Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

janulas
24. júl 2009

grmitko....no ju to ani tak nebolelo, ona je statecná, ale ja jsem byla na sracky 😝 uplne ve stresu, ze jí budou sít, no hruza, uz nechci zazít, no asi nezabránim... normálne jsme byli venku s ostatníma kamarádama, asi pet dospelých, pet detí a vidís, stejne se neco stane... to mám vetsí strach, kdyz behají, tak jsem si ríkala, ze jezdí na autech tak dobrý a ono toto....
Domko co delal??

aneti78
24. júl 2009

wom, neboj, pomozu im so vsetkym a mozno ani nebude treba. ja som si tiez myslela,ze oni tam nebudu chciet jest spat a nakoniec spali v pohode skoro vzdy,ak nezaspali, tak lezali a oddychli si,ale to malokedy. a dokrmovat ich nemuseli, jedli sami a pytali si duplu, co doma nezvykli. im tam velmi chuti. obcas som nasla napr. tielko naopak alebo gatky, takze ich aj nechali sa obliekat samych,ale zo zaciatku asi nie, ale to je aj dobre,lebo teraz sa vedia pekne poobliekat sami. no a Tamka mi povedala,ze ked treba,tak teta jej pomoze. a neboj, neutecu, oni ich stale niecim zabavia, tie deti tam nikdy nie su len tak, stale maju nejaky program,najma na zaciatku,ked placu za mamou,tak ich zabavia co najviac 😉

helka1
24. júl 2009

Janulas kukla som na fotecky, ale ste uz velki 😵 😵 😵 . A tych padov bude habadej....treba len dufat, ze bez nasledkov .
Kiwusz , Grmi vdaka za tipy ! Silne rozmyslam, ze to vyuzijeme 😉

janulas
24. júl 2009

womenne... no to je asi údel maminek, ale u ní me to mrzí víc, ona je uz hodne jistá v kramflecích...
😉
grmi...super fotky z Tcom plaze!!! vypadá to tam úzasne 😵

womenne
24. júl 2009

a ty ako si to zvladla?byt zrazu sama?či vlastne ty si šla do prace však?ja to budem mat horšie že žiadnu enmam a je v nedohladne,hlavne kvoli tomu že neviem ako budu reagovat aby neboli často chory.Taky šok po 3rokoch bude zrazu 4hodiny ticho 😒

janulas
24. júl 2009

helka...no aj vy uz jste velicíí, Adamko má krásné vlásky... jeste jste nebyli stríhat??
já jsem vzala Tomiho vcera, byl to horor, busil tam do me rukama, v kresle jsme sedet nevydrzeli... musela jsem ho mít v nárucí, no dobrá antikoncepce pro tamní holicky 😀

grmitko
autor
24. júl 2009

janulas, to este nemal ani rok, par dni pred prvymi narodeninami sme boli u mamy, bolo to 4 dni pred tatinovou smrtou a stali sme dve vedla neho a ako ma mama v kuchyni take kovove listy na ochranu rohov tak tam bol srob trosku vytrceny a on padol hlavou zrovna nan ale mal iba poverchove zranenie, dokina vravela ze tonic nei je, ale krvi sa mu lialo, ja som skoro odpadla, nesili mu to ale riadne velku jazvu tam ma 🙂

janulas
24. júl 2009

womenne...jaj skolka co? kdy pujdou tvoji, ted uz po prázdninách...??

janulas
24. júl 2009

grmitko...aha, no Marinka mela uz taky hlavu rozbitou, to bylo tak loni touto dobou...
stáli s tomikem u balkonových dverí a strkali se a on ji strcil a padla rovnou na roh toho dlazdicového obkladu, taky plno krve... no uz mi stacilo teda

lenkamt
24. júl 2009

ahojte 🙂

Saši - nám tiež zaberal ten krem koala a ešte také sáčky solmucol, rozrobí sa to v troške vody , chutí a vyzerá to ako džusi a ešte to aj dobre rozpúšťa hlieny 😉

Janulas - to sa stane, naše chodia dobité a obité ako žiadne dieťa na sídlisku 🤐 a kukla som fotky, bože akí sú už velikí, fakt to letí, deti rastú a my mladneme 😀

dovolenkárom príjemné dovolenky 😉 Kiwu a Helka

Jakubkom všetko naj k zajtrajším meninám - ak tu zajtra nebudem 😉

aneti78
24. júl 2009

wom, no prvy den som chodila cely den s mobilom v ruke a bola som si uplne ista,ze budu volat,ze sa to s nimi neda 😀 no nevolali...bola som po nich este pred tretou, trieda zamknuta,tak som cakala, ked otvorili, niektore deti este spali. nasi vysmiati, v pohode...to ma tak povzbudilo. no potom plakali kazde rano asi tak mesiac, potom obcas, potom vymyslali, trosku slzicky,ale napokon sa im tam stale pacilo. len tie choroby...keby nie ich tak by zvykli ovela skor, lebo takto boli casto doma a stale odvykli. ale myslim,ze sme to zvladli celkom dobre vsetci 😉 ja som do aprila robila zdomu, bola to vyhoda, ked boli tak casto chori, lebo muz bol skoro celu zimu prec, inak on berie OČR, takze by s nimi nemal kto byt, resp. by som stale marodovala a to je nic moc v novej robote. v aprili som nastupila do prace, chodila vela na skolenia,ale to uz neboli tak casto chori a v skolke uz boli zvyknuti,takze to bolo v pohode.
neboj, bude dobre, oddychnes si trosku,stihnes to,co si nestihala cez matersku a uvidis, ze aj robota sa najde 😵

womenne
24. júl 2009

jani idu v zaři 😉

womenne
24. júl 2009

aneti boli ste často chory?dvala si im nejake vitaminky?

grmitko
autor
24. júl 2009

lenka solmucol mu dala, sirup, ten davam, aj teraz tu koalku som dala tak uvidime, ale zatial som ich nepocula kaslat a to uz spia dost dlho tak to je celkom pozitivne, hadam na to vydrzi do rana 🙂

aneti78
24. júl 2009

wom,aj imunoglukan brali skoro celu zimu aj vitaminy,celkom dobre to bolo, ked brali Male hviezdy,tie su s kolostrom proti virozam a zaroven je to ako probiotikum. ale pokial niekto da chore dieta do skolky,tak su vsetky chore. najviac ma stve,ze nasi fakt idu stale zdravi a hned prvi den vidim v satni kaslajuce a soplive deti a mama sa tvari,ze nic, ze im len zatekaju hlieniky 😠 a ja ju skoro na vytery poslala 🤐 ja som stale poctivo doniesla papier od dr. ze mozu navstevovat kolektiv, pochybujem,ze niektore,co daju take dieta to mali, ved to by im urcite nevystavila. boli chori tak zhruba kazde dva mesiace v priemere. cez jesen maloco chodili, nemohli sme sa zbavit pneumokoka, a to mame prevenar od dvoch rokov,ale stale ho mali v nose a potom este chytili hemofila. takze sept., oktober boli skoro cele doma ☹

aneti78
24. júl 2009

prvy

janulas
24. júl 2009

womenne...budu drzet pesti at to deti dobre zvládnou a hlavne mamina!! 😉
aneti... no to je na zlost, kdyz dá nekdo nemocné díte do kolektivu..
😠

womenne
24. júl 2009

jani dik 😉

aneti tak to naštve a riadne,na zaseriaditelka hovorila že s nadchou možu prist ale že ak je viactak by nemali už len z principu.tiež mam ztoho strach terazv auguste ideme na alergiu skusim sa snou dohodnut na nejakej štasrtovacej liečbe na imunitu.Len neviem či sa može nap,celu zimu podavat probiotika,ty si ako dlho davala?nechce aby si zase na to zvykli.

ajka72
25. júl 2009

ja som tu na skok, kelka a kiwi prajem krásnu a hlavne oddychovu , nech načerpáte veľa sil a energie do ďalších dni s dvojkami, 😉
jakubkom všetko naj k ich meninkám 😵 😵 😵

jankabambulka
25. júl 2009

babebnky ahojte po dlhom čase. kedy ja Vás dočítam..
prehadzujeme detskú izbu s obývkou. teraz majú deti obr izbu a obývka maličká/ale stačí,m aj tak už sa tak nechodí na návštevy ako kedysi a keď budete chcieť väčšie oslavy alebo celkovo oslavy-tak to spravíme na chate čo staváme/. hlavne že deti majú teraz výbeh. už je skoro všetko spravené, len chýbajú doplky do detskej a obývky.Kapánek sa nám to pretiahlo, lebo nastali nejaké komplikácie
tento dýždeň sa mala kuchňa a spálňa premaľúvať, ale asi až koncom augusta. Inak o tomto čase sme mali byť už na dovči, ale tú sme presunuli až na tento týždeň.
ale neva, hlavne , že deti už majú izbičku čo izbičku oprotii tomu čo mali tak izbisko 😀

jankabambulka
25. júl 2009

Jakubkom všetko naj naj naj...

YASMINKA- tak ako som Ti sľúbila 26.6. -tak sa mi marí, tak tu je básnička, viem , že to máš aj zajtra, ale zajtra tu asi nebudem , teda nie asi ale na 80%. ja som si ju spravila ešte v ten deň ako sme sa o tom bavili, aby som ti to mohla poslať /kedže som rátala, že z ainých okolností by sme boli už na dovči 😉

YASMINKE
V našom lese šumia buky,
šumia zvesť hneď z prvej ruky,
radostnú vec a nič inšie,
že si treba chystať vinše.
Dnes, keď Ti celý svet
prináša kvety,
keď v srdciach hnevu niet,
vtáčie spevy, krásne kvety,
dobré jedlá bez diéty,
veľa krásnych spevu tónov,
radosť z práce, šťastný domov.
nech prekonáš ťažké chvíle,
s pevnou vôľou, v plnej sile,
nech úsmevu jasný žiar,
neopustí tvoju tvár,
Preži si deň v pohodičke, v láske, v šťastí,
Nech si celý život užívaš len radosti a zdraví
TAK VŠETKO NAJ NAJ NAJ NAJ NAJ NAJ 😉

kiwuska
25. júl 2009

dakujem v mene kubka za gratulacie, a v svojom za priania peknej dovolenky🙂 aj ked to pri detoch asi nebude o oddychu (aspon nebudem musiet upratovat, varit, prat atd...) ale aspon troska zmena prostredia, detom more a vzduch urcite prospeje a nebudem aspon na deti sama, teda dufam🙂

grmitko
autor
25. júl 2009

ahojte,
ulozila som deti a som tu lem na skok, lebo ma boli hlava a obavam sa ze som cosi od muza chytila ☹ som ako zbity pes

masticka na prsia nam zabrala, aj terza som ich natrela, tak verim ze uz bude omnoho lepsie 🙂

ajka72
25. júl 2009

kiwi a kde ideš k moru na dovcu 🙂

jankabambulka
25. júl 2009

babenky toto sa mi veľmi páči, kuknite, možno to využijete aj vy.. je to zaujímavé čítanie

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katullka
25. júl 2009

Cauko, kde ste dnes vsetky??? 😕

Jakubkom prajem k dnesnym meninam vsetko najlepsie!
A zaroven sa tak nenapadne priznavam, ze ja mam dnes narodeniny 😅. Oslavujem tu sama pri PC, vsetky 3deti mi zaspali 😀.

Heli, Kiwi, Vam prajem prijemnu dovolenku, uzite si to!

Sasi, tak to som rada, ze je drobcom uz lepsie. Ta Tcom plaz vyzera fakt super. My by sme chceli ist zajtra do ZOO, no este uvidime, ci nam pocasie dovoli.

Vsetky Vas pozdravujem a prajem Vam dobru noc!!!! pa pa

grmitko
autor
25. júl 2009

Katulka,
zelam ti vsetko naj naj naj ku krasnym dnesnym narodeninam, nech sa ti splnia vsetky sny a nech ti deti robia iba radost 😀 😉

ja rozmyslam ze v pondelok ak by sa nejako vyrazne nepokazilo pocasie, by som sla s detmi trosku von, okrem povinnej kontroly 🙂

zinuska
25. júl 2009

ahojte baby,ja len na skok,som off..

dala som par fotiek z dnesnej oslavy narodenin dvojiciek. teda narodky mali /vsak viete/ minulu sobotu,ale az dnes sme oslavovali.

Jakubkom prajem vsektko naj naj naj k meninkam 😵 😵 😵 /mimochodom prekrasne meno 🙂 /

a Katulienka aj tebe prajem len to naj a hlavne to zdravicko k narodeninkam!! 😵
Mimochodom,pozerala som fotky,Samko a Paulinka su uz taaaak velky.. boze ja ich mam stale pred ocami ako osemmesacnych 😀 Joj leti to..

Grmi tak je lepsie? no super. to je strasne,ked su chorucke deti.. 😒 Deti by vobec nemali byt chore. fakt je to divno zariadene na tomto svete.. 😠 ☹ tfuj tfuj tfuj,nech obchadzaju vsetky nase deti choroby,nech sa detickam vyhnu na kilometre. mat tak carovny prsten,zariadila by som par veci na tomto svete teda inak. hlavne v prospech deti..

baby,bude to jednoduchsie s dvojkami,ked uz budu chodit,vsaaaak??? 😖 toto obdobie prechodne medzi sedenim a chodenim je akesi narocne pre mna..
....alebo zeby ta moja unava bola z papuc,co mam doma?? 😀 😅 😀 nie fakt,mam uz take rozsmatlane a tak mozno je to aj z toho. sialene ma bolia cele nohy poslednu dobu.. aj som rozmyslala,ci ma nenakazil nejaky kliest,ale neviem o tom,ze by som nejakeho mala. neskutocne ma ale bolia nohy. a chrbat ani nehovorim,ale tym trpim uz 3 roky 😝

no idem spat. papa

womenne
26. júl 2009

čauky 🙂
tak mi mame zrazu problem so zaspavnim čož sme už take 2roky nemali,malych dam spat o 20.30 a o 21.30 ešte nespia sice su potichu nevyvadzaju,len ležia ale aj tak rano su potom nerovozny 😝 včea sme išli na dlllhu prechadzlu že sa unavia a prd ja som ledva chodila a oni živy 😀

baby davate detom rezne?normlane v trojobale?viem že moji su večši ale neviem občas som im hop davala len od rotaviroch nemali vyprazane nič okrem karfiolu a aj ten bol v cestičku 😒 terazneviem možem či nie?

ajka72
26. júl 2009

katulka všetko naj k tvojim narodkám veľa zdravička, lásky, spokojnosti, a hlavne veľa krásnych dní s tvojimi dvojkami,
wom no vyprážané je dosť ťažké ale možno keby si im ten trojobal dala dole a len tak trošku z maska dala ochutnať tak by sa im nič nestalo a k tomu nejaky zemiačik uvarený 🙂