Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
28. feb 2010

hellka jasné že nie, ved to platí len od novembra. Podla mňa to platí do roka odkedy to bolo uzákonené nie? A mdzitým vy už pojdete do školky, tak tam určite prehliadku mať budete.

julia tie štvoričky sme stretli mimnulý rok v lete v Trenčianskych v parku, ked sme boli pozrieť svokru na liečení.
Mali chlapcov v jednom kočíku a dievčatá v druhom- v takých tandemových ako my. Aj sme spolu trochu pokecali. 😀 Rodičia boli úúúplne v pohode, až som žasla.

zuzka ked tej mojej kamoške poviem- vieš ktorej- že čo už adrolkina mala vie a v akom veku, asi chytí debky. :D :D :D

katka naši už teraz radšej piju z pohára ako z flaše s cumlom. Ked im niečo chceme dať piť a nechcu to, napr. smectu sme dávali Dadovi, tak z pohára ju zaručene vypil. Ale myslím, že to príde aj samo, neboj. Skúšajte im ponukať z pohára a ked nie, tak dajte flašu.
katka zubárka je Lenharčíková, zavolaj na polikliniku a pýtaj si klapku 125. Je velmi milá, bol azubárkou už Veronike. Máme s nou teraz zmluvu spísanu na 6 rokov, Sedí v hlavnej budove, ked vojdeš, tak na prízemi vzadu vlavo je čakáreň.. Na jednej strane - teda vlavo má ambulanciu ona, oproti dokina na strojčeky.
Našim tiež občas robíme v noci m,ieško- teda hlavne David občas okol tretej - štvrtej bunotoší a dáme mu mliečko a spí ďalej. Ale nie je to vždy.

grmitko
autor
28. feb 2010

ahojte,
ani nejdem teraz docitat, az neskor, ale musim vam napisat z coho ma poraza 😠 😠 😠 😠
bola som vcera vecer vonku, mimo BA, prespala som u kamosky a prisla domov az dnes na obed, a uz vcera vecer mi muz vola, ze Lelko ma teplotku, ja pridem domov, pozriem do hrdla a on ma hnisavu anginu!!!!!!!!!!!!a to berie stale Penclen v kuse, aby ju nedostal!!!!!!!!!!!!!!!!! ja som uz zufala z tohoto, ja uz fakt neviem co mam robit s tou ich imunitou, beru aj ribomunyl, ale mam pocit, ze absolutne nam to nepomaha, ani zamak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ja som si sice trosku od deti oddychla, ale clovek pride domov a este do horsieho kolotoca ☹ ☹ ja uz enviem co s nim, stale v kuse ma hnisave anginy, penclen evidentne nezabera (to ma asi po mne, mne penicilin este v zivote nezabral) a ribomunyl asi tiez nerobi ziadnu sluzbu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ chce sa mi uz revat od zufalstva, vo stvrtok som nastupila do prace po ocr a dnes zase chory!!!!!!!!!!!!!!!

womenne
28. feb 2010

Ahojte tak ja som tu mala od stredy sestru bolo fajne,Niko sa tak pustil rozpravat ako tu boli až čumime neviem či to je tym ale myslim si to.V piatok nam došli dalšie papiere zo sudu a ja som sa pychicky zrutila,naštatsie prišiel muž skor z prace,nemohla som ani dychat,až cez sačok som sa ukludnila ja to už proste nezvladam 😔 Dufam že tento tyžden už nieč nepride bo ma ztoho ☹ so sestrou som si fajne pokecala oddychla si aspon trošku

Saška ježiš to ma mrzi,rybomunil je dobry ale pokial pri nom ochorieš nema učinok aspon ja si to myslim lebo aj naši boli po nom chory-ale možno to bol len dosledok plesni neviem...A s dr ste sa nebavili o odstraneni mandli?či je to nebezpečne?asi by sa to potom ukladalo inde?neviem nerozumiem sa tomu.

Nam alergička hovorila že mame ist na krčne kedže ma Niko stale otvorene usta,že pri by mohol mat mandlu zvečenu,ale on to može mat aj zpredkusu pretože mal dlhocumlik,zhodli sme sa na tom aj s mojou dr.nebyva ani často chory takže tak

adrolka
28. feb 2010

grmi ☹ ☹ ☹ ☹
no a wom, teda ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nie som veľmi v obraze s tým súdom, ale dúfam, že aspoň tvoj mm ťa podporuje aby si toto pre teba psychicky náročné obdobie vedela preklenúť...
baby, škoda toho hokeja 🙄 🙄 🙄 🙄
juliagregor, ano už sa mi niečo marí o 4kách, boli aj v telke ked sa narodili 😉 no rodičia majú môj rešpekt 🙂

zuzka.25
28. feb 2010

čaute

my sme dnes mali celkom fajn deň, doobeda som síce lietala ako striga na metle po byte, ale po obede sme vyrazili do Sadu Janka Krala, zobrala som chalanom motorky, sebe batoh na chrbat a tri hodky sme drandili 🙂 juj, jar je za dverami 🙂 vyblbli sa na ihrisku, vecer padli ako podtati 🙂

sasi, no tak tvoja sprava ma fakt dorazila :( toto snad nie je mozne!!!!!

wom, uz aby to bolo za vami s tym sudom, lebo to je strasne, ako sa to vlecie a ako ta to psychicky nici...
a s tym Nikom je to super, ze sa pustil do rozpravania, uz bude len a len lepsie

lumi, sak to tej kamoske medzi recou povedz 😉)))

lalupa
28. feb 2010

ahojte baby,

lietam, ale pridem,ked budem mat viac casu
pozrite si, spadne vam sanka, teda mne sa stalo ....

https://www.youtube.com/watch?v=o7pMqivNEsI
helka1
28. feb 2010

Ahoj LAlu, teda, myslim, ze nielen tebe padla sanka ....zeby som drobcov zacala trenovat 😀

Saska je to nafigu s tymi chorobami, nech ste rychlo zdravucki 😉

womenne
1. mar 2010

Dobre rano dievčata unas je dnes pekne svieti slniečko,aj ked celu noc pršalo,včera som pozerala spravy a že v polke marc ma snežit tak to dufam niee 😖

http://www.cas.sk/clanok/154140/eros-ramazzotti... kuk hadam raz 😅

včera sme si normalne s mužom večer vydycli ked sme ich dali spat a bolo ticho Nikovy sa usta nezatvoria sice nevie uple zrozumitelne ale je to o 50% lepšie ale keby bol aspon chvilu ticho ja som včera musela zjest tabletku čo mi hlava treščila ach jaj...

zefa
1. mar 2010

ahojte babule 😵
tak ja dnes bola deti zapísať v 2 školkach a dúfam,že aspoň do 1 ich vezmu,behám po uradoch nahlásiť predlženú rodičovskú 😝 😠

lalu..moj muž to dával na fb..aj my sme si zabudli zavrieť ústa...ale zas až tak nie,pretože Nancy sama spraví stojku na hlavu ked je na gauči 🙄 Samo trenuje 😅 ..to je zas mudrlant...my s ním rozoberáme biologiu,čo na čo slúži 🙄 ..napr.chcel vedieť na čo mu narástli ušká...aby si počul..maminka a ked si zapchám ušká tak mi tam nejde zvuk,vidíš to? 🙄 😀 😀 v kuse ma sprdáva,že neviem rýchlo povedať značku auta,ktoré mi ukazuje 😕,chcú aby som im napísala písmenká a oni ich začínajú odpisovať..čo ja mám s nimi robiť?učiť ich to-neučiť?poradte

grmi..to už je fakt na porazenie..chudáčik

wom...ja neviem aké slová útechy ti mám na to povedať ☹ myslím na teba a drž sa....však je veget ked sú deti ticho 😀 😀

lumah
1. mar 2010

ahojte! Maminy, aký nosič máte na bicykli, ktoré chodíte s deťmi na bike?

grmitko
autor
1. mar 2010

ahojte,
tak verdikt je velmi silna angina, dostali sme druhe atb, v stredu mame ist na kontrolu, nebola tam nasa dokina, vzdy ju zatupuje taka stara pani a ta ked mu pozrela do pusy ak povedala, ze "hnus" stale ma horucku, celu noc sme boli hore, Lelko mal 39,5, neslo mu to zrazit, nakoniec som mu uz dala mliecny obklad (diky Dani 😎 )a ten konecne zabral 😵 😵 to boli 3 hodiny rano a o 5,30 budicek 😒 no ale dolezite bolo ze konecne zaspal, lebo celu noc plakal, ze ho boli hlavicka, bol ako fakla, chudatko moje male, pevne verim ze tato noc uz bude lepsia a aj sa vyspime 😉

zefi, nasi tiez poznaju pismenka, ked sa pytaju tak im vzdy povie, ze ake to je pismenko a aj enjaku napovedu im dam, tak si to lahsie zapamataju (napr. B ako babicka, T ako tatinko....) 😉 pocitat vedia do 10, obcas sa pomylia, Domko naschval sa myli, ale inak im to clekom ide, pismenka poznaju len tie, co sa im pacia, alebo sa im s niecim spajaju 🙂 😉

katullka
1. mar 2010

Caute,

Sasik, to mi je velmi luto, ze je Leusko zase chory, to uz nie je normalne ☹ ☹ .
Ja som takto byvala tiez chora, ked som bola drobec, ale v 6rokov mi zobrali mandle a bol pokoj. No viem, ze teraz uz tie mandle tak neberu ako kedysi. Vraj potom ide vsetko rovno dolu, mandle su predsa taky filter. No mne to dost pomohlo, ze mi ich vybrali. Tak neviem. Ked je stale na ATB, to tiez nie je dobre. 😒
Drzte sa!!!

Lumi, my mame jednu sedacku na bycikel pre deti, ale neviem aka je to znacka, kupoval ju MM, musela by som sa na nu pozriet, len ani neviem, kde ju MM schoval na zimu. Ked zistim dam Ti vediet.

Heli, Vam uz sa cas krati,no musi to byt velmi narocne starat sa o dvojky v takomto stadiu tehu 😝 . Ako sa Vam dari? Ako sa citis?

lumah
1. mar 2010

Ak by ste mali niektorá na predaj, tak sa mi prosím ozvite do pošty. Ďakujem. 🙂

grmi to je bohužial u detí, ktoré nastupili do školky časté. Bude trvať kým si imunitu spravia. Je to hruuuza.

Náš Dado mal v sobotu poobede 39,4 z ničoho nič a večer ešte viac, až do nedele poobedia mu to nekleslo pod 39, taký bol vysilený chudák a dnes už má len 37,5. Inak mu nič nie je, vobec neviem čo to je, zajtra ráno mu odoberieme moč a poobede asi zbehneme k dokine.

juliagregor
1. mar 2010

ahojte,

grmi je mi ľúto, tie choroby sú hrozné....

lumi, ked sa ti zajtra vyhádže asi máte šiestu chorobu...

u nás je fajn, ideme ešte von...

womenne
1. mar 2010

tak ja som dala do pucu kočik,idem ho ukazat znamej čaka dievčatka a ked nie možem hodoniest do bazaru,mam sice ešte 2 na ruke tak uvidime.prosim vas ktora ste predavali kočik potrebujem poradit...

saška som rada že zabralo boratko male ☹ a ten penclen ste vysadili?a ty ako s pracou si si zobrala volno alebo ti niekto bavi?kurnik to nieje možne aby to mal tak často je sice pravda že to hned steka dolu ako piše Katka ale možno sa to upravi a nebude mu to robit toto je omnho horšie si ymslim uživat tak často antibiotika viem podla mojich ani papat im nechutilo 😖

grmitko
autor
1. mar 2010

dakujem za podporu dievcata, ja som sa dnes uz psychicky zrutila z toho vsetkeho, ked som prisla od lekarky, ukladala som Lelka do postele, davala mu obklad a Domko zatial zuzlal fixku, cele usta modre, jazyk, ja som skoro skolabovala, vydrhla som mu jazyk aj zuby, nechcel mi povedat, ze co vlastne spravil, klamal, ja som to uz nezvladla a rozrevala som sa a nevedela som prestat ☹ ☹ ☹ ☹ to spravil len preto, ze som bola s Lelkom a nevenovala sa mu ☹ ☹ ked ☹ som sa ukludnila tak som mu vysvetlila, ze nemoze robit take veci, ze ja som velmi smutna z toho a potom mi slubil, ze to uz neurobi, ale nevedela som ci s nim teraz bezat dokine, ci cakat, nechala som ho tak, len som ho poriadne vydrhla a utekala som Lelkovi vybrat lieky

Dani bola s nimi dnes moja mama, aj zajtra je s nimi, v stredu a vo stvrtok bude s nimi muz a v piatok zase mama, takze tento tyzden sme vykryli nejako, dufam ze do nedele uz budu ok a v pondelok uz pojdu do skolky

womenne
1. mar 2010

Hlasim kočky že jar je tu lebo ja mam vždy na začiatku nadchu a dnes len kycham a smrkam 🙄

jankabambulka
1. mar 2010

prosím kočky- poraďte - deti sa mi ráno vysypali tako ako keby ich múkou obsypal -také malinkaté vyrážtičky

jankabambulka
1. mar 2010

jáj a nemajú obsolutne žiaden príznak ani len zvýšenú teplotu -chvala bohu

grmitko
autor
1. mar 2010

no jani to ti veru neporadim, ani netusim co by to mohlo byt 😒

juliagregor
1. mar 2010

a pred dvomi-tromi dňami teplotu nemali?

helka1
1. mar 2010

Jankabambulka a nezjedli ste nieco nove a ze by to bola alergicka reakcia... alebo, Radka sa zvykla vysypat takto ked som vyprala pradlo v inom prasku ako detskom. 😝

Katulka, no nejak to zvladam, bojim sa ich nejak nadvihovat a pod, takze velmi si moju naruc momentalne neuziju ☹, ked prebalujem sami mi dvihaju prdelku aby som pod nich supla plienocku 😅, snazim sa vopred premysliet ako co spravit predtym ako to spravim aby som sa prilis nenamahala 😉, kym som bola v nemocnici tak si zvykli chodit o poschodie nizsie k svokrovcom takze sami mi tam odidu a tak s nimi vtedy starosti nemam 😉

mima595
1. mar 2010

helka - mam pre teba povzbudzujuce spravy 🙂 - konecne sa u nas satka Liliputi ujala 😉 - hned potom, ako som ti tu pisala, že nam "nevonia" som nasla novy uvaz - "Budha" a ten sa Vladkovi paci... tak ti teda teraz liliputi odporucam 🙂

zefa
1. mar 2010

grmi..budem si pamätať mliekový obklad,že zaberá ked už nič iné 😉 ..ja sa desím nástupu do škôlky presne kôli tomuto..možno to bude aj vekom dokiny,že ona si spravila svoj "výskum"za tie roky..snád pomôže 😉 posielam pusinky

ináč naši poznajú celú abecedu,ale nepovedia A ale Arp..š,B=Blanka,Y= jotube 😀 ,Q=Kido Moklý 😀 atď

Helka..vidíš,že aj niečo zlé je na niečo dobré..aspoň sa dvíhať riťky naučili 😉 🙂 ..dávaj na seba pozor

mimka...a som ti pôvodne chcela napísať,že či sa mu nepáči neaká zlá poloha vo vaku a ty tu píšeš odpoveď 😉 😀

dobrú noc všetkým..cmuuuk

zefa
1. mar 2010

som zabudla

wom ..tu nie je ešte jar,pretože jar začína okolo Veľkej noci ,vtedy zas ja bývam chorá a desne...ja vždy Vianoce a Veľkú noc odležím ☹

womenne
2. mar 2010

Dobre ranko nam sa nezačalo moc dobre Niko len reve a reve 🙄 a mne boli hlava no nič moc veru.Neviem ani čo robit vonku by sme šli ale len držat malych za roky leb všade sa tu povaluju hovna ludia to je hnus ja by som tych ludi vraždila že si to nezbieraju,je toho tak vela 😢

zefi ty maš tiež alergiu?ja akonahle sa začne oteplovat mam nadchu a kycham najhoršie je tro ked kvitnu stromy ja kofa sa nedam nidy očkovat tent rok som zase prepasla,lebo tu nemam alergičku a nikto ma necche zobrat 😖 buduci rok snad stihnem...

juliagregor
2. mar 2010

dobré ránko..

wom a prečo sa hnevá?

ja už som sa zase ...., nemôžem čítať diskusie, lebo ma picne...
je mi ľúto, že sa trápiš, ale ver, že určite bude lepšie, ...

womenne
2. mar 2010

Juli neviem on mava take stavy 😀 rano sa zobudi je vše ok a zrazu začne revat že nechce mlieo žesom kako a nepojdem von a reve a reve už mu chyba školka lebo toto nerobil....
juli ktoru si čitala?ja som si dnes prešla t temu čo matka zatajuje postihnute dieta no ktovie či vobec neake ma ale nepochopim takych ludi čo tu klamu...

juliagregor
2. mar 2010

no tá bola ozaj dobrá 😠 a nezvládam to

juliagregor
2. mar 2010

niko je asi nahnevaný a nevie ani sám ako a nevie zo seba dostať emocie, tak je zlý...
mne v noci šimon dve hodky reval, lebo chcel aby som sedela držala ho na rukách a on mohol spinkať, ja som samozrejme odmietla tak zúril dve hodky
idem do MC ahoj...