Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

loginka
1. okt 2010

juli dobra kupa, verim ze sa tesis, mali budu iste vo vytrzeni, auta su auta 🙂

loginka
1. okt 2010

@murkaa joj ten pad, maly musel byt dost v soku, ze chudacik (a ty tiez iste

juliagregor
1. okt 2010

@loginka http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8400776&tab=2
nevadí...vyhrala som v Teleráne lístky na Žbirku a na dzhý deň kozmetiku, ale tá ešte neprišla 😀

loginka
1. okt 2010

ooooooh tak to blahozelam, uzi si Zbira, no na jeho koncert si mozes obliest cokolvek, pohoda

loginka
1. okt 2010

nasi spia uz 3 hodiny, nechapem, tak sa rozospali cez obed, ale podvecer uz ale nezaspia, tak pojdu aspon skor do hajan

juliagregor
1. okt 2010

idem s nimi do divadla na rozprávku...
dúfam, že tam vydržia

juliagregor
1. okt 2010

po 5 minútach sedenia sme behali a skákali po schodoch...ale aspoň boli ticho a Maťko si mohol dopozerať rozprávku...
sa teším, lebo detské centrum, kde chodíme, bude jeden deň mať otvorené aj poobede, tak zo škôlky rovno do hračkárne..len vojdem do druhého pavilona...

juliagregor
1. okt 2010

@murkaa ten pád musel byť hrozný...aj dnes mi volala kamoška, čo má robiť, že jej malá spadla... ☹

murkaa
1. okt 2010

@juliagregor @loginka ten pád - no vyskočila som jak strela, ale v pohode. Ved aj Marek to absolvoval. Skoro zvyknutá som.
Noooo, už aj my soplíme. Danielka aj ja. Dúfam, že len to. Julia ja som s Marekom začala chodiť až po troch rokoch do divadla. A teraz by som tiež s ním rada išla, ale nevychádza to. Možne cez zimu mm nebude robiť toľko vonku (ale zasa vnútri) tak to využijem. Teraz mi je niekedy hrozne ľúto, že sa mu nemôžem venovať. Dokonca skôr jedného z dvojičiek stráži. Ale večerné čítanie dodržiavame.

juliagregor
1. okt 2010

@murkaa to bolo také 20 minútové predstavenie u nás v kine, kopec detí...tak v pohode, viac detí tam behalo...v TN bývajú v nedeľu doobeda bábkové divadlo, už sme sa s mm dohodli, že bude s ním v nedeľu chodiť...
nedá sa rovnako venovať trom deťom a zvlášť, ked musíš na drobcov dávať viac pozor, my sme už veľkí...to je iné...ale dvojky boli viac vymaľovaní ako MAťo...predsa za ním som behala furt, pri dvoch som väčšinou len počula plač...jedného držíš a druhý sa ti strepe...moja mama tu vždy jajkala a ja som už nejaká zvyknutá...

jennys
1. okt 2010

Ahoj, kočky, ktoré radi píšete a chce sa vám alebo si nájdete čas, pošlite mi nejaký váš príbeh s dvojčatami, o tehotenstve, o pôrode alebo hocičo iné, čo by som mohla uverejniť na stránke dvojičkovo. Zatiaľ som tam napísala len ja o tehotenstve ale chcelo by to viac článkov od rôznych mamičiek na čítanie. Tie čo by ste radi niečo napísali, napíšte mi na IP, pošlem adresu na ktorú to poslať a môžete potom aj s fotkami.

juliagregor
1. okt 2010

Ahojte, po dlhom patrani som nakoniec nasla v bratislavskej predajni PRE DETI autosedacku 9-18kg Concord Trimax kolekcia 2009 za neuveritelnu cenu 99eur!!! Maji ich iba v tejto predajni, nechcu ich posielat ani na dobierku, ani premiestnovat do inych predani PRE DETI na SR, takze je mozny iba osobny odber.
takze kto by mal zaujem, urcite ich tam este maju. ...

skopčila som z inej temy...

juliagregor
1. okt 2010

@jennys skopči moje príspevky za týždeň a máš knihu 😀

juliagregor
1. okt 2010

@jennys ale nie napíšem ti len teraz som schopná max. krátke správy

loginka
1. okt 2010

juli a a ta sedacka vychadza dobre v testoch?

juliagregor
1. okt 2010

kuknem

juliagregor
1. okt 2010

@loginka uspokojivo..
sú tam dva zelené krížiky, výborne, dobre , uspokojivo, dostatočne a nesplňa
si to stiahni a zväčši...

juliagregor
1. okt 2010

je to ale z roku 2007

julietka
1. okt 2010

@loginka ahojki logi, jasne ze si pamatam, mali sme rovnaky termin 😉
aj vy mate teda krasne vahy a vidim ze u vas vedie "gramazovo" mala, u nas je vacsi bucik maly 😅
...nasa mala zacala lozit koncom piateho mesiaca a teraz mi uz chodi popri nabytku, betarka mala. Posadi sa sama a maly sedi tiez, ale velmi sa mu nechce, je taky komotnejsi 🙂 a myslela som si ze ani lozit nevie ale je taky lenivucky betarik, pretoze ked som zapla vysavac ze mu idem odsat soplik taaaak sa rozbehol pod stol a krasne po styroch utekal ze som len oci vyvalovala 😀
ale ved to vobec nevadi ze vasi este nelozia, ved sa narodili trosku skor ako mali takze maju este cas a pekne pomalicky sa naucia. Ale najlepsie je nechat vsetko na prirodu a nic nesilit. Ja tiez malu hned zrusim ked niekam vylezie a stoji, okamzite ju davam dole a nikdy s nou nechodim za rucicky ako niektori rodicia len co sa im deticky zacnu stavat na nozicky a v kociku som ich len teraz zacala davat do sediacej polohy, hoci viem ze sediet vedia, ale naco im zbytocne namahat chrbtove svalstvo..
so zubkami ste nas predbehlii 😉 nas maly ma dva spodne a prerezavaju sa mu naraz dva vrchne a mala nema nic 😵

murkaa
2. okt 2010

@loginka @julietka u nás vedie váhovo chlapec aj na pohľad (bol druhý a menší), ale šikovnejšia je malá. Už chodí všade popri nábytku. Vlastne len stojí a dočahuje. A ked sa zabudne tak sa pustí aj oboma rúčkami. A Dalibor začal teraz. No po štyroch to ideš obom.Ja ich tiež nenútim, nechávam ich samých. Zato mm ich pekne učí ako sa prekladajú nožičky. Som mu aj hovorila nech to nerobí, ale ako do vetra. A zúbky nemáme ešte žiadne. Dalimu už presvitajú spodné, tak čoskoro. Ved aj noci si užívame. Tak logi nič to, že nechodia. Užívaj si potom budeš spratávať 😉 😀

juliagregor
2. okt 2010

dievčatá sú šikovnejšie, než chlapci...niekedy z toho normálne depkujem...
Maťko má rovnako stará susedku, ked boli menší stretli sa vonku, ona k nemu bežala, podala mu ruku a hovorí mu:"Ahoj MAťko, ideme sa hrať." a ten môj tlk, len vystrčil ruky a ukazoval "ee" nemali ešte dva roky..., teraz sú už vyrovnaní

kamoška má dievčatká o mesiac staršie, bývala tu kusok odo mňa, len už sa odťahovali a s jej kočkami bežne telefonujem a tí moji tlci ani Ahoj do toho telefonu nepovedia...plienky sú v nedohľadne, ale kde je jedlo to vedia presne 😀

juliagregor
2. okt 2010

ako sa má Lucka?

murkaa
2. okt 2010

@juliagregor nedepkuj. Každé dieťa je v inom šikovnejšie. Ja som Marekova tiež porovnávala. O rok mladšia od neho neter začala rozprávať zarovno s ním, kreslí ako do krížovky (malinké obrážteky) a pod. Marek nevyfarbí ani veľký obrázok. Ale zato, ked jej povieš chod tam, alebo vylez tak to nevie a ešte sa aj rozplače. Vcelku je taký uplakanec.
A navyše mi aj neurologička potvrdila, že Danielka je mierne hypertonická, takže bude ako MArek (hyperaktívna).
Tak deti spia. Idem robiť poriadok.

julietka
2. okt 2010

@murkaa aj u nas je mala vo vsetkom sikovnejsia, ona mi niekedy pripada ako keby uz logicky myslela tak sivislosti si niekedy pospaja ze zasnem a tvari sa pritom ako dospela slecna, esteze maly je take typicke mimino 😅
veru murka s tym spratavanim mas pravdu, ja som uz musela zrusit dlhy obrus na stole a dat tam len taky maly kratky nech mam pocit ze aspon nieco tam je utulne 😉
a ako ti spinkavaju drobci?

bombula
2. okt 2010

@murkaa hypertonicke deti byvaju hyperaktivne?

juliagregor
2. okt 2010

ajko bol mierne hypertonický a je oveľa akčnejší než šimon...
a @murkaa ozaj to vážne z toho?

murkaa
2. okt 2010

@bombula @juliagregor no v preklade hypertonus znamená zvýšená svalová aktivita, tak preto sú tie deti jednoducho neposednejšie. Viac ich to núti do pohybu. Laicky povedané.
@julietka so spánkom sme na tom veľmi biedne (zle). Rano dokažu pospať 1-1apol hodinku, naobed a poobede 20-30 minut. A málokedy naraz. Do polnoci vydržia a od polnoci na striedačke každú hodinu a pol. Hoci teraz Danielka hodne poplakáva už od desiatej. A chce spať pri mne. Dávam im aj Chamomillu - dobre na nu pôsobila, ale som nemala tak sa rozhodila. No a dnes som skúsila Belladonnu. Sú to homeopatiká. Totižto nám rastú zuby.

jennys
2. okt 2010

@juliagregor veď to je v pohode, keď nemáš čas, tak nič, to len kto by si našiel čas ale viem že pri dvojčatách je to problém tak ak niekto bude mať čas a chuť nech mi napíše, budem rada, keď na stránke budú veci pribúdať. Teraz po večeroch sa snažím dopĺňať stránku aby tam bolo toho čo najviac, ale ide mi to pomaly.
@murkaa tak hádam to čoskoro prejde, ja sa tiež obávam ako to bude keď začnú rásť zuby, s Luckou sme s tým problém nemali veľakrát jej vyšli až potom sme ich zaregistrovali alebo bola v ten deň mrzutá, také že opuchnuté ďasná, teploty... to my veru nepoznáme, lenže teraz to môže byť úplne iné.

A Lucii gratulujem k slečnám Karinke a Bianke, kukala som na fb aké sú zlaté. Hlavne že všetko dobre dopadlo.
A inak nestíham vás sledovať, denne tu toho toľko pribúda...no čo už.

julietka
2. okt 2010

@murkaa ja som nasim zacala davat na dasienka Calgel, a asi im to pomaha, pretoze sa potom vacsinou ukludnia a zaspinkaju..aj ked mala je v poslednej dobe akasi nervoznejsia..inak nam tiez povedali ze mala je mierne hypertonicka, ale naposledy neurologicka nic nespominala a vraj je vsetko ok. No ja vidim na malej ze ked jej chcem napr. vymenit plienku tak mi stiahne nozicky a tvrda je ako taka doska, normalne ako jeden kus ked ju dviham tak "v celku" sa cela nadvihne ako stuhne..ale inak je v pohode ale je pravda ze je tiez az moc akcna ,hyperaktivna 😕
nasa mala tiez malo spinkava ona je ako mimozemstan energiu cerpa asi niekde z vesmiru, vstava o siestej potom ide spat okolo 11h pospi pol hodku a na vychadzke pol hodku a potom az vecer ide spat...

murkaa
3. okt 2010

@julietka
ja im tiež dávam Dologel (čisto prírodný) a Kamistad gel (s lidocainom na znecitlivenie)
nerob si starosti "mierne hypertonická" to le lekársky názov. Normálne je to živé dieťa. AJ v minulosti také boli, len nikto s táým nebežal k klekárovi. Rodičia naložili pár na zadok a deti aj tak vystrájali.