Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jankabambulka
5. mar 2009

ďakujem lalupka
http://vachalikovcata.rajce.idnes.cz/chata_K_ze...
tu je to lepšie vidno
malí sú veľký a hlavne miško beťár a chlap ho zo srandy volá zlobor, lebo stále bije katku, aby upútal na seba pozornosť
ale sme nešťastný z neho keď je stále chorý a aj z toho, že neche v noci spávať. katku o 18h nakojím resp, urobím kašičku z odstriekaneho mliečka a spí do 2až 3h v noci, pocucká cicík a spí do pol siedmej i keď sa stane , že je hore aj visc krát ale miško ten aj 20x za noc ....

kili
5. mar 2009

jani, tak to máš teda čistotné deti 😀
a čo si neskúšala podržať nad záchodom?

jankabambulka
5. mar 2009

skúšala ale nechcel tam sedieť tam sa vzpieral ako aj na tom kýbliku, ale katka je o inom tá odvtedy čo ju dusilo a tak tak sa začala v noci počurávať a nie je to také ako bola už naučená.. ale som rada , že to akosi ide. veď pamätáš, od 6,5m skúšame na šeblíku a teraz majú 11m 😝

kili
5. mar 2009

janka, ale ja som myslela podržať nad záchodom. čiže ako keď držíš nad trávičkou, dieťa za stehná, chrbát má oprený o tvoje nohy. ja to tak robím

elenita
5. mar 2009

Ahojte, no ked tu rozoberate tie vahy, medzi mojimi je tiez rozdiel 2 kg 🙂
Akoze Petulo vazi 10,5 kila 😀 , Lucinka 8,5kg....ona uz mesiac nepribrala ani gram 😒
A ked ich clovek drzi na rukach, je to teda riadny rozdiel 🙂

elenita
5. mar 2009

Inak, uz som tu davnejsie nebola len tak, tak sa musim pochvalit, ake robime pokroky 😅
Petulo uz par tyzdnov bez problemov stvornozkuje, za 10 sekund ma stvornozky prejdeny cely dom, prechadza z izby do izby a tak 😀 . Uz asi tyzden-dva sa sam postavi v postielke.
Nasa Lucinka sa zatial len pretaca z bruska na chrbatik a opacne a trocha cuva 😅
No ale vie upplne krasne tlieskat aj davat papa.
A obaja mi chodia na nocnik, Petulo do neho aj kaka, Lucinka len cika, ale vycika sa krasne zakazdym.

yasmina
5. mar 2009

vsetci spite?
no my sme zaspali o 22:45 takze parada...zase som si vypocula aka som matka, nemaju rezim atd... 😒

elenita
5. mar 2009

Nie, ja som tu.........

kili
5. mar 2009

yas 😔

grmitko
autor
5. mar 2009

yasmi, zlato moje, chod spinkat a nemysli na to, si super maminka a tvoj muz moze byt rad, ze ta ma.... a ze tak staras o deti a o neho

helka1
5. mar 2009

yasmi, som zvedava ako by deti narezimoval tvoj manzel 😠

lalupa
5. mar 2009

cauko, triedila som fotky od narodenia na disk...
nieco nove?

jani, to muselo byt super, takto v strede nicoho, plno snehu,juuuj, romantika 😵 a borka bola minimiss? ja odpadnem, to po mamine ma pekne geny? 😵

yas, povznes sa nad toto, ked budes silnejsia, tak si to vyriesite a skusis ho nechat pripadne na pol dna sameho s detmi, prides k nam na kavicku a pokecame 😉

yasmina
5. mar 2009

ja uz neviem...vsetko co robim je zle...drobce vstanu o 6:40...zaspia opat o 11tej ....spia do 12:30...tak zaspia o 16:30 ale to uz padaju od unavy a spia do 18:00 a potom potiahnu do 22:45 😖 niekedy spia o 21:30 ale dnes nie...a mimi je uplakany z toho padu a stale budil maxima kt.chcel zaspat skor...

lalupa
5. mar 2009

urobim ti lavazzu latte 😝 a som zvedava,kolko krat ti zavola,ze kde su plienky, utierky, lyzicka, maslo a kedy uz konecne prides...potom ti vybozkava ruky nohy a ... 😉

yasmina
5. mar 2009

lalu prave ze nie on sa hra na hrdinu..ked som po sto rokoch isla na kozmetiku mi tam napisal ze naco ja sa mozem stazovat ze tazka pohoda ze chce ist na matersku 😒

lalupa
5. mar 2009

nemozes rezimovat a mat system,ked boli casto chorucki 🙄 , ved uz len ked rastu zubky,tak sa narusa rezim...
nemoze mat doma predsa cirkus, ako v robote,co vsetko musi slapat a organizacia, bla bla...su to deticky, bezbranne tvory, odkazane na mamulku, hlavne este teraz,ked nevedia povedat, co ich trapi...

muzi su bez nas onicom a ked zistia, ze su ti posledni v rade, tak sa buria...ja mojho uz neriesim, pride chory, a akoby naschval sa motka vsade tade, este aj detom do izby chcel ist kychat, pako
snad toto bude lepsie, lebo ho zacnem nenavidiet, cele dni nie je doma a potom sa buri,ze nic doma nemoze a pokazi mi celu tyzdnovu robotu... 😠 vyhnala som ho do inej izby, vysoluxovala ju , skoro som ho tam zamkla 😀

helka1
5. mar 2009

yasminka a nechces im poposuvat ten spanok ? Ide o to aby ten posledny nebol do 18.00 lebo to su vyhajani, energie kopec tak preto to tahaju do neskorej hodiny 😔

lalupa
5. mar 2009

nech sa hra, tak odid na vikend, hoci ti bude trhat srdiecko, daj si masaze, spanok, poriadne jedlo...ja viem, zneje to fajn,ale potrebujes to a on to urcite zvladne...uz vidim,ako si robi robotu popri detoch, ako ich kupe a telefonuje a vari im...ta co si !!! jedno dite ano, dve iba vlastna mamulka vie !!!

lalupa
5. mar 2009

posunut do 17-17,30 este lepsie 😉

helka1
5. mar 2009

No skusit dat spinkat trosku skor zacat posuvat skor po napr 15 minutach, t.j. dat spat 1den o 10.45 2.den 10.30 a tak 😅
Lalu, ze zavriet do izby 😀

lalupa
5. mar 2009

helka, ja som schopna vsetkeho, odkedy som porodila 😀

idem na haji, veeeela hodin, dobre sa potim, dam panadol a snad bude uz lepsie zajtra
dobru nocku

kili
5. mar 2009

yas, a nemôžeš odignorovať to ich ranné vstávanie? alebo im dať len mlieko a spí sa ďalej? potom by už spali len raz denne

helka1
5. mar 2009

LAlu vies ze aj ja som schopna vsetkeho odkedy mam malych , ved sme dajake levice 😀
Kili my tak tiez doposial robime. Vstanu o 5.00 dostanu mlieko a ide sa haji aspon do 7.30 i ked ja by som bola za aj keby sa spalo aspon do 9.00 🙂

elenita
5. mar 2009

No moji tiez vstanu o piatej, dostanu mlieko a su veselo hore 😀 . Nik ich uz neuspi 😅

diddi
5. mar 2009

Yas,kasli na neho,ignoruj ho a nepocuvaj blbe narazky....ja mojho poslem s loptou pred barak,nech sa vyburi...nase vstavaju o 9.30.Potom idu spat okolo 13.30,do 16.00....no a vecer zalahnu o 21.30....ale ked idem na WC nadranom,tak im pripravim 250ml. mlieka....su naucene,ze vedla seba maju flasku,bud vody,alebo mlieka....tak sa v spanku natiahnu a cucaju....preto vydrzia tak dlho spat....inac by boli hore okolo 6.00.

kili
5. mar 2009

ja keď S. zobudím skoro, ako dnes, čo sme išli zo zojou do MC, tak mi práveže vôbec mlieko nevypije, potom nič nechce jesť až do desiaty 😠 - vstávali sme o 8mej, fest skoro 😀

bibianka
5. mar 2009

Naši ráno vstávajú medzi okolo 6.30. Keďže ráno cvičíme, už nehrozí, aby sa napapali a spali ďalej, ale okolo 10.00 ich dávam do postieľok a schrupnú si tak 20 min. Obedujú okolo 11.30 a okolo 13.00 ich dávam na balkón. Tam chrnia do 15.00-16.30, asi podľa toho, ako sú unavení. Už sa stalo, že spali aj do 17.00, keď som ich tam dala neskôr, ale idelálne je, aby sa zobudili okolo 16.00 a potom sú už o 20.00 grogy a zaspávajú veľmi rýchlo.

yasmina
6. mar 2009

vsetci mate rezim len ja nie ☹ nemohla som vcera prist lebo vycitka ze len tu som stale 😒

adrolka
6. mar 2009

ahojte. yazminka: lalu má pravdu, ked sú choroby režim sa nekoná, alebo len približne. a režimovať sa nedá zo dňa na deň, ale postupne. presne tak, treba ten spánok po troške posúvať.
ďalšia vec, tvoj mm, už mi to nedá, ale musím povedať, že toto je psychoteror! je to to isté ako keby ťa mlátil, len on to robí slovne!!!prasa. toto už asi neide riešiť jedným uchom dnu druhým von.. ja by som -ale to som iba ja- riešila zrušením ho, velmi rázne by som mu povedala, nech drží hubu, kým si to sám nevyskúša. ani ty mu nepindáš do jeho roboty, tak nech ani on do tvojej. slová niekedy bolia viac ako nejaká facka.
lalu, ako myslíš, že dokedy doma? jaj že na materskej? asi do konca- teda 3 roky. 😎

yasmina
6. mar 2009

😔 ach jaj ja skoncim asi na antidepresivach...je mi strasne...radsej sa odlogujem ...placem cele dni a neviem prestat a chudata pozeraj namna co mi je...