddychovat.Ale važne super ja by som zase chcela ist kročulovat alebo na bycikle a nemam skym mam rada šport.Ked zahlasim že chcem ist do fitnes tak sa mi smeju žesom dost chuda ale je take cvičenie na posilnenie svalov tym padom inak vyzeraš.jedine kto ma pochopil je mužova šefka asi pojdem snou 🙂

kiwuš teda takto nalakat ludi 😀

katarinka123
1. jan 2010

ahojte aj mi prajeme do noveho roku len to naj naj ,vela zdravicka stasticka a aby nas tie deturence posluchali

lumah
1. jan 2010

wom, to je asi najväčší problém, keď nemáš s kým. MM ma nahováral už dávnejšie, ale bolelo ma koleno so squashu, tak som povedala, že až po Novom roku a on to zobral doslova. 😀 Ale mám nadváhu a cítim to na tých kolenách. Chce aby sme behali každý druhý deň-on tak behá. Má kúpené špeciálne thermo oblečenie - nohavice, tričko a bundu a k tomu tenisky na behanie. Ja som mala na sebe, čo som našla, ale chce mi kúpiť tiež také aké má on, zlatý je. 🙂 Asi už nemože počúvať, že stále lamentujem aká som tučina. 😀
Ja som tiež chodievala korčulovať, mám dokonca značkové korčule-sú perfektné, vobec sa na nich nerabím, idú samé. 😉 Nahovárala som ho na ne, súhlasil, ale nemohli sme kvoli deťom, teraz už nám ich aj postráži svokra alebo dcera-dá sa s nimi. Normálne sa teším, že ma k tomu dokopal.

womenne
1. jan 2010

tak ten squasch cchem vyskušat aj ja len fakt niet skym kto by ma to naučil a nemame kde enchat deti takže mame spolu snad ked budeme starši.

prave mi volala segra pridu aj s mužom aj s detmi a budu unas spat tak super 😵 😵

juliagregor
1. jan 2010

ahojte,
asi môj príspevok vyzeral viac dramatickejšie ako som to v skutočnosti myslela 😉, chalani sú pomalší a ja viem, že ešte chvíľu budú, sú predčasníci (35 tt). Aj keď sú dvaja a na výmysly sú tuším zrelý akorát dosť.

Lumi závidím ti, že môžeš ísť von športovať. Ja by som aj išla, ale musím ísť autom do susedného mesta a všetko je to v takom blbom čase, že mi to vôbec nevyhovuje. Pozerala som na nete Zumbu, vyzerá to super, to by som sa vyšantila 😀 .

Som doma zavretá už cez tri týždne a neskutočne mi chýba spoločnosť, s kamarátkami na seba kričíme cez okno, návštevy nehrozia, lebo sme chorí ☹ Síce musím sa učiť a písať diplomovku, ale vôbec sa mi nechce.

lumah
1. jan 2010

wom squash je super a keď si nájdeš dobrého spoluhráča-asi na úrovni tvojej hry, tak si super zabeháš. Ja mám takú kamošku a dobre sa nám spolu hrá, len nejak sme v poslednej dobe nehrali, naposledy naše aj jej syna strážil MM. 🙂 To je škoda, že nemáte kde nechať deti, my máme svokru vo vedlajšom vchode.

jankabambulka
1. jan 2010

evi- neivem ako sa katka naučila na nočník, ale ja som ich dávala zavčasu aby si naň zvykli a nebáli sa ho. miško tiež celkom pekne chodil i keď on sa často pocikával a aj v noci, ale pred tou operáciou ochorel a nastal zvrat a nechcelo sa mu odvtedy, sadne niekedy a aj to len keď vidí katku a ako ju veľmi veľmi chválime za to. ale ona sa v noci nepocikávala hodne dlho možno aj od prázdin a žiadno sme ju nedrezúrovali a ako by sa aj dalo v noci, že?
inak poviem ti, že barborka v roku bola bez plienky a ona sa naučila stopercentne tak, že nosila klasika plienky a to jej asi hodne vadilo. pampersky boli v tom čase dosť drahé a vtedy som nebola tak na tom finančne ako napr. teraz, tak sme papersky používali len na prechádzku, návštevu.. skrátka von

lumi...- vôbec mi nešlo mojím príspevkom o predvádzanie sa !!! hodne špatne ste to pochopili. tak ako katka sa pýta na nočník, tak zasa nevie absolutne rozprávať a miško vie spájať slová ale počuráva sa... tak je to o tom asi aj , že každé dieťa je v inom dobré-šikovnejšie

womenne
1. jan 2010

no ved to mi tu nikoho nemame,jedine koho poznam dlhšie a maly by boli ochotny s nou ostat je kamoška ata ma male mimčo.Ale jej muž bude učit MM takže ten potom mna a hadam sa raz spolu vyberieme 😝

juliagregor
1. jan 2010

ja som hotová, ked nemôžem ísť von a neviem si predstaviť, že by som bývala niekde v cudzom svete...
ešte, že je net a skype.. 😀

kiwuska
1. jan 2010

Ahojte babule, este raz vsetko dobre v novom roku vsetkym vam prajem!
stupidq blahozelam k babatku nech ste obe hlavne zdrave🙂
a sasi my sme pustali ale asi o osmej vecer kvoli deckam tie lampase, ale citala som clanok c raci byva nas kamos kt nam to dodava takze to bol isto on, ale celkom sa zabavame na tych spravach ked sa chce clovek zviditelnit staci ked si pusti lampas🙂
my sme teraz prisli od svokrovcov tak idem robit kakao a uspavat deti lebo su uz celkom unaveni🙂

lumah
1. jan 2010

janka ja som vobec nenarážala na teba, to ma ani nenapadlo! 😉 Neviem prečo si to myslíš. Ja som to písala všeobecne, spomenula som len kamošku jednu, ktorá to preháňa. Ja len tvrdím, že nič netreba siliť, tiež som to skusila, nemajú problém si sadnuť na nočník, ale nie vždy tam niečo spravia, je to len náhoda, tak som to odložila. Dcera mi chodila na nočník od jedného roku a ešte nemala ani rok a pol a už bola bez plienky, ale to je dievča, takže šikovnejšia. 😀

jankabambulka
1. jan 2010

ahá - mne to tak prišlo ľúto, akokeby si to písala-narážala na ten môj príspevok. tak pardon
baby sú v tomto asi šikovnejšia. i keď u nás je obr rozdiel v tom že katka nevie rozprávať len možno pár slovíčiek a mišo zasa kecá a kecá. ako otvorí oči tak aj "hubu". jemu sa nezastaví . spája slová .. a je strašná , nekutočná žalobaba

lumah
1. jan 2010

janka prepáč, fakt som na teba v tomto smere vobec nemyslela, myslím si, že žiadna z nás to tu nepreháňa, u dvojok je to aj tak rozne a každá z nás má jedno v niečom inom šikovnejšie-je to fakt. A jedno poslušnejšie a jedno tvrdohlavejšie, jedno chce byť na nočníku, druhé nie... no máme to aspoň pestré. 😀
julia no musím využiť to, že máme park hneď vedla, len cez cestu prebehnem. A veľmi sa teším, že ma MM v tom podporuje.

mtina
1. jan 2010

Pekný večer dievčatá. Všetko dobré v novom roku...
Vy ste už také skúsenejšie, neviete mi poradiť, kedy sa Vaše bába vedeli prevrátiť samé na bruško? Našim babám sa akosi nechce....A mne sa zdá, že by sa už mali. Majú pol roka. 😢

jankabambulka
1. jan 2010

mtina-neboj, včetko bude. my sme s miškom presne pre toto chodili na neurológiu a nakoniec vysvitlo, že bol len lenivý 😀 😀 dokonca on nehcel ani pásť koníky a to už mal 5m!

lumah
1. jan 2010

mtinka neboj, prevrátia sa, mne sa dokonca marí, že tí naši sa tiež tak neprevracali. Uvidíš, že to spravia odrazu-zo dňa na deň. Ako aj všetko ostatné. Hlavne to nerieš, oni samé sa rozhodnu kedy. Práve sme tu takéto niečo riešili ohladne nočníkov, nič netreba uponáhlať.

womenne
1. jan 2010

mtina presne ako baby pišu ono to pride ja som sa tiež vytešovala aky su moji šikovny že sa vedia prevratit t bruška na chrba a lekar na to:hmm to oni spadnu anie prevratia to musi byt opačne 😀 no čo nevedela som 😅

womenne
1. jan 2010

jaaj som chcela vediet či neviete niečo o kili???

lumah
1. jan 2010

wom ja neviem, dlho tu nebola alebo čo?

mtina
1. jan 2010

No a mňa zas lekárka na kontrole zjazdila, že prečo sa neprevracajú, že už sa mali...Inak sa mi zdajú celkom šikovné...

zefa
1. jan 2010

ahojte žienky

no fakt neriešte nočník aj tak nič nevyriešite....ja som na to ,že každé dieťa má všetko "naprogramované" na určitú dobu zistila ešte ked boli maličký na cumľoch na fľašku..máme avent a ja som zo začiatku si nevšimla,že tie cumle sú odstupňované podľa mesiacov..až ked sa mi zdalo,že by trebalo kúpiť nové sa ma v lekárni spýtali,že na aký vek 🙄 🙄 ,tak som kúpila podľa veku a deti sa mi skoro zadrhli bo im to tieklo rýchlo..samé mi ukázali,že už treba iné ked sa už unavovali pri ťahaní..a odvtedy len sledujem deti a oni to dajú neakým spôsobom najavo čo a kedy...Nancy v 8m zrozumitelne vravela mama..Samko začal v 10 chodiť ona v 13,zo dňa na deň Samko zahodil plienky a cikal rovno na záchod(videl muža)kakal iba do plienky..Nancy doteraz kaka..na cikanie urobila to isté čo brat..nočníky som im dávala najprv na hranie aby sa nebáli..ked som bola na wc som ich tam posadila a sedeli pri mne,tak pochopili čo sa robí do nich ...a akože vyliali a spláchli po sebe,išli si umyť ruky..a už to robia automat. 😉 nemajte boja,všetko sa stihne

lumah
1. jan 2010

mtinka vobec dokinu nepočúvaj, náš Davidko v 8 mesiacoćh už chodil a Filipka poslala k neurologičke a bol v poriadku pritom. Začal chodiť až keď mal asi 13 mesiacov. Jednoducho sme mu nesmeli pomáhať, vraj sa má sám postaviť.Chudák, aj mi ho bolo luto, lebo strašne chcel a len pozeral na Davida, ako mu to ide.
zefi presne ako píšeš, nechať deti nech si sami určia kedy čo, podla mňa keď ich budemem nutiť, ešte možu byť z toho vystresované.

lalupa
1. jan 2010

ahojte

chytila ma nejaka depka 😔 kvoli blbosti sme sa s MM pochytili a to som myslela,ze si urobime krasny vecer,ked decka zaspia... ☹ , tak som kvalitne cervene vinko, hrozno a plesnivy syr odlozila na miesto, on uspava male a chce si dat este vanu 😖
vana je pre mna utopia a neznasam blbe otazky ,preco si nedam 😠 , no lebo ako kazda dvojmamina nestiham...

potrebovala by som vypadnut a dat si s vami kavu, normalne premyslam, ze priletim do blavy 🙂

mate niekto skusenosti s ikea postelami sniglar??? ideme do veku,ked to bude aktualne, tak aby som nechaosila

tie hnusne delobuchy by uz mohli prestat 😠 , pes sa nam zosalie, dala som mu vcera diazepam,sice exnuty, ale nezabral, nechapem, asi mame doma kona,ci co... 😀

celkom sa tesim,ze je novy rok, lebo uz len par tt a pride jar 😵

stupid, gratulujeme k babatku 😵

kto porodil v blave dvojicky???

juliagregor
1. jan 2010

ahoj,
mtina mi sme cvičili aj vojtovku a ked sa ma dr. pýtal prevracajú sa ja áno aj keď sa im nechcelo, starší syn bol taký lenivý, že sa prevracal skoro v 10m a 13 chodil..., keby ho vtedy videl neurológ tak ma asi 😨
pokiaľ deti nemajú zdravotný problém, tak je to v pohode ...

babenky dávate deťom sunar ale KM, ja už rozmýšlam, že v marci im už budem dávať krabicové KM, ide to strašne do peňazí...a to pijú najviac 100 ml - ešte sa aj koja
koľko Vám pijú deti mlieka?

ajka72
1. jan 2010

lalu ber ma do blavy 😀 no my máme tie postele ktoré si videla u nás a som maximalne spokojná, maju aj uložný priestor, videla som z ikey posteľ, neviem či je to tá čo sa pýtaš, ale mala 165cm, bola so zábranou a tiež bola fajn ale ja som chcela už 190cm, 😉

ajka72
1. jan 2010

julia moje piju ráno 260ml a aj večer toľko niekedy aj cez deň si pýtaju mliečko a ja kombinujem UM-150ml a zvyšok KM a chcem kvoli vitamínom takto kombinovať do 3 rokov 😉