Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

amdeis
29. jan 2009

Dakujem. Studentku nechcem, neverim, ze zvladne dve deti tak aby boli uspokojene ich zakladne potreby. Deti mam nastastie dobre, velmi dobre. Len nesmierne zrkadlia moj stav a uz zacinaju byt velmi mrzuti. A danielka zacinam trosken preplieskavat po rukach ked papame lebo jeho ruky vyhlasili sutaz o vyrazenie plnej lyzicky z mojej ruky, o co najrychlejsie rozmazanie jedla po tvari a pod.A velmi ma to mrzi lebo system mame od 3 mesiacov velmi dobre nastaveny s korekciami podla podmienok a veku. Teraz stahujem nocne krmenie na 6 rano aby sme sa vyspali a pod. Ale co som rozbita na kocky deti v noci mrncia zo sna a to viem, ze teda spracuvaju nie velmi prijemne zazitky zo dna. Trapi ma to. Este ze aspon skusky mam hotove za zimny semester. 😅

lenkamt
29. jan 2009

baby vedeli ste že vo februarovkach 2009 majú trojičkovú maminu? 😕
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... sú krásne 🙂

evka1310
29. jan 2009

bude mat co robit....🙂

froschka
29. jan 2009

amdeis no deticky vedia byt aj zlobive ale to je normalne ze sa pomazu jedlom, moje mi doteraz neobsedia v stolickach, stale sa vrtia a nic na ne neplati a prepleskovat nepomoze takze to beriem s rezervou, nemala by si ani ty prehanat, oni sa casom naucia aj slusne papavat...a nocne sny?to mi pripada akoby si ich tryznila cely den a v noci mali nocne mory...prepac aspon si to tak opisala....mala by si byt viac uvolnena a to pocitia aj deti a bude sa vam lahsie "spracovavat den"...no a tym ze studentka nezvladne dve deti mi pripominas moju svokru podl ktorej su vsetci neschopni a vsetky deti zle vychovane....ehm takze skus viac doverovat okoliu a bude sa vam lahsie dychat, len sa prosim ta neuraz ja to pisem ako citam z tvojich prispevkov

amdeis
29. jan 2009

froschka dik. Nuz moja mama ma vyse 60, coz by nebol az taky problem, ale ona jaksi stale tvrdi, ze ved aj ona mala dve deti tak co. Sice nie naraz ale moja mama je taka panna zazracnica co vsetko vzdy zvladne, dokaze a pod. U mna doma sa strasne vzdy znici. Ma totiz utkvelu predstavu, ze najlepsia pomoc je ked mi upratuje domacnost a popri tom nehorazne rozmaznava deti. Len co dieta piskne je pti nom, berie ho na ruky, cicika a pri tom nie je dovod. X krat som ju priosia, ze ja si povysavam, umyjem riad, odlozim plienky a pradlo, poutieram cokolvek ale sama. Ze ja ju nepotrebujem na upratovanie ale len aby mi postrazila deti kym vybehnem von. Ako keby som hrach na stenu hadzala. No a mama takto obskakuje aj otca doma a teda nema cas na mna. Sestra sa stara len sama o seba lebo ona je velka podnikatelka.Len neviem kto bol s jej prvorodenym synom do 11 rokov kazdy den. Aha-tusim ja. A tusim mi preto aj vravel mama a ten mladsi tata. Nuz skratka sestra nema cas. Svagrina je ste mlada, zacala chodit do roboty a nema k detom vztah. Nuz a svokrovci su daleko ale ti mi pomozu ked mozu. A nejak uz nemam chut ich vsetkych prosit aby mi pomohli, aby prisli k detom na par hodin. (mimochodom deti sa mi hraju same, netreba im spolocnost). Skratka ma velmi nastvali touto sebeckostou, nechcem ich ani vidiet. Nech sa staraju o seba ale nech uz ma nikto neziada o nic.

amdeis
29. jan 2009

froschka neurazam sa, je jasne, ze mozes cerpat len z mojho textu. A kedze mam depku pisem depkoidne. S tou studentkou, nuz mam po 30ke ale otehotnela som pocas externeho studia a nechcem to zahodit, da sa to zvladnut, manzel mi pomaha. Ten mimochodom tiez studuje postgradual 😎 takze nase deti jaradsej citaju reporelo pusou. 😀 A zase az taka zla nie som na ne. Bit ich nebijem, vrieskat nevrieskam. Viem, ze to nema zmysel. To jedlo je jedine kde mi praskaju pri danielkovi nervy. Nechce otvarat pusu, vsetko vyplauva, sibrinkuje rukami. SImonko zase papa krasne, velka pusa, prehltne. Zacina to vyzerat, ze ved ja sa nemam ani na co stazovat ale tym, ze nie som zdravotne v poriadku bolesti ma oberaju o silu a preto nevladzem. okrem domacnosti a deti aj kazdy den varim manzelovi do roboty aby mohol skor domov. Takze tak.

kili
29. jan 2009

amdeis, a prečo nemôžeš ísť s deťmi niekam?
alebo tvoj muž, nech radšej nadrába hodiny aby mohol deti strážiť a nie že k dr idete dvaja, nie? ja som ešte nikdy nikde nebola s niekým 😕

kili
29. jan 2009

amdeis, k jedeniu, už aj jednej babe pomohlo, že začala kŕmiť malú tak ako ja A. Položím si ho do lona, je v pololeže na mojom ľavom predlaktí, tržím mu lavou rukou jeho pravú a tým blokujem aj jeho ľavú ruku a takto pekne je a otvára pusu. keď je na stoličke, len mi chce lyžičku chytiť a myká sa, do pusy nechce nič. takže vyskúšaj, možno mu to bude vyhovovať a ukľudní sa tak. Ak by pusu neotváral, tak skús ju vypáčiť lyžičkou. Ak jedlo vyplúva, tak to môže ešte znamenať, že ho nevie posúvať jazykom, tak to zarob redšie do flašky a kúp savičku na kaše, tam je taká veľká dieťka, a sem tam skúšaj aj lyžičku. nie hneď na začiatku, lebo to je dieťa len hladné a ho to znervózňuje, že mu to nejde, ale tak ku koncu kŕmenia vždy pár lyžičiek skúsiť a raz sa to naučí. Samkovi to trvalo asi mesiac.

amdeis
29. jan 2009

kili-No nejak u pediatricky ked som s jednym vo vnutri kto by bol s druhym u setricky? ocne, neurologia, onkologia neda sa sama. Kociar do auta, z auta nevihnem.

kili
29. jan 2009

amdeis, ver mi, že sa dá, ja som pochodila všetkých možných doktorov a fakt sa dá. ono sa úplne v pohode postará sestrička o druhé, ešte sú aj radi a ani do kočíka ich nevracajú ale so S. sa napríklad tešia, že sa drží ako opička 😀 a sedela s ním a pracovala pri PC 😉 Na kĺboch mi dokonca jedného strážila aj doktorka, kým sestrička zapísala.

womenne
29. jan 2009

amdeis neviem akeho maš doktora ale ja ked som bola tak mi jedneho sestrička postaržila s radostou ,ale to zaleži od lekara 😎

amdeis
29. jan 2009

kili dik za rady ohladom stravovania. Ano, na rikach ho znehybnim ale pusu neotvori tak som pacila. Takto ked sedi tak zase sibrinkuje rukami ale pusu mu otvorim jemnym stlacenim licok. On inak papat vie. Ojojoooooj. Ale on sa nudi potvorka mala. Oni od narodenia dostavali lyzickou vodu takze lyzickovat vieme. Len Danielko to povazuje za trap, nudne a nevadilo by mu asi papat infuzkou. 😀

kili
29. jan 2009

dokonca sestričky aj vyzliekajú aj obliekajú, čiže fakt pohoda 🙂

froschka
29. jan 2009

amdeis tak sa ospravedlnujem za rychle pismenka 😅 takze nemate bohvie aku rodinnu situaciu, ja som s detmi tiez sama drahy pride z prace o 17.30-18.00, k doktorovi vzdy sama som chodila popripade s kamoskou ked bolo ockovanie alebo boli dost chore...
no a tvoja mamina jooooj no tam asi pomoc nebude, a nad jaslickami si nerozmyslala?neviem ci je take aj na slovensku ale u nas vies dat deti do nejakej skupinky napriklad 2-3x tyzdenne na 2-3 hodiny, kde sa zaroven ucia a spoznavaju nove veci

kili
29. jan 2009

aj na očné som bola sama, vždy rozkvapkať jedného druhého 😝 , ale dalo sa v pohode. a pozeranie potom plakali dlhšie, tak som ich zobrala na ruky oboch a dalo sa 🙂

amdeis
29. jan 2009

froschka ano, premylsla som nad jaslickami ICE len este ich povazujem za velmi malickych.

amdeis
29. jan 2009

kili, womane klobuk dole. 😅 Ja som po kazdom doktorovi vypluta. Este aj vlasy mi hned zmastneju po takom sportovom vykone. Obaja s manzelom mame u doktorov co robit.

amdeis
29. jan 2009

btw chodite k toktorom same autom? mhd? ako?

froschka
29. jan 2009

amdeis ano su malicki ale ak chces mat nejake priority, mat cas na seba, na svoje zdravie tak je to asi najlepsie riesenie, ved ich tam neodlozis na cely den ale len na par hodin tyzdenne....

womenne
29. jan 2009

amdeis 😀 ale nie každa matka to ma tažke s viacerymi detmi,ja som to potom začala objednavat všetky kontroly na jeden den a to piatok a to prišiel drahy autom domov lebo už som tiež na to enmala nervy to sme poldna stravili v nemocnici skus to aj ty bude to lepšie,aj ked domov prideš nielen s mastnymi vlasmi ale aj velkou hlaou a bolavimy križmi 🤐 😅

froschka
29. jan 2009

amdeis ja som chodila dokimu sama pesi a niesla obe deti v rukach na prve poschodie, inokedy v autosedackach, teraz mame dokiho na prizemi a nemam problem ist s nimi sama

amdeis
29. jan 2009

Dik za rady. Volaco z toho poskusam. Tigrikov som zobula ideme papat. je spenat a ten nemusia tam asi budeme malovat-na zeleno. 😀

kili
29. jan 2009

amdeis, autom, k obvodnej pešo a keď nasnežilo a my nemáme zimné gumy, tak na kramáre som išla busom (2x prestupovanie) a v pohode 😉 . teraz budem chodiť na kramáre už 2x mesačne, lebo k psychologičke aj logopedičke, naraz sa to nedá, lebo na deti by to bolo moc, + ešte do nedonoseneckej poradne tam chodím ale chodím aj na Antolskú. K obvodnej 1-2x do mesiaca kôli receptom na mlieko a lieky. Na kramáre tiež chodím na očné, predtým každé 3m, teraz tuším pol roka, tiež chodím do biskupíc, minulý zimu 5x po sebe každý mesiac kôli inekcii, ale aj predtým a potom tiež ešte každý mesiac kôli kontrolám, potom to už bolo každé 3m teraz pol roka. takže doktorov som si užila fakt dosť, to tu nepíšem iné jednorázové kontroly. Všetko sama a fakt bez problémov. dobré bolo, že sme mali autosedačky na kočík, takže som deti len preložila do auta a z auta a zložila len podvozok, to si nemôžem vynachváliť, teraz už chodím s jednokočíkom a druhého mám v manduce.

womenne
29. jan 2009

tak som volala s doktorkou maly maju krvičku ok aj železo konečne aj Nikolasko 😵 😵 😵 možme to uživat nevadi že maju až o 3mesiace že sa tam rata s medzerou,aj ten Biopron mi schvalila,už som im to aj dala nadherne to vonia. 😵

yasmina
29. jan 2009

wom. som vravela ze Biopron je oki...vanilkova prichut drobce s tym vobec nemaju problem...

kili
29. jan 2009

jaký bol teraz S. bohovský, zjedol polku chleba z tuniakom a paprikov 😵 papriku mal 1x, ešte som mu ju nedávala, keď poriadne nejedol ani chleba ale teraz, ako už má stoličky, tak je to super, všetko pekne spapá 😎 . bol taký žrútko, že si žobral a ešte mal v puse 😀

yasmina
29. jan 2009

jeeej kili papriku? a nebude mu zle? ved ja ked zjem papriku tak to je dost na mna...
to je pekny zrutko...

womenne
29. jan 2009

ja zase nemožem jablka staršn ema po nich boli bruchoo včera som sa ulakomila zobrala kusok malym a bolo mi zle 😢
papriku som ešte ani ja nedavala,naši zbožnuju kyslu uhorku 😎
kili ako si robila tuniaka?s maslom a syrom??

kili
29. jan 2009

yasmina, prečo by mu malo byť zle? však ju už môžu, nie? a jasné, že nezjedol celú, len kúsok ku každému kúsku.
wom, syr nejem a keďže to boli také naše spoločné raňajky, tak to bolo len chleba maslo a tuniak (neviem či v oleji al. vo vl. šťave)

womenne
29. jan 2009

prečo neješ syr???ja syr zbožnujem teda syrokrem som sa sekla