Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

evka1310
30. dec 2009

tak som volala pediatricke - vravim jej od soboty maju teplotu nad 38°C, soplik, vracali, od vcera kaslu a dnes maju aj hnacku...a nejedia. pyta sa ze com im davam . Vravim na teplotu ciplky paralenove a na kasel napaarujem s takym pripravkom. A ona ze dobre, ze to je dobre. Ze na hancku nech im kupim v potravinach lahsie stravitelne mlieko a bifido bakterie a hotovo. Ak chcem nech jej ich donesiem zajtra alebo nech sa ozvem po novom roku ako sa nam dari. Tot cele.... 😒 typicke... som sa este pytala co to je a ona ze virus a ze kolko trva a ona ze taky tyzden to chce... 😖 ja tu moje doktorku fakt ze musim vymenit...aj dnes som volala ci sa da zmenit, ale neda... ☹ ☹

diddi
30. dec 2009

evka, ak su hnacky, tak nic mliecne nemozes davat....daj hylak kvapky a smectu...jest im daj mrkvu, banan, to je proti hnacke...a hlavne nech vela piju...mozno trochu cierneho caju.

womenne
30. dec 2009

evka diddi ma pravdu pokial maju hnačku nič mliečne.To čo ti radila lekarka sa dava až po ustupe vracania a hnačky.
sprav im vločkovo mrkvovu polievku a ak už papju tak suchy rožtek aleb piškotky,a vela čierneho slabulinkeho čajiku-hroznovy cukor im donho možeš davat.Banany.Mlieko nedavaj žiadne aj namiesto večerneho im daj len čaj.

evka1310
30. dec 2009

womenne - to jet ake tzpicky taliasnke riesenie veci...nelogicke, neprakticke, ale zato su vsteci Taliani spokojni 😵 😵 😵

womenne
30. dec 2009

jaj som zabudla ten recept čo som dnes davala je fantasticky som sa dožrala.Namisto čertovskej omačky som dala kečup,trošku cukru+ cesnak.

evka1310
30. dec 2009

didi - hladala som SMECTA tu na nete,ale nenasla som to...musim zistit co podobne smecte tu pouzivaju...

Womi - ako robis mrkvovo vlockovu polievku? U nas je ten problem, ze Albert uplne odmeita byt krmeny takze mu mozem dat len to co dokaze zjest sam...dost na nervy...ale dnes zjedol polku bananu a bol cely spokojny 😀 som im na obed urobila cestoviny plnene spenatom - to maju radi...a trochu jedli co je super znamenie 😀

womenne
30. dec 2009

vločky si dam varit ale len trošku,po chvile pridam nastruhanu mrkvu a varim trošku som im to solila ale len trochu maly to maju radi aj teraz,namiesto mrkvy možešdat aj ryžu.to mi radil moj byvali lekar a ešte ked je uplne po hnačkach tak polievku zo slepice taky riadny vyvar.V nemocke davali malymstale zemiaky fuj sa mi tak sprotivili,ešteže maly su po tatikovy a maju to radi.

ešte sa dava aj čierne uhlie ale neviem či tak malym.

ajka72
30. dec 2009

evka môžeš urobtiť aj ryžovov mrkvovou polievku, do vody dáš za hrsť ryže, pokrájaš mrkvu na kolieska a varíš až do rozvarenia ryže je dobre to miešať lebo to zvykne prihorieť trošku posoliť a je to hotové

lumah
30. dec 2009

evi fakt máš drb...ú dokinu, mlieko zásadne nie pri hnačkách! 😠 Ryža je dobrá, aj varená mrkvička, smecta tiež. Čaj naši vobec nechcu piť, takže aj keď som im uvarila pigi čaj, nechceli-len vodu.
U nás už sa to lepší, David nemá teploty už od včera večera a Filip dnes ešte mal, ale už je tiež lepšie na tom, veľa spinkajú, AB už zabrali. Akurát v kuse periem, lebo Filip sa mi dvakrát povracal v postielke po dve noci a dnes poobede sa tak dokakal, že bola celá omalovaná-zas som prala, už som z neho na nervy. 😝 Teraz spinkajú, tak oddychujem trochu.

lumah
30. dec 2009

fracle naši práveže nebývajú často chorí, táto angína musela lietať niekde vo vzduchu, keď sme boli u mojich rodičov v Moravciach.

womenne
30. dec 2009

to určite bude niečo vo vzduchu pred vianocami som čitala že na vychodnom slovensku zuri hnačka.

evi tiež sa čudujem čo maš za lekarku,a celkovo čo čitam tak sa na obvodnych detskych matky v zahraniči stažuju.ja som mala predtym vyborneho a aj teraz mam super lekarku som velmi spokojna.

juliagregor
30. dec 2009

ahojte

moji chalani sú stále chorí, už tri týždne sme neboli vonku ☹ , teraz má starší ATB, malí nemajú, dr. mi nechcela dať, aj keď mali vo výtere bacila. Nerobí naša dr., musím počkať na ňu.
Už som z nich celkom na nervy, nudia sa len čo by vyviedli, hračky ich nezaujímajú, teraz sa ohadzujú topánkami.

Na hnačku sa môže len materské mlieko. Kojíte ešte niektorá, alebo dokedy ste kojili?

elenita
30. dec 2009

Ahoj julia, my sa este nepozname...mam takmer rovnako stare dvojicky....no ja som kojila do 18 mesiacov, cize skoncila som pred necelym mesiacom, ale len dcerku...
a co ja viem, na hnacku sa moze nielen materske, ale aj take mlieka ako nutrilon a tak, skratka dojcenske.....aspon mne tak odporucala dr a aj sme to praktikovali pre Petkovi, ked mal hnacku...nerobilo mu to problemy.mozno by to preslo aj tak, neviem.....

elenita
30. dec 2009

inak a s chorobami sme na tom rovnako , uz vyse mesiaca sme neboli vonku.......teraz sme boli asi 3x, ale uz zasa je maly chory, takze zas len trcime vnutri..tiez su uz celi znudeni 😒

mima595
30. dec 2009

tak aj my sa pridávame k lazaretu-Matus zacal brutalne kaslat, taky jeho typicky suchy zachvatovy kasel-cez den este OK, ale v noci kaslal nonstop,aj sa povracal...tak s nim MM isiel k dokine, ale nastastie, vsetko ciste, že to z toho hnusneho zahmleneho pocasia sa zvyknu virusove nadchy zvrtnut na take kasle...

no a poobede som isla vybrat do lekarne Ditiaden - a lekarnicka mi hovori, že predstavte si, nam sa Ditiaden minul 😉 -že ona si este nieco take nepamata, ale že od pondelka len vydavaju lieky na laringitidy...že asi vsetky deti na okolí ich museli schytat ☹ ☹

juliagregor
30. dec 2009

Ahoj elenita teší ma,

ja ich stále kojím, ale už musím prestať, stále sú na mne zavesení a tie polohy pri spánku. 😉 Hrozné...

už ich nič nebaví a mňa tiež, knižky radi trhajú 😀, ledva začali behať a už sa šplhajú na nábytok 😒 , starší bol o moc kľudnejší
poraďte nejaké hry

laringitída je hnusná choroba, na miesto dithiadenu mi dr. predpísala nejaké čípky idem sa pozrieť ako sa volajú

juliagregor
30. dec 2009

Rectodelt - čípky do konečníka pri akútnych stavoch

mima595
30. dec 2009

julia-nam dala aj to, aj to - Rectodelt este v lekarni mali
😉

juliagregor
30. dec 2009

ale ja si napamätám, že by pri staršom boli takéto hnusné choroby ☹ , teda spoň tak veľa

skoro všetky kamošky majú choré deti 😢

mima595
30. dec 2009

hej, baby a nemate niektora na predaj babysatku?

diddi
30. dec 2009

dithiaden?...ved ten nelieci...to je len na upokojenie,uspanie dietata....a navyse treba s nim velmi velmi opatrne,je navykovy a skodlivy na pecen.....evka,mozes spravit aj ryzovy odvar.

juliagregor
30. dec 2009

ten rectodelt mi dr. kázala použiť vtedy, keby sa mi malí dostanú do krčov alebo by sa nemohli nadýchnuť, kým príde záchranka /mali sme tiež laringitídu/,

našťastie nebolo treba 🙂

womenne
30. dec 2009

diddi dithiaden nam ho doporučili pri laryngritide vraj tak neškodi ako rectodlet a zabral nam dobre.tak ja už neviem jeden lekar povie tak druhy inak kto sa ma v tom vyznat.Ona mi nechce predpisat rectodelt preto davam to čo mam a ešte som mala zasoby zo slovenska.

lumah
30. dec 2009

julia klobuk dole - že ešte kojíš dvojky, ja som kojila len 8 mesiacov-ale to sa sami odstavili. Dceru som kojila rok a pol, potom už tiež nechcela ona.

juliagregor
30. dec 2009

ahoj lumi ja by som tak potrebovala, aby sa mi tiež už sami odstavili 😉

myslím si, že stačilo a je najvyšší čas prestať, stále mám dosť mlieka a nemôžem prestať naraz, lebo hneď mám zápal, hrčky a horúčku, už som sa radila aj s Annag

chalani sa ledva naučili chodiť a už mi lezú po nábytku 😀

womenne
30. dec 2009

teda juli uprimne zavidim aj ja som chcela hrozne kojit a nešlo.musi to byt aj naorčne oboch nakrmit,kojiš často alebo len na večer?kamoška len rano tiež tak dlho ako ty.

juliagregor
30. dec 2009

ahoj womenne
kojím už len na obed, večer a v noci, už sa snažím obmedziť

diddi
30. dec 2009

no vidis wom,kazda lekarka hovori inak....my sme ho mali predpisany pre Ellu,lebo mavala tzv.nocny des a to bolo fakt peklo....presne pred rokom to mala...3hod.po nocnom zaspati sa prebudila a rev akoby ju rezali,ako posadnuta...cca hodinu takto plakala,v intervaloch po 2hod.spanku...nic nepomahalo,ani pevne objatie,cista plienka,mliecko,voda,caj,chora nebola,ani zuby....pediatricka dala dithiaden 1/4tabl....po 30min.zaspala,lebo ona isla do takych vyvrtiek,ze vracala a nemohla sa nadychnut....isli sme na neurologiu,tam porobili testy,diagnoza nocny des a okamzite vysadit dithiaden,ze kolko toho pojedla,cca mala tabl.a pol...nic strasne,ale namiesto toho nam dali homeopatika...nazov uz fakt neviem....no a zabralo....vraj deti v noci spracuvavaju vnemy zo dna....ved ok,ale nic zvlastne vtedy nerobila,nikde sme neboli ani nikto nebol u nas....tak neviem

zefa
30. dec 2009

evka..nie Samko spí od 5 mes.celú noc to iba minizefa 😉 😀 😀 😀 ..ale mám kamošky ,ktorým deti takto pijú mlieko v noci a majú už 5r..neriešim..nech pije,lebo už sme to všelijak skúšali odstaviť a výsledok..rev ukrutný a potom búchanie susedov,cez deň mi nadali 🙄 🙄 ..super ľudia tu bývajú v tejto králikárni 😠

teda baby klobúk dolu pred kojením..aj ja som veľmi chcela no vďaka skvelej atmoške v rodine som o mlieko prišla po 3 mes(aj to mi ich už v nemocke začali dokrmovať bo im nestačilo...večerná služba mi zo srandy povedala,že "prosím vás chodte už domov bo nám vypijete všetko mlieko" 😀 😀 😀 za dva dni sa tam narodilo 18 detí 😉 )

juliagregor
30. dec 2009

diddi mne tako nariekava starší syn, stačí, aby zažil niečo nové, videl novú rozprávku, nebudem písať ako nariekaval, keď sa narodili dvojičky ☹ , dr. nám poradila homeopatikum "Sedalia"