Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
10. jún 2010

@fefferonka odpoved máš v dvojičkách 😉

fefferonka
10. jún 2010

@katrinb - Katka, a tvoje maju momentalne aky rezim? mne sa uz niekedy stane, odpoludnia, ze uz v ramci nasej trojhodinovky nezaspia. inak sme s tym vecernym rezimom podobne ako vy. v poslednej dobe sa dokonca v noci nebudia kazde tri hodiny, vydrzia 4 - 4,5hod...

a ako zabavate deti, ked ste kvoli horucemu pocasiu doma? nam to totiz narusa nas rezim, byvali sme poobede v kociku vonku. vcera sme boli doma, samozrejme sme sa rozpravali, hrali sme sa, odpocivali, ale nemohli sa ulozit, ten kocik nam skratka chybal...

a mohli by ste mi poradit nejaky dobry kocik, golfac, pre dvojky, ktory sa dobre sklada do auta? ide mi iba o rychlu prepravu autom... teda manzelovi, stale chodi s metrom a meria kufor auta 😀

fefferonka
10. jún 2010

@mima595 - klobuk dolu, ako sa v tom vyznas... ja som uctovnicka/mzdarka popri inej robote, a priznam sa, ze som rada, ze momentalne je mi to jedno... 🙂 stale nieco menia, ina pravidla, vynimky...

juliagregor
10. jún 2010

@fefferonka plače celá rodina.... 😖

juliagregor
10. jún 2010

@fefferonka všetky golfiny dáš do auta...ale golfiny majú malé kolečká a fyziku neoblbneš...pozeraj 12 kolečko a stredné madlo, tu dievčatá z dvojičkova ma nahovorili na Jane trojkolku, bola by som ju kupila, len ja sa nevytočím vo vchode, poradila som ju kamoške a je veľmi spokojná....ja by som išla touto cestou...

fefferonka
10. jún 2010

@juliagregor - zakrikla som, uz aj u nas sa ozyvaju... ideme von, aspon toaletak kupit... nech sa potom schovame pred slnkom... a dakujem za tipy ohladom kocikov.

juliagregor
10. jún 2010

idem s Maom k dr. stále vysoké horúčky a vracia, tie hlieny ho napínajú...bojím sa aby nemal zápal pľúc...u nás je desne teplo---
a odporúčam kupovať prateľné, paplony a aj podušky...

katrinb
10. jún 2010

@margaretka11 @grmitko - dik za rady.....asi zatial takto budem riesit chodit von, okolo tretej....predsa len po papkani je lepsie ist vonku...ono aj doma mam horuco poobede.....a na cerstvom vzduchu je lepsie.....dik za info

@fefferonka - si zlatusik.......a to som nevedela, ze sme rovnaky rok narodenia 😵 A aj deticky mame len o tyzden rozdiel...teda skoro rovnake stare.....a triez maju rovnaky rok narodenia 😀 😀 😀 . A my sa budeme podporovat navzajom, oki? Moje baby maju doma oblecene uz len body s kratkym rukavikom avonku detto - akurat na tom mali oblecene satky,....take z trickoviny. A uz im obleciem opalovacky bez body...menej sa uz fakt neda. A ja mam kryt na kociariku...takze im na nozky nesvieti. A vcera som kupila opalovaci krem vichy pre deticky...aspon na tvaricku by som chcela dat. Ale bojim sa...aby im to nieco neurobilo. my totiz nepouzivame absolutne nic, okrem olivoveho oleja - a to len do kupela. Este sme ich nelremovali nicim, kedze netrebalo...ani telicko. Ale ked sme vonku, sem-tam, pri prechadzani napr. cez prechod zasvieti na nich slniecko...a vlastne aj cez plienocvku ich opaluje...tak hadam nic nepokazim, ked ich natriem.
A nas rezim je cca takyto.
rano vstavaju okolo 5-7.....podla papania v noci....a ja ich este dam k sebe do postele a zdriemneme vsetky tri...cca taku polhodku si pospinkaju este. Niekedy dlhsie. Potom ich dam do hracej deky a do kresielka Fisher...tam sa same hraju (aby si zvykli, ze nie som stale prilepena k nim). okolo10 papame, a idu hajat. Potom spinkaju 1-2 hodky...akokedy. Potom po troch hodinkach papame a okolo 14 idu spinkat....vycsinou uz v kociariku. Ale ako pises ty, oni mi nespia vzdy von. A ak ano, tak na etapy...malokedy ze vkuse medzi kojeniami. Potom okolo 16,30 - 17 pride manzelik dom z prace a bud ideme domkov....alebo ostavame dalsie 3 hodky von, ale to nakojim nikede vonku. A okolo 18-129 ich umyvame, papame a uz ich ukladam do positielky na nocny spanok.....dame dudku a vacsinou same zabubaju....inokedy im davame s mm dudku...a to ich ukludni a pospia. mi tak do cca 1-2 . A potom uz kazde 3 hodky opat hore a papame...ale to pekne sopinkaju....do tej 5-7 rana...a uz sme opat cerstve, cakame na prebalenie a papame ...... Snazim sa uz tyzden takto fungovat.....ukladam ich, aj ked sa nezdaju byt unavene...a vacsinou uz okolo tych hodin, co som pisala aj pospinkaju....

@@margaretka11 @grmitko - dik za rady.....asi zatial takto budem riesit chodit von, okolo tretej....predsa len po papkani je lepsie ist vonku...ono aj doma mam horuco poobede.....a na cerstvom vzduchu je lepsie.....dik za info

@fefferonka - si zlatusik.......a to som nevedela, ze sme rovnaky rok narodenia 😵 A aj deticky mame len o tyzden rozdiel...teda skoro rovnake stare.....a triez maju rovnaky rok narodenia 😀 😀 😀 . A my sa budeme podporovat navzajom, oki? Moje baby maju doma oblecene uz len body s kratkym rukavikom avonku detto - akurat na tom mali oblecene satky,....take z trickoviny. A uz im obleciem opalovacky bez body...menej sa uz fakt neda. A ja mam kryt na kociariku...takze im na nozky nesvieti. A vcera som kupila opalovaci krem vichy pre deticky...aspon na tvaricku by som chcela dat. Ale bojim sa...aby im to nieco neurobilo. my totiz nepouzivame absolutne nic, okrem olivoveho oleja - a to len do kupela. Este sme ich nelremovali nicim, kedze netrebalo...ani telicko. Ale ked sme vonku, sem-tam, pri prechadzani napr. cez prechod zasvieti na nich slniecko...a vlastne aj cez plienocvku ich opaluje...tak hadam nic nepokazim, ked ich natriem

Maminky, myslite, ze mame OK rezim?

A Jane trojka je fakt suuuuper

@juliagregor - juuj, drzim palceky, aby Matkovi sa rychlo polepsilo

katrinb
10. jún 2010

jemine, aky roman........sorac

grmitko
autor
10. jún 2010

@katrinb nech mate akykolvek rezim, je ok 🙂 kazda mamicka si rezim prisposobi potrebam seba a hlavne deti, takze ak vam to vyhovuje je to v poriadku 😉
ale myslim ze ten vas rezim je tak akurat 😉 🙂

margaretka11
10. jún 2010

Katrin, režim máte veľmi podobný ako som mala aj ja, len my sme kúpali neskoršie, tuším až po ôsmej 🙂 . A keď boli takéto horúčavy, tak som drobcov obliekala naľahko (len moje deti už mali tri mesiace) t.j. doma mali len tričulo a plienky, na nožičkách mávali capačky. A keď som išla von, tak mali tričko, kraťasky, boli v kočíku naboso a zakrytí plienkou. Nám to tak stačilo, deti sa neopálili a spinkali ako v oleji aj napriek teplu 😉

margaretka11
10. jún 2010

ešte dopíšem, že niekedy mali aj v kočíku tie pidi ponožtičky na nohách, ale ja som väčšinou nevydržala a dala im ich dole akonáhle som zbadala, že sa mrvia. Ja totiž odmala nemám rada, keď mi je príliš teplo na nohy a tak som si vravela, že možno to vadí aj im 😀

katrinb
10. jún 2010

@margaretka11 - aj my uz mame 3 mesiace 😉

juliagregor
10. jún 2010

🙂 ahojte,
dr. nám upravila dávkovanie liekov, tak dúfam, že mu už bude lepšie... 😉

@katrinb rastiete ako z vody 🙂 🙂 🙂 a vlastne všetky detičky......
idem pracovať, kým spíme...ale ľahľa by som si tiež....

katrinb
10. jún 2010

a takto sme boli predvcerom vonku....mamka nas takto nosi dole po schodoch....a potom hooore
a v novych klobucikoch

katrinb
10. jún 2010

a tie klobuciky

juliagregor
10. jún 2010

@katrinb jeeeeeeej aké ste chutné 🙂

katrinb
10. jún 2010

@juliagregor - dakujeme 😉

margaretka11
10. jún 2010

@katrinb fakt, veď tvoje babuľky už tiež majú tri mesiace 😀 , som zase raz všímavá 😝 . Ale sú krásne, v autosedačkách sme ich nosili aj my, ale mali sme aj prenosné tašky a keď sme kočíkovali v hlbokých, tak sme deti znášali v taškách (väčšinou už spiace, ledvo vydržali obliekanie a potom zalomili) a rovno vložili do kočíka 🙂 . Ach, to boli časy..
Máš nádherné dcérušky a v tých klobúčikoch sú na zjedenie 😵 , juj a tie maličké nožičky, to je úžasné 😵

fefferonka
10. jún 2010

ahojte 🙂

no dnes som neodolala a tiez uz mali kratky rukav, tenunke platene nohavice a naboso. a velmi sa mi osvedcili tie trickovinove malinke deky z tesca. najprv mi podarovala segra, pouzivali sme v postielke a dnes som im kupila take aj do kocika, aby mali schovane nozky - mali akciu po 5 €

@katrinb - klobuk dolu, ja uz ich takto neudrzim, nosim ich na rukach. sice vybieham to 3.posch. vzdy dvakrat, ale co uz... i ked to na mne nie je vidiet 😝 a straaaasne moc ti to svedci. a je fajn, ze si takto tu mozeme doduvat 😀
rezim mame dost podobny.

na tu jane trojku idem kuk.

fefferonka
10. jún 2010

mate na mysli JANE PowertwinPro???

fefferonka
10. jún 2010

no a z celeho krstu mam len jednun poriadnu publikiovatelnu fotku! nepiclo by vas??? skoda, ze sa clovek nemoze fotit sam, tu mi chyba chlava, tak nohy... 😖 😝 hlavne, ze svokra je s nimi vyfotena asi 10x 😝

juliagregor
10. jún 2010

to by ma nasralo 😝

katrinb
10. jún 2010

@fefferonka - no ja ich tak dlho hore neudrzim....dole schodmi mam jednu vpredu a druhu naboku...obe tak hore by som uz ani ja neudrzala...ale pe fotku som to zvladla 😉 😉 A tie deky z tesca pouzivamn aj ja....ale my sme uz dnes boli vonku len v opalovackach a naboso su uz vely tyzden a aj tak maju horuce nozicky. Dnes mam muzika v praci do noci..tak som sama bola s ninmi vonkku 5 hodin, sama domov, a ukladanie na noc....a teraz som mokra ako mys.....musim si ist lahnut, lebo odpadavam

Pekny vecer prajem

juliagregor
10. jún 2010

dnes mi Ajo spravil vonku takú scénu, ukážkový vzdor, vískal, dupal nožičkami dobrých 10 minút, samozrejme na chodníku pred terasou, kde sedelo kopec ľudí a všetci na mňa čumeli...krpec malý...

fefferonka
10. jún 2010

zrovna som sa zakoktala 😀

este som nasla dalsiu - sestra s dcerkou a ta slecna v ruzovom je ich velka sestra Kikinka, velmi mi pomaha!

majocka.v
10. jún 2010

@mima595 este by som sa chcela opytat ze kedy ja dostanem poslednu matersku ked maly budu mat 1.8.tri rocky pytam sa preto lebo mne malych zoberu do skolky od 1.9 2010 a medzi tym ideme 24.8 na operaciu ociek

juliagregor
10. jún 2010

pozeráte otvorenie mS vo futbale?

fefferonka
10. jún 2010

@katrinb - chuda, tiez uz som bola parkrat na nich vecer sama a teda divocina.... odpocivaj, uz aj ja pojdem

@juliagregor - Juli, vobec neviem, ako by som reagovala ja... ale na kazdeho sa mozes vybodnut, hlavne nech mu to nezostane. asi toho maju dost aj oni z toho tepla 😉