Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
5. máj 2010

matelko..tak gratulujem,to pekne papajú aj spinkajú...bodaj by vám to dlho vydržalo 😉

matelko1
5. máj 2010

zefa dakujem a pevne verim a dufam,ze to aj tak bude 😵 ...ja viem pridu aj krusne chvilky najma ked pojdu zubky.
vy ste to ako zvladali.

zefa
5. máj 2010

matelko...klop,klop...my sme zuby iba náchádzali v ústach...v ten istý deň,ale zrkadlovo im išli...fakt sme nemali problém..iba ked išli očáky a stoličky boli trochu mrzutejší...ja som vedela,že im pôjde zub,pretože mali okolo konečníka trochu červené...ja som im dávala do rúk zubné kefky(tým si masírovali ďasňá a nemrnčali mi,ked už jedli zeleninu,tak som im na striedačku dávala na pásiky mrkvu,kaleráb..to žužvali a zas bol pokoj)..na očáky a stoličky som im na noc dala Nurofen,ten gélik na ˇasná sme použili asi 3x

juliagregor
5. máj 2010

zefi ty máš ukážkové deti... 🙂
ja som robila pri zubkoch zábaly a kadili o život... 😠

zefa
5. máj 2010

juli 😕
no koliky bol boj o nervy,takže sa asi pán hore nado mnou zľutoval a dal mi vydýchnuť pri zuboch,no vzápätí si to rozmyslel a nadelil nám obdobie vzdoru ako vyšité...škoda,že sa deti nedajú očkovať proti vlastnej besnote 😝 😀 😀 ,no ale hlavne,že neboli doteraz moc choručký(2x sople,1x laringitída u Samka a dosť) 😉 ..no tešííím na nástup do škôlky 😖 😝

juliagregor
6. máj 2010

zefi veru, škôlka je prevít a žiadne dieťa sa chorobám nevyhne...
zaujímavé je, že aj starší bol stále v kolektíve detí a chorý nebol, nastúpil do škôlky a bolo... 😠
ale pravda, že boli u nás len sople a mierne kašle, bez ATB...ale furt...

andika10
6. máj 2010

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
už mam doma kočík, deťom sa vňom páči, a ja som tiež spokojná, obrubníky zuvládame vpohode....

julietka
6. máj 2010

ahojte babulky, ja som v tejto teme prvykrat, lebo akosi sa mi nechce/neda chodit na net, ale prisla som si k vam po radu, ak budete take zlate....ste tu niektora z maminiek dvojiciek ktore ste boli od zaciatku len na UM?
ak ano tak ako vam prosim priberali drobci? nas maly sa na zaciatku druheho mesiaca rozjedol a papal 150 a pribral nam 1kg za dva tyzdne a doktorka nam vynadala, pri dalsej poradni to iste, uz mam nervy z dalsej poradne kolko zasa pribral a zasa nam vynada..pritom uz tolko nezjedol ani pri poslednej poradni a doktorka nebrala moj argument ze uz vela nepapa (vypije 120ml, niekedy menej, malokedy vypije 150ml), lebo vraj na vahe to nie je vidiet..(pred 3tt mal 5900g..je to naozaj vela) co mam nechat dieta hladne?nakazala nam davat cajiky a vodicku aby sa zasytili...

zefa
6. máj 2010

julietka..a dokina je ináč v poriadku z nervami?...no možno je to podľa jej tabuliek veľa,ale ako píšeš už papá menej...no ja som šla z pôrodnice aj s kojením aj s UM..to by bolo na dlho...ja som sa snažil a čo najviac cez deň kojiť a na noc som striedala kojenie a UM..po 3 mes.boli iba na UM...kľud...deti nezapadajú presne do tabuliek ani keby čo bolo...dám ti sem link čo včera baby dávali na rastové a váhové krivky

matelko1
7. máj 2010

andika a ten golfac nieje tazko ovladatelny?
julietka moji drobci tiez asi tak vypiju.a ked boli hladni a revali,tak som im mliecko urobila,ale tiez davam aj cajik a vodicku aby sa zasitili.moji sice mali pred mesiacom vahu 4500g a druhi mal 3500g.

luciaf13
7. máj 2010

matelko pekne pakaju teda rovnako ako nasi dvaja aj ked my mam len nieco cez 1mesiac

julietka my sme na UM a drobci za prvy mesiac zivota pribrali cca 1,5kg a v poradni doktorka nehovorila nic, mne sa to zda tiez dost ale papkaju pravidelne kazde tri hodinky tak cca 120-150ml mliecka a pomimo vodicku piju aj ked im moc nereze 😝 .....a pytala som sa pediatricky, kolko by mali za den vypit mliecka kym nie su dokrmovany a povedala, ze 1/5 svojej vahy....a to pri nasich drobcoch sedi, tolko spapkaju 😀

zefa 😀 😀 😀 ze zaockovat proti vlastnej besnote 😀 😀 😀 som sa nasmiala 😀 😀 😀

zefa
7. máj 2010

luciaf...no ved počkaj,ked začnú chodiť a potom stvárať lotroviny si na to spomenieš 😉 😀

ešte som tu našla toto
http://www.ukulele.sk/clanky/ako-malo-dietatko-...

julietka
7. máj 2010

babulky dakujem 🙂
zefi, dakujem za linky, tie tabulky su super, som zvedava kolko bude vazit maly. Aj tak ma doki nejaku divnu vahu, lebo doma ked sme vazili mal o viac ako pol kila menej ako v ambulancii kde ich navyse vazia s plienkou..
zefi aj my mame Samka 😉
matelko nas maly odmietal aj cajik a napokon som zistila ze to nie je v cajiku ale v dudliku, takze pre malu mame Avent a maly ma jedine LOVI a su obaja betari ked sa mi niekedy na vychadzke nechce menit dudel a jeden svoje vypije a davam mu z flasky druheho tak odmieta 😎

zefa
7. máj 2010

juli..jéééj to ma teší,že ďalší Samko
a som rada,že ti tie linky trochu pomohli
naši v nemocke na druhý deň po narodení vypili rovno 50(iné deti 20-30)a ked mala nočnú jedna super sestrička, mi zo srandy hovrí,že či nechceme ísť radšej domov,že ich vyžerieme 😀 😀 😀 😀 ...a potom doma za nejakú dobu klesli zo 100 na 40 ml..tiež som bola vyhúkaná,ale im to stačilo,pretože som im skúšala dať za 2 hod.znova a odmietali mi to...oni začali sami plakať za 4 hod.
a viac som to neriešila...deti fakt vedia čo a kedy chcú,len ich treba "počúvať"
napr.cumlíky...my máme tiež Avent od narodenia..a ja som zo začiatku ani netušila,že tie cumlíky sú podľa veku dieťaťa..sa mi zdali už opotrebované,tak som šla kúpiť nové a v lekárni sa ma pýta,že aké sú staré deti 😕 ,takže som kúpila na príslušný mesiac a deti sa mi skoro podrhli...proste ešte neboli pripravené na tie cumlíky(dávala som ich o 1,5 mes.neskôr) 😉

margaretka11
8. máj 2010

Ahojte 🙂 . Julietka, mne sa to nevidí ako problém, že deti ti pekne papajú a priberajú. Neviem, prečo doktorka hľadí iba na nejaké tabuľky, však každé dieťa je individualita a všetko sa nedá zovšeobecňovať. A pri dvojičkách tobôž nie, rodia sa s inými pôrodnými váhami a majú (podľa mňa) iné tempo priberania. Naši, čo si spomínam, papali na začiatku asi po 60 ml UM (boli od narodenia prikrmovaní, mala som málo mlieka a po asi necelom mesiaci sme už boli úplne na UM), priberali pekne a nebol problém. A potom mali 2 mesiace, spomínam si, že vonku začali veľké horúčavy a deti mi začali úplne odmietať UM. Čo som sa naplakala, bála som sa, aby sme neskončili v nemocnici lebo deti z vtedajšej bežnej dávky (to si už nespomínam, koľko vtedy papali na jedenkrát) iba párkrát cucli a potom nechceli. Ale zato čaju vypili veľmi veľa. Ale v poradni ma ukľudnili, že je to normálne, deti vedia, kedy chcú papať a kedy nie. A dôležité bolo, že v tých horúčavách pili 😉 . A po nejakej dobe sa to dostalo zas do normálnych koľají.

Takže sa nestresuj, podľa mňa je to v poriadku. Keďže máš drobcov na UM, je namieste, aby si im dávala piť aj čajík alebo vodičku. Mamičkám, ktoré deti dojčia radia, aby deťom dávali od smädu svoje mliečko, my čo máme/resp. v mojom prípade mali sme, deti na UM im zas dávame vodu a čaj, aby neboli smädné. Lebo je pravda, že deti niekedy vypytujú mlieko aj vtedy, keď sú iba smädné 😉

Ale viete čo ma prekvapuje? Keď som bola čerstvá mamička a doktorka sa dozvedela, že budeme na UM, tak ma varovala, že treba dávať pozor, koľko deti vypijú lebo deti na UM majú tendenciu byť pretučnelé. Kurnik, tak ma to štvalo, naši boli podľa mňa takí akurátni, mali také správne záhybčeky na správnych miestach, ale v žiadnom prípade neboli pretučnelí 😝 . Ale keď som videla deti mamičiek, ktoré ich dojčili, tie boli dvakrát také široké ako moje deti a to je v pohode lebo tie deti sú dojčené a teda mamička im môže strkať prsník hoci aj nonstop a nikto nič nenamieta 😝

julietka
9. máj 2010

margaretka, suhlasim s tebou, tiez som toho nazoru ze dieta si vypyta kolko potrebuje a tiez ze deti ktore su dojcene byvaju mnohokrat baculatejsie ako tie co su na UM
nasa mala tiez zacala odmietat mliecko, zacalo to asi pred dvomi tyzdnami ked zacala odmietat moj prsnik, rada sa pred krmenim napila odo mna a taktiez medzi jednotlivymi papaniami, alebo sa len tak chcela ukludnit. teraz ma zacala odmietat a taktiez aj flasu s UM, zacne pritom plakat az je cervena a to jej niekedy davam po 5 hodinach a nechce. Dam jej cajik alebo vodicku a to vypije..deticky maju naozaj asi urcite obdobia odmietania alebo naopak sa dozaduju zvyseneho prijmu mliecka.
Nas maly papal oz zaciatku druheho mesiaca 150ml a od zaciatku tretieho zacal 120ml alebo 90ml takze isiel dole a stacilo mu...

zefi 😀 chudatka tvoji drobci, nezaspavali ti pri papani? ved sa museli nieco natahat s tymi malymi dudlikami 😉

zelam vsetkym maminkam vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 🙂

zefa
9. máj 2010

prajem všetkým maminkám krásny sviatok,aby vám detičky robili viac radosti ako starostí

juli..nie nezaspávali 😉 ja som aj videla,že sa viac namáhali pri ťahaní,ale im to zrejme tak nevadilo....no možno vďaka tomu Nancy rozpráva od 8 mes.,také mala už pevné svaly na sánke 😉 😝 😀 😀 😀

janelillith
12. máj 2010

Ahojte mamičky dvojičiek - mám 11mesačné dievčatká a poprosila by som vás o rady a skúsenosti ohľadom večerného uspávania, či máte už staršie deti alebo približne rovnako staré...u mňa je problém v tom, že ich neviem naučiť zaspávať v postielke, pretože či už jedna alebo druhá sa mi stále v postielke postavia - posadia a začnú budiť tú druhú, ktorá už ako-tak zaspáva....musím ich obidve naraz uspať v kresielku a potom preložiť do postielky...ako ste to robili vy alebo robíte ??? ďakujem za všetky rady, skúsenosti....

zajkka
12. máj 2010

No ja ich neuspavam,ale ich len polozim do postielok,dam cumliky,pusu a odidem.Robila som to tak stale od narodenia.Nevravim,ze sa tiez neposadia a nepostavia a nezaplacu,ale jednoducho ich ignorujem.Ked placu dlho,pridem,nehovorim na nich vobec,len ich dam zasa lahnut,podam zasa cumlik a odidem.Uz na mna vselico skusali,ale ja sa nedam 😀 . Janelilith ak nie su zvyknuta aby si len tak odisla zo spalne a len tak zavrela za sebou dvere,bud trpezliva a zacni to robit,lebo oni si na to zvyknu a potom nezaspia same.Aj mne sa budili jeden druheho,to bolo niekedy na tom najhorsie,no budia sa mi takto na obed ked by si jeden este pospal a druhy zacne jacat ostosest. ☹ Teraz mi tiez zaspali a cakam,kedy vstanu obaja,lebo sa navzajom pobudia,ale pospia si zo dve hodinky a to im dufam staci. 🙂

janelillith
12. máj 2010

Zajkka dakujem za tvoju odpoved...parkrat som to uz skusala....no dopadlo to naozaj katastrofalne,nevedela som ich potom dost dlho utisit a tym padom spali aj v noci dost zle...v tom kresielku mi zaspia za 5 minut...ale naveky robit to nejde 🙂 takze budem skusat dalej...

juliagregor
12. máj 2010

jane...
mne sa spanie nepodarilo,...postieľky u nás nehrozia, malí spia s nami 😎 a dúfam, že cez leto pôjdu do svojich postelí...
nechala som ich vyplakať ale vôbec to nepomáhalo...skúsila som spanie podľa knižky ale boli tak vystresovaní, že revali zo spánku týždeň, oni ma jednoducho potrebujú ...
a teraz už spia celú noc...máme väčšiu posteľ ....tak sa dá...
niekedy si hovorím, že som mala byť na nich prísnejšia ešte ked sa nevedeli postaviť a naučiť ich vtedy spať, ale nešlo to a naviac ten krik rušil aj staršieho syna, tak sme zostali spolu v posteli......

a starší syn ten spával od malinka v postieľke, položila, pohladkala po líčku a bolo...

janelillith
12. máj 2010

juliagregor...
nam spia v postielkach ako - tak...teraz je to uz celkom dobre, ale ked im šli zuby, co este aj pojdu dalsie....maju zatial 4....tak ja som spala s jednou v spalni a manzel s druhou v detskej...inak to neslo...zatial mi to aj tak vychadza iba tak....ze zaspia iba v tom kresielku....zaspievam, pohladkam a spia....obidve ma vidia a citia naraz...a je im dobre...ked som ich nechala plakat....tak take potom boli aj v noci - hrôza...snad sa mi to casom nejako podari robit inak...

womenne
12. máj 2010

Ahojte kočky
tak nam maly spavaju v postelkach od začiatku občas sme si ich bravali k sebe ale po jednom napr.pri nadchach alebo horučkach.A uspavanie?naša nočna mora chalani nam strašne zle spavali od malička na rukach uspavat Nikolaska,hojdat,čim viac sa mui hlava kyvala tym lepšie,aspon Sebko sam zaspaval,potom sme prešli na tapkanie po zadočku-obaja,des a hroza moje križe to bolo hnusne,Nakoniec sme zaviedli asi v roku plyšaky a sedela som pri nich pokial nezaspali sice revali ale naučili sa. a od soro 2 rokoch zaspavaju sami,mame svoj ritual a ten dodržiavame stale 😵

Chcela by som im večer čitavat rozpravku ale nechcu,tak hadam neskor.

jelencek
12. máj 2010

Ahojte,
my uspavame v postielkach odmalicka. Robili sme to vselijako, nosili sme, tlapkali, hladkali po chrbatiku... Teraz su nauceni tak, ze medzi postielkami mame stolicku, tam si sadnem (alebo tato, aj na to si zvykli), dam kazdemu jednu ruku a cakam. Oni sa chvilu krutia, hraju sa, chytaju mi ruku, obcas ich pohladkam, podam dudlik ked padne, ale nerozpravam sa s nimi. Po case sa ukludnia a zaspia. Ak sa stavaju, polozim ich. Ked sa stavaju stale alebo blbnu, tak na chvilku odidem a vratim sa az ked zacnu plakat. POtom sa vacsinou radi nechaju ukludnit a zaspia. Vynimocne sa stava, ze sa nechcu upokojit, potom ich striedavo nosime a zasa do postielky... Uz si na to pekne zvykli. V noci sa mala obcas budi, vtedy si prisuniem jej postielku k posteli, podam jej ruku a spim dalej, obvykle to staci.

svmonika
12. máj 2010

janelillith, nasi chlapci tiez od narodenia spavaju v postielkach. Samozrejme su dni ked si vyzaduju spat pri nas, ale to len vynimocne ked su chori, alebo sa im zle spinka. Zaspavanie funguje u nas tak, ze su vo svojich postielkach, ja alebo manzel sme s nimi v izbe az kym nezaspia. Ked boli mensi, stali sme pri nich pri postielke, trosku sme ich pohladkali, podali cumlik..teraz ked su vacsi staci byt s nimi, no a najnovsie asi 3 mesiace ficime na rozpravkach 🙂. Treba len vela trpezlivosti a urcite sa to podari aj vam. Bude to jednoduchsie aj pre teba. Drzim palce 🙂

janelillith
13. máj 2010

Dakujem za vsetky rady a skusenosti mamicky....caka ma tvrdy boj 🙂

grmitko
autor
13. máj 2010

cafte,
davno som tu nebola 🙂

vitam nove mamicky

na rezim nedam dopustit ani ja, bez neho by sme neprezili, nasi boli nstatie od zaciatku naraz akoby nastaveny, ze ozaj nemali uplne rozdielny rezim tak to slo lahsie, ale zase mali brutalne koliky takmer styri mesiace, to bolo desne, 4 hodiny prlakali a hodinu splai, ja som takmer nespavala, ak hodinu dve denne, som rada ze je to za nami 🙂 ale nevymenila by som

jennys
14. máj 2010

Ahojte kočky,

posielam odkaz na zaujímavý článok tak si kuknite:

http://dvojickovo.webnode.sk/news/cestovanie-na...

andrea_b
16. máj 2010

ahojte,
chcela by som sa opytat ci ste pouzivali zavinovacky ked sa deticky narodili a ak ano - ake? viem ze momentalne je ponuka velmi siroka a kedze to budu moje prve deti predpokladam ze sa mne (aj tatovi) bude s drobcami lepsie manipulovat.
a ci ste pouzivali spacie vaky od narodenia alebo nie...
dakujem za info