Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
5. mar 2010

špecialitou našich bola jednu dobu Zlatá priadka, hlavne Simonko je rodený rozprávač. Stalo sa to dávno, keď bolo vo svete veľa psoty, biedy...prestávka na rozmýšľanie a pokračuje Tetka spoza vody vraveli, že dvaja krpáni sa volali Hopcupmiško a Kopitotojááááááááááš a veliký rehot 😀 . A Simonka dodáva A rozprávky je koniec 😀

astora
5. mar 2010

zlatyyyyyyyyy 😀
moji maju taku knižku ja som to dostala ked som mala asi 10 rokov a vola sa ondrikove dobrodružstva a tam sa často spomina Ondrik a už to vedia pomaly na spamät lebo kazdy druhy večer čitame o Ondrikoch ako to oni volaju a tiež tam je basnička Ondrik ma meniny a pise sa tam že je dneska Andreja či Ondrika a už recituju to je tak mile

janka313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka11
5. mar 2010

to musí byť krásne 😵 . Toto je jedna z vecí, pre ktorú sa trošku teším, že deti budú v škôlke. Mám totiž v živej pamäti ako moja neter prišla zo škôlky a keď ich naučili nejakú novú básničku alebo pesničku tak nám ju hneď aj predviedla. A to bolo také krásne, teším sa až mi budú drobci recitovať 😀

astora
5. mar 2010

no ale na druhu stranu kym z nich dostanem nejaku basnicku co sa naucili v skolke to trvaaaaaaaa oni sa hambia strasne to skor ked stojim za dverami a pocuvam tak si to vypocujem ako od nich ale ked citame ondrika tak vtedy recituju

margaretka11
5. mar 2010

moja neter bola tiež zo začiatku hanblivá, nechcela nám zarecitovať a ani zaspievať, ale keď sme jej zatlieskali po prvom osmelení tak potom sa už hrdila, čo zas nové vie 🙂

astora
5. mar 2010

no my sa môžme utlieskat ale vieš čo teraz ma napadlo krasne je ked spievaju po vojom reklamu na merci že merciiiiiiiii čokoladka kdeeee siiiii

margaretka11
5. mar 2010

jééééé 😀 , pozmenený text, ale páči sa mi oveľa viac 😀 .

ale už idem spať, to je hrôza koľko je zas hodín 😝 . Strašne rýchlo mi večerný oddych uteká, nestíham zrelaxovať a už je zas ráno a čertíci v pohotovosti 😉

Prajem všetkým maminám a detičkám dobrú noc a krásne sny 🙂

zefa
6. mar 2010

ahojte žienky 🙂

dávam na známosť,že v obuvách majú výpredaje na topánky všeho druhu..aj zimné aj prechodné pre deti aj dospelých..my sme dnes boli v "Partizánskej"obuvi a dvojo tenisiek nás stálo 15e(jedny boli za 10 a druhé 19,99 po zľave tieto stáli 5e)vysoké kožené čižmy pre maminy za 19,80;detské kožušinové čižmy 10e ap.
len chodiť s našimi deťmi po obchodoch=organizovaný chaos 😠

julia...aj ja robím fašírku na plechu..ja ju vytvarujem do valca a podlejem to vývarom zaliatým z kocky..ona nasiakne ten vývar a nie je taká suchá(len ju moc nesolím,pretože vývar je dosť slaný) a buď ju robím len mäsovú ,alebo ju plním vajíčkami na tvrdo,párkami.. čo mám 😉

margi...ja revem už rok kôli škôlke..tiež sa toho desím...u nás to bude ťažšie asi znášať Samko..to je doslova môj cecok..minule boli s mm vonku a ked prišli rovno mi hovorí..maminka mne bolo tak za tebou vonku smutno,že už som radšej prišiel za tebou aby aj tebe nebolo smutno 🙄 😅

astorka...to si písala o našich? .tiež stvárajú také kúsky,že mám infiš každú pol hodinu...resp.Sam vymyslí a Neny sa pridá.. však ako ináč 😝

astora
6. mar 2010

zefa ale najužasnejšia na tom všetkom je ta dvojičkovská spolupráca to ako sa vedia take malé stvorenia dohodnuť a dačo vyparatit 🙂

margaretka11
6. mar 2010

zefa, však aj ja som písala, že u nás to bude asi horšie so Simonkom. Tiež je taký mojkáčik ako tvoj Samko 🙂

astora ja tú spoluprácu volám mafia 😉

womenne
6. mar 2010

Ahojte kočky tak my sme doteraz stavali puzzle chalani teraz sami,sme im kupili v kauflande maly akciu 54 kusov za 20.-tak som kupila na skušku ale su take drobne som si myselala že im to nepojde ale Niko to je odbornik ma fotogenicku pamet alebo čo ale fakt mu to ide super 😵

Inak dakujem ešte raz za priania moc ma potešili,ran som dostala krasne tulipany od tatika aj od malych 😵 len ma trocha zamrzelo že sa zdomu neozvali asi oslavuju sestrine 😔 .....

Vo štvrtok ma tatuldo volno tak si pojdem pozriet nejake rifle alebo čižmičky,dostala som jarnu bundičku lebo som nemala 😵

Inak dnes tu riadne snežilo des ja chci jaro ☹

adrolka
6. mar 2010

wom- aj ja sa pripájam ku gratuláciám, moja 😵 😵 😵 😵 😵 😵

u nás ešte stále sople, hlieny 😠 😠

jolanka
6. mar 2010

ahojte tak jsem nasla Samkovi bouli na krku, takze stres co s toho bude.ani nevim jestli se jenom nekde neuhodil ale modrinu tam nema. moc se tesim na oslavu 2 narozenin co nas ceka pristi tyden mam objednane dorty pro Samka letadlo a pro Dianku miminko.

wom ty tu nemas trvaly pobyt, ze pises ze se musis zaregistrovat na pracaku na slovensku?

zuzka.25
6. mar 2010

čaute..

wom, všetko najlepšieeee 🙂
puzzle skladáme stále, máme aj také niečo, ako spomínaš, ale to ešte nevedia, zato ich bavia drevené z tesca, to skladáme aj niekoľkokrát denne 🙂

jolanka a nemôže to mať Samko len zdurenú uzlinu??

marg, vitaj, stracená dcero 🙂)) takto intenzívne si tu už dlho nebola 🙂 len tak ďalej.. ani nevieš, ako ťa s tou škôlkou chápem.. mne je z toho zle už teraz a to mám ešte pol roka pred sebou... a čo s robotou? nastupuješ? či hľadáš??

astora, teda tvoji chalani sú už akí veľkí 🙂 teraz nedávno sme boli v sade J. Kráľa pri tej skale, čo sa tam decká na stretku naháňali 🙂 pamätáš ešte???

zefi, kakao zabralo, fakt som nebola už tri dni 🙂 dúfam, že nebude s tým problém, že zas budem hľadať opačný účinok niečoho :DDD

postrádam lalu, katulku, kili, baby, ozvite sa

u nás lazaret, muž je úplne odkväcnutý, má hádam všetko, čo môže mať.. vrátane herpesu, čo nemal za tých 15 rokov, čo sme spolu ani raz...

Luky včera večer teplota, myslela som, že vyhodím teplomer, lebo evidentne kúril ako piecka a teplomer ukazoval bludy.. a to bol drahý jak prasa... dnes ráno si dal vodu, potom jeden kúsok rožka a v momente tá voda šla z neho von.. ale cez deň ani teraz už teplotu nemal, hral sa, bol celkom veselý, tak ja dúfam, že to už zajtra bude v pohode...
ja som dnes kmitala celý deň, práve som si spomenula, že mám na balkóne polievku, tak to idem spratať, nech mi nezmrzne do rána...

zefa
6. mar 2010

wom....všetko najlepšie 😵 😵 😵 ....neboj božie mlyny melú..niekedy síce pomaly ale isto

jolanka
6. mar 2010

zuzi to asi nebude ma to o neco niz nez jsou uzliny no uvidime co na to dr.povi ted nevim jestli tam mam snim jit hned vpondeli nebo az ve stredu kdy jdeme na ockovani. sleduji to kazdou chvili.

zuzka.25
6. mar 2010

jolanka, no uvidis, ako sa to do pondelka vyvinie... sleduj ho, ale ak sa ti to nezda, tak chod radsej v pondelok.. nas tomi raz mal taku bulku na hlavicke, este ako babätko... malinkate... a za par dni zmizla.. ale bola som tiez riadne nerovzna... a ake to ma Samko velke?

jolanka
6. mar 2010

ma to asi 1 cm velke, nasla jsem mu to vcera vecer takze ani nevim jak dlouho to tam ma.

zuzka.25
6. mar 2010

jol, neboj sa, bude to urcite dobre, aj tomi to mal cca 1 cm velke.. a ked mu to skusis chytit, tak sa to hybe? pod kozou? ak hej, tak by to malo byt dobre, moze to byt este taka tukova bulka, ktore sa proste obcas tvoria.. a nebo teraz samko niekedy chory?

margaretka11
7. mar 2010

Zuzi ja viem, je to zázrak, že sa aj objavím 😀 . Hľadám si prácu, nie je to bohviečo, dúfam, že sa stane zázrak a ja sa zamestnám 😉 . A deti by som najradšej nepustila nikam a basta 😀

lucnykonik
7. mar 2010

Chcem sa vas spytat mamicky dvojiciek, ci ste kojili deticky a ako, alebo ako ste to riesili s mlieckom. Ja odsavam a prikrmujem nutrilonom. Male sa mi nechytili v nemocnici, 4 dni mi trvalo kym mi nabehlo trochu mlieka. Potom som aj skusala kojit, ale bolo to onicom. Moje okolie to tazko znasalo, ze co som to ja za mamu, ze si deti neprikladam...ale uz som sa s tym vysporiadala.

juliagregor
7. mar 2010

lucny koník na okolie sa vykašli, v prvom rade musí byť vyrovnaná mama, aby mohli byť spokojné aj deti, nie každej je dovolené kojiť a problémy majú aj maminy s jedným mimi a nie ešte s dvojkami 😉

je super, že aspoň trochu odsávaš 😉 , prajem ti veľa síl 🙂

evka1310
7. mar 2010

margaretka - katusik - ak ti chybaju mali ze idu do skolky, prid k nam, kldune mozes bys v kuse s mojimi malymi 😀 😝 ja sa zas vcelku tesim az pojdu doskolky...uz nevladzem a oni to normane ze potrebuju...leb odoma sa uz nudia a su plny energie...
Asi ich dame uz v septembri a teraz tam budeme chodit 2 tyzdenne s tym ze tam sotanema j aj (tu sa to do) tak aby si zvykli...

Lucy - toneries ze co vrvaie iny..aj moji sa neverli pristaa ked som si malakazde 3 hodiny odsavat mlieko a aj krmit malych kazde 3 hodiny, tak som to nezvladala..stale som si odsavala mliecko menej casto a nakoniec mi odislo...a v podstate to bolo moje rozhodnutie neodsavat, lebo ma to fyzicky nicilo...za tyzden som schudla 5 kil (co bola super dieta) a doktorka mi povedala aby som prestala odsavat...lebo son nerobila ine ako krmila malych a odsavala..prvej zenskej co si dovolia mi niecopovedat o toma aka som mama som pvoedala - pozri este mam doam dosavacku, prid, rozpumpujem ti mliek oa koj mojich malych ty ak si myslis ze jedine co moje deti potrebuju k zivotu je kojenie...

Wom - vsetko naj

U nas Albert vcera zjedol lesk na topanky ked sme boli u babky..skoro ma porazilo..na pohotovosti kde sme volali mi dali coslo do Milana na centrum jedov, kde maju v databeze vsetky produkty ake len existuju...som im povedala ze co a oni hned videli ze cije to jeovate a co tam je...skoro ma porazil, ked som ho nasla cely bol modry (to bol modry lesk)...a tom som ho nechala sameho iba na par sekund, co som isla zavolat polovicku ze chcem sit uz domov... 😠 😠 normalne sa mi rozklepali kolena od strachu....sa mi este nestalo...na pohotovost musel volat MM, lebo ja som neboal schopna slov, len som Albertovi citisla dookola usta a zvazovala ako ho donutit priparne vracat...iny stes...a tearz v tej centrale uz maju aj jeho meno... 😝je z neho znama firma

evka1310
7. mar 2010

ozaj neviete niekto ako sa robi doamci jogurt?

juliagregor
7. mar 2010

raz som to čítala na MMB, prevariť plnotučné mlieko a ked je teplé (nepopáliš si prštek) pridáš jogurt so živou kultúrou), premiešaš, prikryješ pokrievkou a necháš na kredenci, alebo na radiatore do rána....
nemám odskúšané ...

lilinka76
7. mar 2010

Ahojte baby,

nasi chrustikovia dnes maju dva roky 😀 😀

Evka, ja poznam takyto recept na domaci jogurt:

2 l mlieko prevarit a ochladit na cca 30-35 stupnov celzia, k tomu pridat jedno sladene mlieko Salko, jedno nesladene mlieko Tatra mlieko a jeden smotanovy biely jogurt, cim je tuhsi, tym lepsie. Dobre pomiesat, ponalievat do poharikov a dat stat na teple mlieko.

Zefka prip. aj Evka, nepoznate nejake homeopatika na zmakcenie stolice pre deti??? Baby, ja uz neviem co im davat ☹ ☹ . Zrusila som cokoladove gulicky do mlieka, banany, akukolvk cokoladu, davame probiotika, k obedu slivkovy kompot, sem-tam do nich dostanem aj jogurt, do polievky davam ovsene vlocky, piju harmancekovy caj, dzusy, jedia ovocie, pomarance, paradajky, papriku, ...., dokonca som nasadila aj na lacno lyzicku olivoveho panenskeho oleja. A stale kakaju skaly a len kazdy 3 den. Je to mozne, ze im tak spaluje, ze maju malo "odpadu"??? Co sa povazuje za pravidelnu stolicu???

Poradte nieco, nech kakaju normalne, hoci aj do plienky (lebo do nocnika ich naucit, to bude podla mna este inak tvrdy oriesok ...)

Dik.

womenne
7. mar 2010

lili teda prepač zabudla som ☹ velka gratulacia k narodeninam 😵 😵 😵 😵 drobčekom prajeme všetk najlepšie vela zdravia,štastia a spokojnu mamičku 😉

no s tou stolicou fak už neviem ta aktivia nezabera?alebo Espumisal si skušala?ten je vyborny my sme nestihali ani plienky zapnut 😉

lilinka76
7. mar 2010

Wom, diky za gratulku.

Aktiviu napoj nevypiju a jogurty zjedia len veeeeeeeeeelmi malokedy (aj to nie aktiviu). Espumisan je podla mna na vetry a to oni si prdia ososest, ibaze kakaju malo a tvrdo.

womenne
7. mar 2010

lili my sme maly espumisal kvoli kakaniu ked boli malinky kakali len cez trubičku a hrozne tvrde chudatko najme Sebinko nemohol to vytlačit,dr.mi poradil toto a behom 5 minut sa vykakal fakt to pomohlo kupila som si to aj mnule keby nezabrala aktivia dam im to zase tak skus 😉