Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
1. feb 2010

ahojte
tu je desná kosa..som bola len v obchode a lekárni a skoro som zamrzla..deťom tak ťahalo sople von 🙂 ale mali také červené líčka juj 😵

lalu ved aj my sme dostali na Mikuláša toľko lentiliek a ešte majú aj 1kg z PL,tak to takto míňam ...im skúsim na narodky tortu z poťahom a niečo s tými lentilkami

ja som KM dávala rovno nemiešané s UM...začínala som plnotučným s cukrom aby ten rozdiel tak necítili a 1x to vôbec nespoznali,že pijú KM..postupne som cukor uberala a teraz už pijú polotučné

wom a tá pekáreň je fakt supiš výmysel..ani bratrancova žena vôbec nič nepiekla ani kysnuté ani žiadne..a teraz vypeká 😉 ..ja už si neviem predstaviť byť bez nej

leni.. kľudne urobím..a tebe z jesieniek 😉 😀 😀

womenne
1. feb 2010

tu tak nadherne svieti slniečko ale fuka a je takosa,uvidim kedy sa zobudia by sme sa šli posankovat.Dnes sme mali po velmi dlhom čase klidnu cestu domov zo školky,Niko sa dokonca sam obliekol a pekne šiel snad sa stal zazrak 😵 😀

Tak ja si ju planujem kupit len trošku neskor....ja len dufam že skoro začnem pracovat...

juliagregor
1. feb 2010

lumi 🙂
ja miešam 1/3 plnotučného a 2/3 sunaru, miniem ešte krabicu a už dostanú len KM

lenkamt
1. feb 2010

ja dávam kravské od roka, sem tam im doňn šupnem za dve odmerky vanilkového alebo banánového sunaru 😉

mňam kytica z jesienok 😀

Vranka - budúci pondelok ideme na kontrolu do bb, máš službu???? ja klasicky začínam nervačiť že čo bude 😝

womenne
1. feb 2010

baby prosim vas dajte tip na ubytovanie na štrbskom plese,znamy nam dnes volal že tam idu na vikend či oniečo nevieme.Dik

lumah
1. feb 2010

julia ty už miešaš? Ja ešte nie, ale už končím s jednou plechovkou a dnes načnem poslednu, tak asi začnem aj ja po pár dnoch. Piju ho bez problémov?
Inak baby tiež si myslím, že dávať UM do troch rokov je zbytočné, to si len predajcovia takto na nás zarábaju, ja som dávala od roka a pol dcere a žiadne alergie ani iné neduhy nemala, bola zdravá ako repa. Veď deti maju potrebné vitamíny už aj v inej strave. No radšej nebudem predbiehať, lebo sa može stať, že mi to čisto kravské odmietnu a budem nahratá! 😝

juliagregor
1. feb 2010

miešam a v pohode ho pijú, stolica normálna, bruško ich nebolí ...
pomaly sa aj odstavujeme, ved papajú už všetko a našťastie žiadne alergie nie sú ..."iba" očká máme problém

staršieho som odstavila v 17 mes. a hned som prešla na KM a tiež v pohode...

grmitko
autor
1. feb 2010

ja mojim este stale davam UM a to budu mat v maji 4 roky 😀 😀
vecer maju kasu z KM, to v pohode vypiju, ale ciste KM nevypiju

womenne
1. feb 2010

ja už nikdy nedam zaplatit mužovi objednavku tolko problemov kvoli preplatku,nakoniec nedoplatku ach jo 🙄

lilinka76
1. feb 2010

Dievcata, poradte. Mame problemy s kakanim, skusala som harmancek, jogurt, dzus a vsetko mozne, co ma uz ani nenapada a maly sa mal problem vykakat. Nakoniec som mu injekcnou striekackou strekla do dupky mydlovej vody a vykakal sa. Ale to bolo urgentne riesenie.
On dost vymysla v jedeni, takze vlocky nehrozia, teraz som rada, ze zje aspon biely probioticky jogurt. Inak myslite, ze to moze byt aj dosledok toho, ze sme u babiek na dva tyzdne vysadili probiotika, ktore denne jedavali??? Co mu mam dat este spapat??? Pritom take gulicky do mlieka jedava. Mam podozrenie, ze ho zapeka mlieko. Dnes mi dali v lekarni taky sirupcek, ale rada by som mu to "rozchodila" aj bez medikamentov. Kazda rada je vitana.

zefa
1. feb 2010

lili nám sa jednoznačne osvedčil cibuľový čaj

baby som si dnes v tescu kúpila od Dr Oetkra tubičky na zdobenie...sú tam 4 farby...máte s tým niekto skúsenosť

idem kuk panelák..konečne je tu zas 😀 😀

adrolka
1. feb 2010

čaute 😵 😵 😵 😵 😵
lilinka, aj u nás je niekedy problém s kakom 😀 . ale dávam biogaiu- vtedy žiadny problém. alebo je bohovské aj kefír, prípadne acidko. no od domáceho kefíru eňňoňuňňo 😉

lilinka76
1. feb 2010

Adrol, lenze on je taky vymyselnik, ze je asi iba 4 druhy polievok a velmi malo oblubenych hlavnych jedal ☹ . Ved aj z toho mi je niekedy do placu. Asi by som do neho acidko nenaliala.

juliagregor
1. feb 2010

domáce zaváraniny, najlepšie sú slivky

adrolka
1. feb 2010

Laluupka, ty si šikulka 😵 , našla si na FB čerstvé fotky o mojich babách? tie tam dával teraz môj brat na svoju stránku 😀 😀 mne sa nexce ich nahadzovať 😅 😅
grmi, tak ako je to s tvojim PC? dalo sa to zachrániť????? až ma vystrelo, ked som to prečítala, to vážne nie je sranda...cez víkend by som si ako ponaučenie tiež mala zálohovať fotky, lebo furt len pribúdajú a nezálohujem pravidelne.
Amirka už má ušká okidoki, ale treba dobrať ATB. plus dostala nejaké kvapky na sople, lebo už 3.týždeň jej nexcú prestať tiecť. dúfam, že od pondelka bud.t. už môžme upalovať do tých jasličiek, lebo už 🙄 🙄 🙄 🙄

adrolka
1. feb 2010

aha. to ťa veľmi dobre chápem, naša Ami je brutálna v jedle- ona hryzie aj jogurt...je málo vecí čo jej vyhovuje. takže to chápem. našťastie Ami má rada HYLAK, kefír, a takéto kyslé gebuzinky a miluje mlieko.
ano, aj tie slivky sú super.
tak potom by som možno skúsila namiesto infant dophilus- asi to dávaš, že? biogaiu- od toho sa kaká jedna báseň a to sú kvapky bez chuti- každý deň 5 kvapiek. moje to zjedia v poho z lyžičky ale dá sa to dať aj do čaju...
ináč ked som už aj ja zúfalá s jedením mojich, vždy mi rodina pripomenie môjho manžela. ludia, on ale prisahám neklamem, nič ale vôbec nič okrem kakaa nezjedol. moja svokra hovorila, že ona už bola na pokraji nervového zrútenia. on na raňajky, desiatu,obed, večeru len kakavko, trvalo to dlllhooo.

lilinka76
1. feb 2010

Davam im na vystriedanie Biogaia aj Infant. Ale teraz sme dva tyzdne, co sme u starych rodicov vysadili a dnes som im kupila kvapky Nutrolin B (ine nemali 😉 ), tak snad zaberie.
Ja mam z toho jeho jedenia normalne nervy, on v jasliach asi zomrie od hladu, aj ked mm hovori, ze tam bude davova psychoza, ked uvidia jest ostatne deti, budu snad aj oni.
Chlieb alebo pecivo v jeho pripade nehrozi, iba ak vo vajicku alebo nakrajany a rozmoceny v polievke. A pritom ho kedysi, este ako mladsi v pohode jedaval.

adrolka
1. feb 2010

lili- úplne ťa chápem.. moje boli až 3x v jasliach- predobedom, čiže tam majú mať desiatu. učiteľky mi vraveli, že ani raz nechceli jesť , mali jogurty, čo doma bežne desiatujú. tam ani za svet. nové prostredie atď.. ale od budúceho týždňa začínajú znova chodiť, možno im to ešte potrvá, kým si zvyknú a budú tam jesť. moja mama je bývalá učiteľka v škôlke. hovorila mi, že mali aj také, že hlapček 1 celý rok ništ nejedol v škôlke, proste odmietal. už bol každý bezradný, nič na neho neplatilo. potom až po roku v škôlke v druhej triede začal jesť s ostatnými 🙄
počkaj lili, príde puberta a vám zjedia aj hlavy 😀 😀 vôbec si z toho nerob takú ťažkú hlavu. moja mama sa so mnou strašne veľa natrápila, ja som bola ešte horšia ako môj mm, lebo ja som ani kakavko nechcela, ja som proste nič nechcela jesť. ani ako bábo, ani ako decko, začala som poriadne (diskutabilné slovo) jesť len ako dospelá. ale ani teraz nezjem všetko čo je na tanieri a neviem zjesť napríklad dva chody naraz. a bacha, nikdy som ako dieťa chorá nebola, žiadne aleergie, okrem semtam soplov ništ. mama hovorí, že som žila zo vzduchu. 😉

grmitko
autor
1. feb 2010

ja som tu pisala pomerne dlhy prispevok a vyhodilo ma to 😠 😠 😠 😠 😠

lili toto mi velmi pripomina nasho Domka, mozno si este niektora pamatate, ako som tu opisovala tie peripetie, co s nim vecne mam, on tiez takmer nic neje, kazdy mi hovoril, ze v skolke to bude lepsie, ze buide vidiet ostatne deti a bude papat, ale zial nie je to tak, nanho vobec neplati ziadna davova psychoza, jest zacal, az ked som mu pohrzila, ze doma uz nic jest nedostane, aj to zje v skolke naozaj iba omrvinky, iba aby nikto nemohol povedat, ze nejedol nic 🙂 s jedlom sa trapime stale, ale ja pevne verim, ze v puberte sa to zlepsi 😝 😝

juliagregor
1. feb 2010

ahojte,
ja mám opačný problém, mne jedia toľko, že v puberte ich dám asi na adpociu 😝
milujú cestoviny, ryžu, karbonátky (pečené v trúbe napoly mäso a brokolica), polievky, kapustu, chleba, zemiaky nemusia ale ked ich trošku zapečiem, tak ich spapajú, rajčinové polievky ...a už som fakt z nich na nervy, čo stále jedia
jogurty kupujeme 500 ml a tiež rozmýšľam nad tou domácou pieckou na chleba

mojej kamoške tiež chlapec nechcel papať a dr. jej predpísala nejaké kvapky, začal jesť, tak ich vysadila a on zase nechcel...

sasi sused IT nie je doma, tak neviem odpoved ---

lalupa
1. feb 2010

ahojte
adrol 😉

zefi, poskulovala som po tych tycinkach aj ja, ale nevzala som ich

lili, pocula som,ze aj biele jogurty zapekaju 😅 ,paradoxy,ze? to mi vravela gyndoska, ked som mala trosku problemy v tehu
dostali ste duphalac?
skus susene slivky umyt, trosku vo vodicke povarit a dat vypit stavicku, nemusi kupovat,pripadne kompotik, ty vies, ci spapaju nasladko, alebo treba skusat
samozerjme pit vela vody,co aj u nas je problem a potom pulime oci na zachode 😅

baby, hodte nejake dobre napady na vydatne polievocky
nasla som aj nejake zeleninove nakypy,ak mate skusenosti,vlastne recepty, privitam, moze byt aj s maskom 😉

ad ples, vyrieseneee 😵 😵 😵

juli, super papkaci 😵 , u mna jedna vymysla, no toastik, masko a nestle gulicky aj o polnoci, vcera som jej odstavila mandarinky,tak dva pohare fukli, inac vymysla a nebude novoty skusat, druha je tolerantnejsia a papa krasne, je to modelka paradoxne 🙂

lumah
1. feb 2010

wom to je fakt úžasné- tá kosa 😀
grmi to vážne??? A to aké UM piju?

juliagregor
1. feb 2010

naša obľúbená - kapustová polievka s rajčinovým pretlakom a kuracím mäskom, dávam tam ešte vyvariť bravčovú kosť, k tomu chlebík každý zje tanier a potom ledva dýchajú 😀

zefa
1. feb 2010

julííí...to je naša naj polievka..si mi urobila chute 😉 ja varím 15l hrniec...nekecám

grmi ako pc?

adri ..v tom prípade je Nancy po tvojom mužovi..ibaže ona kakao nevipije ale ho zje lyžicou 😀 😀 mlieko musí byť biele a fuurt...a má už 17kg 😨 zas pribrala od prehliadky,ja nechápem
sme dnes boli u ortopéda,akože s plochými nohami,čo sa chvalabohu nepotvrdilo,ale musíme cvičiť a s Nancy turecký sed lebo jej idú nohy trochu do x 😒

ad mlieko...som zabudla napísať,že ja som im KM dávala najprv 1x denne a postupne pridávala dávok až sme ostali len na KM(sušené kupujem občas bifidus aktiv a to brávam ak niekam ideme na návštevu ako poistku pre Neny)

lalupa
1. feb 2010

dajte recept, ci len tak podla intuicie robite?

turecky sed na nohy do x? zide sa vediet 😉

womenne
2. feb 2010

Dobre ranko vyspate?no ja ano lebo sme šli už o 21.00 no spachtoši 😀 zachvilu sa chystam do mesta lebo ma dnes moj syn obvinil že klamem 🤐 krpec som mu slubila dvd pokračovanie jednej rozpravky a stale som to odkladala a dnes rano mi toto povedal tak už musim 😀

lili nam pomohlůa aktvia napoj,a ako baby radia slivky su vyborne najme ta štava,a acitko je tiež dobe.A raz mi niekto radil nalačno pomarančovej štavy tak skuste.

No tie polievky by som aj ja uvitala už fakt neviem čo varit včera som už zaspavala a spomenula som si že nevem čo dnes na obed tak budim muža že čo by si dal 😀 no a ked mi zahlasil čo chce som aj olutovala,takže ma smolu a bude ryba 😎

adro ja chcem vidiet kočky idem to pohladat.

womenne
2. feb 2010

jupííí mame objednane masky na karneval jeden bude pirat a druhy bude super hrdina,u sa tešim 😵 😵 😵

tak ja valim kupit to dvd 😅

jankabambulka
2. feb 2010

ahojte.
kukali ste večer správy čo tie dvojčatká v považskej bystrici išli na banálny zákrok -výber madlí a jednemu dievčatku
odpálili polku pery spodnej??
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/deniske-pocas...
tak to je naša nemocka . presne tá, keď som bola tehu-7m a boli sme na nákup a mne začalo po nohách tiecť trocha ako keby vody a vy ste ma poslali na pohotovosť , aby som neblázníila, že to môže byť plodová voda , a oni ma ani nepozreli len skončtatovali , že som hysterka teotná... tok to je čo?? a už asi chápete prečo chodím s deťmi na vyšetrenia radšej do trenčína alebo do bratislavy.....

zefa
2. feb 2010

ahojte
janka..skoro som odpadla..to je čo preboha?..to nemyslíš vážne ani to s tebou...hlavne,že dobré nemocnice chcú zatvoriť a toto funguje..hrôza