Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
9. feb 2009

tak ja fakt neviem, či po tomto my ešte dakedy budeme v noci aj spať 😀 . Do polnoci kecáme tu, potom aby sme si nepokazili povesť sa presunieme v tichosti na facebook a ráno budeme ako mátohy mátoh 😀

margaretka11
9. feb 2009

no a aby sa so mnou manžel nerozviedol tak sa mu teraz idem povenovať. Odúva sa tu na gauči, že si ho vôbec nevšímam 😔 . Chudáčik maličký. Ale dnes sem ešte dojdem 😉

ale asi až po uložení drobčekov 🙂

zuzka.25
9. feb 2009

čaute
yasmi, potvrdila som ťa 🙂

marg, teba som si tam pridala, tak hadam ti to dojde, neviem sa v tom moc ešte pohybovať 🙂

u nas dnes ho.novy den 🙂 najprv sa prekakal tomi, tak som prala, potom som zistila, ze luky je komplet mokrý, lebo najväčšia sranda je predsa nabrať si z fľaše vodu a vypľuť ju, takže kompletka prezliecť, potom som ich uložila spať, Lukáš ani sekundu nespal, tak bol so mnou hore a potom sa taaak pokakal, ze som nevedela, čo prv 🙂 takže zasa kompletka prezliecť, prať a dieťa hodiť neplánovane cez obed do vane 🙂

teraz už spia, našťastie

margaretka11
9. feb 2009

Zuzi, už sme kámošky aj na facebooku 😀 . My sme mali taký ho..... deň včera. Malí si už sadajú na nočník, ale odmietajú doň čokoľvek urobiť 😝 . Mršky malé, vedia, že tam treba cikať a kakať, ale normálne si odo mňa pýtajú penku(plienku) 😲 . No a včera som sa im snažila prehovoriť do dušičiek, že ich ani do škôlky nevezmú s plienkami a bla bla bla. A milý Simonko to pochopil po svojom, keď sa hral v obývačke tak zrazu sa postavil ku stolu a miesto toho, aby ma vopred upozornil, jednoducho zatlačil a bolo h...o na svete 😀 . A Simonka by nebola poriadne dvojča, aby sa neopičili po bratovi a do polhodiny urobila presne to isté. A to keby si ich počula, ako krásne vedia volať mami kakať. Ale keď treba, nezakričia. No a večer to dorazili tým, že sa obaja vycikali aj vo vani 😀 . Zrejme na protest. Aby mamina vedela, kam si má strčiť tie svoje bláboly 😀

zuzka.25
9. feb 2009

marg 😀 no super, máme tu ho... dni na striedačku 🙂
ty ale krásne tí tvoji drobci hovoria.. my nenočníkujeme ani nááhodou, dokonca si zo mňa robia fóry, povedia že kako a ľahnú si, že ich mám prebaliť a kako nikde 🙂 ale myslím, že len teraz si začínajú uvedomovať, že vo co go 🙂
a aj naši sa opičia, zásadne v zlých veciach, jasné

margaretka11
9. feb 2009

Zuzi no tak to sú asi všetky deti naprogramované na zlotu rovnako 😀 . Myslím, že naozaj si tvoji chlapci začínajú až teraz uvedomovať, že čo to vlastne chceš. Naši sú už vo fáze, že to chápu, ale odmietajú. Ešte to tak, aby im mamina nakazovala čosi robiť, však majú svoje hlavy, nie? 😀

margaretka11
9. feb 2009

tak teraz neviem. Buď je niečo dobré v tv alebo alebo alebo... neviem 😀

lalupa
9. feb 2009

caute konspiratorky 😀 dufam,ze sa vsetci nepresuniete na facebook 😅
my mame za sebou tazky den ☹ a ten sneh uz nemusim ☹

margaretka11
9. feb 2009

Lalu neboooj, nepresunieme 😉 . Ale je dobré mať to do zálohy keby dačo 🙂 . A čo sa u vás stalo? Máš bolesti alebo mali maličké zlý deň a boli mrzuté? A sneh by som už aj ja najradšej poslala niekam 😝 . Nech už je jar...

lalupa
9. feb 2009

presne,co si napisala...2,5hod som uspavala jednu, druha nastastie v postielke sa sama hrala,ale potom prislo aj na nu ☹ , tie bolesti sa mi vystupnovali, uz nevladzem, male mi nedopriali oddych...az som chytila podvecer zimnicu, no troska,co dodat 😖

katullka
9. feb 2009

cauko,

lalu aky tazky den?

ja mam taky nervozny den 😠 Od poobedia som stale vytocena, deti nechcu jest, neviem sa vymotat z toho neporiadku doma a ked uz to vyzeralo, ze kuchyna ako tak, tak my vypadla sklenena misa z chladnicky aj s jedlom a tak som si pridala dalsiu robotu ☹ 😠 ..no isla som cvicit s nadejou, ze odtial pridem zrelaxovana a ukludnena a figu. Pekne som sa odtial aj vratila, uz bola plna telocvicna, tak uz ma nezobrali, tak sa asi dnes neukludnim.

Dracik, nana, neviem ako ste to jedlo mrazili, ale ja som im iste obdobie pravidlene mrazila a po rozmrazeni a dobrom prehriati to bolo uplne ako cerstve aj konzistenciu to malo ako ked som to cerstve pomixovala. Ono sa to musi uplne nechat prehriat, dobre rozmiesat a je to take ako pred zamrazenim 😉

margaretka11
9. feb 2009

Lalu chúďatko moje ☹ . Nemala by si si ísť radšej ľahnúť? Teda ja ťa samozrejme nevyháňam, ale musíš si dávať na seba pozor a teraz by si mohla využiť, že sú malé už v postieľkach a oddýchnuť si 🙂

Kati to bude asi počasím lebo aj naši mali v posledných dňoch menej chuti do jedla a boli takí nervóznejší. No a počasie vplýva aj na nás dospelých tak preto si mala asi nanič náladu 😝 . Hoď to za hlavu, zajtra bude určite lepšie 🙂

katullka
9. feb 2009

zuzi, pekny nabytok chalani budu mat radost 🙂

Yasmi, inak ja som dnes varila drobcom morcacie so syrovou omackou, ale vsetko mi to s odporom vypluvali ☹ . No neviem, ci som ju nespravila moc hustu, stale sa mi zdala riedka, ked som ju varila, no potom riadne zhustla. Ty ako ju robis. Inak uz som im skusala aj tie spenatove halusky so syrovou omackou a ani to nechceli, ani mliecne polievky nechcu, napr. z cervenej sosovice som im skusala, to tiez nic moc. Ja uz fakt neviem, co im mam varit. ☹ ☹ 😒 . Skusala som im napriklad aj zapekany karfiol so zemiakmi, taky bol dobry, no Pauli ho vobec nechcela. Ja neviem, ci im mam varit stale to iste ☹ .

Lalu, Ty co take varis bambulkam? Daj nejaky tip.

katullka
9. feb 2009

lalu, chuda, mala by si fakt oddychovat, ked sa da.

marg, asi mas pravdu, potom si to tu ale vybijam na rodine a na MM, ktory pride po celom dni vecer z prace a aj na neho som zla. Teraz sa morduje s detmi a ja krkavcia mater sa tvarim, ze nie som doma, ale mam toho revu za cely den dost. No uz je tichucko, tak uz asi zaspinkali 😅

margaretka11
9. feb 2009

Kati to sa stáva, aj ja si vybíjam zlosť na manželovi, keď mám zlý deň. Nijako ma to neteší, ale niekedy to proste nevydržím a vyventilujem sa 😝 . No a zas čo sa týka detí, mám takú skúsenosť, že keď mi už prerastajú cez hlavu tak vtedy pomôže jedine manžel. Majú pred ním väčší rešpekt, však má aj taký hlas, že si rešpekt bez problémov získa 😀 . Mám v tom možno výhodu, že môj manžel vie zasiahnuť v pravý čas a deti uzemní. Napr. mne sa bežne stáva, že keď ich večer uložím, tak ešte v postieľke vyvádzajú, rečnia a skáču. Ale akonáhle sa zjaví manžel tak je ticho a už je potom ticho celú noc 😉

Ale ty rozhodne nie si krkavčia mater, len si unavená a je dobre, že ťa teraz manžel pri drobcoch zastúpil 🙂

lalupa
9. feb 2009

katik ahoj, nic si z toho nerob,aj deti maju pravo na rizikovy stupen 100 😀 a vtedy im netaha... aj nase dnes- mne spapali polievocku, jednoducha zemiakova, trochu mrkvy, par susenych hribov, skoro bez soli, proste im chuti a "zobraju",ked papa dospely...doslova kricali mnam mnam a striedali sa pri mne...potom som im zohrievala ich jedlo, par lyzic a fnukoty, reku unava, ani cajik,ani spanok, vonku hnusne, tak sme nikam nesli
uz vsetci potrebujeme viac slnieckovych teplejsich dni ☹
nadam ti nijaky tip, ja sa tiez motam dokola...ale podarilo sa mi zohnat baby spenatik, to im chutilo velmi, jeden den klasika zltok a zemiaciky, druhy den s kuracinkou a ryzou...
s mamkou sme narobili plno cvikly, takze bude na programe ta, porik, kalerabik a tak...
nemam moc energie vymyslat, ony maju teraz toastove obdobie, jogurtiky, plus ta kasa z kauflandu- na tej fungujeme na istotu...
ovsene vlocky davam miesto cestovin alebo ryze, ja som pohodlna a mam rada rychle recepty 😉

a co sa tyka hustoty, aj nase kedy ako 😉

katullka
9. feb 2009

Dnes aj prvy krat sam sprchoval Samka, lebo som uz nestihala kvoli cviceniu. A zvladol to dobre, no zda sa, ze pri detoch aj zaspal ☹ A dalsi pekny den je za nami, to sme sa skoro len medzi dverami vymenili ☹

lalupa
9. feb 2009

marg, no hej, este si precitam postu a idem 😉

margaretka11
9. feb 2009

Kati mne sa tiež zdá, že tie dni veľmi rýchlo utekajú. Ráno, keď vstávam si hovorím, bože už je ráno, ešte chcem spať a zrazu ani sa nenazdám a je večer a takto je to dokola. Ja som sem začala prispievať, keď mali drobci asi tri mesiace a tento týždeň im ideme odniesť prihlášky do škôlky 😢 . O chvíľu sú z nich puberťáci a budú ma neznášať 😢

lalupa
9. feb 2009

marg, preto mam casto vycitky,ze sa stazujem a zalujem 😅 , ale ten cas kurna ruchlo bezi, tak si to treba uzit, len tej energie je holt malo 🙂

lalupa
9. feb 2009

kati,ako vase zubky? este si tu?

margaretka11
9. feb 2009

Veď to lalu, energie je niekedy menej ako odhodlania 😉 . Mňa trápi, keď som na tie moje slniečka zlá, aj keď niekedy to nejde inak, ale prečo ten čas tak rýchlo letí???

lalupa
9. feb 2009

aby sme stihli plno kraaaasnych veci 😵 😵 😵

margaretka11
9. feb 2009

Lalu 😵

helka1
9. feb 2009

aHOJKY, LALU SETRI SA KED MOZES 😔 Ups caps lock 😒
Margaretka do skolky ? KEdy ich chces dat ? Chystas sa spat do prace ?

margaretka11
9. feb 2009

Helka no to bude ťažšie, ja som totiž predošlé zamestnanie mala iba na dobu určitú, zmluva mi už vypršala, čiže budem nezamestnaná 😔 . Maličkých chcem dať do škôlky o rok, od 1. 1. 2010, ale dozvedela som sa, že prihlášku treba dať už teraz. A aj tak ktovie, či ich potom vezmú, čo keď budú mať veľa trojročných detí? Naši budú mať vtedy 2 roky a 9 mesiacov. No však uvidíme. Chcela som byť doma s malými čo najdlhšie, ale keďže sú marcoví, tak ten január je posledný termín ich nástupu.

katullka
9. feb 2009

lalu, este som tu pozerala som nejake recepty, ale asi zostavam pri klasike, cim viac vymyslam, tym jedia horsie 😒 . Zubkov ma kazdy osem, 4hore a 4dole 🙂 . Ale zda sa mi, ze asi sa nejake hlasia na svet, lebo Paulinka je dost uplakana a kuse do vsetkeho, co ma po ruke no najradsej do mna 😅 .
A vase maju kolko? Ozaj Ty im davas hriby? 😕 To uz mozu?
Inak aj nasi su vacsinou strceni v nasich tanieroch, asi si budem nakladat ich jedlo a tak ich nejako klamat 😀

lalupa
9. feb 2009

kati,aj my mame jedna po 8 zubov, druha skoro 7 🙂 ,ale jednej idu tri stolicky naraz, lava horna je akutna, ved aj kaka do kazdej plienocky,ani o tom nevieme, chudatko a je mrzuta,no snazi sa,zlatinko 😅
toi stolicky asi dost trapia, ani j ateraz nevymyslam kulinarske speciality , som rada,ked spapaju vsetko 😉
nedavam hriby zamerne, v celom hrnci len zopar platkov narezanych,ani jedna cela huba nebola, podotykam, to bola polievocka pre mna, no tie ocka 😵 - nedalo sa inac 😉

helka, ja viem... ☹ apropo, krasna nevesticka 😵 😵 😵

rosarita20
9. feb 2009

Cauky,
Lalu , len sa setri, nech nemas ziadne komplikacie.... a s tym plynutim casu, si to super vystihla 😉
Ak nam chlapcov vezmu, tiez budeme uz skolkari od septembra, cchela som zostat do januara (kedbudu mat 3r), ale co som si obvolalavala skolky, bola by miziva sanca, ze by ich zobrali v strede skolskeho oka, dost takto, ci nam ich vobec vezmu od septembra, u nas je teraz so skolkami strasna bieda ☹(( vsetko plneeeeeee ☹

grmitko
autor
9. feb 2009

ahojte babulky,
my mame doma lazaret, muz chory, berie atb, zrovna teraz, ked sa chlapcom konecne polepsilo, hadam ich to obide a nedostanu to od neho, lebo mna uz ozaj trafi 😒

ja tiez kaslem nie velmi pekne a citim priedusky co nevesti nic dobre, ale ved beriem atb aj ja, ale neviem neviem

Lalu zlatko ty sa nam setri prosim ta