Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
13. mar 2010

ahojte

tak ja som paf,pretože teraz tu dol môj otec zobrať deti na celý deň ku nim 😨 to urobili 1x čo sú deti na svete,že si ich prišli sami zobrať...a teraz neviem čo mám robiť...upratovať?oddychovať?ísť niekam?..tot dilema 😅 😅

womenne
13. mar 2010

zefa rychlo na seba niečo nahadž autekaj si užit volny den,žiadne upratovanie nakupy to istia 😵 😵 😵

kočkytu tak sneži už 2 dni to je snad zly sen čo tato zima nikdy neskončiii 🙄

womenne
13. mar 2010
zefa
13. mar 2010

wom..prehadzujem obývačku,pretože sme mali sedačku pod oknom a najnovšia zábava je vyštverať sa na ňu a sadnúť si na parapetnú dosku na okne a nohy mať na sedačke 😠 😠 ..ked tu lenkamt zháňala poistky na okná som sa tešila,že našich to ani nenapadne otvarať okná..no a je to tu 😖

to je u tej menšiny normálne...ked som ja chodila na ZDŠ tu rodila 12r.

meleri
13. mar 2010

děkuju vám moc holky. tak jsem se rozhodla i s manželem že půjdeme jenom do jednoho embryja na to umělé oplodnění.
být doma by mi nevadilo ale právě v nemocnici! už jsem tam jednou ležela od 23 tt až do konce, ale to jsem neměla žádné jiné dítě tak to ještě bylo OK. ted si to fakt nedovedu představit.

vidím po tom co píšete že snad skoro každá žena má dost problémy s takovým těhotenstvím. musím ted opatrovat syna, takže to zůstane u jednoho embryja. sice to asi nevyjde ☹ ale budem to prostě zkoušet dokud se zas nezadaří.

děkuju, jste moc hodné! 😵

zefa
13. mar 2010

meleri...ja som otehotnela na 9x..po 10 rokoch..a už bohužiaľ nemáme nič zmrazené,takže iba ak by motyka vystrelila....držím palce aby to vyšlo či už bude z toho jedno alebo dve,tri...a keby nič,bud osudu a vede vdačná aspoň za to jedno čo máš 😉 drž sa...a kľudne sem môžeš chodiť medzi nás 🙂

evka1310
13. mar 2010

ahojte..tak ja mam za sebou strasnu noc na pohotovosti...vcera som asi 3 hodinydrzala Alberta na ruakch a samozrejme som musela aj fungovat a v noci sa dostavila taka bolest...nemohla som dychat, uplne biela a studena ako mi neprudila krv a normalne som od boelsti 2x vracala... 😢 som trpela ako pes...a ziadna pozicia mi nepomahala, nic... bolest uplne ze vsade....mi z chrbta vystriedala dohrude, do zaludka, do pliec, do rebier...boze som si zelala nech to je infarkt a nech to coskoro skonci...po 4 hodinach som to vzdala a som povedala polovicke nech ma odvezia na pohotovost (co inak sedeit v aute v bolestiach je tiez riadny sadizmus)....ja navyse nemozem brat lieky proti bolesti okrem paralenu...hroza...nastastie mi nieco pichli a preslo to....vdaka Bohu...jaj a samozrejme Albert NESPAL!!!! celu tu dobu co mi bolo zle...takze polovicka bola viac s nim ako so mnou...sme isli na pohotovost o 2hejvnoci a svokrami vravela ze zaspal az o 3tej nadranom...a ked sme sa vraili o 4tej v noci hadajte? Rudybol hore...to je to kuzlo ked ma clovek deti dve...mozu sa striedat...a dnes ma zas neznesitelne boli zub..stale ten jeden co uz nema ani nerv 😒
chcela by som povedat, ze aspon ze mali su OK...Ale ono to nie je sranda ked je clovek out of service a ma na krku dve male deti- plne energie - o ktore sa treba starat...

evka1310
13. mar 2010

wom - ono pre romov toje uplne bezne mat taky mladi deti....ja som studovala sopcialnu pracu s romami a mozem ti z praxe povedat ze romky ktore su tehotne v 13tich nie su ziadnou velkou zvlastnostou...aj ked dnes uz 13 rocny deti nie su deti ani omylom...Boze ja sa az desim az moji budu mali pubertaci... 😕 napada vas to niekedy?

Poznam jedno 6 rocne dievcatko Tuto u nas - a ona norlane pride k mojmu muzovy ci k inemu chalanovi apovie mu vulgrane- "pretiahnes ma?". ked som sa jej spytala ci vie co to znamena - a teraz bacha baby - vemenovala mi pozicie, ktore by ma ani v najdivokejsich snoch nenapadlo ze su mozne... 😒 😒 a to ma iba o 4,5roka viac ako moji mali...s kamoskami chodia po meste a hodnostia chalanou (boduju) a ze toto moze byt moj boyfriend a tak... 😒 som sa jej pytala ze ci jej rodicia na to nic nehovoria a viete co mi poveala? Ze mama s ockom ju nechaju aby sa divala ked to spolu robia... 😲 😲 a pritom je tomyuslou len dieta...chcela vidiet nasho hava aby sa s nim mohla hrat a podobne... 😲 😒 inak som to dost rozdychavala ked som ju stretla...

evka1310
13. mar 2010

meleri - to nie je nutne pravidla ze s dvojickami clovek skonci v nemocnici a ja poznam aj maminky co s jednym babom skoncili v nemocnici...Moj gynekolog (co je zhodou okolnostiaj primar okresnej gynekologikej nemocnice a vazeny profesor, co sa z casu na cas objavuje aj v telke) mi stale opakoval -dvojickove tehotenstvo je OBYCAJNE tehotenstvo (ako som ho ja len nenavidela ked mi to opakoval 😠 ...najme ku koncu ked uz som mala dost...) napriklad ja som nebola v nemocnici, prial som o siestej vecer v nedelu o deviatej sa mali narodili a v utorok (ci to bola streda uz si napamatam presne) rano som isla domov...to bol moj cely pobyt v nemocnici (a aj tolenpreto ze som rodial cisarskym,keby som rodila normalne poslu ma domov omnoho skor-na druhy den) aj ked tuje to ine...noco chcem povedat je, ze ako znasas tehotenstvo casto zavisi aj od teba...
a inak ak su ti dvojicky sudene, tak aj z jedneho embria mozes kludne mat jednovajecne dvojicky... 😝 🙂

evka1310
13. mar 2010

zefi - ked nevies co robit, prid k nam, mne sa pomoc a spolocnsot vzdy zide 😉 😉 🙂

zefa
13. mar 2010

no tak som prehodila obývačku aby nesedeli na okne..mám dosť..ale zas je upratané už aj na sviatky

evi..ani nevieš ako by som do Talianska šla rada...tak neviem či tu neskončím ako ty bo sa mi trasú ruky...a na to dievčatko nemám slov a na rodičov už úplne..to je na mňa silné kafe

adrolka
13. mar 2010

evka, tak teraz budem mať čo rozdýchavať na 2 týždne 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

juliagregor
13. mar 2010

ahojte...
evka 😕 😲 hrozné...
na teba sa tuším teraz všetko lepí 😖

zefa
13. mar 2010

no vidíte tu je riešenie mladistvým
http://www.aktuality.sk/clanok/158249/na-trhu-s...

evka1310
13. mar 2010

zefi, Adri - to bola aj na mna silne kafe...a myslim, ze takych deti bude po tomto svete behat viacej...:-/ co ma znepokojuje

Juli no mam super smolu...aktualne ma neznesitelne boli zub a ako bonus Albert nespi a reve v postielke...ale vyhral,,lebo ma tak odrovnal energeticky a fyzcky, ze aj keby ravel do rano Bozieho nejdem pre neho...ma co chcel...mozem byt aj najhorsia matka na svete, ale to dieta do rana nechcem vidiet (a to nehovorim nahnevane...to konstatujem)

juliagregor
13. mar 2010

evka ☹
ten chrbát ťa ešte bolí?

grmitko
autor
14. mar 2010

ahojte, neruverite, ale nas asi niekto preklial, lebo inak si to neviem vysvetlit, ja rano nachcipana, to je nic, ale Domko od rana lezi, kludny (co sa este nestalo) teraz zaspal, meriam teplotu a 38,7, dala som mu ibalgin a som zvedava co bude dalej....
ja uz neverim vlastnym ociam, ved toto uz nie je normalne, co sa u nas deje, my uz to liecenie potrebujeme urgentne ☹

evka1310
14. mar 2010

Sasi - to ma velmi mrzi..drzte sa...mate tak ako my,fakt ze zle obdobie... 😒 to uz niekde musi skoncit..

Juli- nastatie chrbat ma zatial neboli nejakovazne..snazim sa setrit, co sa nie vzdy da...u nas ma od rana Albert hnacku... 😒

womenne
14. mar 2010

Ahojte
Saška ☹ to ma mrzi,to je uvas pravidelny kolotoč keby to len nebolo tak často.Uvas by bolo vhodne riešenie na čas prerušit školku tym padom aj pracu,aj ked korunky je treba ☹ aspon kym nepojdete na to liečenie,sestra to tiež muela spravit ked nasupila do prace decka nonstop chore musela dat vpoved a byts nimi doma teda s najmladšoiu ta chodila do školky staršia už školačka....

My sme dnes doma na prd počasie nič sa mi encche Sebko mal nadchu ale už je to ok,dostma to štvalo lebo vo štvrtok učitelka musela 3 mamičky upozornit aby im nedavali deti chore domov hlavne že sedia doma na zadku 🙄 tak v piatok minimum deti....to je des s tymi matkami.
Inak som si včera volala o pracu a nič škoda mal som sa ozvat skor ale som aspon v zozname 😒

zefa
14. mar 2010

ahojte
grmi...ja sa ti nedivím,že už si na prášky ☹ ..to už by vyčerpalo aj slona

ináč mne sa tiež choroba vrátila...som mala ten zápal na ďasnách a teraz mi to zliezlo tam dolu 😠 akosi ma to tlačí aj na prieduškách..tak neviem kam zajtra skočiť po lieky..či k obvodnej či gyndošovi
tu každý deň sneší..síce sa to cez deň trochu topí,ale sneh je 😠

womenne
14. mar 2010

zefa vidiš si mi pripmenula kontrolu na gynde musim si zajtra skočit na sono ohladom mireny 🙂

aneti78
14. mar 2010

ahojte

Saska ☹ nech uz je jar a leto, z tej zimy mam uz aj ja dost 😒 skore uzdravenie.

Teraz je to sama viroza, Tamarka pred tyzdnom a pol, dostala injekciu proti zvracaniu a bol klud. teraz v piatok som ich vyberala zo skolky a ze nejake dievcatko vracalo naobed a vcera nas Jakub ☹ celu zimu su zdravi a den pred vystupenim v divadle chyti virozu 😒 dufam,ze ho to do zajtra poobedia prejde, do skolky ide len Tamka a on bude u mojej mamy. mam sice volno kvoli koncertu,no uz som si naplanovala co vsetko vybavim a ze si spravim den volna, no ale nic z toho, budem sa k nemu ponahlat. ale snad je to na dobrej ceste, lebo pije caj, zjedol banan a piskoty a von to neslo, len je taky slaby a unaveny.

womenne
14. mar 2010

zefa to je strašne 😔 😔 😔

anety zakon schvalnosti 😖 dufam že čoskoro to malemu prejde tieto brušne virozy su strašne 😔

lalupa
14. mar 2010

sasi, tak o takomto niecom som este nepocula, takto casto a vkuse...drzim vam palce, zlaticka ☹

baby, podme preberat nieco uzasne, lebo ste tu tolko pisali o nocnych nespavcoch, ze to chytila moja mensia, ale mam ju chut ... ja som zavisla od spanku a toto ma strasne nici, no co vam budem rozpravat, este menzes do toho a moju historiu poznate, takze je to o hubu

nech tie hnusne choroby vypadnu nadobro prec, zima sa strati, nech krasne svieti slniecko a je teplucko!!!

vcera mi sice bodla prechadzka po sneziku so snezenim, lebo ma baby taaaaak vytocili,ze som musela ist vetrat hlavu, skoro ma roztrhlo...muz je s nimi par hodin,ale vrieskal uz aj on, a jeho viem vytocit len ja, pritom je to asi najkludnejsi typ cloveka...

urobili sme si rychly cucoriedkovy kolacik, mali krasny den, ale desim sa vecereho vrieskajuceho ritualu 😔

holt, kazdy mame svoje, ale skoro rovnake problemy...

zajtra vyplata, aspon znizim to manko, co mi narasta ☹

apropo, beriem tablety,ale menzes ako za mladi, dnes som sa skoro nevytatarila z domu, kusiska, litre ☹

a jedna dobra sprava, chodime si aj v auticku po vonku bez plienok, sice ako cigani polievame travicku a beton, ale som pysna matka 😵

pozerali ste niekto ten dvojickovsky film po oto na stv??? super bol 😉

grmitko
autor
14. mar 2010

lalupka drz sa moja aj ty, mas toho dost

inak ani nasa dokina tusim este nemala taky pripad, ako sme my ☹ ja uz chcem veeelmi jar a hlavne uz chcem byt na tom lieceni, nech je uz detom lepsie, lebo toto ubija najviac asi mna, ale deti su tiez ako bez zivota, mrzute, ved to poznate....

ja som dnes robila babovku a dala som do nej polamaneho mikulasa 😀 dobra bola, zostalo uz iba par kuskov 😉 inak domko stale teploty, zase presne to iste 38,7, tak uvdim aka bude noc a ked tak zajtra zase masirujeme k dokine,v ed sme ju davno nevideli, v piatok naposledy..... a este aj na mna cosi lezie, tecie mi z nosa, unavena som uz z toho vsetkeho 😔

juliagregor
14. mar 2010

sasi ☹
minule som čítala článok o detských chorobách, že čím sú deti do 6-tich rokov chorľavejšie, tým sú v dospelosti zdravšie...
je to fakt o držku, ked sú deti stále choré, moji len soplia...

lalupka k tomu kričaniu, minule som sa chcela opýtať, či tiež kričíte ...mňa vôbec neposlúchajú a večer bývam doslovne vykričaná, ---dohováranie nepomáha..

womenne
14. mar 2010

lalu a ty nechceš vyskušat tu mirenu?ja som naozaj spokojna predtym som mavala ako ty bolesti šilene-muž musel vodit deti do školky aj zo školky prve 2 dni,mavala som strašne silne.Ked som byvala na slovesnko to bolo strašne teraz som mala uplne v pohode slabunke a vnoci takmer nič čož predtym des som poriadne nespala.A hlavne moje hormony sa urili muž by ti vedel povedat mne vadilo aj ako dycha,žuje a to doslova 😅

k večernemu kričaniu sa pridavam naši nikdy nechcu spat vždy to orevu najme Niko,kym ich tam dostaneme aj pol hodina prejde 🤐 a to kady den bez vynimky,niekedy už nadavam či su tak...že si to nezaametaju že večer maju ist spat 🤐

womenne
14. mar 2010

Kočky čo vam už skončila materska čo ste nosili za papiere na urade?a hlavne kedy?mne povedali na slovensku že mam prist hned 12.4. s papierom odkedy dokedy som dostavala peniaze.ale v čr mi povedali že ten papier dostanem až dalši mesiac teraz neviem čo robit 😕

lilinka76
14. mar 2010

MARGARETKA, KDE SI???????????????????????????????????

Potrebujem od Teba surne poradit, mrkni prosim do IP.