Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

matelko1
9. sep 2010

ahojte.prajem pekny aj ked uprsany den.

@juliagregor dik za ip a urcite porozmyslam nad tymi podlozkami.vyzera to celkom fajn.
vcera som sa bola pytat na ten golfac cosatto a neviem ci ho kupit,alebo nie.tie sedacie casti sa mi zdaju male,maju 27cm co som kukala na nasej slovenskej stranke,ale ked som natukala nemecku,alebo anglicku,tak tam pisu sedacia cast 30cm.tak teraz si vyber.
ideme papat teraz bananik,chlapci sedia v stolickach a cakaju 🙂 ....a ja sa zabavam 😀 😀 😀

juliagregor
9. sep 2010

@matelko1 určite 27 cm, všetky majú rovnako širokú sedaciu časť, mne sa 10 mesačný zmestili do pegrepego aria aj s fusakmi, ked som chodila mame, tak som si ich brávala v zime, aby som nemusela nakladať tank do auta...
@hviezda22 už si zohnala tie cosattky?, pomeraj prosím ťa šírku sedenia, dik 🙂 aj ja som zvedavá, kde je pravda

matelko1
9. sep 2010

@luciaf13 a ty si si to sama usila tie podlozky...vyzera to celkom fajn.

matelko1
9. sep 2010

@juliagregor ved to,ze my stale niekam chodime a nakladat ten tank do auta,tak da to zabrat.a stale skladat,urcite ten jane nepredam,som s nim spokojna,aj chlapci su celkom fajn,hned sa udomacnili v nom.a nevadi,ze jeden je v zadu,su spokojni....ale tie podlozky kupim.to ich posiela aj na dobierku...

matelko1
9. sep 2010

inac ma jedno hneva,ze clovek sa nemoze pozriet na dvojickovske kociare,nikde nemaju ziaden kociar,len cez net a cez katalog a pritom tolko dvojciat sa rodi.ja to nechapem.ved my si tiez chceme vyskusat a nie len z obrazkov kupovat.neviem ci sa bola objed.do obchodov kociare,ale ved by ich predali a ked nie,tak aspon maju na ukazku a urcite by ine farby popredavali.

mimka35
9. sep 2010

ahoj.
volám sa miriam a rada by som sa k vám pridala.mám trojmesačné dvojičky. dvoch chlapcov .
od začiatku sú na UM, pretože sa mi nezačalo tvoriť mliečko v dostatočnom množstve, na začiatku som im sem tam mohla trochu odsať, ale asi iba taký mesiac.
chcela by som vás poprosiť o pár rád. čítam, že pri UM sa začína s príkrmami okolo 4 mesiaca. t.z., že nejaké kaše alebo už aj zeleninku. ak máte skúsenosti budem rada za každú radu. okrem inéhgo začínam riešiť ako ich potom mám krmiť. ved ešte nesedia a pochybujem, že tak skoro budú. teraz ich krmom naraz ale ako potom ked budú tuhé príkrmy?
stoličky sa mi zdá, že až okolo takého 7-8 mesiaca. tiež riešim, či plastovú alebo drevenú, ktorá sa neskor dá využiť ako stolička a stolček. viem, že toho chcem veľa vedieť. no nemá mi veľmi kto poradiť.

lucia.kl
9. sep 2010

@mimka35 ahoj , tak to máme skoro rovnako staré dvojky, akurát ja mám dievky, no a tiež sme na UM - ja som mala svoje mlieko v množstve 20ml denne ☹ 😠 no to s tými príkrmami zaujíma aj mňa ale asi to budú zatial len tekuté príkrmi a krmiť budem v polosede - chcelo by to polohovatelné lehátko, ja som kúpila drevené stoličky ale používať začneme až ked baby začnú sedieť

lucia.kl
9. sep 2010

@matelko1 u nas v ochode "pre deti" maju asi 5 druhov dojkočikov, a aj v semwe sa da vybrať a vyskušať,

juliagregor
9. sep 2010

@mimka35 ahoj mirka ahoj @lucia.kl
ja som ich skúšala krmiť vo vajíčkach, ale nebolo to ono, oni sa báli a vypľúvali...tak kým sa naučili papať som ich krmila po jednom, druhého som zatiaľ niekde odpratala 😀 , ale nie len tak aby nás nevidel a neručal...posadila som si nakolená, jednu ručičku za chrbát, druhá ručičku, do mojeje ľavej ruky pravou rukou som ich krmila...začínali sme mrkvou, ja som ju uvarila alebo môžete aj na pare...a maximálne 20 minút, pretlačila som cez také husté sitko, ked začínajú aj tak nespapaú asi viac ako 2-3 lyžičky...oblečte si staršie tričko a aj deťom, lebo mrkva sa nedá vyprať 😀 😝
stoličky..ja mám jednu drevenú a druhú plastovú...každá má svoje pre a proti..ale najlepšia je požičaná 😉
pekný deň všetkým

matelko1
9. sep 2010

@lucia.kl no vidis,a u nas nikde nemaju.vidiet,ze si od BA.tam je urcite siroka škala kocikov.

juliagregor
9. sep 2010

@matelko1 či ich posiela na dobierku, to neviem..opýtaj sa...
a s tými kočíkmi..je to ťažké a viete si predstaviť čo bolo pred dvomi rokmi?!..hotová katastrofa...čo som nevidela v meste, ked vozili iné maminy, tak som nemala šancu, sedela som na námestí a behala za kočármi 😎 😝 teraz je dobrý obchod aj v Močenku, ale na Východe nie je uplne nič, ešte sa dá ísť do Ostravy, ale je to daleko...

lucia.kl
9. sep 2010

@matelko1 no budeš si musieť spraviť výlet do BA 😀 tak snáď sa to rozbehne už aj tam, ved tolko dvojok je už, aj my sme sa dnes stretli s dvoma dalšími ... ja som kúpila haukove golfky a teda na sedenie je tam dosť malo miesta, tak som povedala, že nebudem sklapať časť na nohy a hned je tam 40cm 😀

mimka35
9. sep 2010

no to máte pravdu dievčatá. ja som tiež prišla do obchodu a tam nič. vytiahli katalóg alebo zapli net. že môžme vám objednať. nakoniec som si objednala sama.
a s tou mrkvičkou to mám začať už v piatom mesiaci alebo ako_? videla som aj mliečne a ryžové kaše od 4.mesiaca. ochutené sa mi moc nezdajú. to mám rovno na večer alebo obed urobiť kašu?

mimka35
9. sep 2010

detičky mi práve zaspali tak mám kus času. inak mi nechcú veľmi spať cez deň. ale v noci je to celkom dobre. vstávajú len raz okolo polnoci a potom až ráno okolo 6-7. tak je to posledné 3 týždne.

matelko1
9. sep 2010

@lucia.kl no,niekedy som chodila casto do blavy,ale teraz?...ale je to hrozne,lebo u nas je strasne vela dvojiciek a nikde nic nemaju...

mimka35
9. sep 2010

@matelko1 to máš teda pravdu. ja ked som rodila, tak sestrička mi vraví, to sú tretie dvojičky tento mesiac. na malé mesto dosť.

juliagregor
9. sep 2010

@matelko1 kto tam spraví prvý obchod tak zarobí, pozrite sa na prenasedeti.sk začínali len s MMB, potom mali vlastný net, teraz predajňu a ide im to dobre...kto má na východe trochu času, tak šup šup podnikať 😀 😝

beruska5
9. sep 2010

ahojky.ja som sem asi len raz napísala,skor vás čítam 😉
trošku sa pochválime 😀 😵 už sme oslávili prvý ročik
@mimka35 tak mi sme začali mrkvičkou(jak píše juliagregor na pare) 😉 a postupne sme začali pridávat zemiak,karfiol....na počudovanie si oblubili dost aj brokolicu,asi po dvoch týždnoch sme začali dávat večer aj kašu,už im to išlo dobre s lyžičkou,ale mi sme začali až v 6 mesiaci,dovtedi boli len kojený MM.Kupované s pohárika im nikdy nechutili tak všetko varím ja 😅
no a krmili sme s polohovacieho lehátka asi do 8 mesiacov,potom už sedeli,máme umelé stoličky s ikei a zatial dobre

tak zopár letných fotiek

mimka35
9. sep 2010

@beruska5 krásne detičky. dík za rady kresielko mám len jedno tak asi zvážim kúpu ešte jedného.
matelko, vidím, že tvoji sú už vačší. ako si to ty riešila?

juliagregor
9. sep 2010

@beruska5 krásne detičky 🙂
dievčatá rozlúčim sa, musím pracovať 🙄

hviezda22
9. sep 2010

caute maminy
@beruska 5, krásne detičky 🙂 , my tiez mame tie obyč Ikea stoličky a super, stačia, aspon nezaberaju vela miesta 😉 , len tí moji čerti začínaju v jedle vymyšlat
@juliagregor, mame Cosatto, merala som, sedenie 28, chrbatik 29 šírka, ja tam ofotím dvojky a pridam, mne sa nezdaju velmi uzke, som spokojna
inak jedno foto z netu mam uložené, to nie su moje deti........ale strašne sa mi pači farba kočíka

hviezda22
9. sep 2010

Inak v Ba tiez otrasny vyber kočíkov pre dvojičky...........pri velkom štastí budu na predajni dva - tri. Hladate nejaky konkretny? Možno budem vediet poradit, som trošku uchylna na kočíky 😀 😀 😀

hviezda22
9. sep 2010

maminky, nemate na predaj nejake pekne zimne overali/kombinezi pre parik, vel.74 len HM, inak asi 80tky, napr. Next. Dnes mi prišiel 80tkovyHM a je obrovsky, ja na to nemam nikedy nervi kupovat všetko zvlast, tazko najst rovnake roznych farieb

juliagregor
9. sep 2010

@hviezda22 ahoj, dik za miery 🙂 vedela som, že nesklameš 😉 , a "úchylná" som sa zasmiala 🙂
ale ja som presvedčená, že pri Cosattkách si ešte neskončila...

gajana1
9. sep 2010

Ahojte tak maly ešte stale teplotkuje a maly ma hnačku a dnes začala aj vrackať tak tomu hovorim horor

@mimka35 pozeram že si od KK ja som zo Svitu a kde si rodila KK alebo PP

gajana1
9. sep 2010

inak aj ja zhaňam pre dvojky na zimu a nikde nemaju aby som mohla dopasovať

gajana1
9. sep 2010

A aj mne sa pačia cosattky tak zvažujem či ich kupiť či nie

beruska5
10. sep 2010

Mi máme golfáče zekiwa a som spokojná,len nám tam chýba nánožník teraz na jesen a zimu,tak bud niečo vymyslím a ušijem alebo kupim,ale zas len obj.cez internet 🙄 ,nikde neni vystavení tak neviem či vobec bude pasovat,vraj univerzálny na dvojky golfáče ale každe su preca odlišné 😒

beruska5
10. sep 2010

ináč dakujeme za pochvali @hviezda22 tak dúfam že nás to vymýšlanie za chvýlu tiež čaká,zatial jedia pekne a všetko tak dúfam že sa to moc nezvrhne 😉

matelko1
10. sep 2010

@hviezda22 takze s cosattom si spokojna.hovoris,ze je tam dost miesta...ano.lebo ja mam zaujem ho kupit,vyzera skladne a na take rychle pendlovanie sa nam nechce ten tank balit do auta.a pozeram,ze mas tam aj podlozky.tie si si uz urcite dokupovala,ze.a ako sa manipuluje.ja viem,ze tazsie ako bezne kociky,ale ci sa to da.

inac ahojte a prajem krasny den 🙂