Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
4. mar 2010

Dobre ranko babiky ja som tak dolamana bolesti chrbta sa pomayl ozyvaju aj ked to nieje ešte tak strašne rozmyšlam o joge ale tuna to nieje ☹ najhoršie su krky...

idem k vam pre radu chcela som robit maove rezance ale mne ten suchy tvrdy mk nechuti teda je pomlety ale aj tak ten kupovany nieje bohviečo a ja si pametam že mam ho varila aj s mliekom ale neviem ako a či sa to može do rezancov ak to robite vy?

evka1310
4. mar 2010

Ahojte maminky...tak ja sa hlasim uplne znicena..Albert uz vaic ako 2 tyzdne nespi...bola som u pediatricky, dala mu kvapky na spanie co nemaju ziaden efekt, boli sme u psychooga..ja uz neviem co mu je..kazdy bozi vecer to iste - 2-3 hodiny kym ho uspim....musim byt s nim vizbe, pri postielke.. (viete ake je unevane nezaspat ke clvoek sedi v tme potichu?) prisamfakt, ze ked to neprejde, ho dam do postielky a necham vyplakat kym sam nezaspi...uz normalne neviem co s nim...mate nejake rady?

lilinka76
4. mar 2010

Dani, ja si doma pomeliem na mlynceku mak, pridam praskovy cukor, tym posypem rezance a potom na to polejem roztopene maslo.

womenne
4. mar 2010

Evka a to zničoho nič?Nezmenili ste polohu postielky alebo nerobili ste niečo nove?My sme mali take obdobie kedy Niko v noci nespavala v noci 3 hodinky sice neplakal ale potom bol vyčerpany alebo rano chcel spat čož susedia nechapali,ale prešl to samo,sice to trvalo velmi dlho bravala som si ho k sebe do postele..

lili nemam mlynek ☹ a neskušali ste ho varit?Ja som dnes bola deckam založit jeden učet kde im budem šetrit a davat korunky ked dostanu 😵 dostanuk tomu aj kartu,berušku a nejake darčeky,mohla som založit dva ale to je zbytočne si myslim neskor by sme mohli aj Sebkovi no uvidime 😵 či mate už niekto obom?

juliagregor
4. mar 2010

evka ja teraz nespím tiež... ☹

šimon sa v noci posadí na posteli a plače, chce aby som sedela, on na mne, hlava na pleci a tak spinkal 😒
samozrejme som zlá a nevyhoviem mu, tak dve hodky hučí od zlosti, bije ma škrábe, hádže sa o postel a ...ja ležím dávam na neho pozor a modlím sa, aby nezobudil zvyšok... 😠

som unavená, nevyspatá a samozrejme nervozna...nepomáha nič...zaspí od únavy

juliagregor
4. mar 2010

možno sa nám chalani rozprávajú na diaľku a nechcú spať 😅

hore sme od 0.30 zhruba do 3 tej

bola som s detmi u neurologa na kontrole a pýtala som sa na staršieho, ten vtedy často plakáva zo sna a plače úplne nepríčetne...ked to trvá dlho, že to rieši on a aby som skúsila naprv nejaké čaje z lekárne na ukľudnenie...
pomohol ...

zefa
4. mar 2010

wom....ja tiež robím s mliekom...pomeliem mak,práškový cukor,trochu horúceho mlieka aby to bola taká kaša,dám na rezance a roztopené maslo....takýto mak dávam aj do pečenia 😉

evi ..som ťa čítala na FB..no to je des..ja spím asi 4 hod.denne,ale nespať v kuse je iné kafe...

womenne
4. mar 2010

juli to je sranda ten čas Niko bol presne vtom čase hore 😕

womenne
4. mar 2010

zefi aj to variš?či iba dat horuce mlieko?

juliagregor
4. mar 2010

zefa ten mak tak dávam na štedrák.. 🙂

wom asi telepatia 🙂

zuzka.25
4. mar 2010

čautééé....

zefíí, dakujem za super radu, mne dnes nič nie je 😀 😝 čo je úplne skvelé 🙂 zatiaľ sa teda zdržujem doma, keby niečo, ale fakt mi je dobre.. dokonca som na obed riskla kakaove slize, hovorim si, ze ked kakao, tak nech uz 😀

evka, jezisi, to by ma zabilo :( ked ho nechas vyrevat, nezaspi od unavy? vies, ta metoda, ked za nim len chodis, ides prec a zasa a znova???

wom, ty máš pekné problémy s tým chrbtom :(

zefa
4. mar 2010

zuzi..to ma tešíííí...že kakaový týždeň? 😀 😀

wom ...iba to zalejem horúcim mliekom

julia...že štedrák.mňááám,naposledy bol na Vianoce a asi bude aj na V.noc...to ja môžem takéto koláče 😀 😀

juliagregor
4. mar 2010

zefi aj ja 😉

zuzka super, že je lepšie

zefa
4. mar 2010

evi..z mojej hom.knižky ti vyberám
Stramonium...strach z tmy
Passiflora incarnata...nespavosť preťažených detí
Kalium bromatum...námesačníctvo,škrípanie zubov počas spánku
Hyoscyamus niger..nespavosť s nočnými desmi,kričanie a rozprávanie zo sna
Gelsemium..nespavosť pred očakávanou udalosťou,tréma s trasom celého tela
Chamomilla vulgaris...nepokoj a podráždenosť pri prerezávaní zubov

Jalapa...dieťa sa v noci prebudí a chce sa hrať
Cina...podráždenosť a nervozita u detí trpiacimi črevnými parazitmi

evka1310
4. mar 2010

zuzka. to som este neskusala ze nechat ho prist a odsit...

juli - ale mohli by sa rozpravat cez den, nie? 😀

Wom - a to ho potom iba tak preslo? samo od seba?
No ono to odstartovala tym, ze si rozhryzol svoj dudlik a ja uz taky isty zohnat neviem... ☹ ☹ najprv odmietal novyale uz si nan zvykol...no napriek tomu nechce spat...ja som sa bavila aj s psychologickou a ta mi vravela,ze pre dieta je to strasna trauma ked pride o dudlik, lebo pride o istotu pri zaspavani a tak ho mam ja sprevadzat pri zaspavani..ale ja ho sprevadzam uz treti tyzden a to sa vobec nelepsi... 😢 to este dokedy? psychologicka mi hovorila, ze potrebuje citit moju lasku...po troch tyzdnoch co ma to stvorenie nenecha vyspat, to si viete predstavit tolko tej nepodmienenej lasky asi este mam.... 🙄 🙄

Zefi- si poklad 😀...tiez uz som zvazovala homeopatiu...mrknem sa na to, tiez mam nejake knihy z hoemopatie..co to mas za knizku? 🙂

zuzka.25
4. mar 2010

zefi, tie kakaove slize boli na vcera v plane tak ci tak 😀, ale zostali aj na dnes, tak som si dala..

evi, viem, ze je to tazke, hlavne musis byt uz riadne nastvana... ale aj tak si myslim, ze s tebou cvici :( skus tu metodu, je tu o tom aj diskusia... prvy den to trva vecnost, potom kratsie, potom este kratsie a nakoniec ta vobec pri zaspavani nebude vyzadovat... skus mu pripadne dat nejakeho mojkaca, co s nim bude v postielke, porozpravaj rozpravku, daj pusu a chod prec... potom ked bude vrestat, tak prid, pomojkaj, ale NEVYBERAJ z postielky, povedz, ze ho lubis a ze je noc a treba spinkat a chod prec.. a takto v urcitych intervalo.. ktore postupne predlzuj..proste musi pochopit, ze v noci sa spi a nie vymysla s maminkou.. a co robi druhy vtedy? spia v jednej izbe s vami? ten ta nevyzaduje? ver, ze u nas, ked jednemu v niecom ustupim, tak to chce samozrejme aj ten druhy.. aby si neskoncila fakt ako otrok...

womenne
4. mar 2010

evi prešlo ale trvalo to dlho,naštatsie on neplakal hral sa s rukami alebo ma hladkal,mna len štvalo že potom bol unaveny.Jeda tak cumlik no aj Nika musime uspavat ako onho prišiel ale stači si knemu lahnut na par minut aj ked nespi odideme naučil ho to muž 🤐 zvykol si na to aj sebko.

Ale ja som toto riešila ked maly rok tie som ich musela uspavat tapkanim po zadočku to bolo strašne ale sestra mi poradila že tam mam len sediet pri nich aby ma citili ale netapkat ich,keby moc plakali občas poladkat po ručke ličku naučili sa tak spat behom 5 dni ,potom som prešla na to že zaspavali sami proste som ich uložila do postielok a išla preč ked moc plakali šla knim,znova uloila povedala že musia haji a šla preč,trvalo to ale musiš vydržat...

womenne
4. mar 2010

kočky prosim vas ako robite červenu šošovicu deckam?zajtraby som ju spravila len neviem ako..

zuzka.25
4. mar 2010

wom, ja červenú šošovicu dám variť spolu so zemiakmi na kocky, dochutím vegetou, soľou, proste čo používaš, do sitka dám k tomu vyvariť kmín a za 20 minút je hotová.. tesne pred dovarením pridávam jednu plechovku kukurice, alebo mrazenú kukuricu a je to mňamka.. túto polievku ani nezahusťujem... vidíš, dlho som ju nerobila, musím si ju zaradiť do jedálnička 🙂

margaretka11
4. mar 2010

čaute a tento poznáte?

Policajti majú raziu a veliteľ dáva inštrukcie: "Akcia sa začne presne o 11:48. Pre tých,čo majú digitálky: pendrek, pendrek, stolička, snehuliak." 😉

evka1310
4. mar 2010

Zuzik, wom- dakujemza rady...vecer skusim...ked on uz mal takuto fazu a vtedy mi Saska -Grmitko poslala super knihu o zaspavani a par dni som to robila tak ako hovoris Zuzi, ze som ho nechala v postielke a iba chodila za nim a za par dni to pochopil a bol v podstate pokoj...len teraz jednak ja som unavena a ked je clovek unaveny tak nema chut pocuvat placuce dieta, radsej ho vezme na ruky...a jednak teraz ma psychologicka tak nejako vystrasila ze treba budovat puto medzi rodicmi a detmi a ze on tym ze bol v inkubatore tak trpel a ked ho necham plakat, tak tym uskodim jeho psychike a vyvoju a bude z neho male monstrum (to je v skratke)...tak sa citim tak blbo...ja si pamatam, ze ked mal tuto fazu v nomebri, proste 2 dni trochu plakal, ale potom to pochopil a bol pokoj a ako som ho polozila do postielky, spal (alebo aspon ticho sedel)...no teraz mi chyba odvaha to zas urobit, lebo mam pocit ze mu nenahraditelne ublizim... 😖 😖
ono teraz ALbertovi staci, ze pri nom sedim a on je v postielke uz ho nemusim brat na ruky..ale musim pri nom sediet aj 2 hodiny v tme a to zas az taka vyhra nie je..ako sa pohnem, ze odidem, mrnci... 😢 a ak nahodou naozaj odidem spusti srasny rev 😕

juliagregor
4. mar 2010

evka ....
psychologička je .....nebudem sa vyjadrovať, tvoj malý s tebou normálne "cvičí"....
aj ten môj so mnou 😔 ale ja ho nechám hučať, kamoška vraví : "nech plače od revu sa ešte nikto neposral" najhoršie je, že máme len dvojizbový byt a v noci zobudil aj druhého ☹ , najstarší je vedľa v izbe a zatiaľ spí...

knižku poznám ,na nás nefunguje a tiež som nevydržala, ked boli malí a ešte sa nevedeli postaviť a teraz ....už nemám silu to skúšať...

juliagregor
4. mar 2010

a dudle moc nechcú len ked bolia zuby a aj tak dobre, lebo zase by som im ich v dvoch rokov zobrala...
deti majú potom škaredé zuby...

womenne
4. mar 2010

evi sorry ale to čo je za psychologičku?ved to je uplna blbostčo ti povedala 🤐

kočky aj uvas je červena čočka tak draha maly baliček 69kč 😲 koksov čom je lepšia od klasickej?

grmitko
autor
4. mar 2010

Dani z cervenej sosovice tak nenaduva,a je lahsie stravitelna 😉

adrolka
4. mar 2010

ahojte!
tá červená šošovica je fakt dobrá, vraj obsahuje veeeeľa železa- okrem iného. a neviem, či viem dobre, ale sa vraj lahšie varí- teda, že sa skôr uvarí??? dobre viem?
eejha, no Evka, to je fakt hrozný stav..ja už by ssom bola niekde v kazajke 🙄 🙄 tiež ma prekvapil postoj psychologičky 😖
u nás tá knižka fungovala...... presne ako písala zuzka!!!!!
ja sa fakt nemôžem sťažovať na moje baby, spia od začiatku v podstate ukážkovo, ak aj boli niekedy v noci hore, tak len kvôli zubom alebo ked mali horúčku, choroba.... dokonca vstávajú aj zaspávajú vždy presne akoby mali v sebe švajčiarske hodinky.
no pridávame sa aj my do klubu chorých!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 od obeda už nechceli nič zjesť ani piť..sople po kolená....začína zase fasa týždeň...odsávať, drviť korizáliu - to neznááááášammmm!!! 😔
grmi, vy už lepšie?

lumah
4. mar 2010

ja robím rezance s makom presne ako lili.
evka vitaj v klube... Náš David už niekoľko mesiacov nespáva dobre, už som si aj zvykla. zaspí dobre. to ich mám našťastie tak naučených, že ich uložím do postielky a odidem, ale nechám otvorené dvere a ked zaspia, privriem ich. Zaujímavé, že ked ich ide uložiť muž alebo moja dcera, ked odchádzaju tak revu, u mňa väčšinou nie, aj cez obed ked ich dávam spať, uložím a odídem a su ticho.
V noci sa však budí, niekdedy často, niekedy menej, ale teraz v poslednej dobe, sa budi o 4-5 hodine, musím mu spraviť mliečko a ešte spí, niekedy aj do pol devaitej. Filipko ten spáva dobre, občas zamrnčí zo sna, ale k nemu idem väčšinou len, ked ho chcem zakryť. Ráno o 6 mu dám mliečko a do siedmej ešte leží alebo aj spí.Takže asi iné nezostáva len vydržať, kým to prejde. Škoda že si si ho naučila na to, že si pri ňom keď zaspáva, ja som toto zamietla od narodenia hneď, muž ich trochu zhýčkal, ale aspoň vidíš, akí su prefíkaní, keď pri mne nerevu a pri mužovi áno, lebo ten si k nim zvykol aj lahnuť.
julia aj my máme dvojizbový byt, takže spia s nami v jednej izbe a občas sa veru navzájom aj budia.

evka1310
4. mar 2010

Lumi - ja som prave pri nomnebola ked zaspaval...oni boli obaja tak nauceni, ze som ich ulozila do postielky a odisla...ale pred troma tyzdnami Albert zacal strasne revat ked somho skusila polozit do postielky, tak teraz kym nezaspi musim pri nom byt inak reve...codufam,z e h ocoskoro prejde, lebo uz neviem coi dalej...este ma super sfuklakamoska,ze aka som zla matka, ze neuspavam deti v manzelksej posteli a ze deti potrebuju zaspèavat v pritomnosti rodicov a tak...som sa citila ako najhorsi rodic na svete..som to dlho vstrebavala... 😨 akoby nestacilo ze ma nici aj moje dieta, este do mne vrtaju aj ostatni... 😖 sa citim poriadne mizerne teraz...

juliagregor
4. mar 2010

ahojte,
mne sa práve urevali do spánku....jaj...ja ich ešte kojím...a už som povedala, že nie !!!!!!!!!!!krpci by sa cicali ako mesačné mimi ☹ , ked pijú v pohode ale cicik nie je duda ...
uspávanie je inak super - ja si ľahnem, malí z každej strany, trošku si cucnú, odvalia na bok a zaspia ....šimon ide do postieľky ale Andrej spí vedľa mňa...
najstarší mal ukážkové spanie, nakojila ešte bdelého položila do postieľky, pohľadkala a odišla...
ja si myslím a dúfam, že je to nejaké prechodné obdobie a bud sa im veľa sníva alebo už ozaj neviem...

zefa
4. mar 2010

juli..môj obdiv,že ešte kojíš,chodíš do školy,staršie dieťa..klobúk dole

evi ja som si raz kúpila neaký časopis a táto tam bola pribalená..ale veľakrát už pomohla a má ju aj naša pediatr. čo je aj homeopatka a ona ma učí ju používať

http://www.modernazena.sk/index.php?c=257