Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
2. feb 2010

jani,videla som a normalne som zaslzila ☹ 😔

nana77
2. feb 2010

ahojky!
janka, ja som to videla vcera v spravach na markize...chudatko malicke ☹

zefa
2. feb 2010

lalu..ja tú kapustovú polievku varím takto...posekaná cibuľka na oleji opražíš,pridáš pokrájanú kapustu,trochu podusíš,ja dávam väčšinou.krídelká rozpolené(ale môžeš aj krky(aj morčacie krky sú fajn)alebo aj nadrobno naporcované celé kura,môžeš kosť brav..proste hocičo..no nám najviac chutia tie krídelká)zaleješ vodou,pridáš paradajkový pretlak(podľa toho koľko pol.varíš 1-2 pretlaky)dochutíš,(ja dávam soľ, vegetu bez glut.,cukor..my ju tak skôr nasladko robíme) na záver kôli deťom ked boli menšie zahusťovala postrúhaným zemiakom..už ju hustím zápražkou

ad ..nožičky..ano turecký sed, ale ako sedí tak ju trochu dvíhať aby sa kolienká zaťažili a vyrovnávali...ešte nám na prevenciu plochých nôh kázal chodiť po špičkách,po pätách,uchopovať v sede veci na zemi prstami,krúžiť členkami,obuv pevná päta,prsty môžu byť volné a musí byť už v topánke klenba

juliagregor
2. feb 2010

ahojte,
boli sem cvičiť v detskom centre na fit loptách 🙂
polievka - jednu menšiu kapustu pokrájame na drobno, zalejeme trochou vody, posolíme a dáme dusiť. Keď sa kapusta zdusí a opadne, tak dolejeme vodu a varíme. Pridáme na drobno pokrájané mäsko z kuraťa (možu byť aj kridielka,stehienka...s kosťami, aby bol silnejší vývar, kľudne aj zmrazené, ked sa uvarí nakrájam) nešetríme. Keď je mäsko mäkké spravíme jemnú zásmažku bez cibulky a pridáme hodne pretlaku. Povaríme, ešte dochutíme a vypneme. Doplnenie: pretlaku dávame toľko, aby si cítila naozaj chuť rajčín, aby to nebola len zafarbená voda. Podľa chuti pretlaku a kyslosti dávame aj cukor a ten zase pridávame podľa chuti, min. lyžica a niekedy v krajnom prípade aj trošku octu, ale to len vtedy, keď je pretlak taký nijaký. Pretlak dávame ten taliansky balený v v papierových tetrapakových obaloch 500g a aby bola polievka OK tak dávame min. jeden. Takže jeden a pól je akurát na 5l hrniec.
dobrú chuť, polievka je ozaj výborná a malým chutí, ked je trošku sladšia
dnes máme fazuľovú so zeleninou a hrubými slížkami...

to dievčatko v správach, fakt hrozné

juliagregor
2. feb 2010

zefi bola si šikovnejšia .. 😉

zefa
2. feb 2010

v podstate to varíme rovnako..aj tú fazuľovú robím ako ty 😉

womenne
2. feb 2010

wow akA super polievka to spravim 🙂
My sme prave prišli zo školky aboli sme sa aj sankovat krasne svietilo slniečkotak som zobrala kameru a učila sa kedna to pridem tak pridam na fc,inak foti fakt super,stabilizator je skvely 😵 chalani boli uplne spoteny tak dufam že nič ztoho nebude ☹

Jani toto som čitala rano no des a hroza.Ja som na PB počula všeličo,mamičky radšej chodili rodit do Martina alebo Ca,Za vraj to tam je hnus a maly pravdu.....

lenkamt
2. feb 2010

ahojte.

Lalu ja momentuš okrem kuracej a strukovinových varím len z mrazenej zeleniny, je to jedno či je to nejaký mix, kel, tekvica alebo čo, hodím do hrna, osolím a uvarím do mäkka, potom rozmixujem a pridám bujon ten vitana, na sucho opražím za lyžicu detskej krupice, pridám do polievky aj s nejakou cestovinou, povarím kým cestovina nie je a baby sa idú za týmito nemocničnými 😀 polievkami "ubiť" 😀

Jani - akurát dnes mi to mamina vravela, tak som jej spomínala aj tvoje nepríjemné skúsenosti s tou nemocnicou, takéto nemocnice radšej zavrieť 😝

womenne
2. feb 2010

leni aj mne tie nemocnične polievky chutia:D to ako že opražiš krupicu?to sa nejak spoji?alebo na aky učel?

lenkamt
2. feb 2010

to chytí takú farbu a trochu inú chuť, to mi poradila mamina ona robila v nemocničnej kuchyni 😀

lumah
2. feb 2010

ahojte maminy, varíte? 😀
Ja som dnes doobeda bola s krpcami vonku a vybavila som si kopec vecí, medzi iným aj to, že zvýšenie rodičáku dostanem už tento mesiac. 😉

lenkamt
2. feb 2010

Lumi - v dobrom závidíme 🙂

ja sa zajtra chystám robiť tú kukuricovú čo ste se niektorá hodili 😉

lumah
2. feb 2010

bože teda to je sila s tým dievčatkom-chudatko aké to má škaredé, by som ich zažalovala hajzlov! Také veci by sa vobec nemali stávať-to máme ale odborníkov, čo? Inak ja by som mandle nedala vybrať dieťatu ani za svet, jedine že by to ohrozovalo jeho život, ja som ako dieťa mala každú chvílu anginu, vraj vybrať, vybrať a naši mi nedali a dnes som rada, leebo mi nič nie je a mandle mám. Totiž tie mandel tam asi na niečo sú, ak nie su, ide všetko rovno na priedušky.

lumah
2. feb 2010

lenkam tjjááááj , ja že čo mi závidíte a pozerám, že tvoje slečny su už staaršie ako 2 roky-inak ale je to nespravodlivosť, nechápem prečo to nedali do troch rokov, ked deti do školky aj tak beru až od troch rokov-toto len v našom drbnutom štáte sa može stať- že akože ti pomožu ale len tak, aby sa nepovedalo. 😠

lenkamt
2. feb 2010

Lumi - ale zas mne sa zdá že máme teraz trochu menšie výdavky - skoro bez plienok, bez um, aj pomalšie rastú, no tak sa to teraz dá, prvý rok je asi finančne najťažší 🙄
ja by som to dala tak že prvý rok 300, potom 250 a potom 200 to by sa mi zdalo najspravodlivejšie

lumah
2. feb 2010

Inak baby kupovali ste drobcom niečo od zn. Topolino? Ja som velmi spokojná, dnes mi prišli ďalšie vecičky pre drobcov a su také krásne, že sa už teším na jar aj na leto, som im toho nakupila neurekom- však zuzka vie. Strašne sa mi páčia vecičky od nich, proste neviem odolať. 😝

lenkamt
2. feb 2010

a kde si také objednala???? aj my chceme 😀

lumah
2. feb 2010

Kuknite na toto-aj to som im kupila-brala som viac vecí, tak som dostala nejakú zlavu. 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7519186

lenkamt
2. feb 2010

dík, idem kuk čo potrebujeme 😀

macilaci
2. feb 2010

ahoj dievčatá. prosím vás čo ste robili ked vám detičky nechceli naraz spinkať, u nís je to v poslednej dobe tak, že kým zaspí druhá zobudí sa prvá a celý den nič neviem urobiť nakolko sami vydržia nejakú pol hodinku ked je lepšie hodinku. potom to vyzerá že jedna sedí v sedačke skoro celý den, už ju bude nenávidieť 😖 . ako ste to riešili,

lenkamt
2. feb 2010

ja som ich budila na rovnako a kým sa nenaučili zaspávať narovnako tak som ich uspávala v kočíku 😅 proste kým si nespravili rovnaký režim - akurát asi do tých 5mesiacov tak sme ich uspávali, potom keď už režim mali sme ich učili zaspávať samé v postieľkach 😅 divné ale fungovalo 🤐

macilaci
2. feb 2010

no z budením to máme tak, že ked náhodou spia spolu tak sa aj spolu zobudia nakolko jedna začne kričať alebo blabotať, takže sa spolu budia, ale potom jedna zaspí a druhá nie. 😠

womenne
2. feb 2010

ja podobne ako Leni,kym som na to prišla že je lepšie spat v kočiku obaja naraz som si užila tiež nechceli spavat rovnako.potom sme prešli na uspavanie v postielkach..

lumah
2. feb 2010

lenkamt ja objednávam od tej, čo som dávala link pred týmto a ešte od týchto dvoch- na striedačku:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=65086
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=24953

lumah
2. feb 2010

Fakt som spokojná, všetky tri su spolahlivé. Ešte som viedla jednu, čo Topolino predáva, ale tá je hrozne drahá oproti týmto-tieto tri maju približne rovnaké ceny. Dokonca od tej Editky- ten prvý link som mala poštovné zdarma už.

juliagregor
2. feb 2010

ahojte,
macilaci tiež som mala doma dva monokočíky, doobeda spávali na balkóne a poobede sme chodili von, ale mne spať v postieľkach nechcú ☹
lumi sú to krásne veci ale momentálne mimo naších financií, nové veci som teraz nakúpila v Tescu, gate, tričká, tepláky, odkedy je Maťko v škôlke potrebujeme viac vecí 😢

zvýšený rodičovský som už tiež vybavila ale rovno aj nahnevala, lebo som musela ešte letieť do roboty, tak som napísala sťažnosť a dnes mi volali, či na tom trvám 😲
😲

helka1
2. feb 2010

Ahojky, vsetky zdravim ! Nemam nejak cas prispievat. Koncom min tyzdna prechladol MM, potom to od neho chytila Radka a uz je chyteny aj Adamko 😖 . Sa normalne divim, ze este ja sa drzim 😅 . Dnes osm musela zobrat Radku na orl, bo sa stale stazovala na uska, tak ma obojstranny zapal usiek , navyse jej to chytilo aj ocka - rano ich mala uplne zlepene, kym som ju dala dokopy - aby vyzerala ako clovek tak mi to trvalo 😒 . Adamko ako typicky chlap, vsetko ho boli, staci malilinke buchnutie, tuknutie a pod a uz leti za mnou a chce pofukat....
Ja som dnes mala mat poradnu, radsej som ju presunula o tyzden, lebo radsej som volila ist s detmi do Dr....

Ja uz tiez neviem, zdravi sme vydrzali byt az 1 mesiac, co to bude az pojdu do skolky ??? ☹

rosarita20
2. feb 2010

Cafte, tak my sme boli prve tri januarove tyzdne marod, obaja na ATB ☹ ☹ , posledny januarovy tyzden skolka a sme zase tam kde sme boli... ma svihne. 😠 Kasel, nadcha, zalepene ocka. Cakame na vysledky vyterov, lebo u spoluziacky je podozrenie na streptokoka. A to ani nemozem zostat doma, lebo som od vcera v novej praci a naozaj by boli "happy", ze potrebujem očr. Tak sa stara ocino.

lalupa
2. feb 2010

rozhodujem sa,ako so skolkou, prijati budeme, mame kamosku v rade,vedia o nas,cakaju...najskor od 3r asi, pripadne je tu niekto,kto dal aj neskor ako 3r???

leni, nemocnicne 😝 , neuverite,ale ja som v porodnici lizala taniere, sestricka mi protekcne objednavala krupicku na veceru, proste liebling 😅

zuzka sa pytala na zvlhcovac, v inej teme, kupili sme ten drahsi s dialkovym, je fajn,neviem porovnat,lebo nemam skusenosti,ale vyzera spickovo

vcera som sla neskoro spar,hladala som nejake mnamky, tak som dnes robila chicken pie, moj najoblubenejsi, ale nieco na tom nevyslo tip top, tak nedam vam link, ale zeleninovy nakyp bol enonuno http://www.gurman.sk/recept-zeleninovy-nakyp-s-... pouzila som morcacie vahu od oka, zeleninku mrkvu, kalerabik nastruhane, hrasok, brokolicka karfiol, dolezita je ta mucna kasa a bielka, ak sa vam to zda suche,tak pridajte trosku kyslej smotany a veeela syra nahrubo navrch
skusajte len,ak ste na take jedla 😉 , robila som v remoske, bolo to mňamózne, priloha podla fantazie, salat, cvikla,...

ajka72
2. feb 2010

lalu takže ty potom zvažuješ dať od januára do školky a kde nakoniec ti ich príjmu?