Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
4. feb 2009

naši soplia stále, ale našťastie zatial teploty nie su a chodíme každé poobedie von. To moje mliečko asi pomáha, ked im ho striekam do nosa.

yasmina
4. feb 2009

ahojte kocky...
davali ste pred ockovanim Prevenaru a Hexa vakciny tri dni predtym diazepam?rano-vecer?
ja idem v piatok na ockovanie a od vcera vecera davam...ale mali maju neziaduce ucinky...pol hod.po podani su mimo strasne grimasy...nepokoj...neprirodzene sa hybu /ked ich dam lahnut hlavickou strasne rychlo hybu doprava dolava...mrncia...velky nepokoj/sa mi to nepozdava 😒

nana77
4. feb 2009

yasmi, my mame zatial len 2x hexu, ale diazepam som nedavala vobec...

lilinka76
4. feb 2009

Yasmi, my mame hexu za sebou a vobec ziaden diazepam som nedavala. Pri prvej mali v noci horucky, to boli uplne mrnavi, dala som im paralenovy cipok do dupky a lahla si s nimi k pootvorenemu oknu, aby sa ochladzovali. Do rana im nic nebolo. Dalsie dve sme zvladli bez teplot, ale vzdy, ked sme prisli som im na to dala studeny obklad a octanovu mast. To Ti kazala lekarka???

grmitko
autor
4. feb 2009

xasmi a to ti dokina kazala? lebo ja som nikdy pred ockovanim diazepan nedavala

yasmina
4. feb 2009

No kazala mi lekarka ale nechapem preco davat pred ☹
keby ste ich videli...motaju sa...take cudne grimasy...su mimo ☹
Niekedy v okt. mal Milosko problem z nicoho nic mu vykrucalo nozku a rucku ...boli sme na neurologii dostal na to len Magne B6...ale vraj sa lekarka boji nejakej epilept.reakcie tak vraj preto...som jej volala ci sa nepomylila a ona ze nie a ze je to prevenica proti krcom a ze aj po ockovani 3 dni Diazepam...parada v piatok ockovanie a v sobotu rano odchadza muz prec na 5 dni ...zase si vsetko odseriem sama...prepacte za vyraz ale je mi z toho do placu ...na vsetko som sama

lilinka76
4. feb 2009

Yasmi, asi sa boja, ze by mali z teplot tie krcovite soky (hlava derava, neviem presne ako sa im hovori 🙂 ), manzelov synovec to raz dostal a odvtedy maju tiez diazepam vzdy ako prvu pomoc. Neviem, ci im to budes davat aj nadalej, ale ked ich zaockuju, skus to ako ja, studeny obklad a octanovu mast, prip. ak mas strach, daj aj paralenovy cipok do zadocku (trebars len po polovicke, ale zle sa to kraja, mam odskusane). Ved musia byt chudatka ako nadrogovani. A nechcu Ti teraz po tych liekoch spat, mozno by si si vedela oddychnut.

grmitko
autor
4. feb 2009

yasmi ja ta viem pochopit, ja som tiez s nimistale sama, takze viem ako ti je, vydrz to maoja, bude aj lepsie, neboj, chlapci trosku podrastu a bude to lahsie, som s tebou, posielam ti vela sily, aj ked sama teraz nemam na rozdavanie, ale aj tak ti posielam apson to co mi zostalo 🙂

grmitko
autor
4. feb 2009

idem robit obedik, moje deti ma tu ockuju, dostali na vianoce take doktorske sady tak musim dychat, ockuju ma, meraju teplotu 🙂

yasmina
4. feb 2009

lilinka prevencia pred febril.krcami...
grmi dakujem 😔
lili spia tak normalne...medzi tym dam prat veci, poumyvam riad, vypijem kavu, kuknem net a su hore..
grmi tak aj ty budes ockovana 😉

grmitko
autor
4. feb 2009

hej yasmi budem zaockovana, tak mozem pokojne spavat 😀
keby ste ich videli, seida pri stole, obeduju a Domko vravi Leovi, naratiem velky chlap, vies Leo? no nezozerte ich 😵 😵
ja im vravim, ked nechcu jest, ze nenarastu velky chlapi a obcas to zaberie 😉

kili
4. feb 2009

grmi, ty si nejak rýchlo navarila 😕 čo robíš?
ja dnes guličky v raj.omáčke a knedlu 🙂

lenkamt
4. feb 2009

Kili - to sme mali minulý týždeň , nevedeli sa toho dojesť 🙂

Yasmi - to počujem 1x že dávať lieky aj pred očkovaním 😕

Saši - zlatí, možno budú doktori keď narastú na veľkých chlapov 😀

jzfr
4. feb 2009

ahojte - akurat sa tu zabavam nad hlaskami vasich drobcov 🙂 - som zvedava, kedy nasi zacnu - sice medzi sebou vykladaju co to - ale nik im nerozumie 😝 - a ked sa vratime domov z ikey, tak sa nam zda, ze chytaju nejaky svedsky prizvuk 😀 - a to im uz potom nerozumie ozaj nik 😝

vsetko najlepsie Veronikam 😵

mima595
4. feb 2009

Womene - no basnicky - Baska vie zaspievat, Vretienko mi pada, kto poda, nemam tu mileho, iba brata.....to je vsetko a potom jej musim napovedat - ja jedno slovo, ona jedno, ja 3 slova, ona jedno a tak dookola.
To, žeby vedeli povedat celu basnicku a krasne zrozumitelne - to nie. Najlepsie by to bolo porovnat, keby si ich pocula, tak nehysterci.... 🙂
Ale zase logopedickou nic nepokazis, len ci to nebude ceska logopedicka - aby sa im jazyky nepoplietli..... 😉
Moja netera zacala rozpravat až v 3 rokoch, ale dovtedy nepovedala fakt nic - ani mama...

tatolu
4. feb 2009

Ja sa neviem môjho Lukyho donapočúvať. 😉
Keď drahý na chvíľu vybehne na dvor (do pece prikúriť) tak to malý začne. Kde je tatík? Neviem... A tie oči čo na mňa vypleští 😅

tatolu
4. feb 2009

A po dvojky sa chystám zajtra.
Už som na ne taká zvädavá. Telefonáty sú málo..

grmitko
autor
4. feb 2009

nasi vedia pekne povedat spadla hruska zelena, celu, samozrejme v ich verzii to vyzera takto

moji mali: original:
spadla hruska zelena spadla hruska zelena
rozbila kolena rozbila si kolena
place na zemi teraz place na zemi
dobre liecicky dajte mi dobre liecky dajte mi
hruska nezbednik ej ty hruska nezbednik
nepomoze nik nepomoze ti uz nik
dobre vedela ved si dobre vedela
nezrela ze si este nezrela

leusko to vie krajsie povedat, domkovi este obcas musim nasepkat

kli robila som pyre a vyprazene rybie prsty si dnes chlapci vybrali a musim povedat, ze sa pekne najedli 🙂

grmitko
autor
4. feb 2009

pozeram ze mi to dalo vedla seba, ja som urobila taku peknu oddelenu tabulku, pre tyhc co to nepoznaju ☹

tatolu
4. feb 2009

No ale pochopila som to, asi teda v polovici, ale pochopila 😉

helka1
4. feb 2009

Ahojky grmi ja som pochopila, tvoji drobci si to upravuju 😵

Yasmi ☹ , nech ti to rychlo ubieha, ale mne je to divne davat diazepam, ked sa este nevie reakcia uz mali prevenar alebo hexu predtym ? A ked hej, tak reagovali zle ?

yasmina
4. feb 2009

helka prevenar este nemali lebo stale ked sme chceli dat ochoreli...
hexu mali jednu davku a nebola reakcia...ale odkedy z nicoho nic miloska vykrutilo tak sa boji a dava preventivne...

lenkamt
4. feb 2009

Saši - 😀 ja som si najprv myslela že je to akože dvojhlas 😀 ja som vravela nepomôže nikto nič - máme to nahraté na kotučáku mňa aj sestru, normálne pri tom vždy smoklíme 😅

Yasmi - no neviem, nestačilo by po očkovaní. toto je fakt divné tri dne pred, keby len jeden tak ešte beriem ale toto nechápem. neskúšala si to konzultovať aj niekde inde?

naša Lenka má stále len tbc 😕 som zvedavá kedy nám dovolia aj ďalšie očkovania 🤐

diddi
4. feb 2009

ahojte,dnes sme mali poradnu pre nedonosencov a sme drobatka ako napisali do spravy...maju 10kg a 83 cm... co uz,snad to do puberty dobehnu

grmitko
autor
4. feb 2009

babulky, tak domko ma opat 38,3, no ved sa zvecerieva ☹ zajtra ideme na kontrolu, tak som zvedava co povie, ved uz sa to s nami taha strasne dlho, este nikdy neboli takto vela a dlho chori a uz som aj ja z toho chora ☹

grmitko
autor
4. feb 2009

diddi vobec nebud smutna, nasi nie su nedonoseni a v takom veku mali teiz take miery, doteraz maju leo takmer 11 kg a domko takmer 12 kg, aj ked sa v poslednej dobre vytiahli a maju uz 95 cm, ale dlho boli malicky, v dvoch rokoch merali 88 cm, takze krpci 🙂 tak hlavu hore, ste v pohode podla mna 😉

helka1
4. feb 2009

Lenka nasi este ani tbc nemali 🙄 , som zvedava kedy dostanu 😖 . Inac mame uz vybratu hexa a prevenar a doki povedal, ze sa najblizsie uvidime v 3 rokoch 😅 (teda dufam ze skor nebude dovod)

Som do albumu pridala nasu dnesnu foto 😀

tatolu
4. feb 2009

Helka, ako vidím aj Tvoji sú tak ako naši, teda myslím to, že Tomík má viac vláskov ako Tánička 😉
Vekom zaostávame 😉

grmitko
autor
4. feb 2009

helka zlatucky su, Adamko ma krasne vlasky ako dievcatko 😀

womenne
4. feb 2009

Dobry večer mamičky 😵
prave sme sa došulali zo Slovenska,boli ma hlava a žaludok,poldna sme nič nejedli až o 12.00 hamburger od svokry mnaaam som sa napraskala,a potom zase nič až teraz zase budem skuvinat vnoci 🙄 🤐
ale všetko sme vybavili aj ked nas trochu oškubali ale mam eto zasebou a už nemame žiadne vybavovanie na Slovensku len tu v Čechach.zajtra idem so Sebim na alergiu a som tak zvedava čo mi povie dokina že ich nedam preočkovat...