Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
22. jún 2009

Ozaj, ešte niečo mi napadlo. Do Chorvátska som si brala aj moju zbožňovanú čokoládku Rumba (presne 5 kusov som mala). A jedného krásneho dňa sa naša Simonka rozhodla ponúknuť, nepozorovane sa vkradla do chladničky, vybrala si rumbičku a my sme ju našli s krásne čokoládovými ústami a zubami. Júj, ale bolo vidno, že si pošmákla 😀

grmitko
autor
22. jún 2009

marg vy mate same super zazitky, ako to robis 😀 😀 😀 😀

margaretka11
22. jún 2009

Saši neviem, mojim deťom to ide samo od seba, ja som iba štatista a "křovíčko" 😀

grmitko
autor
22. jún 2009

a ja som vam zabudla napisat ze odkedy sme boli na leteckom dni tak moje deti uz vedia co budu ked vyrastu 😀 ako oni vravia budu lietat na lietadli 😉 🙂 to aby sme zacali sporit, letecky kurz na boeing stoji priblizne 1000000 sk 😀 😀 😀 to vsetko krat 2

womenne
22. jún 2009

no baby sme slaboši vydržala som to od soboty a dnes nam tatiko doniesol dudky mna skoro šlahlo od toho revu+ susedia vrtaju 🙄 Nikolasko mal až kruh y pod očami je nevyspaty prave zaspinkali už z dudkami ja ich necham tak ved nech samy odhodia kašlem nato 🤐 nech si hovor každy čo chce proste im ich encham a ked sa ma budu pytat u lekara poviem že nemaju 😎

janettba
22. jún 2009

Womenne - ja som nepísala, ale aj náš Simčo má stále dudu, ale iba na spanie, niekedy ju vytasí aj cez deň, ale to keď je unavený alebo urevaný, ale to mu ju už beriem a mimo domu ju nemá. Ja to tiež nechávam na neho, však sa odučí.

Hmmm krpci mi dlho nespali ani nie 2 hodky, do večera ma asi picne, ale rozmýšľam, že ich ešte okolo nejakej 16 hod skúsim uložiť, možno ešte chvíľku pospia, lebo ak nie tak do večera to bude katastrofen, ani von sa nedá ísť...

Marg - Simonka mohla byť podarená taká ufúľaná od čokiny a tie S+S debatky 😀 😀 😀 .

Ja som inak veľmi zvedavá na našich, ako sa budú k sebe mať, lebo oni sa zatiaľ iba mlátia, šťuchajú, berú si dudle a hračky, ja ich aj hladím ich rúčkami ukazujem im, nech sa k sebe pritúlia, ale zatiaľ 0 bodov, mne pripadajú ako dvaja veční rivali a veľmi si prajem nech to tak nezostane, lebo by som z toho bola smutná. Naozaj bolo iba zopár chvíľ, keď jeden druhému chytil nôžku a smiali sa na tom, ale to bola asi iba náhoda.

katarinka123
22. jún 2009

janet ja som na tom podobne stym spanim,davidko spal cca pol hodku
a domko od 11:45 do 13:10
tak nic moc

adrolka
22. jún 2009

ahojte 😉
bohovsky skoro, ale predsa prajem vsetkym oslavencom vsetkooooo len to najlepsieee 😵 😵
takze zinus naam uz odchaadza na dovcu? tak prajem bezprobleemovyyy a oddychovyyy reziiiim.
Marg- dobree sa mi ciitalo o vasej dovolenkeee, len ten paad zo sxodov...jeeezisi
janettka, moje sa zacali k sebe mat len paar tyyzdnov dozadu, dovtedy, presne tak ako ty piises. dodnes sa bijuu o hracky, ale uz suu aj pusinky aj rehoty, siice spolocnee hranie zatial len v okrajovo, ale uz sa nieco rysuje.

moja A presla do extreemu teraz: uuplne komplet vsetko si pchaa do uust, vsetko co na zemi najde, aj nemoznee. denne asi tisiic kraat vyberaam, dolujem z pusinky... a darmo jej hovoriim ze to nemaa robit, este sa na mna aj pozrie a usmeje. plus vsetko zacala zhadzovat a odhadzovat. este staale sa nehraa tak ako Tara, mysliim tyym tak kreatiivne 😒
moje vobec nic nehovoria- kazdaa maa svoj vlastnyy nejakyy divnyy slovniiik a blaboce si dookola nieco svoje, ale slovaa to nie suu. 🤐

janettba
22. jún 2009

Adrolka - no dúfam, že sa to zmení aj u nás, lebo to je dakedy na nery...

A ja som zabudla na Zinušku - aj ja prajem šťastnú cestu a krásnu dovču.Svokrovi sa určite polepší a ty skús vypnúť a mysli na odych v kruhu vašej rodinky - užívaj si slniečko a more s detičkami a mužíčkom... 😉

janettba
22. jún 2009

na nervy som chcela napísať... 😨

womenne
22. jún 2009

musim sa st rychlo pochvalit baby Nkolasko konečne slovo LUBIM 😵 😵 😵 lebo on dotraz hovoril iba BIM,joj som uplne happy

no naši zaspali o 13stej ked dostali nove dudky spali doteraz chudatka už to potrebovali tak vstali preštatsny s dudkami.
janett oni ich maju toiež len na spanie.

no zinuš prajem krasnu dovolenku nech si oddychneš.

Bože ja až terz prajeme Paulinke všetko naj naj naj k mennkam 😵 😵 😵

yasmina
22. jún 2009

kocky ktore ste z bratislavy surne potrebujem vediet ake je pocasie zaujima ma ci prsi a ako intenzivne

ajka72
22. jún 2009

wom chcem sa ťa opýtať či tvoji chlapci spia ešte v postielkach alebo už na riadnych posteliach, moje v postielkach už spať nechcu spia momentálne s nami ale chcem im kupiť postele len neviem či mám kupovať 160cm alebo už 190cm ale v tých sa mi stratia 🙂

womenne
22. jún 2009

ajka anši spia už vo velkych postielach,v postielkach nieže by nechceli ale už si udierali hlavičku ked sa pretačali oni radi spia rozvalany 😵
no eln teraz sme v spalni natlačeny jak sardinky mam prechod len tak tak

ajka72
22. jún 2009

a prosím ťa ako vyzeraju tie postele, ako su veľké, kde si ich kupovala ☹

womenne
22. jún 2009

my sme kupovali tuna včr 😉 počkaj pohladam podobne niekde.
http://www.sconto.cz/cz/produkty/postele/wilma tak take niečo len čelo je iba v predu.ale su perfektne normalne im zavidime 😀

womenne
22. jún 2009

my sme už chceli take aby ivydržali čo najviac takže masiv bol na 1mieste.

tatolu
22. jún 2009

Ahojte 😉
Wom ma vymákla v inej téme, tak som zavítala aj tu 😔
Prechádzame teraz veľmi pekné obdobie 😉 Tomík sa začína s každým hádať a Tánička každého ide mojkať, keď plače.
A to Luky často plače, keď ho dám do kúta za to, že im robil zle 😔

Dúfam, že sa tu o pár dní budem zastavovať častejšie - teda ak nebudem mimo domu 😉

ivet77
22. jún 2009

yas - sice je uz trochu neskor, ale tu prsi a aj o 16:34 riadne prsalo, husty dazd a neprijemny vietor, Hadam ti to este pomoze 😉

tatolu
22. jún 2009

wom, a nekupovala si postele ešte niekedy v januári 😕

ajka72
22. jún 2009

ďakujem wom takže máte vačší rozmer 190cm a chlapci ti nepadali z postelí?, ja sa toho trošku bojím a ešte sa ťa opýtam na paplon a vankuš, maju taký dospelácky rozmer 🙂 alebo menší?

mima595
22. jún 2009

Ajka - nasi isli do velkych posteli, ked mali 2 roky a 4 mesiace - my sme ale kupili obycajne valandy, tiež 190 cm. Dovod bol ten, že nasi radi skacu po posteliach, tak sme nechceli s celom, tak maju klasicke valandy s uloznym priestorom. Najprv sme priniesli iba matrace, na nich spali asi tak tyzden, aj ked spadli dole, nic vazne sa nestalo, bolo to z vysky asi 15-20 cm. A spadli asi iba 2x, Matus mozno j castejsie. POtom sme dali aj spod, a z nej Matus spadol raz - ale aj to, až po tyzdni, Baska myslim, nespadla ani raz.
Teraz už maju aj dospelacke periny, lahucke, antialergicke, ale kedze oni maju velmi horuco v detskej, tak su vacsinu casu odkopaní.

martiina
22. jún 2009

ahojte,
no tak krpci zvládli očkovanie bravúrne, ani moc neplakali, len ozaj keď im tlačila do nožičiek tu očkovaciu látku 😝 ... takí sú dnes dobrí, až sa mi nechce veriť že boli očkovaní, rehocú sa ako nikdy, musela som ich pofotiť lebo sa stále rehotali 😵
my sme riešili postele ešte keď som zistila že čakám dvojičky. Dovtedy Ninko spával s nami v spálni aj keď mal v svojej pidi izbe postieľku, on tam aj chcel spávať, ale my s MM sme ho tam chceli 😅 . Keď som zistila že čakám dvojky, tak sme presťahovali detskú izbu do našej spálne a spálňu sme si urobili z mini izbičky. Je tam manželská posteľ od steny po stenu. Teraz tam spávam ja s krpcami, tak je výhoda že nemôžu spadnúť z postele 😀 . MM spáva s Ninkom v detskej, kde sme dali poschodovú posteľ. Keď krpci vyrastú jeden bude dole na poschodovej posteli a druhý na vysúvacom lôžku ešte pod poschodovou posteľou a Ninko na vrchu, ale to až keď bude mať 5-6rokov. My máme totižto 2izbový byt prerobený na 3izbový, takže z chodby a z kúska kupeľky so záchodom sme ukrojili a z toho vznikla jedna malá izba. Ale však v spálni sa len spí, tak nám to bohate stačí 😵

katarinka123
22. jún 2009

matka to je jasne aj nas marko spaval snmi v postielke ale ked som cakala dvojky tak a nastahoval do svojeje izby a v pohode tam spava.

martiina
22. jún 2009

katarinka, ty máš tiež Marka... taká otázočka, ako ho voláš zdrobnene....ja som nad tým predtým nerozmýšľala a teraz ho volám všelijako buchtička, chrústik a tak, lebo neviem urobiť z jeho mena zdrobnelinu 😅 😀 ... Mareček mu nehovorím, lebo to je od Mareka, tak ako? Poraď 😀

kiwuska
22. jún 2009

yas, pocasie je otrasne, 13 stupnov, vietor a dazd, teraz ani nie ale s prestavkami prsalo od obeda.

grmitko
autor
22. jún 2009

ajka aj nasi spia uz vyse roka na velkych posteliach, zacali tam spavat ked mali okolo 1 a tristvrte roka, my sme mali poschodovu a tu sme zrezali a maju teraz take velke letisko so zabranami takze nepadaju 🙂

katarinka123
22. jún 2009

ja mu poviem vselijako:marinko,maricek,marusko.a ked je moc moc mrchavy tak je aj dakedy maro.ale malokedy lebo inak mu spatne nepovies.

martiina
22. jún 2009

že maro 😀
ja mojich ešte sem tam volám marčito a lauričita 😀 , však po taliansky keď už majú talianske mená 😀 ... začalo to Ninom a potom som už chcela všetky talianske, nech to k sebe pasuje

ajka72
22. jún 2009

ďakujem dievčatá za odpovede, mám dilemu či kupiť 160cm alebo 190cm a chcela by som aby mala aj uložny priestor, také vyťahovacie šuplíky tie su hlavne pri tých veľkých, ja by som možno brala aj tie menšie lebo by som im chcela do detskej vpratať aj stolik so stoličkami, a aj taku zábranu proti spadnutiu, no uvidím čo vymyslím,

martina moje dievčatá mali po očkovaní vždy teplotu ale nemusí to byť pravidlom a želam tvojim rozkošným dvojkám aby obišli bez teploty 🙂