Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
31. júl 2010

@lucia.kl matelko má pravdu, nechaj ich trosku potrápiť, lebo sa nebudu vedieť sami vykakať...radšej masáž...a hnačky su teraz veľmi rozšírené, pokiaľ bolo mliečko od kamošky vyšetrené, tak hnačku z toho asi nemali

juliagregor
31. júl 2010

@matelko1 neboj sa chlapci to rýchlo dobehnu..

ešte som chcela napísať k teplotám...ak budu horučky môžu sa dávať od teploty lieky každých 8 hodín, ale detom veľmi rý chlo vyskočí teplota, tak sa môžu po 4 hodkách striedať nurofenové a paralenové prípravky, ...ja mám doma stále nurofen sirup a panadol čipky a tie som striedala pri vysokých teplotách...je dobré mať doma aj to, aj to...ak vám to predpíše dr. je to lacnejšie. 😉

julietka
31. júl 2010

@matelko1 to sa ti krasne budia drobci, nasi sa v tom case cca okolo 6stej budia uz druhykrat, prvykrat sa mi budia medzi 2 az 3 hod...vecer papaju okolo 17 az 19 kasicku a potom o 20h este mliecko, ale max, mi spapaju 150ml, aj to uz je vela..
matelko som rada ze ste uz v poriadku a ze to nebol ten hnusny rotavirus, ani my sme nedavali ockovat, naco 😕ved aj tak je ich vela druhov a proti vsetkym sa neda ockovat..
Neviem co sa stalo no maly mi prespal od 3 mesiaca krasne celu noc a za posledny mesiac sa mi zacal znova budievat na nocne papanie, naozaj neviem ci je to blba nahoda, ale zacalo to presne po prvom ockovani 😕

babenky ked tu spominate to kakanie miminiek, nas maly zacal za posledny tyzden mat v kazdej jednej plienke "kakulu", niekedy len take ako tato hovori "skrkatko" 😅 a niekedy len tak pomenej normalnej stolice, niekedy je hutnejsia a niekedy len ako riedka prazenicka...doteraz mal stolicu len raz za den..tak neviem co sa stalo...teploty nema, papat mu chuti, nestretli ste sa s takym niecim u svojho babatka...nemam chut to riesit zatial s dokinou.. 😨

julietka
31. júl 2010

@juliagregor juli a myslis ze sa mozu naozaj striedat tie dva lieky na horucku? lebo v letaku je napisane ze sa nemaju striedat a ani ze sa nema davat skor ako po 6 hod.dalsia davka 😨 ..

juliagregor
31. júl 2010

@julietka ked neplače, nie je tam krvička, tak netreba s tým nič robiť...a to nočné vstávanie, ked nám išli zuby, boli hore aj 6_7 krát za noc ..., deti sa nejako menia v intervaloch

juliagregor
31. júl 2010

@julietka u nás to takto propaguje dr. a všetky to takto robíme, popýtaj sa svojej dr.
každá dr. vraví inak...aj napr. zábaly proti teplote, odporučam nacvičiť dopredu, ja som to pri Maťovi nepoznala a 3imon mi veľmi horučkoval...
plienku som zložila na trojo, dala do vlažnej vody a dala na prsia a zabalila ho do deky a za 10 minut znova, zrážať teplotu tak do 38,5 a maximálne rýchlosťou tak stupeň za hodku, lebo febrilné krče vznikajú rýchlym nástupom alebo zostupom teploty...ak je to stále vysoko volať záchranku...a nedávať studené na dlane alebo nohy ...a napr. Bobikovi to povedali inak, tak sa rozhodni 😠 ....
niekedy ma fakt dr. rozčuľujú...

juliagregor
31. júl 2010

@julietka ja to takto striedam už od Maťka a pýtala som sa aj na predčasnej poradni, že môžem po 4 hodinách dať liek na inej báze

julietka
31. júl 2010

@juliagregor fiha juli, tak sa mam na co tesit ked pojdu zuby 😉
to mas veru pravdu juli tiez som si vsimla tie intervaly ako si to nazvala 🙂 kazdych par tyzdnov si vymyslia nieco nove na mna 😅
...nema v stolici krvicku..len sa mi zda v poslednej dobe trosku nepokojnejsi...tak uz rozmyslam ci to naozaj nie je nejaka predzvest zubkov...ale pokial mu chuti papat a nema teploty tak to fakt neriesim...

juliagregor
31. júl 2010

@julietka možno ani nebudeš vedieť a zubky budu vonku 😉 , Maťko a Andrejko boli Ok ale Šimon si ich odtrpel a vyšli nám až v roku 😉

tinka9
31. júl 2010

@julietka urcite sa mozu striedat, priam sa to odporuca (pediater), kazdy pripravok funguje inak a tiez kazdy obsahuje ine skodlive latky...ale nepredpokladam ze firma co predava Nurofen napise na letak ze odporuca striedat s konkurencnou firmou co vyraba napr Calpol 😀
Zase to davkovanie, po kolkych hodinach, to je individualne. Idealne je naozaj pockat az tyh 6-8 hodin, ale ak ma dieta velmi vysoku horucku po 4 hodinach, ja by som volila mensie zlo v podobe ineho pripravku proti horucke, aj ked skoro, ako nechat dieta v horuckach, to moze byt nebezpecnejsie. Urcite by som ale najskor skusila trebars vlaznu sprchu.

julietka
31. júl 2010

@juliagregor juli, to som citala ze sa nesmu davat zabaly na ruky, ani na nohy, lebo vraj sa teplota moze este zvysit..zabaly v principe viem davat, no babatku som este nedavala..tych febrilnych krcov sa bojim veru neviem co vtedy robit..niekde som sa nic poriadne o tom nedocitala...

juliagregor
31. júl 2010

@julietka na febrilné krče su prípravky - klasický diazepan, kt. ti nechce dr, predpísať ale je ešte další liek, kt. názov si nepamätám, ale zajtra ti ho napíšem, lebo ho mám, ale lekárničku mám v spálni a spia tam deti, tak tam teraz nebudem strašiť... 😉

juliagregor
31. júl 2010

alebo tinka napíše 😉
ak su krče treba volať záchranku

juliagregor
31. júl 2010

@bobicek5 dnes som vás chcela ísť pozrieť, chalanov som šupla do tanku (golfiny som požičala) a pozriem na kolesá, uplne prázdne a nešlo mi nafukať, tak som skončila len 10 metrov od domu 😠

juliagregor
1. aug 2010

ahojte,
na FB som teraz čítala, že v najbližšej dobe chcú znova vydať špeciál o výžive... 🙂

juliagregor
1. aug 2010

@julietka ten liek sa volá Rectodelt 100- sú to čapíky a používa sa aj pri laryngityckých krčoch (dieťa má puchnutý hrtan a nevie dýchať)....

juliagregor
1. aug 2010
lucia.kl
1. aug 2010

nahodila som nove fotky do albumu 🙂

juliagregor
1. aug 2010

@lucia.kl babuľky su krásne 🙂

bobicek5
1. aug 2010

@lucia.kl rozbor mlieka nestaci, mamina mohla byt nositelka nejakej infekcie, ktora sa nevylucuje do kazdeho mliecka. Ale dufajme, ze to bolo tou zmenou. Nepriala by som detom choroby z takej uzasnej veci akou je materske mliecko... 😉

bobicek5
1. aug 2010

@juliagregor no skoda, mohli ste dobehnut. Boli sme cely den na dvore a kupkali sme sa. Mohli sa chalani u nasich vysantit... Tak snad nabuduce 😉

tintin
1. aug 2010

ahojte, maminy chcem sa vas spytat ake plienky pouzivate, teda s akymi mate dobru skusenost v porovnani cena/kvalita. my sme mali doteraz pampers newborn, cez MMB som kupila balenie za 7eur, ale tie 2 sa mi uz zdaju o nicom - dost tenke. dnes sme kupili na skusku babylove, este ake by ste odporucili?
pri nasej prvorodenej sme kupovali huggies premium - ale tie su moc drahe, ale boli fakt dobre. dakujem moc za tipy 😉

tintin
1. aug 2010

@lucia.kl jeeej ako ste narastli! perfektne su 🙂 ked budem mat cas, nahodim aj ja foto.

juliagregor
2. aug 2010

@tintin babylove su dobré (2 ) a ja som kupovala aj v Liedli (3) ale až od 3jek Toujours sú ozaj dobré, na omak trošku tvrdšie ale znova sa k nim vrátim ked miniem tieto šlahnuté pampersky (Sleep and day-oranžové)...furt su precikaní... 😠 , ešte mám dve balenia...kupujeme vždy min 10 balení, ked su v akcii a ozaj hreším ...tie DM kové su dobré 🙂
skusila som všetky druhy, kt. sa tu daju kupiť ale tie z Liedla a DM mi zostali za naj (cena/kvalita)..v DM kupuj a odkladaj si tie kupony, potom ti vyje aj 10 % zlava, a ked kupiš vela tak to je potom dobrá cena...

tintin
2. aug 2010

@juliagregor dakujem, skusim teda este tie z lidla, ked budu vacsie.

julietka
2. aug 2010

@juliagregor juli dakujem velmi pekne za nazov toho lieku, urcite si ho kupim do lekarnicky 🙂

katrinb
2. aug 2010

@juliagregor Ahojky, Julka, mozes prosim napisat do vasho dvojickova - zamknuteho, ci nejaka mamina nepredava stolicky na papanie? Ak ano, nech mi napise IP....tento mesiac uz chcem kupit, kedze o mesiac zaciname s prikrmami.....dakujem moja

Nestioham vas citat...dufam, ze neskor

juliagregor
2. aug 2010

@katrinb napísala som... 😉 , chýbaš mi 😉

bobicek5
2. aug 2010

@juliagregor pocuj, my sme dostali dva baliky pampersiek a odvtedy su zapareni....asi fakt nie su nic moc. Stare zlate babylove....

juliagregor
2. aug 2010

@bobicek5 ahoj, som z tých pampersiek ozaj sklamaná 😎
ked prídete, zavolám, len som ťa nechcela otravovať u vašich, a bola som sama...muž v práci...tak sme sa len tu blízsko hrali 😉