Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zuzka.25
25. jan 2010

ahojte

tiež od rána myslím na janku, musím jej ísť cinknúť...

adrol, teda pekne vás choroba skolila :( s tým osávaním soplov si nerob vôbec hlavu, je to jednoduché, keď to robíš sama.. položíš dieťa na zem, kľakneš si naňho tak, aby si mala jeho hlavu medzi nohami, nezaľahneš ho samozrejme, ale dokonale ho znehybníš a ono nemôže nič 😉 to zvládneš... co to znamena, ze bude 1. oficiér? aká je náplň jeho práce? vyzerá to zaujímavo, akurát blbé,že je tak dlho preč z domu :( dievčatá to ako berú, keď príde po takej dlhej dobe? nezabudnú naňho?

wom, no som zvedavá, čo povieš na tú mirenu a či nebudeš krvácať.. mne skončili v piatok krámy a dnes zasa špiním, ale poriadne.. tak neviem, čo to má byť...

chalanom som dala papier a nožnice, tak si viete predstaviť, čo tu teraz je 🙂 idem zbierať.. pá

womenne
25. jan 2010

zuzi ty ju maš?????a normlane krvacaš?ved by si mala len špinit nie?ja sa toho tiež obavam je tam možnost špinenia 6 mesiacov ale tak uvidime takto ja nemožem fungovat dens muselpre malych muž ja som neschopna 😢

adrol presne ako piše Zuzka aj ja som tak odsavala sice klasicky 😉 jaj t bolo vresku to je teraz super ked vedia smrkat.

zefa
25. jan 2010

ahojte 😉

tak mám ďalší obstrek do päty 😝
ja neviem ako sa to naučili,ale naši asi od 11m smrkajú....kukali sa na mňa ked som skrz sennú v lete v kuse smrkala...ked mali sople som im chcela odsať a rázne to odmietli a sami si doniesli vreckovky...som skoro odpadla..ja som odsávala ked boli ešte v perinke a to mi stačilo 😝

wom ..držím palce..ja tiež idem v stredu ku gyn.po 4 druh antiko alebo čo mi už navrhne..mne akosi ani jedna nesedí..takto ma bolelo 3 dni riadne brucho a takto ma bolí celý mesiac hlava z antiko..ma picne už tiež..ja by som asi aj pristala na predčasnú menopauzu..ma to už nebaví takto fungovať 😠

womenne
25. jan 2010

zefa fakt?no praveže ja som na tabletkovu tiež nie,ja by som aj zabudala,takže radšej toto.No menopauza kriste ak budem ako mm tak spanombohom aj s batohom 😝

dnesmi vyhrkli slzy som sa pozerala na čt1 serial o hladani praci a bol tam 45 chlap ktory sa staral o 4 deti z toho jeden tažko postihnuty,len ležal chudatko presne ako mužov synovec.s takou laskou sa onho stara už 14 rokov a nechce ho dat do sanatoria takže prišiel o pracu,bolo vidno že deti ho maju strašne radi ved aj pubertalny syn asi 17 ročny ho vyobjimal avyboskaval ked sa dozveeli e ho prijali do zamestnania jaj užasne to bolo.Mal deti vo svojej starostlivosti..

nana77
25. jan 2010

waaaaauuuu!!! neskutocne, tie trojcata!!!! 😲 😲 😲 fakt, klobuk dole - 38tt a vsetky deti nad 2 kg, jedno dokonca 2,8... neuveritelne..

diddi
25. jan 2010

ufff....viete si predstavit tu maminu 😝 posledne tyzdne pred porodom...chudiatko 😝

lumah
25. jan 2010

janka ten menzes máš zo stresu aj. Držím aj ja päste. 😕
ja som tiež dávala na pipíka framykoinovu mastičku-stačilo 2-
3x natrieť a bol pokoj. Stalo sa nám pri naťahovaní pipíka-teda ja nieeee, to nechávam radšej na MM. 😝
vranka no ale si predstrav, že by ste mali len jedno a bola by to zas baba. 😝

womenne
25. jan 2010

ja som prave objednala chlapovi užasne karo nohavice som na ne zvedava,hi už sa tešim čo povie jemu sa tot totižto nepači.ale zmeni nazor zatial som sa nesklamala.ja totižto vždy objednam čo sa mu nepači a nakoniec to nosi neustale ako ružove tričko 😀 dostal nejake korunky na narodky tak som využila 🙂
Niko ešte spinka zase sa zobudi nervozny.....

wow trojičky ufff nejak sa to snimi rozbehlo nie?

dracik1
25. jan 2010

janka, drzim Vam palce, nech vsetko dopadne OK 🙂

boze, ze ake trojcata a 38tt 😝 , fu, to si neviem ani predstavit 🙂

neviem kto sa tu pytal na pipika a framykoinovu mast ano + repik...inak my sme si s tym pipikom este uzili svoje...muz mu to tak usilovne pretahoval, ze mu to nakoniec tak trosku nasilne pretiahol a odvtedy je baby pokoj...boze, ked si predstavim, ze 2 tyzdne som pocuvala kazdy den 10 x pipik, pipik ☹ , chudatko moje...vzdy ked mal erekciu ho to strasne tahalo, mojusik...teraz ani nehlesne o pipiku 🤐

dracik1
25. jan 2010

baby, ak sa mozem spytat, aj vam dvojcata doriadili byt a nabytok? parkety / dubove - najtvrdsie/ su miestami tak poskrabane aj 2mm do hlbky, nabytok obity / vsetko mame zalepene, prelepene/ 😕 , ladnicka miestami otlacena, rohy stien dobite - chyba stierka, dvere dobite, minuly tyzden pokazili TV / 30 eur oprava/, muz vcera zistil, ze sa im podarilo vysadit!!!!!! dvere zo vstavanej skrine naspodku, ja neviem tak nieco s nimi robili az to naspodku vybehlo z tej drazky/ boze ich to mohlo zabit/...a to ich nenechavam bez dohladu 😝

grmitko
autor
25. jan 2010

ahojte,
teda tie trojcata super vahy a miery, klobuk dole 🙂 🙂

adrolka
25. jan 2010

ahojte. to je krásne tie trojičky, gratulujeme 😵 😵 😵
zuzka, medzi ním a kapitánom lode sú "uz" len dve funkcie. ak vsetko pojde dobre, tak by mohol byt aj mm raz kapitánom. ešte ale musí "odplávať" niekolko kilometrov, potom spraviť skúšky, naučiť sa kormidlovať lod a hotovo 😀
dráčik: my máme tiež pár vecí odštiepených z nábytku, plávajúce podlahy poškrabané, biele steny už nie sú semtam biele.... u nás sa ešte stále musí všetko dávať HORRRREEEE. Len už nemáme kde hore.
wom- nad tou mirenou uvažujem aj ja. mám ten istý problém ako ty, neskutočné muky pri ovu aj pri menzese. zatiaľ si to len hovorím pri každej ovu/menz ako si to pôjdem dať dnu, mám len kecám.
zefa/gmi poradíte mi s tým ocsillococilom? aké je norma dávkovanie? dnes som im dala jednu dávku celú. len neviem ako mám zajtra pokračovať, deliť dalšiu dávku na 2, alebo 4? a potom tú tretiu dávku(flašku) na kolko deliť? systém je ten, že vždy menšie a menšie a častejšie?

zefa
25. jan 2010

dracik.. 😀 😀 😀 to píšeš o našich?..nástup do roboty po mat.=zarábať na nábytok 😝

adrolka
25. jan 2010

jaj som sa pomýlila, som xcela napísať, že zefa/grmi 😉

vranka4
25. jan 2010

ahojte 🙂 ,tie trojičky -no úžasné,tak dlho donosiť,že trojičky do 38.tt,nebolo to už riziko?hlavne,že sú zdravé a majú krásne váhy 😕 😕
u nás je to podobne s nábytkom,sem-tam niečo šuchnuté,na podlahe ryhy od hračiek,steny občas zatierame,ešteže máme biele 😀 😀 ..a čo sa týka elektroniky,samy si už zapnú DVD,normálne vyberú dvd,vložia a zapnú,nik im to názorne neukazoval,to len odkukali,rozumy 🙂 ,viackrát sa stalo,že ja som v kuchyni a oni mi volajú z obývačky-mami ,poď nám pustiť rozprávku..a kým prídem,už rozprávka ide....nooo,už som putil loťplávku 😵 😵 ,minulý týždeň pokazili video,vopchali kazetu -program detí ku dňu matiek zo škôlky,keď boli staršie baby malé,teraz to u nás fičí a všetky súborové dvd a kazety-folklór je ich,neviem,čo stlačili ,ale sa zaseklo,vôbec nešlo...vedia ,že nesmú žiadnu elektroniku zapínať...no nepoučia sa a sem-tam to spravia......ale tá radosť,keď Marek išiel opravovať s ockom video..celý komplet náradia si doniesol,no proste majster a nespustil oči,keď to ocko rozoberal,sedel ako 5 peňazí 😀 😀

zefa
25. jan 2010

adri..ja to dávam deťom asi od 9mes...ale to sa má dávať iba pár tých guličiek, nie celá dávka...tá jedna fľaštička je pre dospelého 😉 kukám,že mte skoro dva roky tak im tú jednu fľašku rozdeľ na 4x..ja to dávam raz týždenne..cca fľaška na 4 týždne...to je ako prevencia..ale ak ste choré tak im daj 2x denne trochu tých guličiek..ja to rozpúšťam v malej striekačke v troške vody
a manželovi povedz aby si to urobil a potom nás všetkých vezme na výlet...to bude paráda 😉

grmitko
autor
25. jan 2010

adrol ja im davam ako prevenciu jednu ampulku raz za tyzden jednemu, ale vy ste mensi, tak ako pise zefa, tak davaj 🙂

zefa
25. jan 2010

baby čo máte menších chalošov nechcete vestičky a svetrík po Samkovi?..vesty sme vôbec nenosili a svetrík asi 3x..od sponzora z USA...vesty dlka...34cm...svetrík..dlžka 37cm,dl.rukáva od krku..32 cm..3? vesty...3,5e,sveter..4e..mám to v albume

womenne
25. jan 2010

hellou kočky idem pustit Nikovi hummra lebo len reve a reve že ho chce tak som ustupila,narychlo nakukujem čo robite 😎
adrol ja som bola taka ista stale som to odkladala a až teraz som sa rozhodla bo mi konči materska a stymi mojima k. sa neda pracovat dnes musel ist muž pre deti ja som nebola schopna.
neviete ako dopadli Janka?

aneti78
25. jan 2010

ahojte

o nasich nabytkoch som uz pisala skor 😀 hroza...a to nemam odvahu este stale vymenit obyvacku,hoci uz je to potrebne. spalnu sme menili skor, resp. v trojizbaku sme spalnu poriadne nemali a ked sme zrusili postielky,tak sme si ju uz spravili peknu. hoci aj tam to niekedy vyzera hrozne, ale tam nejedia a nekreslia,cize sa to da ustrazit.
v obyvke znicili dvd aj tv, teraz sme kupili nove a uz vedia s dialkovymi,tak snad to uz vydrzi. steny su popisane a obcas sa im stale podari, cize neviem kedy bude fakt ten vhodny cas na vymenu nabytku,aby aj vydrzal.
MM povedal,ze bude pisat zoznam veci,ktore znicili a ked zacnu zarabat,tak im to da preplatit.

oscilo asi skusim aj ja, dnes v telerane som zapocula,ze chripka ma prifrcat uz o tyzden...teraz nedavam vobec nic,imunoglukan som vysadila kvoli tej pauze,co som pocula ze ma byt. ale je to vraj blud, rozpravala som sa s jednou znamou co robi v lekarni a aj detska dr. hovorila,ze to dieta moze brat aj cely rok. no a vitaminy dobrali tak som myslela,ze im este kupim,lebo obsahuju min. zlozenie,ale skusim to oscilo, funguje to proti chripke?

grmitko
autor
25. jan 2010

Anet, dobry napad s tym zoznamom, idem zacat zapisovat 😀 😀 😀 😀 😀

nam sa ocsilo proti chripke, tu sme nedostali 😉 🙂

grmitko
autor
25. jan 2010

osvedcilo malo byt 🙂 nejako mi vypadlo slovko 😝 😝

lalupa
25. jan 2010

ahojte

ad trojicky, no parada 😵 krasne vahy, mena, super ist po sekcii na 5.den domov aj s trojickami...a tahat do 38tt, neviem, ci si nesli nieco dokazat na klinike...
hoci podla postavy,nic v zlom, je to ina panva ako tie nase, mali kde rast 🙂
som strasne unavena, tak dufam,ze som to nenapisala netaktne 😔, ak ano ,pardon
ale ked si predstavim wom, yasmi a spol, tak tam miesta vela urcite nebolo

ad nabytok, my sme zachovalii ako povodny stav 😵,len mladsia opakovala po jednom starsom dievcatku a mame na bielej stene tri modre pasy ,nastastie malo viditelne miesto...
samozrejme tendencia je demolovat,ale som prisna a vybijam ich energiu inac, zatial sa dari

zase vela hodin, kocky spali od 14-17.30,nasilne zobudene, pol hodku len stali,ze co sa deje, teraz zurka,ale nie hystericka, tak asi zalahnem k nim, lebo som znicena z mojho spania...prikryvam kazdu polhodku,ale zbytocne, ked sa ulozim,tak sa hned odkopu... 🙂

grmitko
autor
25. jan 2010

lalu ja som nocne prikryvanie vzdala

rosarita20
25. jan 2010

CAuky,
tie trojicky naozaj, ze len waaaaaaau 🙂 😀 😀 😀
O nabytku a hlavne stenach v detskej a obyvacke NO COMMENT! 😎 😝 😀
Idem si vas docitat..

zefa
25. jan 2010

grmi ako je Lelkovi?

ros...dávam ti za vizuálnu stránku torty 1+ 😉 ..aj tie autíčka si robila ty?

ja som sa po sekcii už na 3 deň hrabala domov,len kôli Samkovi nás nepustili až na 5 deň....som už bola hladná ako vlk 😀 😀 😀 a viete aká je nemoc.strava blééé.....doma mi môj tatko uvaril slepačiu domácu,rezne,zemky,šalát a hned som stála na nohách 😀 😀 😀 😀

idem haji dobrú

womenne
26. jan 2010

ahojte kočeny 😎 ty brdo vonku je taka kosa malym trčali len oči tak som ich zababušila ja už chcem jar 😵 😵 😵

ros ty si ma tak navnadila tou tortou prosim pošli mi recept ako si ju robila,aby ste si nemysleli že by som chcela piect ja 😀 ja to totižto pošlem segre a ta mi ju upečie 😎 nemam rada maslove plnky bleee

mymame jedalensky stol 2 roky a keby ste ho videli no chuda,doškriabany,male dierky od pera ked naši podkovali,steny maly by byt biele ale su tak dokreslele pri vchode do obyvačky,smerom do kuchyne jecela stena dočarbana do vyšky chalanov.To Nikolas strášne nenapadny vždy ked šiel do kuchyne tahal po stene ceruzku akože on nič krpan....ešte aj tapetu na dverach na otrhol teraz je tam biely pas.No a naša postel?to jeich trampolina si pametam ked sme v noci ležali a muž sa šiel pretočit a naraz rana a rošty sa snim prepadli na zem som sa skoro pocikala od smiechu 😀 😀 😀 😀 ,

zefa no mne nemocnična strava celkom chutila teda najme polievky, ale vždy nam to doviezli už studene 🙄

nana77
26. jan 2010

ahojte!

anteka, tamarke vsetko najlepsie k meninkam!
a vsetkym tamarkam, samozrejme, len si neviem vybavit, ci tu v dvojickove este niekto iny ma tamaru 🙂

kocky, s tym nabytkom znicenym - my mame vsetko oblepene, povykladane alebo nemame vobec(mnoho sme zrusili), takze zatial nemame vacsie skody. co sa asi zmeni teraz, lebo dostali na vianoce odrazadla - motorky endura. zatial sa na nich len ucia, tak idu pomaly, ale ked to budu ovladat, zbohom moja domacnost 😲 😲 😲

inak, aj mna ste navnadili tymi tortami. predtym zuzka, co urobila, to som padla normalne na rit, potom este ktosi, tusim lenka?, nepamatam si presne a teraz rosrita.... mozno aj ja skusim nejaku cvicnu a potom v maji na narodky by som im mozno upiekla...

baby, ja mojim davam oscilococinum 1xtyzdenne ako prevenciu (iba v chripkovom obdobi, tedy v zime, od cca novembra do cca marca), ale davam kazdemu jednu ampulku 😕 😕 😕 . to je velky pruser??? zefi, co hovoris, ako odbornik?

adrolka, mojim pri soplikoch a hlienoch vyborne zabera kombinacia coryzalie a stoptusinu (stoptusin su kvapky, takze male mnozstvo, ktore zamaskujes aj v caji napr.). poradila mi to kedysi lekarnicka a nasa dr. odobrila. a hlavne, fungovalo to...

womenne
26. jan 2010

Aneti ved aj v pribalovom letaku maš napisane uživat najviac 3 mesiace mne sa na tom zatial zhodli 4 lekari 2 na slovensku a 2 tu v čr.Tak neviem.Ja davam ten imunoglukan a vitamin C a od alergie maju Zirtec.
My si smužom davame vitamin C s celodennym učinkom.

My sa tiež pripajame Tamake všetko najlešie k meninam 😵 😵 😵 😵