Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
18. sep 2009

no dnes spanie zase v pohode, takze uz mozem regulerne prehlasit, ze mame doma skolkarov 😀 😀 zo skolky sme isli na pizzu, aj tatinko prisiel za nami a potom sa moje deti asi zblaznili to je hrozne co potom vyvadzali ☹ a doteraz su akoby ich niekto uriekol alebo co ☹ ☹ len revu ☹

lilinka76
18. sep 2009

Saska, tak co, nevolali???

grmitko
autor
18. sep 2009

lili nevolali, co som teda sklamana, lebo mi povedala, ze najneskor dnes sa ozvu ☹ v pondelok tam zavolam

dracik1
18. sep 2009

zinuska, to je super, ze sa Maxo tak " zabyva" v novej skolke 🙂 , inak prepac, ale mi utieklo, preco bol taky nestastny v tej statnej skolke?
ockovanie OK, deti si trosku poplackali, ale inak v poho, som stastna, ze do 3 rokov nas necaka ziadne ockovanie, uz som si to rozmyslela aj so zltackou, nedam a dokonca nedam preockovat v 11 rokoch proti TBC, nedam

babule, dokedy mam davat detom mlieko vecer v vo flasi s dudlikom?

inak som na nervy, nasi vobec nechcu spavat, ja to nechapem, rano cvirikaju uz o 5.30, doobeda behaju vonku, potom spia tak 1.20 h , poobede sme vonku skoro vzdy do 19h - behaju, po vypiti mlieka vecer ozivaju, potom zaspavaju cca 20 - 30 min, ja to nechapem 😲 , je to vobec mozne 😒

grmitko
autor
18. sep 2009

dracik, nasi dodnes piju vecer kasu z flase s dudlom, takze je to asi individualne 😉

dracik1
18. sep 2009

sasi, urcite zavolaj, inak tieto neslusne sposoby su uplne trapne, neviem naco hovoria , ze sa ozvu ked tak neurobia, no, profesionalita na slovensku je asi takato.... 😔

dracik1
18. sep 2009

aha, takze kludne mozem pouzivat dudel 😀 , nasi ho maju radi, este potom chodia po obyvke a cucaju tu penu a potom pridu ku mne, daju mi flasu do ruky , akoze dopili 😀 , na pitie vody mame ten sosak, ale aj to sa naucili z neho pit, az ked mali rok 😅

pytala som sa preto, lebo v reklame na Nutrilon -....... moj drobec nema este ani rok....bla bla....a dieta pilo zo sosaka mlieko 😀

grmitko
autor
18. sep 2009

ja si myslim ze je to v pohode
a to dieta v reklame ma urcite viac ako rok, tak sa nestresuj 😉

aneti78
18. sep 2009

ahojte

tak som to zariekla, lebo Tamka ma teploty dnes. a kedze jej v utorok vyberali na pohotovosti kliesta, tak sme hned utekali zasa, ci to nie je z toho. vraj nie, aj hrdlo je celkom ok, vyzera to na virozu, tak drzte palce,aby to do nedele preslo, co by teda vraj malo. ale budeme trcat doma 😒

Zinus, v sukromnej skolke sa mozno da skor dohodnut, za dva roky aj riaditelka zabudne co ti hovorila o tych surodencoch 😀 😀 ja platim skolne kazdemu zvlast, ale je to statom dotovana skolka, aj hygienicke potreby som kupovala pre kazdeho zvlast, akurat na tanecnu maju nejaku malu zlavu,ale to je zas sukromna skola, lektorka len chodi vyucovat do skolky. ale ja tiez kaslem na prachy, hlavne,ze im je tam dobre 😉

grmitko
autor
18. sep 2009

ja skolne tiez platim za kadzeho zvlast, len to zrps som si vyjednala, lebo 50 eur na dieta na pol roka je dost penazi a to teraz ozaj nemame, vreckovky, toaletny, caj, sirup a tekute mydlo som tiez za kazdeho zvlast doniesla

aneti drzim paste nech ste do pondelka zdravi ako rybicky 🙂

lalupa
18. sep 2009

ahojte babule, tlmocim pozdravy od yasminky, velmi vas vsetky pozdravuje a dakuje za mailiky a podporu, ked sa trosku uvolni, odpovie na maily, teraz ich trapi obojstranny zapal uska ☹

ja som dnes bola na cyto, cela PK nemala vodu 😖 , pri odbere sa mi spustil menzes a ukazovala mi to na takej kefke,akou ja cistim cumle od flias... 😲 neviem,co si o tom mysliet... 😅

grmi , myslim na teba

marodom skore uzdravenie

ach tie skolky, piste piste, ved ja vobec nemam ani paru,co nas caka,ale sranda to nebude ☹ ako vidim

kiwuska
18. sep 2009

sasi som rada ze chlapci su ok v skolke, su to uz velki chlapi! a to ako tam platite ZRPS plus skolne? my budeme platit iba jedlo a ZRPS- co ma byt akoze doplatok rodica k nejakemu prispevku co dostanu deti od statu na skolku teda tak som to pochopila a nic viac, a ze nemusime nosit ani toaletak a pod, iba nieco na pitie a vreckovky, tak som zvedava, a co sa roboty tyka fakt nech radsej na rovinu povedia ako takto cloveka natahovat, ja uz teraz nespim kvoli praci- bojim sa ze nic nenajdem, ale pockam asi do januara, december bude perny deti zacnu chodit do skolky tak nech sa vsetci adaptujeme na zmenu plus teraz aj tak nemam ako chodit po pohovoroch

grmitko
autor
18. sep 2009

no je to v kazdej skolke individualne kiwus, my platime mesacne skolne 12,67 na dieta, + raz za pol roka zrps 50 eru + kazdy mesiac strava 25 aj nejake drobne strava a musela som doniest vsetko co som vyssie opisala, + to iste este aj na druhy polrok

grmitko
autor
18. sep 2009

lalupka dakujeme za pozdrav od yasmi, myslime na nu, nech sa rychlo vyliecia 🙂

kiwuska
18. sep 2009

jasne, grmi a kam pojdu na vylet? my ideme bud tyzden s deckami a mamcou do tatier MM ide na konferenciu do svajciarska tak mame babsku jazdu z chlapcami, uz sa tesim, dnes sme boli na pizzu podvecer a chlapci sa tam skamosili s takymi strasimi dievcatami a ked sme odchadzali tak kricali: cavte baby, prideme zajtra🙂

grmitko
autor
18. sep 2009

jeeej aj my sme dnes boli na pizzu 🙂 🙂
mali by ist na zeleznicku studienku na ihrisko

kiwuska
18. sep 2009

my sme boli dnes v tej pizzreke pri kostole, a to kvoli zeleznej studnicke idu vyberat peniaze????? sak nech idu mhd🙂 ale to je asi blby napad s toklymi detmi....., idem citat ficim na meyerovej twilight sage som v polke poslednej knihy- taky ulet od reality trosku.....🙂

grmitko
autor
18. sep 2009

no ja idem spat, dam atb a haji haji tak bru nocku a sladke sny vsetkym 😉 🙂

mima595
18. sep 2009

Ahojte - Aneti - nech teploty tamke klesnu cim skor...
ja si už nejako na 1.tehu nepamatam - alebo teda, vtedy som mala totalny veget, vsetko sa tocilo len okolo mna, žiadne povinnosti, takže aj ked som mala nejake bolesti brucha, tak som to brala inak - teraz v kuse chodim s detmi von, aj pratujem, proste musim robit vsetko, akoby som tehu nebola....no a ked ma zacne pobolievat brucho, tak rychlo rozmyslam, co som zase zdvihla..... atd.
Dnes na alergologii sme dopadli tak pol na pol - doktor velmi milý, príjemný, ambulancia zariadena ako detske ihrisko - takže Matus s Baskou ani domov nechceli ist 😉 - podla lekara to na alergiu nevyzera, skor predpoklada, že to bola nejaka viroza kombinovana s komplikovanou virozou 😒 - ale nemohli nam robit kožne testy, lebo Matus bral Xyzal - skoda, musime cakat 5 dni a prist znova ☹

vieruna
18. sep 2009

Teda baby ako vas citam, tak sa celkom hambim. Andrejko bude mat tri a stale ma mlieko s flase s dudlom. A ked si vypyta dzusik, tak mu aj ten dam do flasky 😕 Skoro do dvoch rokov som ho nevedela donutit vobec nieco pit, tak mi bolo sprosto mu tu flasku brat, ked sa konecne rozpil. Vie pit zo vsetkeho co chyti do ruky, ma dvoch mladsich bratov, ktori maju flasky a on by asi umrel, keby nemal to co oni. Tak to neriesim. Do skoly s nou urcite nepojde. Ani do skolky ju nepyta 😵

zinuska
18. sep 2009

sasi to je mi luto,ze sa neozvali ☹

dracik,preco nebudes davat ockovat?? vies nieco,co my nie??
inak on nebol nejaky nestastny v starej skolke. len nemal tam taky program ako ma tu v novej a on potrebuje byt stale zamestnany. v starej nemal taky program,tak mal cas rozmyslat kde je mama. tam nas o 15h uz cakal na stolicke a tu si o 16h ani nespomenie na nas. a hlavne to vidim na nom,aky je tam stastny,to som este nezazila! napr dnes vecer mi povedal,ze : "mami,preco nemozem byt v tej novej skolke cely den?" 😀 chapes? toto som nikdy nepocula predtym,skor naopak,ze nechce sa mu ist do skolky. takze niet o com.
A inak aj nasi spavaju len hodinku-hodinku a pol cez den.
Nedavas im sladene kupovane dzusi?? lebo to su pre deti "energetaky"

Aneti skoro sa uzdravte! teraz su tusim vsetci chori :/ sak september :p

lalu prave dnes som myslela na yas,ze ako sa asi ma. tak aj oni su chori ☹ pozdravuj ju prosim!
inak s tymi skolkami to nieje lahke,je dolezite vybrat spravnu skolku,co je ale tazke,kedze nepozname tie skolky. 😒

sasi preco mate take vysoke zrps,ked je to statna skolka?? my sme platili okolo 500SK. inak ako sa citis,uz trosku lepsie??

mima ja som pri prvom monotehu bola na rizikovom a tak som ho cele prelezala,to bol veget. a pri dvojtehu som mala ako ty,uz povinnosti,tak to bolo tazsie,maxa som musela dvíhat napr ked siel na wc a z wc, v noci som nemohla spavat,tak som upratovavala. 😝 asi preto som aj skor porodila dvojky. snazila som sa lezat,ale maxim stale nieco chcel,navarit som mu tiez musela kazdy den atd...

Vieri, nehanbi sa!! a co je natom,ze ma flasku?! pokial vie pit aj z pohara,tak to neries. nas maxo ma uz o mesiac 4 roky a stale ma flasu na kakao s dudlom,tiez to chce preto,ze to maju aj dvojicky. a co? ja to neriesim,som rada,ze vypije mlieko a hlavne je to aj prakticke,nic nevyleje 😀 😉

baby ja sa stale neviem vytesit z toho,aky je maxo stastny v tej skolke 🙂 boooze,skoda,ze minuly rok mali plny stav a nevzali mi ho uz vtedy ☹ no vdaka zato,ze sa tam vobec dostal,lebo nevyzeralo to tak,ze by sa este podarilo ho tam umiestnit. bolo plne,no nastastie jedna mamicka odhlasila svoje dieta. super. super supeeeer 😵 😵 joj tak sa tesim,tak velmi. vidiet svoje dieta stastne,to je strasne krasne 😵

lenkamt
19. sep 2009

ahojte.

tak ja skoro ráno vstávam, aby som si rýchlo prečítala čo Saška, no a takýto neslušní sviniari 😠 len im zavolaj, nech vedia že máš kuráž 😉

Dracik - ani ja nedám tbc už nikdy 😠 a priorix - to je to mmr myslím dám lenke iba ak mi imunologička povie že na 100% môžem. nedávam nič navyše a to tbc nedám, možno pôjdeme aj do väzenia 😅 😀

Lalu - 😅 to čo za nástroje 😕

Zinu - super, že sa Maxovi v škôlke páči 😵

jáááááááj a fľaše - verča pila mlieko z fľaše s cumľom do 9rokov 😀

tak pekný víkend 😉

mima595
19. sep 2009

Veruna - aj nasi piju stale mlieko z flase a posledne 2-3 mesiace chcu z tej flase vsetko - aj cistu vodu, aj dzus, aj caj 🙂 - tiež to neriešim - vedia sa napit aj z pohara, aj z velkej plastovej flase vypiju mineralku - je to pohodlnejsie asi aj pre nich a aj pre mna 😉 😉

No včera sme boli na tej alergologii, domov sme prisli o 2 poobede, takže reku, už ich nedavam spať, pojdeme este vonku na ihrisko a aspon vecer pojdu skor spat a my si s MM spravime veget večer - 😉

Houby s octem - baska mi zaspala pred telkou o 3., kym som pripravovala veci na ihrisko, Matusa som potom dala spat, zaspal do 5 minut - vstali o piatej - tak sme isli na trhy - tam kolotoce a balony a večer zaspalli o pol jedenastej 😉 - v poradi MM, Matus, Baska a nakoniec ja 😀 😀 😀

grmitko
autor
19. sep 2009

bre ranko,
moje deti rano vstavali hore zadkom, takze si predstavte tu radost, muz je v praci a ja sa ich prave snazim presvedcit ze si treba umyt zubky a ist do obchodiku kupit chlebik a ze potom ked prideme si budeme robit zvieratka z gastanov, lebo som im to uz vcera slubila 🙂 ale inak su ako besni, je to des ☹
mne je stale tak nejako dost zle, zliezlo mi to na priedusky, takze ma dost dusi, mam sucho v hrdlo, co ma nuti stale kaslat a po tabletke ma vzdy neprijemne prezenie, ale to je vraj v pohode, povedala dokina, tak neviem, aj ked mne nepride uplne v pohode, ze si dam tablektku a stravim na wecku pol hodinu ☹
nedokazem ani zvysit hlas na deti, lebo ma hned strasne dusi a oni su hluchi, takze je to na nervy, ale tak hadam to uz coskoro prejde, ved atb mam dnes uz 4 den

adrolka
19. sep 2009

baby a prečo t otbc nie? to má zase nejaké nežiaduce účinky?????
ja by som už to mmr asi nedala amirke to uškodilo.... ☹ také už nebudú mať, že? to je len v tom 15m, že???

super tieto škôlkarske zážitky, aspoň sa tu priučím , nás to čaká až o 1,5roka.

adrolka
19. sep 2009

lenka, ty si spomínala ten priorix...to by mali ešte dostať ešte raz? to bola tá mmr injekcia? lebo to už určite amirke nedám...

ajka72
19. sep 2009

mima tot poradie poznám aj ja najprv muž potom deti ale ďaleko za tatom takže su v mojej starostlivosti, keď nakoniec zalomia tak nie žeby som išla do hajan ale ešte sa motám po byte a vyrábam si robotu 😀

grmi ke´d berieš ant. rozhodne si nasaď probiotika lebo tie mrcha ant. ti črevá uplne vylágruju, a probiotika ti ich daju dokopy 😉

inak s tbc ma to tiež zaujíma prečo nie my sme boli až v 14 mesiacoch očkovaní, lebo keď sme boli mimina tak sme to nestihli,a pol roka sa im rana hojila dokonca kvoli hnisu im to museli rezať na chirirgii ☹

mima kde su tie trhy u vás v prešove a dokedy

lenkamt
19. sep 2009

Adrol - nie to sa dáva ešte raz, ibaže Lenka začala s očkovaním až teraz v lete, takže od júna absolvovala hexavakcíny a teraz ju čaká tá mmr to je priorix - mumps, osýpky, rubeola myslím.

tbc u nás katastrofálne následky - uzliny, operácia, polroka protitbc lieky, kontroly..... + tomu dávam za vinu aj ten nádor 😠 tak preto 😉

Mima - 😀 krásny večer ste mali 😅

Saši - bože nech ti to už prejde, ja si neviem predstaviť fungovanie pri deťoch počas choroby ☹

grmitko
autor
19. sep 2009

Leni ak mi to pondelka bude stale takto pretrvavat tak urcite pojdem k dokine, ved to neie je normalne, aby sa mi stav stale zhorsoval ☹ ☹ ☹ taka som unavena z tej choroby a to ani nevravim o detoch, jednak sa bojim aby to nechytili, a jednak cvicia so mnou jak v cirkuse 😠 😠 😠 😠

lenkamt
19. sep 2009

viem si predstaviť. ☹
a čítam že píšm ako tatár, nie to sa nedáva ešte raz tam malo byť. idem asi spať, lebo v noci lenku bolelo bruško tak sme hodinu mátožili 🙄

dnes sme boli na kolotočoch - dám fotky na fb 🙂