Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

bombula
12. jan 2011

@juliagregor netusim o co tu ide ale u mna uz uspela.. 😎

juliagregor
12. jan 2011

@bombula ani ja užveru netuším... 😝 a je to moja oblubená fotka...ked som ich tam zbadala, tak som rýchlo bežala pre foťák a už potom robila poriadok 😀

pusa
12. jan 2011

Baby chcem sa len spýtať, existuje aj taká kniha pri narodení dieťaťka aj pre dvojičky.
Myslím taký ten denníček bábatka kde sa zapisuje kedy sa narodilo, pokroky, čo papá a lepia sa fotky .... atď.
Kamarátka čaká dvojičky a chcela by som to preňu ako darček.
ďakujem

jennys
12. jan 2011

@pusa ja si myslím, že najlepšie je kúpiť dva denníčky, aby každé dieťa malo jeden... Ale je taká kniha pre dvojčatá len je v češtine, ale či je ešte v predaji to neviem.

pusa
13. jan 2011

@jennys prosím ťa a nevieš presne názov, alebo kde sa dá kúpiť, prípadne kde ju predtým predávali.
ďakujem

hviezda22
18. jan 2011

ahojte maminky, mame problém, moje dvojičky sa začali medzi sebou dosť škaredo bit, niekolkokrat denne. Najskor, ked boli menší, bol utočnejší Krištof a Natalka vždy pred ním zutekala 🙂 s krikom, zlata bola. Takže sa nebili. No ale teraz, to je ako zapas Judo, nie vždy sa mi ich hned podarí odtrhnut a často sa škaredo udru o nabytok, či zem. Je síce dobre, že sa Naty neda, ale ja na to nemam nervi, bojím sa, že si ublížia. No a to som čítala, že takéto problémi byvaju ked su dvojičky chlapci 😖 , mate s tym skusenosť?

juliagregor
18. jan 2011

@hviezda22 len oddeliť do izieb, vysvetliť a oddeliť, nič iné nepomáha a musia sa navzájom pohladkať...

hviezda22
18. jan 2011

@juliagregor dakujem.........ja ich zavriem do izieb a vyramuju mi zatial skrine 😀 , ja som niekedy už na prašky 😕 .....skusim to 😉

juliagregor
18. jan 2011

@hviezda22 😀 , naši sa tiež tlču a hryzu a skrine mám furt vonku, bavia ich stále 😝

bombula
18. jan 2011

@hviezda22 jeminecky, nestras! 🙂 urcite pomoze co pise juliagregor, no a neviem ak uz vedia povedat po ukludneni jeden druhemu prepac tak to by bol taky top zaver celej tej udalosti🙂

juliagregor
18. jan 2011

@bombula stači pohladkať a hlavne rýchlo vymyslieť nejaku inu zabavku

hviezda22
18. jan 2011

a najlepšie je, ked sa k nim prida aj starší a rieši to, to revu potom všetci 🙂 😝 @bombula a tebe sa este nebiju? Ked píšeš, že straším 🙂 , ja si myslím, že to je asi všade, len niekde viac a niekde menej..........ale inak moji sa maju naozaj velmi radi, su na seba naviazany. Ked idu spinkat, nezaspia jeden bez druhého, alebo včera som išla k lekarke len s Kikom a on bol cely neštastny, že Natalka plače. Bola u nas vyminočne babka z Topolčian, tak som to využila.

bombula
18. jan 2011

@hviezda22 fuu, tak to budem ina vichrica ked s tym zacnu...

hviezda22
18. jan 2011

včera, Teo s Kikom skakali po sedačke, nechtiac sa buchli do hlavy, Kiko začal plakat, Natalka za ním prišla, ja že ho polutuje a vtom mu taku facku vylepila 😕 , to som nečakala, skoro som odpadla. Niekedy mi je to aj smiešne, že čo ich dokaže napadnut. Kiko samozrejme chytil nervi a už po nej išiel, to už som ich samozrejme riešila.
Krištof je najvačší nervak, strašne je mi to smiešne. Ja mu poviem, Kikuško nono, to nesmieš, ak neposluchne, znova ho napomeniem. A už ide...postaví sa na špičky, prehne sa v obluk, navre mu žila na krku a normalne mi v tej jeho hatlanine nadava 😀 . No na druhu stranu je asi aj najcitlivejší 🙂 . Bude to sním este veselé.

misabbas
19. jan 2011

@jennys ahoj 🙂 velmi pekne ti dakujem za radu. inak klobuk dole ze to vsetko takto zvladas. ja som teda vyskusala uz hadam vsetko, deti boli 3 mesiace dojcene ale uz sa nechcu prikladat len v noci, tak si teraz aspon odstrekujem, aby mali co najviac MM. uz to inak nejde ale nevadi 🙂 drzte sa.

jennys
19. jan 2011

@misabbas veď nie je za čo a tri mesiace dojčené je určite lepšie ako nič, takže určite si urobila všetko čo si mohla, pri jednom dieťati by ti to určite nerobilo problém, pri dvoch je to dosť, už len starostlivosť o dvoch naraz dá riadne zabrať takže je to náročnejšie, odstrekovanie je určite náročnejšie ako dojčenie, aspoň pre mňa vždy bolo, takže obdivujem mamičky ktoré vydržali mesiace odstriekavať materské mlieko... My sme včera prešli na mrkvu, teda začali sme s mrkvou na obed a dopili mlieko, Vilko sa pekne chytil aj dnes spapal všetko a Samko mi dnes vypľúval tak som mu vždy dala do pusy lyžičkou a potom si odpil mlieka a tak dokola, tak to bolo preňho lepšie. Uvidíme ako budú pokračovať, s Vikom problém nebude on pekne papá z lyžičky a Samko si bude musieť zvyknúť.

scarlette
21. jan 2011

@juliagregor a to som si myslela ze len ti moji sa hryzu, jeden ma stale kusance na rukach a druhy na chrbte - aj to neviem ako sa tam dokazu hryzt...ale dakujem za tip, hned zavediem ako budu nieco taketo chapat 🙂

bombula
21. jan 2011

@scarlette fuuuha...
myslis ze este nechapu?

macilaci
22. jan 2011

ahojte . chela by som vás poprosiť o radu. ako to riešite s kúpaním, vo velkej vani kúpete po jednom alebo spolu ? neviem ako to vyriešim ked som sama, ked je aj muž tak spolu ale ked som sama ta sa bojím, že kým jednu vyberiem a utriem druhá niečo vyvedie ☹ ako ste poriešili? dakujem za každú radu a tip 😉

fatulda
22. jan 2011

@macilaci ahoj, ja ich kupem vo velkej vani a spolu, kludne, aj ked som sama. Po kupani vypustim vodu, jednu rychlo vyberiem a odnesiem do izby a pre druhu si pridem do kupelne, zatial co ta prva caka v izbe... 😉

macilaci
22. jan 2011

no vieš moje sú dosť velké šidlá a sa bojím aby mi nezačali vyliezať alebo čo ja viem čo robiť 😀 , budem musieť vyskúšať ale sa bojím ☹

fatulda
22. jan 2011

@macilaci aj moje su riadne betarky, ale zase mame taku vanu z ktorej sa im este nepodarilo vyliezt a izba je len kusocek maly od nej...ako to robis teraz? Alebo skus tak, ze jednu vyberies, utries priamo v kupelni, potom druhu a spolu pojdu do izby

macilaci
22. jan 2011

no hamba alebo nie, ale mi sme ešte min. týžden kúpali v malej 😝 začali sme tento týžden a haldám najlepší spôsob.
to som myslela ako prvé že budem utierať tam a potom šup do izby, oni sa tak rady kúpu a to už odmalička že ked aj teraz jednu vyberieme a druhú iba o minútu tak sa spustí taký rev, že to počuť aj na dvor 😀

juliagregor
22. jan 2011

@macilaci a protišmykovú podložku máš? ja všetkých naraz kupem, len potom vypustím vodu ako @fatulda ale oni tam chcú skôr zostať, tak sa pekne hrajú

macilaci
23. jan 2011

@juliagregor mám objednanú takú väčšiu do celej vane lebo som našla len takú maličkú. no teraz budeme skúšať všetko čo ma len napadne a dúfam, že neskončíme s rozbitou hlavou 😝 .

juliagregor
23. jan 2011

@macilaci neboj neskončíte 😉 , na tej podložke sa ozaj nešmýka...vytiahnu jednu zabal do suchého, chod pre druhú a naraz ich obliekaj...
mne síce behaju po byte holoriťkoví, lebo je to veľká sranda, ale aspon im neni zima 😀

macilaci
23. jan 2011

@juliagregor 😀
díky za rady 😉

bombula
24. jan 2011
macilaci
24. jan 2011

@bombula aj to som pozerala ale kedže sme neskoro začali dávať do velkej vane už sa nám to velmi neoplatí 😒 , radšej tú podložku už dnes príde 🙂 . vy sa ako máte? chalani poslúchajú?

bombula
24. jan 2011

@macilaci moze byt : ) ja si len pochvalujem cim vacsie tym pre mna osobne lahsie.. a u vas?