Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

astora
27. aug 2009

grmi niekedy to fakt pomaha teda aspon mne

mima595
27. aug 2009

grmi a astora - a vasi už nebodaj spia? Lebo nasi - teda Baska este stale buntosi a ja už mam po dnesku tiež naozaj dost - a este mi nejde net na mojom PC, tak nemožem nahadzovat fotky z dovolenky 😢

ale aspon vam napisem na zlepšenie nalady, co teraz vymyslela moja sikovnica - zacala si vyzliekat svoju babiku -teda ciapku, nohavice a dolezitym hlaskom mi hovorila, že musi babiku vyzliect, lebo ide spat. A zrazu ju pocujem hovorit: tu ma cikulu, tu ma dupu a tu ma pupok....hm - moja babika ma pupok na chrbatiku.a dupu na brusku.. hm, ja mam opačnú babiku....
tak som isla pozriet, co to ma s babikou, a babika mala hlavu otocenu opacne 😀 😀 ale Baska bola tak perfektna, ako nad tym mudrovala, že som schytila velky zachvat smiechu... a hovorim jej: Nemas opacne babatko, len mas pootocenu hlavicku 🙂
A ona na to s tou premakanou detskou logikou, co ma teraz privadza do zufalstva: To nie je babatko, to je babika, ty mas babatko v brusku 😉

katarinka123
27. aug 2009

ahojte
tak nasi boli dnes celkom pohoda,as na to domkove hryzenie.som sneho zufala. 😢
danulka vitaj.ja som rodila prirodzene a porod bol super .ked to mam porovnat stym prvym tak sto krat lepsi .a pozeram ze aj ty budes mat troch chlapov tak aspon nebudem sama,
a aj dominika tak poviem ty to su riadne cisla ty dominikovia ze sasi?vieme o com hovorime 😀

astora
27. aug 2009

mima mala je zlata take reci to sa aj ja smejem na deckach a moji uz spia mame svoj ritual a len vdaka tomu sa naucili pekne spat spia uz od osmej kazdy den ich tak davam su uz zvyknuty neviem si predstavit ze by tu este behali len mala tu este strasi

mima595
27. aug 2009

astora - nasi nastastie este naobed spia /a ja s nimi 😉 / inak by to bola prirodna katastrofa, ☹ takže preto je u nas ten vecerny spanok posunuty - dnes napr. vstali o 15. hod, takže preto je to teraz ešte take zive, ale ja by som už aspon vecr mala rada klud

astora
27. aug 2009

no ked su v skolke a nedajboze im zaspia tak su neskutocne protivny az do pol desiatej kolkokrat

grmitko
autor
27. aug 2009

nasi dnes nespali cez obed tak uz nejaku tu chvilu spia 🙂 🙂

mima super, to nasi si predvcerom pri sprchovani vravia:
Leo bol otoceny chrbtom k Domkovi a on mu pozera na chrbat a vravi: "oooo, ako to mas velke" a chytal mu lopatky a potom hovori "ooo, ty mas ale velke svaly" ja som sa skoro postala ako som drzala sprchu 🙂 🙂 🙂 lebo nas lelko vyzera ako somalske dieta, kosti mu trcia 😀 😀 😀

astora
27. aug 2009

grmi ja som minule pocula zo spanku ze mami ja chcem kakat vyletim spotena s postele ze rychlo pod kakat na zachod nepokakaj sa a maly na to ze ale na kajovom zachode my sa tak hrame no moji sa hraju na reklamu na kajov zachod skoro ma porazilo

grmitko
autor
27. aug 2009

astora, to mi hned zlepsilo naladu 😀 😀 😀

kiwuska
27. aug 2009

ahojte, aby som nezabudla,marg, krasnucke fotky v kroji, aj ja mam taku z mojho detstva. snad niekedy najdem, oscanujem a hodim sem na chvilku.
chorucke deti nech sa skoro vyzdraveju.
nasi chlapci boli dnes s mojim ocinom na futbale, ale museli skor odist, lebo im ajax este nic nehovori 😀
aj babina dnes neuspesne davala chvilku anglickeho jazyka. hovori kubkovi: this is a car. a kubo na to, nie did dis auto, dis dis garaz. a bolo po kurze 🙂 a este k tomu sme boli na dllllhej prechadzke.

grmitko
autor
27. aug 2009

kiwus 😀 😀 😀 sikovne deti

kiwuska
27. aug 2009

.. a este tak smiesne krutil jazykom, on je taky saso maly 🙂 a janko pracoval a zarabal korunky: velmi zaujato pisal na pocitaci, pismeno h nazval stolicka (celkom to vystihol) a casto komentoval ze dava enteu. :- 😅
ale idem do hajan.. uz som off. dobru nocku vsetkym.

kiwuska
27. aug 2009

ahaa a uz davno som chcela vam povedat, ze som videla video, ako osemmesacne dievcatko cita pismenka. a je to fakt skutocnost, lebo je to vnucka maminej kamosky. neuveritelne. lezala na brusku, tatino jej klikal na pocitaci pismenka a ked sa objavili na monitore ona ich precitala, tatino ju pochvalil a ona zacal od radosti kopkat nozkami. ....

astora
27. aug 2009

kiwi ten enteu je super to su take krasne tie slovicka nasi zas volaju smetriarov meceke auto to im ostalo s tych starych slovicok ale najkrajsie bolo pipipam akoze kuriatko a este k tym smetiarom to sa im tak paci ze sme este v kociku prenasledovali smetiarov od kosov ku kosom lebo malym sa paci ako robia bam ked buchne ten kos o auto a uz sme tak casto chodili ze jeden ujo smetiar na mna zacal zmurkat tak som to radsej vzdala aby si cosi nenamyslal

zinuska
27. aug 2009

caute baby! tak az dnes som si sadla konecne k pc,ale kym som si precitala vsetky maily,tak az teraz sa dostavam sem,no zrejme sa mi nepodari precitat co ste popisali,bo uz sa mi zatvaraju oci. posledne noci sme upratovali po malovke. 😝 dnes tu boli posledny krat ti fesaci,no pridu po jarmoku znova 😅 ale väcsina domu je ako tak urobena.. joj,sak mi budu majstri aj chybat,komu ja budem piect kolaciky?? ☹ ved sme tu spolu "zili" tri tyzdne.. ach jaj.. ☹ 😀 😀 no musim si este nieco povymyslat,co treba prerobit,pripadne este znicim nejaku tu stenu,nech sa vratia 😀 😀 😀 mozte lutovat baby,ze ste neprisli!!!!!! 😉

baby jake je to dobre,ked uz dvojky chodia!! parada,uz je to omnoho jednoduchsie,i ked zas je naprd to,ze im kadeco ruky podava a len lietam a zachranujem veci a nabytok 😀 ale uz ich nemusim vlacit jak mačence. a aj kupanie uz zvladam uplne sama. len na ulici je to este tazke,lebo alex predsa este nevie uplne dobre chodit a ked idu kazdy na inu stranu,hoci ich mam vo voditkach,tak mi ide ruky vykrutit 😀 kazdeho zaujme na ulici nieco ine,jeden sa chce ist pozriet na havina,druhy sa ho boji,no toto je este take vselijake,ale doma je to paradicka. 😵

idem do hajan,ak bude cas,precitam vas zajtra. dufam,ze ste vsetci zdravi!!

vranka4
27. aug 2009

Ahojte 🙂 ,ste toho popísali 😕 normálne ste mi zlepšili náladu tými detskými výrokmi a slovíčkami 😀 😀 ,u nás je smiech tiež na dennom poriadku,tie ich zložité vety,slová,tá konverzácia medzi nimi,občas len s nemým úžasom sledujeme-krásne obdobie,u nás zatiaľ vedú -plazenica-to je dážďovka,katon-traktor,ryža s pásikom-jačmenné krúpy 😀 😀 ,je toho ešte véééľa,len zapisovať tie ich výmysly 😅 😅 ,....zinuska,je to určite lepšie,keď už samy chodia,sú samostatnejší,ale nespustiť z nich oči ani na sekundu,ale každé obdobie má svoje čaro 😉

womenne
28. aug 2009

Ahojky my sme prave prišli boli sme u kamošky na dome bolo supiš maly sa kupali vbazene,piesok proste pohoda.
ste tohopopisali idem vas dočitat 🙂

womenne
28. aug 2009

astora saška možem sa prida k plakaniu??? 😉 dohodnime sa na čase 😀

grmitko
autor
28. aug 2009

cauky babule,
my dnes zase den na zabitie, deti akurat piju mliecko a idem ich ulozit, muz je este v praci 😒

ja som dnes varila cernicovy dzem a samozrejme aby toho nebolo malo, tak som este aj pohar rozbila, samozrejme subezne s varenim, tak som nevedela kde mi hlava stoji a do toho mi deti napriek zakazu stale behali po kuchyni, na co som mala priserne nervy, lebo som sa bala aby im sklo nepichlo do nohy, mame vysavac a novy, ale vysava nahov.o, pardon za vyraz... ten stary bol lepsi, ale zase strasne prasil.... clovek si nevyberie 🙂 🙂

ja som cely vikend s detmi sama, muz pracuje cely vikend od rana do vecera, takze rozmyslam aky program si s detmi spravit, zajtra ma vraj prsat, to je nic moc, ale dufam ze sa trosku ochladi, lebo ja tieto tepla nenavidim

lenkamt
28. aug 2009

Saši - ty si musíš adoptovať staršie dievčatko 😉 však to je o nery nevypnúť ani na 10min ☹

grmitko
autor
28. aug 2009

a este som chcela napisat, ze nechapem spravanei nasho Lelka, on posledne dni ked sa vzdialim z jeho zorneho pola, tak spusti hystericky rev a je jedno ci idem na zachod, alebo si sadnem mimo jeho zorneho pola, proste des a uz som z toho riadne nervozna a lezie mi to pekne na nervy, poradte ak viete 🙂 🙂 lebo ja som uz zrela na nejake upokojujuce tabletky 😒

grmitko
autor
28. aug 2009

Leni adoptujem si to tvoje starsie, nasi ju miluju a zboznuju 😵 😵 😵 😵 😵 takze najblizsie prazdniny je Verca u nas a ja budem oddychovat 😉

womenne
28. aug 2009

Saška teda kedy ty konečne budeš moct vypnut?už sa asi tiež tešiš kedy pojdu do školky aspon budeš mat chvilu klid.

lenkamt
28. aug 2009

Saši - toto mala jedna baba tu od nás z koňa z martinčaniek, poradili jej nevšímať si to-nenervačiť, stále ju uisťovala že jej nikam neujde a ono to prešlo, ale trvalo to asi mesiac ☹ nejaká vývojová fáza trojročných 😔

grmitko
autor
28. aug 2009

no prave som ulozila deti, idem spratat kuchynu, zvesit pradlo, povesat pradlo, upratat bordel po mojich laskach a snad si konecne aj sadnut na polhodku 🙂

lenkamt
28. aug 2009

Verča sa teší, každému o tom rozpráva 😀

womenne
28. aug 2009

Saška daj si deci vinka avklide si sadni ved to počka nie? 😉

grmitko
autor
28. aug 2009

dakujem Leni, ja sa snazim si to nevsimat, ale som z toho tak strasne nervozna ☹ stale mu opakujem ze nikam nejdem, ze som len tu a ze keby som isla, urcite nepojdem sama, ale s nimi a tak sa nemusi bat, ale stale reve a mrnci, mne to ide ohromne na nervy, ja viem treba trpezlivost, ale ta mi uz nejako dosla a neviem kde predavaju, zeby som si skocila kupit za kamion 😀 😝

grmitko
autor
28. aug 2009

Ja vinko ee, ja radsej pivko, take dobre Leffe bruin, ale uz nemam zasoby 🙂 🙂 vypila som 😉 takez idem popratat a potom som len vasa 🙂

nana77
28. aug 2009

ahojky!
baby, ja som dnes videla jednu zensku, ktora mala asi dvojmesacne mimino, a vonku ho krmila pribinacikom, ktory drzala v ruke, v ktorej drzala zaroven aj cigaretu!!!! 😠 😠 😠 normalne ma to rozladilo a nastvalo, aj ked sa ma to netyka 😕