Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jarka82
6. júl 2010

@juliagregor nic si s toho nerob my postielky tiez velmi malo vyuzivame 😅 oni si zvykli uz ako male na gauc a postel. Ked boli male casto sa mi dusili a boli chore a ja som sa ich bala mat v postielkach. Radsej pri sebe ci v kociku. To spite v manzelskej posteli 4ja? Ved to ze ked nechcem aby zobudili cely dom radsej ich vezmem k sebe nech je ticho 😠

matelko1
6. júl 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
no,my od zaciatku spinkame v postielkach kazdy v svojej 🙂 ..som velmi rada,cez den su aj na gauci v obyvacke,no a rano ich z postielok presuvam ku nam do postele a tam sa mojkame 🙂 🙂 🙂

vcera sme boli na vylete v tatrach v starom smokovci.pocasie nam celkom nevyslo,aj prsalo aj slnko svietilo a v nedelu sme boli u svagra na chate na mlynkach-je to od nas asi 30km.chlapci boli zlati,kopec ludi,bala som sa,ze mi vecer nezaspia,ale v pohode.

bombula
6. júl 2010

@katrinb my mame 10 mesiacov cochvila a ziadne urienutie som nezazila. ked pride navsteva, ihned ich davam na ruky ak si ich chcu zobrat na chvilu. robim to tak od mala. ucelovo, aby si zvykli na ludi, stejne budem obcas potrebovat postrazit a tak, takze aby nebol problem. skus to aj ty, je najvyssi cas, od pol roka uz deti mozu plakat ked idu od mamicky. ak sme na navsteve a niekto chce s nim chodit a mat ich na rukach, oni su celi stastni lebo taky luxus im ja sama nemozem poskytnut, kedze nestiham a ja nevladzem. takze ked vidia navstevu, vystru k nej ruky🙂cim skor zacnes, tym lepsie.

matelko1
6. júl 2010

ani my sme nezazili ziadne urieknutie a ked pride navsteva tak kazdy chce chlapcov na ruky zobrat a oni sa tak zlato na kazdeho usmievaju 🙂 .myslim si,ze si na ludi zvykli.

juliagregor
6. júl 2010

ja na urieknutie neverím, ale zase ho neodmietam...a poznám deti, ktoré su na to veľmi citlivé....
nemyslím si, že je niečo biele a ani čierne...od pol roka navštevujeme detské centrum, cvičíme na fit loptách, stále chodíme medzi deti, na piesok, na hupačky a aj tak sú chalani bojazliví a trvá im dlhšie kým sa osmelia..
ku každému dieťaťu treba pristupovať individuálne, moji chalani sú neskutoční cicíkovia a všetci traja, do roka boli uplne iní, nebáli sa ľudí, išli by aj s cudzími, uplne samozrejme....a zrazu nalepení na mne, boja sa...držia sa ma nôh a ....čo narobím...nič..všetko násilne nie...len ked oni chcú....asi majú dôvod, prečo sa boja...
Maťo sa bál psov a fakt až sa triasol, dedko hlášky..ved ho nechaj, šak si zvykne...no nenechám...bud Maťko alebo pes...a teraz už uplne v pohode, so psom sa hrá...potreboval len čas....

bombula
6. júl 2010

@juliagregor ze su nalepeni na mame ved to nie je zle, to je len dobre znamenie. ale zazila som bejby kt. nalepene na mame jacalo aj pol hodinu ked videlo cuzdiu osobu v izbe. a to uz bol iny level, toto bol pre mna signal ze budem robit vsetko preto len aby som toto nemusela raz absolvovat.

juliagregor
6. júl 2010

s povahou detí nič nenarobíš, môžeš ich len formovať...
a poznám deti, ktoré sa veľmi boja cudzích detí a zväčša su to také, ktoré sa malinké vôbec nebáli a teraz maminy nevedia čo s nimi....moja kamrátka má dcéru, ktorá sa veľmi ale ozaj veľmi bojí a čo robíme? nenechávame ju stresovať a sme tam, kde ona chce a pomaličky sa to lepší...už dokonca zvládneme aj obed v pizzerii...

chcem tým len povedať, že nikto nevie čo bude dalej a ani sa nedá radiť, rob toto alebo ono, ked nepoznáš povahu detí...

bombula
6. júl 2010

@juliagregor ked to tomu rodicovi nevadi tak je to ok. mne by to teda vadilo tak sa toho snazim vyvarovat.

bombula
6. júl 2010

@alienka73 si stikutkou som si teda fakt uzila. nasho maleho az nadhadzovalo (ked to trva velmi dlho, moze to byt aj nebezpecne) pomohlo jedine ked som dokrmila, zaviazany v perinke opriet o vankus co najvyssie a tak som pri nich sedela a snazila sa aspon 20-30 minut pockat (a v noci nezaspat🙂 druheho tiez, nakolko ten mal reflux(mliecko mu nostekom v postielke tieklo von a sa dusil, no soky nenormalne.) toto pomahalo, skusala som aj dat napit ale zase napapany a za tym este vodu, som sa bala ze sa pogrcka.. a nie vzdy to pomohlo, resp. malokedy.

katrinb
6. júl 2010

@bombula - my od malineho babatka davame slecny na ruky druhym....vzdy, aj odgrcnut kamoske, ked sme u nej v kaviarni....praveze ja idem kojit jednu a adruhu necham v kaviarni medzi ludmi.....ja idem stranou - predsa lne. A ked sme na navsteve u babky a dedka.....ja ich nechavam aj same s nimi....ja napr. jem v inej miestnosti a oni sa hraju s babkou v inej. takze ja ich praveze davam na ruky aj kamoskam, ked dojdu kuknut na malinke.....oni su rady, beru to tiez ako luxus..ale niekedy proste si vsimnu (teraz uz vnimaju na 100%), ze nie su u mamy, alebo niekde u cudzich...a proste sa ako keby zlaknu.

katrinb
6. júl 2010

@jarka82 obdiv mas aj ty, ze si kojila. Ved aj 4 mesiace su az az. A podla mna aj par dni je lepsie ako vobec.....proste ak ma maminka kojit bude. A ak jej to priroda naumozni....nic to.....ved aj UM su dnes uz celkom super.

@juliagregor a ako sa ti budili, kym si kojila? Casto? Moje sa tak 2 x v noci zobudia....niekedy spolu, inokedy po hodine.....ale co uz. Aspon si potom budem vazit, ked prespim celu nocku 😉

a s tym, ci sa boja alebo nie....No ako napisala Julka, deti sa formuju...a ked su este take malinke, ako moje, viem, ze kazdy mesiac...mozno aj tyzden budu inak reagovat na urcite veci....predsa len vsetko prvykrat je pre nich poprve....je to normalne, ze mozu reagovat aj bojazlivo, alebo naopak usmievavo. Moje sa viac menej na kazdeho smejkaju....ale niekedy si pomrncia. Ved su to deticky, zive potvoryk, ziadne stroje....na zapnutie a vypnutie

juliagregor
6. júl 2010

@luciaf13 aj ty budeš mať guľatinky 😉

@katrinb asi ťa moc nepoteším, zo začiatku po hodinke na striedačku, potom dve hodky a od 3 mesiacov som dávala na večeru UM, tak vydržali cca do 12.tej a potom 3 hodky a tuším, čím boli starší, tým častejšie boli hore... 😝 okolo roka brutál, zuby.. ☹ oni sa menia, ozaj je to stále inak,,,,,ale moja kamoška nakojila o 10 tej a dievčatá jej spali do ráno do 6tej....tak uvidíš sama, čo ti babuľky nachystajú

katrinb
6. júl 2010

@juliagregor no pravda, teraz sme hore kazde 3 hod.....resp. jedna o 3, druha o 5, potom ta prva o 4 a ta druha o 6.....vzdy inak 😉 Neva, ved ja som si zvykla...len som chcela vediet, ze co dalej, ked budu vacsie...ale ze skor ☹ no mam sa na co tesit . ale zvladneme...... 😅

juliagregor
6. júl 2010

@katrinb čítala som jeden mudry článok, že deti si sami určujú potrebu spánku...záleží veľa aj od toho, kedy sa vám začnú tlačiť zubky a ako to budu babuľky zvládať...moji chalani to zvládali ťažko a prvý zub im vyšiel v roku
na STV je o topánočkách

ajka72
6. júl 2010

pridávam fotky sľubila som katrinb

ajka72
6. júl 2010
katrinb
6. júl 2010

@ajka72 kraaaasne ste babulky....a tie druhe dvojky su tiez zlatunke...vikendik vam isto vysiel 😉

ajka72
6. júl 2010

a ešte zopár

juliagregor
6. júl 2010

pečiem kurča pečiem a trúbu si nezapnem... 😀 😝

juliagregor
6. júl 2010

@ajka72 krásne fotky, babuľky sú úžasné 😉

mariett
6. júl 2010

@juliagregor no bývame v jednom výškovom činžiaku na dvanástom poschodí.Máme takú smolu , že sa nám ani kočík nezmestí do výťahu takže ich nosím hore dole vo vajíčku ku autu.V aute mám odložený spodok kočíka vlastne konštrukciu a tak toto niekedy denne absolvujem aj dvakrát aj trikrát , kedy ako.

juliagregor
6. júl 2010

@mariett aspoň že máte výťah a nemusíš šlapať peši...dúfam, že sa vám výťah nekazí... 😉 , deti sa ti zachvíľku do vajíčiek nezmestia, ako budeš chodiť? do výťahu sa ti zmestia niektoré tandemy ale golfiny, ked sa trošičku zložia...
ja som ich nosila po jednom, seklo ma a už som to neriskovala...

bombula
6. júl 2010

@katrinb kedze kojis tak to budenie mas este celkom ok, kojene dietky menej vydrzia.
moje po druhom mesiaci spali celu noc a tak to maju az do teraz (najprv priblizne vecer od 10tej, niekedy do rana 8mej, pol deviatej ked boli malinki, to sme fakt boli tak nadseni..)v noci ak sa nahodou prebudili tak sme nikdy nedavali mlieko, no ale v tvojom pripade mozu chciet aj od smadu a to musis poskytnut ty, takze je to celkom o niecom inom ked je bejby kojene..to je skoda porovnavat. to vas v tomto smere fakt obdivujem s tym kojenim, to je obrovska obetavost. ale este jedno pozitivum pre teba, az sa deti budu viac hybat je vacsia sanca ze sa fyzicky viac unavia a tym aj ta, ze ti mozno celu noc prespia. od 6teho mesiaca sa mozes pripravit.. no a od toho 9teho sa zacnes fakt poriadne hybat pri nich aj ty, haha🙂))

jarka82
6. júl 2010

@bombula my sme mali tiez strasne problemy s tym refluxom ☹ strasne sa mi dusili a 2x sme museli volat aj zachranku boze to boli strasne casy pre mna ☹ s toho refluxu dostavali antibiotika lebo mavali stoho zapal priedusiek a to sme nemali bohvieaky dobry zaciatok. Dostali sme aj reflxne mliecko + na palenie zahy ale stoho ich zapekalo tak nakoniec sme presny na bezlaktozove mliecko zahustovali sme ryzovou kasou a nutritonom ten mam pomohol. Tu v uk moc velke halo stoho nerobia ma dieta reflux ma picnu ti mlieko a ahoj ziadne gastro nic sa nekona 😠 Som rada ze je to za nami. Preto aj malo spavali v postielkach od mala mala som kazdy vecer strach a paniku co sa bude diat 😅
@katrinb dakujem pekne,mozno by aj mliecko bolo ale vies stres z 3 deti a sama na nic cely den ked manzel robil az 20 hod. Aj tak som nic ine nerobila ako krmila 😅 Ale teraz uz sa nadtym pousmejem. 🙂
@juliagregor to sa niekedy stane aj mne 😀 zapnem vodu v hrnci a cakam ze bude vriet a nezapla som poistku. Tu je vsetko na poistky takze sporak zapnem ale poistku nie a mozem cakat 😀 😀 😀
@ajka72 dievcatka su nadherne 😵 😵 😵 😵

ajka72
6. júl 2010

dievčatá ďakujem za pochvaly len pre zaujímavosť všetky 4 detičky su narodené v jeden deň 6.9.2007 len jedny ráno a druhé poobede 😉

ajka72
6. júl 2010

teda jedny aj druhé dvojičky 😀

matelko1
6. júl 2010

@ajka72 krasne dievcata 🙂
@juliagregor to sa aj mne stava,ze zapnem rychlovarnu konvicu a cakam kdy voda zovrie a pridem do kuchyne a poviem si.ja som,ale blba,nedala som do zasuvky 😀 😀 😀 ....a mozem cakat.

uz sme zacali prikrmovat.dnes bola na obed mrkvicka,mnam,mnam 🙂 ,ale to len trosicku spapali a potom som im dala mliecko.

juliagregor
6. júl 2010

@matelko1 chlapcom chutilo?
v tomto vydaní Mama a ja je super článok str. 37 Z denníka malého Paľka, a mrkvičku nazval oranžové hovno....som sa zasmiala... 😀

copanova
6. júl 2010

ahojte som tu nova chcem sa opytat katrinb kde sa v kosiciach stretavate mamicky dvojciat rada by som sa pridala k vam

katrinb
6. júl 2010

@copanova ahojky, no stretli sme sa akurat vcera. Boli sme na Alejovej, no zacalo prsat, tak sme sli do carrefouru. *ja som ale vacsinou kocikovala...kedze moje baby su este malinke.....ale ty mas rovnake. Ale nabuduce aj na Anicke bude stretko. ked chces, mozme sa stretnut....kedykolvek. ja mam blizko Anicku i mesto.....s Ajkou sa stretneme tento tyzden na anicke.....trosicku pokecat nazivo 😉