Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katarinka123
16. jan 2010

AHOJTE
macilaci ja som mala najpprv kocik klasicky dvojcikovsky a bol problem sa stym dakde dostat.apotom boli v nom deti ako sardinky 😀 .ked mali pol roka tak som si kupial pp duette a som snim velmi spokojna a radila by som to.kazdy ma svoj priestor a netlacia sa.to je moj nazor.

lumah
16. jan 2010

zafka do teraz spávali v postielkach akých? My máme 120x60 a som zvedavá, dokedy im vydržia.
mimi ano zefka má pravdu vineu vybublinkovanú a riedenu s vodou alebo napr. Luckou. Ja som s i to dávala 1:1 a vždy ked som dopila, naliala som si rovno ďalší pohár a kým som ho vypila- stihlo to vybublinkovať.

jankabambulka
16. jan 2010

mimi -ja som ilovala hrozno ale musela som sa mu vyhýbať ako čert krížu. lebo ja som mala neskutočne veľa a keď som si dala hrozno mohla som na odstrekovanie naspäť nastúpiť 😝 - ja som to tak nenávidelaaaa.
ale na to je veľmi dobrá aj drožďovú polievku, vlastne celkovo hodne piť a piť a piť

mima595
16. jan 2010

diky za rady, mne sa už zda, že už aj mam dost mlieka, lebo v podstate dokrmujem iba vecer 100 ml UM, a pribera v norme... len ked Vladko je dost lenivy, nepije extra efektivne - akože kazdy 3 hodiny.
Nie, on pije v kuse, proste si zo mna spravil cumlik, a ja ako skusena 3-nasobna mama 😉 - mu v tom neviem zabranit - alebo ani nechcem, co ja viem.
proste, ked zacne plakat, tak mu stale ten prsnik ponuknem - no a on si vacsinou len pocucka, pocucka, zaspi na prsu a o pol hodky je hore, zase mu dam cucnut - a tak sa to toci dokola.

lalupa
16. jan 2010

mima, ricinus mozes aj neskor 😉 , ja som bola ako jankabambulka presne, na nervy z toho vsetkeho, vsade len mlieko, snivalo sa mi s nim, videla som ho vsade, liezlo mi na mozgy

a pozor na pocuckavanie z cici, na cuckanie su cumlicky,lebo potom budu problemy spinkat a kojit...

kati, ako oslavy???

mima595
16. jan 2010

no vidis, Lalu, kazdy radi inak - vraj ricinus len do 6 tyzdnov, že potom to už nema vyznam... bud sa laktacia rozbehne alebo nie
mne sa vidi, že sa celkom rozbehla, len teraz Vladka donutit, aby pil tak, ako sa spravne ma.... 😉

macilaci
16. jan 2010

ahoj, dakujem za rady a názory. my máme teraz ten klasický sedenie pri sebe a je to hrôza, ťažký, široký, a deti fakt ako sardinky 😠 .

zefa
16. jan 2010

mimka aj ja viem,že sa to môže dlhodobejšie aj tie granulované čaje pre maminy som dlho pila...mimka kupuj si časopis DIEŤA..tam stále aj na 2 str.radia o kojení..je to aj na nete...aj toto som tu objavila
http://www.duly.sk/...aj na http://mamina.pluska.sk/mamina/poradna-dojcenia/

zefa
16. jan 2010

lumi ked si kuk môj album tam sú na postielkach klasika malých...tie predné čelá sme im asi pred pol r.zrušili..zo začiatku Neny asi 3x spadla(dávali sme im pred postielky ešte vankúše aby sa neudreli ked spadnú)a už v pohode spia..aj u našich spávajú na normálnych posteliach v pohode...ved ked zajtra zložíme pofotím a pridám..a ľutujem,že sme to neriešili skôr..naši to preliezali a mne vlasy hore dupkom vstávali..a naša cica je akosi dnes ticho..zatiaľ žiadne "mliečičko chcééém "nepočuť 😨 😀

lalupa
16. jan 2010

mimka,ano rozbieha sa pocas 600nedelia, ale telo tento system pochopi o nieco neskor, laktacia fici sibnuto prve tri mesiace, nastavuje sa podla poziadaviek dietata, potom je to uz lepsie, stabilnejsie, ja som ti o ricine napisala z vlastnej skusenosti
to poznas,ze hlavne v noci treba stimulovat, teda kojit alebo odsavat...vladko je urcite rozumny a pomoze maminke bezproblemovo fungovat 🙂

zefa
16. jan 2010

mimka a zabudla som ,že chlapci bývajú maminkine cecoky..teda ten môj určite..sa ma pýta..mami a na čo sú ti cecoky? 😀 😀 a popsenku nosíš aby ti nebola zima na cecoky? 😀 😀 😀 ..no ja už niekedy nemám slov , len sa rehocem

tak som si dala monolog..dobruuu

womenne
17. jan 2010

čafte kočky vybuvane?ja ani nie ale čo už Niko mal v noci nadchu a nechcel spat bol asi 3-4 hodinky hore sice potichu ale nedokazala som zaspat ked ani on nespal.Dufam že mu to nezačne na novo sme mali vyše 1.5 roka klid,robieval to len na slovensku že bol v noci hore.

mima chlapy su ale vynaliezavy 😀 😀 😀

lilinka dik za polievočku cez tyžden spravim možeš napisat aj viac lebo ja už neviem ake polievky by som varila stale dookola ma nebavia zeleninove 😖

Tak mne včera šiel konečne muž spojazdnit IB,podarilo sa nam nainštalovat jawu a ked už bol kročik od konca tak zistl ž heslo je už neplatne 🙄 som nevdela že to am nejaku planost 🙄 a ani svetrik čo som si objednala nemaju ach jo ☹

Mybudeme mat vo februari s mužom vyročie tak mu znova objednam malovany obraz naše rodinky 😵 našla som pani maju nadherne ako skutočne.Asi je to blbe pre chlapa ale ked jemu by to premna nenapadlo 😲

lumah
17. jan 2010

bože zefi už sa teším, ako to bucu preliezať naš! Však to sa aj zle pozerá na to- ked som videla tvoje dvojky. 😕

wom u nás bola hrozná noc zas, david v kuse mrnčal, už aby sme sa trochu vyspali, sme ho aj vzlai medzi seba, ale bolo to to isté. Ja to nechápem, včera sme ich nechali pekne vymrznuť na vzduchu na Pezinskej Babe, potom teplučký kupel a on aj tak nespal dobre.
wom náhodou moj muž by bol velmi rád, keby dostal taký obraz. To kde si dávaš robiť?

womenne
17. jan 2010

lumi naši inak spavaju vyborne ale Niko ma tu nadchu tak bol nervozny som stale vstavala a vetrala.O 2:00 sa rebudili obaja Sebina sme teda my lebo som svietila a raz pit,raz cikat,natriet pusinku 😝 ja som sa vždy tešila ked bude obdobie kedy sa budem moct konečne v noci vyspat,normlane som si odvykla vstavat 😀 ale ked niečo je ako napr,nadcha horučka tak mam nejake senzory nespim skoro vobec a nejak mi to envadi až po niekolkych dnoch.

Ja som mu dala už pred 2 rokmi namalovany obraz na naše vyročie velmi sa u to pačilotakže dostane aj teraz už by som chcela aby sme tam boli všetci 4 ale neviem či najdem taku fotku 😀
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29884103&tab=2 objednam od tejto pani ale až neskor ku koncu mesiaca.

grmitko
autor
17. jan 2010

ja som dostala na tridsiatku do kamosky tiez namalovany obraz, farebnymi ceruzkami mojich dvoch lasok, ked som to vybalila tak som plakala, je to ozaj nadherne a mam to v spalni nad postelou, mne to spravilo ohromnu radost a bolo to pre mna obrovske prekvapenie, lebo to som naozaj necakala 🙂 bolo to strasne mile 🙂

womenne
17. jan 2010

Saši aj mne sa to hrozne pači som na nom sice len ja a držim Nika on spinkal vtedy bol dost chory som sa hrozne bala spal len na mne takže sm 4 dni bola nonstop hore.a farebne to može byt pekne to som ešte nevidela.

grmitko
autor
17. jan 2010

ofotim to a pridam do albumu 🙂 je to nadherne 🙂

womenne
17. jan 2010

ok 😉
a čo dnes varite?mne moj muž vari už 2 dni 😲 včera karfiol a dnes rezne sa mi žije tento vikend 😅 ja sa rozhodujem či Niko pojde do školky či nie,sice nam hovorili že nadcha nič nieje ale neviem neviem....

grmitko
autor
17. jan 2010

Dani ja som vcera robila kuracie sote v zemiakovej placke, tak to mame aj dnes 🙂 🙂 moj muz nikdy nevari, nanestastie, obcas by som to ocenila.....

womenne
17. jan 2010

Sai na to sa chystam cez tyžden 😉 sice prplačka tymi palckami by som ocenila nejaky riadny domaci mixer so všetkym 😅 moj zase vari nemožem povedat že nie len ja potom upratujem a upratujem 😖

grmitko
autor
17. jan 2010

ja zemiaky na placky struham na jemnou struhaku 😉 a mam to raz dva 🙂

grmitko
autor
17. jan 2010

zmenila som foto co na to hovorite??? 😝 😝 😝 😝

zefa
17. jan 2010

ahojte..jedna posteľ zložená 😝 som tu v izbe so spiacimi deťmi zavretá aby mohli ešte druhú zložiť
aj ja som na 25 dostal našu svadobnú fotku ceruzkou namaľovanú a chcela by som deti abo celú rodinu..to mužov býv.kolega robí..on aj výstavy a tam sme si kúpili ešte jeden obraz..tiež sa nám to páči

tiež máme od včera bo dnes by sa nedalo...prír.rezne,ryža a karfiol(uvaríte do mäkka,posekáte,pridáte vývar z kocky,nasekanú petržl.vňať,maslo,citron.šťavu,chvíľku to povaríte)ja ten karfiol milujem

a grmi ja robievam zem.placky ešte aj takto:ja nedávam do placiek múku,iba čisté zemiaky,majorán,soľ,vegetu,korenie,vajce....a dám vrstvu placky,natenko vyklepanú krkovičku abo karé,zas to zalejem plackou..to mäso sa v tej placke prepečie..

womenne
17. jan 2010

Tu fotku som ti už niekde videla či samylim?kočica🙂to maš novu farbu?

aj ja na tom trem ale prplačka blee bože sedia už hodinu buchaju nechapem s čim 🙄

zefa
17. jan 2010

wom 😀 😀 😀 ja mám doma to isté

teda grmi 😉

katullka
17. jan 2010

Cauko,
Sasi pekna fotecka, si kocka! 🙂

mima, som sa pobavila na Tvojom chlapovi 😀

My sme mali vcera narodeninovu oslavu, velmi sa vydarila, tu je par foteciek, ked chcete nakuknite
http://www.facebook.com/home.php?#/photo.php?pi...

ajka72
17. jan 2010

katullka mne to nechce otvoriť ☹

grmi kočica 😵 😵 😵

vranka4
17. jan 2010

ahojte 🙂 ,wom,super nápad s tým portrétom,ďakujem za tip 😉 ,teraz už len hľadať peknú fotku...ako dlho to trvá,kým to pani namaľuje,aby som vedela,za aký čas dopredu to objednávať 🙂
zefa 😀 😀 😀 -cecoky 😵
grmi,ty si na tejto fotke úplne iná,ale si tam kočka,ale by som ťa nespoznala oproti tej predtým 😕 😕 ,máš nový účes,farbu?sekne ti to 😉

womenne
17. jan 2010

tak nam sa nejak podarilozaspat pri deckach po chvile vstal Sebko tak som skopala muža z postele a ja spokojene spala skoro 2 hodinky 😅

vranka praveže neviem nema to popisane v albume?

grmitko
autor
17. jan 2010

dakujem babulky 🙂 🙂
farbu nemam novu ani strih, to som mala len cerstvo umyte vlasy a kopla ma muza, tak som sa fotila 😀 😀 😀 reku nech mam co do profilu dat 😝 😝 ale som rada, ze sa vsetkym paci 😉 🙂

Dani zmenila som si ju aj na facebooku 😉 😉