Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jennys
12. aug 2010

@juliagregor my si každý rok chodíme dakde sadnúť. Minulý rok sme boli v takej reštike s ihriskom, takže Lucka sa skvelo vyhrala a my sme sa dobre najedli. My sa poznáme 14 rokov z toho 11 sme manželia, takže je to aj dosť. Lenže za posledné roky sme si toho moc neužili, nebol na nič čas, stále len okolo Lucky, najlepšie nám bolo keď sme boli niekde na dovolenke, to sme aspoň nemali žiadne starosti. Teraz má muž celý august dovolenku a zas je to nanič keďže máme Vilka v nemocnici a to som sa tešila ako budeme všetci chodiť na prechádzky, starať sa o deti a ako nám bude fajn takej veľkej rodinke. No čo už, hádam si to niekedy vynahradíme. Ale o tej hre ti potom napíšem, mne sa to celkom pozdávalo tak som to objednala nech je sranda. 🙂 Hádam ma s tým muž nevyhodí. 🙂

juliagregor
12. aug 2010

idem --dobrú noc 😉

katrinb
13. aug 2010

@jennys no to som zvedava na tu hru....hned dat vediert, ci je to fajn....a aj ja sa inspirujem.- A to presne rovnako pocitujem ako ty.....ja na 100% zanedbavam manzelika....ale zatial on to chape...len ktovie, dokedy.....a tuiez to chcem zmenit...nechcem, aby sme si na takyto zivot zvykli....stlae to chcem ozivovat......on sa straaasne snazi aj v tomto....len ja som stale vecer taka unavena ☹

janulqa07
13. aug 2010

@jennys drzim palce nech ste uz vsetci doma a ok 😵
vsetko naj k vyrociu.... pekne sa drzite 🙂
ja som zo svojim manzelom kratko, ale zato si so mnou teraz uziva, je trochu nestastny ze za deti si on vsetko zlizne 😖 ale teraz ide Matus na prazdniny k babke tak snad si oddychneme

jennys
13. aug 2010

ahoj kočky, tak ja hlásim super správičku, dnes nám Vilka konečne dali domov, juj tak sa teším, hneď sme sa boli vonku pokočíkovať. síce nás čakajú kadejaké vyšetrenia ale to je v pohode, hlavne že je už doma. Uvidíme aký nasadíme režim, zatiaľ žiadny nemáme. Hladoši ma budú vyciciavať🙂
Dnes som bola na pošte pre tú hru, ešte som ju neotvárala, to možno cez víkend, ale dúfam, že to bude sranda, potom napíšem.
@katrinb no veru, manželovi sa treba venovať, ja tú večernú únavu poznám veľmi dobre lenže ja som vždy dlho do noci pracovala a keď som šla do postele tak muž už spal a ja som bola už vtedy riadne unavená, teraz aspoň chodíme spať narovnako tak hádam sa to nejako pohne a čas si na seba nájdeme...

julietka
13. aug 2010

@jennys velmi sa tesim s vami ze mate uz drobceka domka, je to uzasny pocit. Chudatko malinke, dufam ze uz ma vsetko za sebou a uz len dobre vas bude stretavat 😵

juliagregor
13. aug 2010

@jennys veeeeeeeeeeeeeeeeeľmi sa s tebou teším 🙂 🙂 🙂 🙂 , dnes máš teda super deň ...k zajtrajšiemu výročou Vám prajem len slniečkové dni a aby ste sa stále lubili, navzájom tolerovali a zvládli všetky dobré ale aj horšie dni, ktoré Vás čakajú 😉
zajtra tu nebudem (u mňa nezvyk 😀 ), ideme oslavovať narodky detí, u mamy robíme grilovačku a dufam, že počasie vydrží 😎 , mala byť až v nedeľu, ale to má byť horšie tak som to dnes ráno presunula...zajtra sme mali ísť kamoške, jej detičky dvojčatká, tiež oslavuje druhý rôčik ale musela som to zrušiť ☹ , od rána som piekla a deti so mnou, rosypali mi perníkové korenie o celom byte 😀 😝

murkaa
14. aug 2010

no dnes je mm už v robote. Dom je pod prikrývkov prachu, ale nejak sa cez to prehryziem. Ešte má prísť maliar vymaľovať kuchynu. Tak zatiaľ čítam.
@jennys supeeer, že je malinký už doma, nech je len a len lepšie.
VÝROČIA - aj my sme mali teraz v auguste. Sme spolu už 8 rokov a chodili sme 7 rokov - čiže dokopy 15r. (zabudla som pri tom zhone) Mm prišiel z roboty a hovorí "dnes ideme s maminkou na pizzu). A išli sme všetci - samozrejme. Boli sme tam hodinku a prášili domov ukladať deti. CHICHI, ale spomenul si. A času a energie na manželské povinnosti u nás tiež nie je veľa.
DETIČKY - Danielka už má ritku horé a štvornožkuje. Daliborko je lenivejší, ale zato sa naučil tiež dobre pohybovať prevracaním. A sô zlatí ako ručičkami dočahuju hračky. Väčšinou su na zemi tak ich jedným očkom sledujem. Teraz boli celé dni v kočíku a boli nervózny, že sa nemohli naťahovať. TAk nič iné mi nezostáva, len ozaj rýchlo upratovať.

juliagregor
15. aug 2010

@murkaa Danielka je šikovná 🙂, darmo dievčatá sú šikovnejšie 😉 ten prach doma ti ozaj nezávidím...
my sme mali včera oslavu, opekali sme, grilovali...bolo super 🙂

juliagregor
15. aug 2010

maminky u Baťu majú výpredaj sandáliek, ja ich používam celý rok a aj doma namiesto papučiek...ceny sú zlacnené z 24-30 Eur na 7,90 Eur...chlapci ich nosili aj namiesto prvých topánočiek....

julietka
15. aug 2010

@juliagregor juli dakujeme, to je mile ze nam tu vzdy hlasis take uzitocne infosky 😉
my mame sice este na topanocky cas,ale uvazujem nad tymi liliputi..je pravda ze som do nich zalubena uz davno este sme o drobcoch ani nechyrovali, ale ked pozeram ceny podobnych tak je to vsade rovnake...asi si ich objednam...nemate tu niektora maminka s nimi skusenosti?

juliagregor
15. aug 2010

@julietka liliputi nepoznám, na mňa moc drahé, tieto mám osvedčené http://www.rak-obuv.sk/
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8987990&tab=0

astora
15. aug 2010

Ahoj kočky ak by ste mali zaujem o nejake veci pe chlačekov dvojičky tak mi napište IP mam nejake trička, jesenno zimne bundy atd. Ak by ste mali zaujem napisem ceny do mailu aj s fotkami velkostne cca 92 velkosti.

andika10
15. aug 2010

ahoj mamičky, kedy vam začali deti rozprávať? moji ešte ani slovo, už sme boli aj u URL a ona tvrdí že je to tým že sa dorozumievajú medzi sebou, v tom má pravdu, vedia sa zavolat navzájom, ale tomu len oni rozumejú

juliagregor
15. aug 2010

@andika10 ahoj, my máme skoro rovnako staré deti 😉 , moji vedia základné slová, volajú sa menami, mama, tata, ato, tjaktor, havo,. babka, a opakujú po mne, slovné spojenia mám len dve: " na pivo" a "eťe ťem"...navzájom sa rozprávajú hatlaninou alebo sa len na seba pozrú a už si rozumenjú...počkaj, oni sú ešte malí 😉

andika10
15. aug 2010

@juliagregor aj sa tým upokojujem, len mi lezú na nervy tie sprosté reči, že moje už básničku vedelo...ale každé dieťa je iné, aj ja si myslim že ešte budem spomínať na časi keď nevedeli rozprávať 🙂

juliagregor
15. aug 2010

@andika10 no ved tie reči dokola, dnes sme sa s kamoškou bavili (tiež má rovnako staré dvojčatá), že su oproti jednému v reči deti spomalené, ona má tiež "nemé" tváre...všetko rozumejú, chápu, ale nepovedia...Maťko v ich veku bol taký vyspelejší, ved som sa s ním normálne cez fon bavila, ked som bola v porodnici ...oni nepotrebujú, tak komunikovať

juliagregor
15. aug 2010

kamoška má dievčatká a tie kecajú vo vetách, tiež s nimi bežne telefonujem 😉 , s mojimi by to nešlo 😝 😎

andika10
15. aug 2010

@juliagregor asi vtom niečo bude a ešte aj to ich asi spomaluje že sa snimi rozprávame dvojjazyčne. Ale na to že mi povedali že všetko budú neskôr robiť, Oliver mal presne 9 a pol m keď začal chodiť, vlastne behať ale Sofi mala presne rok. Aj pri rastw zubov má Sofi o 2 mesiace oneskorenie ako Oli, Takže ani to nie je uplná pravda, ale s tým rozprávaním to asi bude tak, oni asi nemajú za potrebu sa snami rozprávať, keď sa vedia dorozumieť medzi sebou

juliagregor
16. aug 2010

@andika10 tá dvojjazyčnosť v tom môže mať vplyv ale aj nemusí, ja si myslím, že sa im jednoduche nechce rozprávať...ale máš šikovné deti 😉 🙂 my sme 5 tt skôr, ale opozdení sú cca o 2 mesiace od svojich rovesníkov, zuby v 12 mesiacoch, behať v 16 mesiacoch....
každé dietko má svoj čas na všetko 🙂 ked budú stále rozprávať, tak budeme chcieť, aby chvíľku čušali 😀 😅

andika10
16. aug 2010

@juliagregor dik pekne, mi sme len o 3 týždne skôr,

janulqa07
16. aug 2010

pekny dnik prajem 🙂
vonku je strasne horuco, my byvame na osmom poschodi tak tu mame ako v saune, deti nervozne....nestiham behat s flastickami.. napapa sa jedno, druhe a tretie najstarsie spusti rev "aj ja cem mlieko" jooj a tak dookola
vcera sme detom kupili prve hracky, take hudobne slniecka, aspon ze maleho to ukludnuje, mala to ignoruje a chce len na ruky

juliagregor
16. aug 2010

@janulqa07 ahoj, u nás sa fajn ochladilo , máš roboty však 😖

dnes mi prišlo rozhodnutie, o zrušení zvýšeného RP, tých 165 Eur to je výsmech... 😠
mňa vždy takéto listy zdvyhnú tlak 🙄

janulqa07
16. aug 2010

@juliagregor ved deti nic nepotrebuju ak sa tym netrap 🙂 ja mam len tych 165eur 😝
asi zacnem rozpredavat deti 🙂 mala nic len reve, Matus sa tak tesil z prazdnin ze ma bude rozculovat a je ako tornado
a kazdy kto by mi mohol pomoct sa pyta stale "ako to zvladas?" 😠

juliagregor
16. aug 2010

@janulqa07 mňa táto otázka dostávala do vývrtky 😠 😎

matelko1
16. aug 2010

ahojte.
@juliagregor veru to je vysmech.aj mna taketo listy vyvedu.....hroza.

juliagregor
16. aug 2010

@janulqa07 ja ich tiež často ponúkam na adopciu 😀 , malá sa chce nosiť, alebo ju aj niečo iné trápi ?

hviezda22
16. aug 2010

caute baby, ja vas trošku čítam 🙂 , tiez mam 15 mesačné dvojičky..........s tym rodičovskym mate pravdu 😒 a mnohí si myslia že pri dvojičkach je dvojita davka........@janulqa07 a prečo maš len 165 eur, do dvoch rokov maš narok na 250 eur, plus minus, teraz presne neviem, plus pridavky na deti. Ale ty asi poberaš teraz matersku z Socialnej poistovne, hm. A to maš tak malo 😕 ?
Ja sa vas tu chcem opytat, ako riešite vychadzky s detmi? Mate niektora tie popruhy na dvojičky? Každy mi ide inym smerom 😝 , este tomu nechapu, vzdy ich radčej vystriedam, jeden sedí v kočíku, druhy beha

janulqa07
16. aug 2010

@juliagregor manzel ma v rodine iba chlapov, takze vsetci sa tesia ze je dievcatko 😖 stale sa nosi na rukach a maly vsetko prespi tak ho nestihnu ponosit, on je taky kludas po manzelovi a je mu vsetko jedno a mala uz aj na rukach reve, najnovsie nechce jest lebo sa nervuje pri flaske ze to netecie samo
dnes sa na mna dohodli ☹
a tebe tiez nezavidim, videla som video , zlate nervy musis mat 😉

janulqa07
16. aug 2010

@hviezda22 ja teraz koncim rodicovsky prispevok na starsieho a budem brat na ma male, jeden rodicovsky 😒