Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

nana77
15. mar 2010

juliiiii 😀 😀 😀 sa tu normalne nahlas rehlim!!! vyborne, tak to sa mam na co tesit, vsak? tedy myslim, ked zacnu aj ti moji konecne kecat 🙂

wom, no dufam, ze aj nasi budu taki sikovni, ako tvoji. a kedy si ty zacala s odplienkovanim? inak, dobry napad - zaujimave, oblubene slipky 🙂

womenne
15. mar 2010

nanu presne ked mali 2 roky dovtedy ich občas mama davala čož mi liezlo na nervy nechcela som ich nutit,a pekne mi to vyšlo.Vysvetlila som im to a davala každu chvilku cikat aj vonku,stale som im hovorila že slipky sa nesmu ocikat a tak 😉 Sebko bol v tomto velmi šikovnyon behom tyždna nema cez den vobec plienku a behom 2 tyždnoch ani v noci.Večer som ich dala pred spanim,potom ekd som šla ja čož bolo 22.00 a v noci ked sa moc mrvil alebo mrnčal som ho davala tiež to bolo kolem 03.-04 nad ranom.po tych 2 tyždnoch vydržal ccelu noc.Nikovi to na noc trvalo dlhšie ale cez den vydržal 😵

zuzka.25
15. mar 2010

dobré ránko..

grmi, netrpezlivo čakám, čo sa dozvieš u dokiny.. ja som myslela, že tiež dnes pôjdem, ak im neprejde tá hnačka, zatiaľ sa zdajú ok, už si pýtali aj papať, skúsila som dať ovocný čaj a na obed mám v pláne vývar so slížami, tak uvidíme, ako to pôjde a keď, tak pôjdeme zajtra... ale sú už celkom veselí, tak ja verím, že nás to konečne pustilo... dávam im stále tie probiotiká a hylak..

ozaj, neviete, ako dlho sa ten hylak má dávať?? nie je to tam napísané...

wom, koľko mali chalani, keď sa naučili byť bez plienky v noci? inak s tými slipkami síce dobrý nápad, u nás však absolútne nefungoval 🙂 tiež sme hovorili, že nemôže pocikať autíčko, aj sľúbil, že nepociká a o chvíľu to bolo durchom 🙂 u nás sú našťastie obaja odplienkovaní na deň, na noc teda zďaleka nie, ráno sa budia s plnou 5kilovou plienkou 🙂 ale to ešte nehrotím...

nanuš, super, gratulujem k oddudlíkovaniu a vidíš, ako som ti hovorila, tri dni a dosť 🙂

juli, aj ja už dostávam zaujímavé otázky.. hlavne, keď mi asistujú na wc keď mám menzes 🙂 maminka a čo to je? vložka-tampónik 🙂 a môžem si to aj ja zobrať? nie, nemôžeš, to nosia len dievčatká 🙂 a hneď, že aj ellinka to nosí??? - ich kamoška... ja že nie, zatiaľ je maličká, ale keď bude väčšia, tak bude 🙂 a hneď na to, a prečo??? :DDDD

zuzka.25
15. mar 2010

wom, aha, už čítam, že si medzitým odpovedala 🙂 tak dva roky, to sú fakt šikovní... u nás je od dvoch rokov bez plienky tomino, ale luky až teraz nedávno... a teda len na deň

womenne
15. mar 2010

zuzka ja som si daval budik na tu3 nadranom ale mam slaby spanok takže som vedela že asi bude chciet cikat.

zuzka.25
15. mar 2010

wom, problém u nás v noci je, že mám pocit, že oni sa dočúrajú určite ešte do tej polnoci...

zuzka.25
15. mar 2010

jaj a ešte, ja som ich skúšala dať vycikať, ale oni spali, klátili sa mi na tom nočníku a mrnčali a aj tak sa nevyčúrali

womenne
15. mar 2010

aha naši sa zase vycikali tiež som ich daval v spanku aj teraz to robim ked idem ja spat a viem že napr.vten den vela vypili najme večer tk ich dam cikat ja si ich o seba opriem a objimam ich 😀

čo dnes varite?ja krupicovu polievku a cestoviny so syrom a šunkou.konečne oddych od mesa včera boli rezne a mi bolo znich stašne tažko aj muž uznal že musi oddychnut od mesa 😀

womenne
15. mar 2010

kočky kuk na druhej strane som sa vas pytala ohladom konca materskej prosim poradite?

juliagregor
15. mar 2010

nechápem prečo mi deti nedajú ani na záchode pokoj, teraz sa hrajú, vôbec si ma nevšímajú..ale akonáhle odídem z izby, tak plače a za mnou...
teraz si navzájom umývajú zuby... 😀

nana aj ja sa už teším na tie ich otázky a deťom je jedno kto ich počuje, toľkokrát som sa už hambila 😎
maminka tá teta má ale veľkú riť ............ 😝

nana77
15. mar 2010

zuzka, no veru, je to presne tak, ako si hovorila - 3 dni a zda sa, ze mame po dudlovani (snad som to prave nezakrikla). zuzka, tak to ani netusim, ze kolko sa maju davat tie hylak kvapky. ale ked tam nie je vyslovene napisane nejake casove obmedzenie, tak by sa mohli aj dlhodobo, ci nie?

wom, to su naozaj sikovni, ti tvoji chalani 🙂 . ohladne materskej ti neviem vobec poradit... mozno mima, ked tu bude, bude vediet, ona je znala 😉

juli, zuzi, to je aj u nas - asistovat mi na zachode 🙂 . to je snad vsade rovnake... 😀 . a ked curkam a pocuju to, tak sa snazia nazerat do detailu, ze co to tam clupka 😀 😀 😀 . mam co robit, aby som ich odtial dostala 😀

wom, my mame od vcera rajcinovu omacku s hovadzim masom a knedlou - to moji mali strasne lubia, tak mame velky hrncisko navareny. takze dnes nevarim - huraaaaaa!!!!

womenne
15. mar 2010

nana a ako to robiš?meso variš v celku alebo na platky?ja to tiež lubim takže by som v stredu spravila hodiš receptik?

nana77
15. mar 2010

wom, ip 😉

aneti78
15. mar 2010

ahojte

tak Jakubko je uz ok, takze vystupovat bude, riskneme to, snad sa mu to nevrati alebo nieco take. tesil sa na to mesiac, z toho dva tyzdne prva veta rano po zobudeni: ci uz dnes ideme do divadla. ked vladze behat tu,tak patminutovy tancek zvladne, len generalku maju dlho aj samotny koncet bude urcite dvojhodinovy.
Tamarka isla do skolky a rano mi ucitelka referovala, kolko deti to dostalo, jeden chlapcek je v nemocnici dehydrovany ☹

margaretka11
15. mar 2010

Ahojte 🙂

Lalu, to vyzerá napínavo, ak si pamätáš názov filmu tak napíš, skúsim to niekde na nete pohľadať. To chcem vidieť 😀

Wom, viem, že nie všetky dvojčatá sa zbožňujú, ale dúfam, že naši sa budú aj naďalej. Aj keď niekedy to zbožňovanie hraničí s deštrukčnými sklonmi 😀 . Ale od toho som tu ja, usmerňujem ich veľkú lásku 😉

Julia tak aj ty riešiš otázky pipíka a cikulky? Aj ja, už dávnejšie to začalo a ešte stále to deti baví. Najlepšie je, že Simonka na nočníku učím, že si má prichytiť pipíša, aby pekne cikal dovnútra a nie mimo. A potom sa len tak mimochodom spýtam Simonky, či si aj ona napravila pipíka a ona mi nato dotknuto (a s pohľadom, že ako mama je totál blbá 😀 ) povie, že ona nemá pipík, ale cikulku 😀 .

margaretka11
15. mar 2010

Aneti tak držím palce drobčiakom na vystúpení a dúfam, že neochorejú. Nech ich to obíde 🙂

Saši, želám vám všetkým skoré uzdravenie. Tá angína ma už fakt štve, ako to na vás stále útočí. A nevravela vám doktorka o vyoperovaní mandlí? Ja viem, mandle majú svoju významnú ochrannú funkciu, ale počula som, že keď sú takéto opakované choroby tak pomáha jedine ich odstránenie. Aj kamarát mal s týmto problémy a tak si ich bol dať v nemocnici odstrániť 😝 . Len zas potom je otvorená cesta hlbšie do dolných dýchacích ciest, doprdele ani tak dobre, ani tak 😝

juliagregor
15. mar 2010

😀 😀

womenne
15. mar 2010

mar vto dufam aj ja 😉
stimi pindikmi je sranda,naši raz vbehli mužovi do kupelne ked sa kupal a na lne usta tata ty maš ale velkeho pindura 😀 sused nad nami v rehot bol prave v kupelni 😝 😀

tak ja mam obed uvareny ešte ma čaka pradlo len sa mi akosi nechce raz lenive babsko som v poslednom čase 🤐

mima595
15. mar 2010

wom - skus sa spytat Grmi - ona isla na urad prace z rodicaku, ja som nastupovala akože do prace 🙂 , nemam s tym absolutne ziadnu skusenost

margaretka11
15. mar 2010

wom 😀 . My máme pipíky a cikulky v riešení stále, aj mňa a manžela sa vypytujú, od manžela chcú nech aj ukáže 😀 . Ach, tie deti 😀

a zážitok z Tesca, zo včera: boli sme na nákupe, stojíme pri pokladni a za nás sa postavil taký mladý chlap s náušnicou v uchu. Simonka sa vyklonila, ukázala naňho prstom a nahlas mi hovorí "mami, ten chlap má náušnicu!!!" a ja jej odpovedám, že áno má. A Simonka pohoršene "mami, ale chlapi náušnice nenosia" a div, že oči neprevrátila, že neovládam takéto základné veci 😀 . A ja jej hovorím, že aj chlapi môžu mať náušnice, že predávajú také špeciálne a Simonka ma doplnila ihneď "chlapenské" 😀 . A vravela som jej, že možno aj Simonkovi dáme prepichnúť jedno uško na náušnicu a či sa jej to bude páčiť 😉 . Iba tak nerozhodne na mňa pozrela a radšej nepovedala nič 😀 . Zato Simonko hneď horlivo prikývol, že áno, chce náušnicu. Hej, to poznám, odvaha by mu vydržala len kým by neuvidel nastreľovaciu pištoľ 😀

evka1310
15. mar 2010

Lalu,to znie zaujimavo ten film..ako sa to volalu?

Juli - tak to moji su na to podobne..az ma to doradza od pokusov...som si povedala, z ekymnebude teploani na to nemam naladu..ale zas uz sa nacuili zahasit mi ked sa pokakali...toje tiez isty druh pokroku 😀 teraz im len nejakovo vysvetlit ze mi to maju zahlasitr dopredu 😀 Cuper hlaska s tym cikacikom 😀

nana - a to ste nim tie dudle iba tak zobrali a hotovo? cisimdala nejakeho plysaka ci deku?

Sasi- drzte sa..co vam povedala doktorka? Sasi, ja som este ako male dieta bola tiez vkuse chora..ale to trvalo 4 roky a to som fakt ze bola skoro stale doma a potom mi doktor nakoniec dal nieco na zvysenie imunity - teraz si uz nespomenie ze ako s to volalo, ak chces popratam po tom...a odvtedz (to som mala 7 rokov) som bola minimalne chora (fakt ze tu povinnu nadchu raz do roka a hotovo) a nic nejako vazne...ja viem ze to co midal boli strasne bolestive inekcie do stehna...som na to musela dochadzat...ale zabralo to

Inak dnes som Rudymu ukazovala zvieratka (Winnie the Pooh) a tam je aj somarik a ako som mu ukazala somarika. Rudy prstekom ukazal a vykrikol "Abert!" nuz maly ma jasno 😀 Asi Albert je taky maly somarik, ked kazdu boziu noc nespi (sa vratilo nespave obdobie, tyzden fungoval OK a teraz zas to zacina byt nejake komplikovane ho uspat)

Mna inak neznesitelne boli zub...asi sa mi che pomstit, ze som z nehpo vytiahla nerv (som ho zabila a tak toto je jeho pomsta)...som mala ist k zubarov v stvrtok, ale uz hned o osmej rano som volala ze cinemozem skor (si myslim, ze uz len fakt ze niektovola v pondelok o 7:58) je jasny znak ze je na tom zle 😕
musim bezat...pred hodinousom malych ulozila spat(lebo tuuz o siedmej rano strasili) a Rudy stalemrnci a teraz sputsil rev...pada unavou ale spat nebude..porazi ma z nich

zefa
15. mar 2010

ahojte

ja som si bola na gynde po lieky,herpes na ústach,vo vnútri horím jak fakľa(ja nemávam vonkajšie teploty..tak raz za 10r mám 37,5 a to si musia zobrať na mňa očr,pretože blúznim 😕 )...tu sa zavčasu rána asi ženili všetci čerti...ma skoro odvialo a teraz tu svieti slnko 😨

náš Samko zahodil plienku sám na deň..sa pýtal,potom ju asi po 1 týž.zahodil aj na obed a po 3 dňoch ani na noc nechcel..a vôbec sa celých 8-9 hod.nepocikal..asi 3x sa stalo,že v noci ma zobudil,že mu treba cikať...Nancy po ňom asi 2mes.cez deň nechcela,po ďalšom mes.ani na obed nechcela len na noc jej ešte dávam..kaká stále iba do plienky 😠 povie,že sa bojí záchoda aj nočníka..a verte,že som skúsila aj odmenu,aj vysvetľovaním a nič nezaberá...dudle máme stále..boha nie a nie sa vyžvatlať 😠 😠

womenne
15. mar 2010

ludia ja mam take nervy až ma ide rozpučit 🙄 🙄 🙄 tak idem do banky cestou do školky vybrat peniaze-dnes sa plati.Banka zatvorena,bankomat nefunguje,tak som šla naivne do školky stym že im poviem že to zaplatim rano že sa nema ako dostat na učet.Jedna povedala ano a ta druha veduca že nie oni maju vyhradeny termin na platenie že si to mam zariadit 🙄 vo mne to vzkypelo ale držala som hubu nakolko tam chodia deti do školky ale tak tuna fuči,sneži,svieti slnko stale sa to strieda a ja sa budem s dvoma detmi terigat do mesta a naspet do školky 🙄 🙄 🙄 jaj nervy pracovali pritom maju na tabulke vycapene že pri nejakom probleme može učitelka vyhlasit aj druhy termin na platenie bože ved by som im to dala rano enchapem ten pristup 🙄 tak som volala mužovi nakolko deti chceli spat a revali najme Niko cestu by sme nezvladli aby to šiel zaplatit tak on z pracovnej schodze musi utekat zaplatit školku 🙄 🙄 🙄 zajtraidem za riaditelku a spytam sa či by to bol takyproblem.Ja mam totižto ešte slovensku kartu takžemne ju tuna iny bankomat nevezme 🤐 a na dalšej mam iba 300kč a to je malych čerstvo založena 😖

grmitko
autor
15. mar 2010

Evka to bol iste pendepon, tie injekcie bolave, to som aj jaj brala a tiez sa mi potom zlepsiel stav, ale taraz to uz nedavaju, zrusili to (asi to malo nejake neziaduce ucinky alebo co)

ako sme dopadli u dokiny napisem az zajtra, lebo dnes som tam bola rano, este pred poradnou (nedalo sa jej dovolat, telefon ziadny nebrala, tak reku idem skusit) zaklopala som, sestricka ma videla, ale nereagovala, tak som tam sedela pol hodinu, zase zaklopala a to uz boli na poradni, tak som sa vytocila, krava sprosta, mohla povedat, ze chodte domov, nevezmeme vas, alebo nieco, nie, ona iba pozrela na mna, tak ja v tom ze ma vidi a povie dokine ze sme tam, ale nic, ani slovo, odignorovala nas, jaj vo mne to vrelo, zajtra ked tam pojdem rano, tak jej pekne vynadam 😠 😠 😠 😠 😠 takze uvidime, na mandlicke som mu nasla jednu hnisavu bodku zatial tak som sama zvedava ze co to bude, dnes mal iba rano trochu zvysenu teplotu, zatial nema, tak uvidim ako bude....

margaretka11
15. mar 2010

ozaj, to som sa chcela spýtať, neviete kedy už spustia novú verziu koníka? Lebo nejak som si v beta verzii nevšimla, či to je tam uvedené, že kedy to spustia naostro 😕

grmitko
autor
15. mar 2010

marg podla mna to este ani oni nevedia 😉

margaretka11
15. mar 2010

no to je prekérna situácia 😀 . U nás už totiž začal odpočet posledných dní do osláv 3 roka a chcela som urobiť taký album od narodenia do súčasnosti, ale vravela som si, že už vyčkám na novú verziu, tam sa budú dať albumy aj zaheslovať (prirodzene, že vy všetky to heslo budete vlastniť) a teda to nebude obzerať nik cudzí. No ale zas ak máme na novú verziu čakať ďalšie tri roky tak budem musieť vymyslieť niečo iné 😀

womenne
15. mar 2010

ja zhanam na tortu tu prskavku baby kora se ju to mala,kde ste to kupili? 😲

juliagregor
15. mar 2010

v 101-ke

womenne
15. mar 2010

v drogerke?fakt ty jo pošlem segru ak nenajdem tu diik 😵 😵