Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
30. jan 2010

Dobre tak ja počkam 😀 ja som to ešte nerobila ale bracho to vždy robil,a sa ešte musim kopec veci naučit 😅
Inak Sebko spi ja len dufam že to bolo zo stravy,som si na chvilu lahla ale cez den ja neviem spat tak som jak tankom prejdena 🙄

grmitko
autor
30. jan 2010

babulky pagace su ze jake mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂 🙂 🙂 🙂 komu poslem??? 😉

womenne
30. jan 2010

Ja ja ja ja ja ja ja ja chéééééééééééém 😀 😀 😀 😀 kokso si mi narobila chute ako sa to robi?zvladla by som to?

grmitko
autor
30. jan 2010

to by si zvladla, len na to potrebujes kysnute cesto 😝 😝 😝 😀 😀 a to ti tusim velmi nejde 😝 😝

womenne
30. jan 2010

aha no my sme prave vo vojne chapaš nie 😝 😝 si musim počkat na segru,dnes som jej volala kedy pride že chcem napiect kolače,parene buchty a už aj pagače no chuda bude mat toho dost 😀

grmitko
autor
30. jan 2010

chapem 😀 😀
sa musis uz aj sama naucit piect, nech nevolas sestru 😉 😉 ty si sikovna iste to zvladnes 😉 🙂

dracik1
30. jan 2010

sasiiii, ze by som prisla pre tie tricka 😀 , mnam...chlapov som poslala von, este sa doliecujem 😲 , strasne kaslem, hlieny idu hrozne zo mna...

u nas sa rozhovoril aj Kubko...dneska si sadol na gauc a hovori: "snežik pada".....rano si stavali garaz a hovori..".Kupko postavij gauaž" .....su krasniiiiii....potvory jedny, len keby spali dlhsie ako do 5.30...baby, nam sa nocne spanie skracuje...teraz spia od 20.30 do ledva 6 rano a to posledne 2 tyzdne sa budia 5.30 😝 ....som zvedava, kedy sa dockam spania do 7.30 😀 😀 😀 ....nastastie cez obed spia uz dve hodky...aspon nieco 😀 ...ale som z toho ich spania rano riadne oplestena 😀

baby, co je atopicky ekxem? nas Jurko ma na jednej nohe taku zdrsnenu kozu, akokeby hrosiu....to nemal, len teraz cca 3 dni sa mu to urobilo , boze dufam, ze to nie je nic vazne....

jankabambulka
30. jan 2010

dračik-náš miško ma atopický exzém a jemu sa prejavuje ako píšeš, ale niekedy má obdobia, že ho to tak strašneeee svrbkááááá a stálem len potom hovorí auaua bojíííí a škriabe sa jak o život

dracik1
30. jan 2010

jani, cim mu to mazes? je nadej na vyliecenie?...Jurko to mal spociatku iba take malicke, taka 2cm lisaj...teraz to ma celej nohe...dokina nam na to dala kyselinu mliecnu....doteraz zaberalo...teraz neviem, ci to ma od toho sucheho vzduchu 😲 , v pondelok tam idem, nech ma posle na kozne...nas to zatial nesvrbi

grmitko
autor
30. jan 2010

Denis kludne prid, ja som sama doma, chlapi su u svagrinej 🙂 🙂

grmitko
autor
30. jan 2010

dracik to bude mat asi iba lisaj, to byva v zime, pomahaju na to hodne mastne kremy, natriet hrubsiu vrstvu 🙂

dracik1
30. jan 2010

sasi, pridem buduci vikend, nechcem moc labzovat po vonku, som mala na obed sttrasny zachvat kasla, skoro som sa povracala 😲

bohuzial ten lisaj sa premenil na cervenu ranku a hrosiu kozu ma po celej nohe, ja neviem, koberce doma nemame, zaclony tiez nie,dlazky umyvam iba cistou vodou, periem v lovele, cokoladu zatial nejedia a mlieko davam umele

grmitko
autor
30. jan 2010

no dracik tak to bude asi ekzem alebo nejaka alergia

prid, budem sa tesit 🙂 🙂 tiez by ti ta choroba hnusna uz mohla prejst, inak moja maminka takto bola dlho chora a nakoniec z toho mala zapal pluc ☹ teraz sa lieci

grmitko
autor
30. jan 2010

moji chlapi boli u svagrineja svokra bola tam, ved ako inak a vravela muzovi, ze som jej ani nepodakovala, ze mi upratala, jak keby sa jej niekto prosil, ale ona odisla skor, ako som stihla nieco povedat, ja som sla za detmi do detskej a ona zdrhla a zase som ja najhorsia, uz som si zvykla 🙂 🙂 kym boli chlapi prec aspon som si upratala, vydrhla kupelnu, oprala, povesala, upratala kuchynu a chvilku oddychla 😉 🙂

danu
30. jan 2010

kvetinka78 • 2d • Dnes o 20:31
Ahojte, pridajú sa čerstvé maminky dvojíčiek do diskusie? Ako to všetko zvládate? POdarilo sa Vám dvojíčky kojiť alebo dávate UM?

zefa
30. jan 2010

ahojte 🙂
tak ja som dnes piekla vymyslený tvarohovo-ovocno-želatínový...ozaj tu mal niekto raz problém zo želatínou..ja teda robím želatínu zo zlatého klasu a ešte lepšie sa mi robí z pudingu...je to potom dobré husté a nesteká mi to poza okraje...

grmi pagáče už asi neostali predpokladám..my tu vieme bohovo oddychovať ked sme samé 😀 nie aby sme si vaňu napustili,vzali kafe a vegetili,ale beháme s handrami 😝

vidím,že závisláčkam tu pomaly odchádzajú pc-čka 😉 😀 😀 😀 a nielen ja ,ale aj deti sú už závislé..s mužom rybky krmiť,so mnou tučniaka pozerať a gumimacíka 😖

dracik..aj našim to presne takto začalo..ale naša dokina mi povedala,že to nie je atop.,ale museli sme ísť ku kožnej a tá rovno ,že sú atopici...sa vyznaj..naši to lapili v 3 mes. a vracia sa im to...my už sme vybrali neklamem 7 mastičiek...najlepšie by som povedala,že detská nivea,ktorou ich natieram od narodenia...ak to majú natieram častejšie,pretože mastné im moc nepomôže..oni potrebujú hydratačnú masť..to sa mi zatiaľ osvedčilo..ale berú na to aj homeopatika(berberis vulgaris 5ch)...nech nemajú žiadne prímesové materiály iba čistú bavlnu na holom tele...ale vraj deti z toho zvyknú vyrásť,tak dúfajme...ale jedno viem,že deti reagujú ekzémom z nervozity,takže fakt kľudné prostredie by mali mať...sa to ľahko píše ja viem

zefa
30. jan 2010

dracik a ešte aj tu na mk je diskusia....babské recepty na atop..ekz.miminiek....
a ešte aj táto kozmetika sa mi osvedčila...http://www.eucerin.sk/dry_skin/body_care.asp

katullka
30. jan 2010

caute zienky,

po dlhej dobe sa hlasim, boli sme na dovolenke v Zuberci na Orave, bolo tam super, pre lyziarov je to tam fakt skvele. Mali sme pekne ubytovanie, apartman s dvomi velkymi izbami, drobci sa riadne vyblaznili 🙂 . Az na to, ze ked sme v sobotu rano odchadzali tak Samko mal zvysenu teplotu, v noci ju mal vyssiu, na druhy den mu to preslo, no potom to chytila Paulinka a doteraz maju sople ☹ . No uz sme dlho "neboli" chori. 😒 Chceli sme sa chodit aj kupat, no kvoli tym teplotam sme neboli, uz im tak dlho slubujeme bazenik.
Ked sme chodili na ranajky a vecere, tak drobci stale behali do kuchyne a pytali kolace, pripadne masko s ryzkom 😀 . No narobili sme tam riadny rozruch a krik, bolo nas pocut po celom penzione 😀 .

Neviem, ci sa mi podari docitat Vas, ale idem to aspon skusit.

mima595
30. jan 2010

caute - MM isiel do služby, tak sa vam možem venovat 😉
vsetky 3 ks 😎 spia - aspon teda v tejto chvili, som zvedava, kedy najmladsi spusti krik...
dvojky su tiež nachladené - sople + u Matusa aj kasel - tak ako vzdy, aj teraz skusime, ci to neprejde bez ATB
Baska ani sople velmi nema, len pocujem, ako huhnavo rozprava na nos, lenže nevyfukame vobec nic 😠
ale trhli sme rekord, Matus bol 13 dni v kuse v skolke... 😉
a inak sa trosicku pochvalim s kojenim, už sme 3 dni bez UM, tak dufam, že budeme kojit co najdlhsie...

grmitko
autor
30. jan 2010

mima no super, ze sa to tak rozbehlo 🙂

zefi este zostalo pagacov, dve plne misky 🙂 🙂 😉 😉 bolo ich veeeeela, robila som z kila muky, tak este su, komu poslem???? 😀 😀 😝 😝

Katulik, boze vas sa tiez tie choroby tak drzia ☹ ☹

katullka
30. jan 2010

Sasi, ja uz som z toho uplne na nervy, my sme tyzden ako tak zdravi a potom tri tyzdne chori, a takto to je celu zimu ☹ 😢 . Imunitu maju v poriadku, jedia vela ovocia aj zeleniny, chodievame von na vzduch, do kolektivu iba obcas..ja to fakt nechapem, ci ich zle obliekam, alebo co??? ☹

grmitko
autor
30. jan 2010

no Kati chapem ta, ved nasi odkedy chodia do skolky teiz su viac doma, ale nasi maju znizenu imunitu a Domko aj alergie, ale aj tak a teraz este Lelko bude brat 3 mesiace atb kvoli tym castym hnisavym anginam, co tiez nie som nadsena, ale tak co narobim 😒

katullka
30. jan 2010

Sasi, viem, ze aj tvoji drobci su casto chori, je to hruza s tymi chorobami ☹ . A Lelkovi nenasadili aj nieco na tu alergiu?
Ja som zvedava, ci nasim zaberie ten Rybomunil, co beru, no to by sa malo ukazat az na jesen a bud.zimu. Ine im nic na posilnenie imunity nedavam. Inak aj ja som teraz nejaka prechladnuta a dost ma boli hrdlo, tak neviem, ci to zase nie je nejaky virus, prvy bol chory MM ale s detmi bol malo pred dovolenkou, ani nespaval s nami v izbe.

grmitko
autor
30. jan 2010

nasi tiez beru rybomunil, tak hadam nam pomoze, Domko dostal na alergiu Zodac kvapky a ja im davam este preventan

lalupa
30. jan 2010

grmi,mnaaam, no ja dnes jemne akoze postim, je spln,tak by sme sa mali cistit,stavy,zelenina,ovocie,ryza,...

kupili sme si zvlhcovac a ionizer v jednom , tak uvidime efekt

kati,to znie paradne, no ked som videla,co je to dnes vonku, tak sme si povedali,ze sme niekde v tatrach 🙂 , neprestava,za par hodin nam zasnezilo sanky,vonkajsie lampy, asi sme uviazli 😀 ,nakupene mame,takze pohoda, neskutocne krasne pocko vonku,nie je kosa,tak sme sa dnes par krat vysalili

dracik, vela deti ma AE, aj nase maju mierny, uz som pisala,ze davam odstavene mandarinky a pomarance,aj za riziko hrosej kozicky, no teraz v zime je doma sucho, zhorsuje sa to aj bez alergenov, takze mazat, modra indulona, vyborny je leciderm,pripadne hocico ine, v krajnom pripade kortikoidy na malinke miestecko, ktore od malicka trapi, najprv supinky a az do krvakov,ale nejako ocividne si to neskrabe,len to tam je, zaspi a prebudi sa to, vadi to mne...druha bambula ma hrosiu kozicku,ale kedze je sneda,tak to nie je ocividne, iba ked natieram
zaklad probiotika, inac umele mlieko je tiez alergen,kedze je to kravske mlieko, niekto aj na obycko banany, jablka, takze preto kaslem na stravu,radsej nech ju maju pestru

katullka
30. jan 2010

Sasi, tak to beru toho dost, tak dufajme, ze buduca zima uz bude lepsia. Zodac poznam, aj moj MM ho bral.
Inak ja uz tiez hovorim, aby uz prisla aspon jar, uz ma tato zima vazne nebavi, aj ked teraz je pekne, ked je vonku sneh, ale aj tak v lete je to s detmi lepsie vonku.
Ja som zvedava, ako to bude s nasimi, ked nastupia v januari do skolky, dufam, ze teraz si aspon odtrpia tie choroby a potom to uz bude lepsie.
Pocujem ich v izbe kazdu chvilu kychat a kaslat ☹

grmitko
autor
30. jan 2010

nas Domko dnes tiez nejako moc kasle, inokedy kludne spinka a teraz ho pocujem stale kaslat, dufam ze to nic neznamena 😒 😒

ajka72
30. jan 2010

lalu aj my sme boli sa sánkovať, inak aj ja badám suchšiu pokožku u dievčat dobrá je aj a-derma je aj krém aj sprchovací gel, len je drahšia a je dostať v lekárni, inak tam kde bola katullka sa my chystáme v lete tak som zvedavá, všetci čo tam boli to veľmi chvália 😵

lalupa
30. jan 2010

zuzi, ta bolest,chudatko...to musi byt strasne neprijemne,ale nemalo by to takto trvat, co to beries?
uz viem,preco je HAK ucinna, haha, lebo aj pocas ovulacky krvacam,teda spinim 😅 😠 ,takze hormony nehormony, ruky prec odo mna 😀

grmi, par mesiacov, uf, dufam,z e to zaberie, do 2-3 musi zafungovat, nech ju nemusim brat, je to na skusku,ak nie, tak rezeme 😖

baby, nemam nic aktualne na ples ☹ , nic trendy, ani nic pre mna pohodlne ☹ , uz nie som ani sexy, asi ujdem ako popoluska veeelmi skoro po veceri 😀

mimus, tesim sa, UM vam vobec netreba, cici mas dve, druha to isti 😀 , vladkovi sa to bude viac a viac pacit, pre oboch pohodlne, supeeeer!!!

ajka72
30. jan 2010

lalu ani si sa nepochválila že ideš plesať kam sa chystáte?