Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
12. jan 2010

vidiš grmi ja som zrovna včera bola Nancy pre výsledky na alergo(kôli ekzemu na rukách)jej vyšli aj krížené testy negat.a zas sa jej to dalo na ruky(oni sú obaja ako atopici,hoci vôbec nemajú prejavy typické pre atop.ekzem..ja mám pocit z tej dokiny,že u nej je každý druh ekz.atopický 😒 )

a vrátim sa k menám..je úplne jedno aké meno máme,pretože dôležitejšie je zdravie 😉 a moja mama,ktorá sa mi snažila od tých 15tich tie mená "vytlcť z hlavy",tak ked sa Nancy narodila(my sme nevedeli čo to bude)zvolala..to naša Neny plače,takže jej prvá našla prezývku 🙂 a už povedala,že si ani nevie ku nej predstaviť iné meno..a občas jej povie minizefa 😀 😀

evka1310
12. jan 2010

janka - preco ho musia operovat? tak maleho? aj Alberta mali operovat etse v novembri a som im povedala ze NIE. az povyrastie...a uz vobec ho nemienim nechat oparovat v zime ked je vasde naokolo chripka...mily tyzden mi este aj volali ze ci mozu naplanovat operaciu...som im povedala ze NIE nemozu, musia pockat.. 😠

sasi, wom - mi sme sa s menami dlho nevedeli rozhodnut ci v Taliancine ci v Slovencine, tka maju obe deti 2 mena jedno Talisnke a druhe Slovenske... a jedno vybral muz druhe ja 😝 akurat si to druhe nepamatam...ked sme boli minulz tzyden na pohotovosti s Albertom, zrazu volali 53 (moje cislo) a ze Ireneo 😨 😨 som nechapala ako mohl idat moje cilso inemu dietatu..az potom mi doslo ze maly Albert je aj ireneo 😝 😀 😀 😀 myslim, ze deti nam podakuju, lebo kedze maju dve mena, tak sa povinne budu musiet podpisovat oboma 😀 😀 poviem ze to bol ockov napad 😅 😅 i ked to bol spolocny 😝

inak uplne klasicky je z Rudolfa a Alberta ADOLF 😨 😖 to uz v porodnici na JISke mi doktor hovoril - vy ste rodicia maleho Adolfa? Son nevedela mi mam hailovat ci sa smiat... 😀

grmitko
autor
12. jan 2010

evi no asi ti moc do smiechu nebolo, ze Adofl 😒

do prace ma nevzali, ale vzali ma do inej, tuto u nas na ulici, upratovacku budem robit, ale tak lepsie ako nic, mam to blizko, nic neprevozim a nebudem doma sediet 🙂 zajtra si idem pre papiere, od pondelka nastupujem 🙂

zefa
12. jan 2010

babuľky sa vytešujéém...naša suseda sa tak trošku aj vďaka mne stala babkou krásnych dvojičiek dievčatiek 😵 😵 😵
vysvetlím...jej syn mal tiež problém skoro 2 r.počať dieťa.. a suseda vedela ako som k deťom prišla ja 😔 ,tak ma prišla poprosiť ,či by mohli mladý prísť sa porozprávať..a na druhý deň šli do toho istého centra ako my..a na 2x sa zadarilo..a mali váhy nad 3kg..sa tu dnes bola pochváliť a poplakať si

grmitko
autor
12. jan 2010

jej zefi to je super, gratulujeme, nadhera 😵 😵

helka1
12. jan 2010

Ahojky, Zefi to je dobry pocit, ze ? Ja som uz davnejsie poradila znamym to "tvoje " centrum, presli k nim a uz maju 1,5 rocne dvojicky 🙂 , tiez som bola velmi rada ze som pomohla a vyslo im to na moj podnet 🙂 😵

jankabambulka
12. jan 2010

evka-ide na iperáciu očiek- a musíme to stihnúť etše cez zimu, aby mu silné slniečko nepoblížilo 😔

lilinka76
12. jan 2010

Ahojte,

Lalu, vsetko najlepsie dievcatkam k dvom rockom, idem na net, reku, dnes je 11.1. Lalupkine bambulky maju dnes dva roky a ono je dnes uz 12-teho. Ale ak ste dnes stikutali, tak to ja som Vas vzdy spominala, ze nesmiem zabudnut... To som netusila, ze budem gratulovat po termine. Nevadi, teraz je ta gratulacia o to srdecnejsia.

Dnes sa mi prvy krat blondacik vypytal na nocnicek, dufam, ze to bude pokracovat...

womenne
12. jan 2010

zefi teda no super tak im odporuč konika a šup sem do temy🙂

Saši a kolko budeš pracovat?super aspon si zarobiš🙂

Helka no vy ako s tym byvanim pohlo sa to už?a čo miminko?ako sa citiš?pri dvojkach to musi byt zataž však?

my sme dnes končne dali stromček dolu tak som sa porezala na hačku,krv mi valila ako by som sa porezala nožikom ale 2 prsty ma prišerne bolia 😢

grmitko
autor
12. jan 2010

Dani 8,5 hodiny kazdy den 🙂 to bude uz aj prijemna zmena 😝 😝 😀 😀

ja sa chystam stromcek v detskej zrusit zajtra, ten v obyvke som zrusila v piatok ked nam doviezli ssedacku 🙂

jankabambulka
12. jan 2010

keby bola na užovi , tak by stromček zrušil už na štefana, ale ja ho dám dolu keď sa vrátime z operácie ak neoprší

dracik1
12. jan 2010

ahojte 🙂 , trosku neskoro ale vsetko NAJlepsie lalupinym kockam k 2 rokom 🙄, hlavne zdravicka a aby maminku poosluchali 🙂

zefi, prosim ta, co je najlepsie na priedusky? ma 2 dni bolia ako fras...asi som nachladla, nekaslem, nemam teplotu, len tie priedusky...aj ma trosku pobolieva hrdlo 😖

sasi, nie je to asi co hladas, ale aspon si zarobis par korun

grmitko
autor
12. jan 2010

no dracik, nie je to co hladam, ale hladam dalej, a zatial sa peniazky hodia 🙂

helka1
12. jan 2010

Grmi to je fajn s tou robotou, aspon sa ti hlava vycisti pri manualnej robote, ale prajem nech najdes nejaku vhodnejsiu 😉

Wom, miminko kope o 106, je to narocne zvladat dvojky aj tehu, hlavne fyzicky teda ☹ , obcas ich musim nadvihnut a 15 kg nie je uz sranda 😝 , obcas nahanat a ja pri tom lapam po dychu, ale este to ujde, bude horsie 😀

S byvanim, som v rozpakoch, papiere vybavene, cast sumy uhradena, vsetko sa maka aby sme mali byt k 1.2 k dispozicii, ale...... neviem co bude.... ☹ , dnes sa situacia o 100 % obratila , je to velmi cerstve a fakt neviem ci niekam pojdeme 😔

mima595
12. jan 2010

Helka - teraz si v takom tt. - ako sme sa my vratili z dovolenky od mora....Och joooj, akurat sme dopozerali s MM fotky - rozmyslame, ci pojdeme aj tento rok, hlavne kvoli Matusovi, ci mu more nepomože na ten jeho kasel, ale ci pojdem aj ja... uvidim

Zuzka - aj nas Matus precuraval plienky v noci, ale ja som prisla na to, že on už proste zadržiava moc, a kedže je chlapec lenivec lenivy, tak sa mu nechcelo vstavat na WC, nadranom vsetko pustil do plienky a ona to nestihla absorbovat

Grmi - tak nech sa ti dari v praci.. este si uzi tie 3 dni volna

grmitko
autor
12. jan 2010

mimus dakujem 🙂 akurat same vybavovacky ma cakaju 🙂

lalupa
12. jan 2010

grmi, vsetko dobre v novej robote!

dakujeme za gratulky 😵 😵

juj heli ,nezavidim brucho,kvoli zatazi,ale v dobrom prichodivsie babatko ano 😵 , verim,ze vam vsetko vyjde

evi, toto su superne hlasky 😀 😎

my sme taka fajn partia,kde je vilo a jeho party double maminiek????

lumah
12. jan 2010

dracik na mna také niečo liezlo, dala som si dva dni panadol a prešlo to

zefa
12. jan 2010

dračik ...mne pomáha bravčová(kačacia,husacia)masť..natrieť prsia,dať na to vatu,igelit a obviazať sa starším šálom abo niečím...baby tu deťom dávajú neakú bobríkovú mastičku či čo nemám skúsenosť..ale brav. masť máš možno v ľadničke 😉 a hodne tekutín letné..ale choĎ k dokine,neliečené ti zlezie na pľúca a to nieje sranda

heli a lili..viete,že som na vás dnes myslela,že ste tu dávno neboli? ani diddi 😒 ..hergot heli to ma mrzí,že sa nedarí s bývaním

grmi..každá robota je teraz dobrá..ja by som tiež bola vďačná aj za toto..a ked to máš tak blízo ako keby si doma riadila

mimka..ako sa darí malému?

lalu má niečo yasmi nové?

no idem off bo ráno idem po doktoroch..mi našli ostrohu na päte..bolí to jak šlak a pol roka som sa odhodlávala..asi budem brať ožiare..som nosila aj ihličky,no naháňaj deti v ihličkách 😀 😀 a takto som dopadla s tenisiek..no čo už..papa

lalupa
12. jan 2010

baby, ja mam stale pred ocami to zvysenie rodicovskeho prispevku
podme nieco urobit 😠
kto sa bije, nieco dosiahne,vid motoraci
na dvojicky sa kasle zvysoka odjakziva, tak nech s tym uz nieco robia 😠 , viacere z nas uz dalsiu matersku neplanuju,tak preco nechat lenivky obcianky zarabat a nas nutit ratat kazdy cent???
kto mate kontakty v markize, stv alebo jojke?pripadne v parlamente? uz mam toho dost po dovolenke len snivam, pomaly zacnem nakupovat nekvalitne veci u cinanov, pretoze zacinam byt na dne, ak chcem skolku, zase prachy, o com toto cele je???
hmmm???

evka1310
12. jan 2010

zefi - to je super 😀

Sasi -tak blahozela,..viem ze mas na viac, ale ako prechodna praca je to tiez dobre...aspon budes medzi ludmi a zarobis si 😀

Janka - aj Albertovi by mali operovat ocko -- teda jemu sa neotvoril slzny kanalik...

inak mam novy mobil ...ked som ho sila kupovat ta predavacka mi hovori - ja ta odniekade poznam...som sa usmiala a vravim jej, ze ja sem chodim na tie mobili dost casto, kedze toto je uz stvrty co tam kupujem 😝 a ona ze nie...a nakoniec sa z nej vyklula ta holka co so mnou bola na izbe v porodnici 😀 😀 ja som si ju nepamatala 😒 nie je to zle znamenie, ze vas spoznaju ludia co vas videli len po cisarskom, ked ste v zlom stave a nevyspata a dokazu tu ohavnu podobizen tej vyblednutej a ubolenej zeny napasovat na clvoek ked je urpavey? 😒 som si mysela ze je medzi mnou po porode bez make upu a mnou akoze "nahodena" nejaky ten rozdiel... 😖

lumah
13. jan 2010

zeka to sa normálne dobre číta - tá radostná správa o dvojičkách 😀

lumah
13. jan 2010

Bože baby normálne mám chuť všetky hračky u nás doma zlikvidovať!!!! Sú po celom byte- chlapci ich len hádžu krížom krážom, už mám nervy nadranc vrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 Vedia sa tak pekne zahrať, dnes to všetko len lieta vzduchom a nič ich nebaví-som z nich na nervy, zas budem celý deň len hračky upratovať. 😠 😒

womenne
13. jan 2010

Ahojte aj vy mate problem sa tu dostat?stale ma tu nechce pustit som si myslela že to je snehom alebo notasom ale neviem neviem.

Heli ježiš to ma mrzi že mate s tym problemy,viem ako sa citiš ja som to same preživala ked sme byvali u svokrovcoch alebo sme tuna zahanali byt vždy som to strašne orevala.Ale ty musiš byt silna aby aj miminko bolo dobre a nie nervozne 😉 dufam že sa vam to vyrieši to vam rodičia tak robia napriek?achjo

a neviete nahodou ako sa ma kili?niektora ste byvali blizko nej ta tu už vobec nechodi 😔 už možno aj byva

zefa
13. jan 2010

ahojte..som doma po obstreku na pätu..auuu

lumi..ja mám takú istú chuť..by aj do 2 škôlok bolo dosť 😠 som dala avío,že ak ešte niekto deťom kúpi hračky ho vyhodím 😠

nana77
13. jan 2010

ahojky!
zefka, auuu, auuu pata....!!! chudatko 😔 . ja mam tiez nejake probelmy s patou a ked blbo stupim, tak amentma 😝 , cely den mi potom trva, nez to rozchodim...bolest pri kazdom kroku.

lumi, veru, katastrofa s tymi hrackami. aj my ich mame na zasobovanie dvoch skolok, ako pise zefa... ja to robim tak, ze ich mam rozdelene na 4 "kopy" a tie im striedam... inak by sme tu vazne nemphli chodit. a aj tak ich je stale vela... a fakt neznasam, ked sa nimi ochadzuju... sa baojim, ze sa trafia jeden druheho, hnevam sa na to.

no, mne susnici spia, mam navarene, upratane....a neviem, co mam robit 😀 . som sa najedla - vepro-knedlo-zelo, ale bez knedle /sak musim tie vianocne kolace dat do prec 😀 ), tak som dala dvojnasobne mnozstvo kapusty k masu, tak tu so mnou dnes bude veselo 😀 😅 😀

nana77
13. jan 2010

jeeeezisi, same preklepy 😔 sorry....

zefa
13. jan 2010

nani ... napusti si vaňu a využi tú kapustu 😀 😀 😀 ja dojedám raňajky po deťoch 😝 ..takto to začínalo aj mne..som včera sa donútila ísť k dokt.a ten zrengenoval a ,že" ostrohy ako stará žena máte"..to mám vraj z nízkej obuvi čo stále nosím,doma bosá 😖 ja si idem skúsiť zdriemnúť 😉

jankabambulka
13. jan 2010

mne svišti ešte nespia ale vyskakujú v postieľke- miško už aj ohol kolíky čo spadol... 😖 😖
ja mám rajčinovú a file so zemiakmi idem robiť resp. už len tie zemiaky 😝
upratané už mám ale jaby so tie hračky najradšej schovala a dala im len dve. 😅 to je sila u našich majú len takú ratanovú krabicu a stačí im to. a u radkových rodičov jednu loptu a jedno autíčko a stačí i to -sakriš
kamarátka upratuje hračky len večer ale ne to nedá

nana77
13. jan 2010

zefi, nooo, dobry napad ta vana 😀 . a co to znamena, ze ostrohy? ja mam taky problem, ze ked spatne stupim, mi v tej pate ako keby pukne a uz je zle... normalne citim, ako keby sa mi tam prehodili kosticky, alebo co. strasne to boli, neviem chodit, nemozem tou nohou vobec otocit...no hruza.. a tiez nosim len nizku obuv, hlavne tenisky a pod. akurat tento rok som si kupila cizmy s trosku vyssim opatkom, ale nosim ich len na "paradu". s detmi von svoje stare, dobre cizmy na nizkom opatku...

jani, ja tiez upratujem hracky kazdu chvilku, lebo mi vadi ten neporiadok. a teraz mame obdobie, skladaciek, vkladaciek a podobne, takze milion kuskov a tie su vsade. a potom sa zacnu nahanat a uz len cakam, kedy sa prizabiju na nich. tak to zacnem upratovat a ked to vidia, zase sa chcu s tym hrat a tak dookola... 😝