Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
7. feb 2010

a ešte toto: http://www.penzion-boca.sk/boca.htm

poznámka pre hokejistky, patrí Országhovi 😉 . Čo viem, tak svadby tam vraj robievajú perfektné, my sme tam zas mali posedenie s mojimi rodičmi pri ich výročí svadby a to bolo tiež perfektné, milý a ochotný personál 🙂 . Len o tom ubytovaní nič neviem 😀

jankabambulka
7. feb 2010

ahojte
aj ja som za letné stretko pokiaľ nebude od 20.7 do 3.8 lebo tosme v chorvátsku. inak nebol by stred -stredné slovensko 😕 považská bystrica 😝 . inak tu je jednen hotel v horách a viem že nie je drahý, preto tam bývajú svadby.. inak je na lyžiarskom svahu- a možnoste ho videli včera v novinách - bola tam zabíjačka na snehu -svahu kuknem link

ajka72
7. feb 2010

uha no to my sme práve na tej orave takže neviem potom či dorazíme ak by nebolo v tomto termíne, uvidíme... 😒

ajka72
7. feb 2010

dievčatá predávam jedny suprové rifličky na traky, na obrázku su len jedny ale mám dva kusy skuste kuk .... 😉

jankabambulka
7. feb 2010

ale miestom sa prispôsobím 😉

lilinka76
7. feb 2010

Baby, ja som taka nestastna, ked sme pred dvoma tyzdnami odchadzali k starym rodicom, deti boli prechladene. Tam som ich vyliecila, v Tatrach im uz vobec nic nebolo, vcera sme prisli domov a dnes maju obaja take sople, ze ich napina na vracanie. ☹ ☹ ☹

Zacala som im davat Sinupret, ale ak viete, poradte aj nieco ine, ako im pomoct, aby sa im tie sople rozpustali, prip. netvorili. Dnes sme boli aj vonku, myslela som, ze take zimnejsie pocasie by im prospelo (teploty nemaju, tak nech im sople vymrznu ☹ ). Dala som im eukalyptovy olynth do zastrčky, na noc zapnem zvlhčovač. Radte prosííííííííí, ked vidim ich nestastne tvare pri odsavani, radsej by som vsetky choroby prevzala na seba.

Viem este o coryzalii, ale tu kupime az zajtra, co pomaha???

grmitko
autor
7. feb 2010

lili este pomaha morska voda do nosteka, ale uz musia vediet fukat, a ja davam coryzaliu a sinupret, to nam zabera najlepsie + vystriekavam nostek xkrat denne morskou vodou, zvlhcovac tiez a ine ti uz asi neporadim...

lilinka76
7. feb 2010

Saska, ahoj,

ja im striekam do nosa Physiomer a potom odsavam, ak im moc tecie.

Baby, netusite, aka vlhkost je idealna v interieroch??? Chcela by som zmerat v byte, lebo mame isto suchy vzduch ale ked dam na radiator mokre uteraky, tak rano mame orosene okna. Idem kuk na net, ci budem mudrejsia.

Lenka, Zefi, kde ste, poradte aj vy.

lenkamt
7. feb 2010

jeeeeej tu sa rozbieha stretko, bojnice neviem, tiež drahé ubytko a teda tam kde sme my boli nič moc. ja si predstavujem minimálne detské ihrisko a posedenie von, alebo teda wellnes. to mýto čo som sem hodila sa nepáči???

Lilinka - nám najlepšie na nádchu zaberá fenistil kvapky, kvapky do nosa, na nos eukalyptová mastička na prsia a teda čo mńa ešte nesklamalo tak solmucol - je to proti kašlu - ALE ono to zázračne rozpúšťa hlieny, sú to také sáčky, normálne rozrobíš v troške vody a chutí to ako džúsik takže nie je problém s podávaním 😉

lilinka76
7. feb 2010

Dik, Lenka, ten solmucol poznam, mame ho doma vo forme Sirupu. Ked im das na hrudnicek eukalyptovu masticku, aj ich zabalis (t.j. igelit, aby sa prehrialo), alebo nie??? Potom by mali byt v teple, vsak, aby sa im telo zahrialo. Lebo ja pochybujem, ze by sa nechali ofacovat. Myslim, ze aj natriet ich bude umenie, ale zajtra to urcite urobim.

lenkamt
7. feb 2010

nie na nos ale na noc eukalyptová mastička 😀

zajtra ideme do tej bb, tak držte palčoky.

papa

lenkamt
7. feb 2010

iba natieram 😉

lilinka76
7. feb 2010

Vdaka, drzime palce na zajtrajsie vysetrenia. 😉

zefa
7. feb 2010

lili tu som..ja mám desnú depku..srdiečko my a sme mali 2X sople a vždy sme dostali toto...ak im ide v kuse vodička z nosa,tak KALIUM BICHROMICUM 9CH...3 granulky min 3x denne...to im zhustí soplíky na podobu vaječného bielka a na takéto soplíky potom dávam IPECACUANHA 9 CH 3 gran.3X denne..to ak im zatekajú soplíky do hrdla a dráždi ich to na kašel(hlavne v noci aby spinkali) ked sa im zhustia tie soplíky som im to neodsávala ,ale vyberala vat.tyčinkou,pretože vrešťali pri odsávaní...ja tieto hom.mám stále doma
ale najlepšie ti poradia v lekárni ak im to presne popíšeš,pretože sú ešte aj iné podľa druhu soplíka a iných príznakov..a presne dávam mokré uteráky na radiátor..okná ráno utreš 😉

zefa
7. feb 2010

no vidím,že suseda je rýchlejšia a euk.mastičku si kúpim aj ja do ásoby..doteraz nebol dôvod,ale nikdy neviem..nám teda fakt zatiaľ stačili tieto" guličky" a nič iné 😉 ...zas som aj ja múdrejšia

lilinka76
7. feb 2010

Dik, zefi, Ipecu doma mam, tak zajtra zahajim liecbu. Nam to dala dr. na pomoc pri odkasliavani. U nas v pohode s odsavanim, vrestia sice odusu, ale pritom ma tam sami volaju, aby som im ulavila.

lilinka76
7. feb 2010

Inak, Zefi, aj ja dnes cely den depkujem, len tak v tichosti, inokedy sa aj priznam manzelovi... Boli sme dva tyzdne mimo, deti su chore a pritom ako z divych vajec vyliahnute, u babky niekedy tak nepocuvali, ze som sa az hambila, aki su nevychovani... Sme doma iba dva dni a ja som uz vyziapana...

vranka4
7. feb 2010

ahojte 🙂 ,lenkamt,tak zajtra nakoniec nerobím,do štvrtku mám voľno..ale budem na vás myslieť 😵
tipy na stretko sa rozširujúúú 😵 😵 ..možno nakoniec skončíme na západe alebo východe,hlavne ,aby tam bolo veeľa miesta....priestor pre deti 🙂

lalupa
7. feb 2010

leni, drzime palce zajtra
lili, vyzravte sa
ad stretko, napisme si zoznam,kto kedy nemoze a pohneme sa dalej,my sme mimo 11,-22,6
to myto vyzera oki, pohladam nieco aj ja
musime si napisat,co od takeho stretka ocakavame, na ako dlho, s kym a co planujeme robit

juliagregor
8. feb 2010

ahojte,
mne sa osobne páčia stretká, čo robia češky na Morave...je tam také western mestečko a program na víkend aj s ubytovaním...http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=416
kamoška choodieva na zrazy s deťmi do Vyšných Ružbách a teiž fajn...ja by som bola za víkend, už ked sa mám niekde trepať, tak nech to nie je len na dve - tri hodky...

vranka4
8. feb 2010

ahojte 🙂 ,julia,super tip...len ďaleko 😵 ..my sa prispôsobíme,tiež som za víkend 😵

juliagregor
8. feb 2010

a ked krátke stretko tak pred parlamentom a spraviť poriadny rachot 🙄

vranka4
8. feb 2010

julia,xixi...po tom šoku by kompetentní hneď zvyšovali RP dvojičkovým maminám dvojnásobne 😀 😀

juliagregor
8. feb 2010

už som poriadne nahnevaná....a ked dopravci štrajkovali, prečo nie maminy...smradi myslia si, že dajú kočíkové a zvýšia do dvoch rokov *RP a hotovo 😲

juliagregor
8. feb 2010

vranka keby si mala pravdu, tak tam pošlem mm do stanu 😀 😝

womenne
8. feb 2010

Ahojte
juli 😀 😉 to by bola švandaale pochybuježe by to niečo prospelo 😖

ja mam naladu pod bodom mraz v noci sa nam niekto vlamal do auta 😔 myslel si aha stavebna firma určo tam niečo bude 🙄 🤐 😠 kurni dvere sme menili minulu zimu a teraz zase,je v ich nromalne diera asi tyčou alebo čim to tam robili 😢

juliagregor
8. feb 2010

wom to je smola...asi by ma piclo...
aj ja si myslím, že asi nie, ale pomaly si všetci myslia koľko máme peňazí a ked poviem, že mám len jeden RP a predtým len jednu materskú, tak mi neveria...možno trochu zvideľnenia nezaškodí...

womenne
8. feb 2010

juli ja musim každemu hovorit že mam len jeden prispevok,každy si myslel že od narodenia dostavam 2 že čo sa stažujem 🙄

juliagregor
8. feb 2010

presne si to vystihla

malých nosím na rukách, idú im stoličky a furt plačú. ☹