Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

evka1310
28. dec 2009

inak ma tak este napadlo, ze ta s 19tymi detmi, mala 4 cisarske a dokonca posledne 2 mala v priebehu jedneho roku...tomu nerozumiem. Mne moj gynekolog vravel ze medzi cisarskym a dalsim otehotnenim musi byt jeden rok...ale tato necakala...nachapem...a tiez ako moze mat 4 cisarske, ked sa vravi ze 3 su maximum...inak iba 2x mala dvojicky. Zvysok po jednom...

Zefa - to inak ako by som mojich videla..coni teda maju varesky a tymi s oblubou trieskaju o vsetko mozne.. 😠 😠

katulka - to mi je luto...aj moj Rudy zvracal, vcera aj predvcerom ale dnes zatial nie...a teplota ho stale drzi...do vcerajska mal nad 38 a dnes konecne nemal...aku maju tvoji teplotu? drzim palce aby ste boli coskoro zdravi...ako pisu kocky - dolezite su tekutiny. drzte sa...Tu v Taliansku su crevne virusi uble bezne - nieco ako nadcha u nas, par krat za rok sa to tu otoci. Moji mali hnackovy virus uz niekolko krat, aj ked nikdz nie vazny...Neviem ci to dostat aj na Slovensku, ale tu dostat specialne dojcenecke mlieko na hnacku..naprikald moji piju Aptamil a v lekarni dostanes Aptamil HN25 co je dojcenecke mlieko proti hnacke... mrzi ma ze neviem ci to je aj na Slovensku ale asi tam nieco podobne bude...to mojim vzdy pomaha...

Fracle vitaj

zefa
28. dec 2009

ja tu dnes už končím ale ešte pridám,že aj ja som skúsila kolu 😉 ,ale teda čo stopro zaberie dospelému(na deťoch to nemám overené)v troche vody rozpustiť práškové kakao čo dávate do pečenia..zapečie skoro okamžite...môjmu mužovi to teda zabralo

vranka4
28. dec 2009

zefa,pokukala som tvoje fotky,viac nebolo?tvoji sú len o tri dni starší od našich 🙂 ,skôr som si to nevšimla,len dnes 😕 😕 ..............tak dobrú noc 🙂

bibianka
28. dec 2009

Kočky, "posielam" aspoň dodatočne všetkým vianočný pozdrav 🙂

A mám otázku - spomínate si, akú mali vaše dvojičky slovnú zásobu okolo 18 mesiacov? U nás to teda nie je bohviečo, aspoň teda v porovnaní so "single" rovesníkmi...

fracle
28. dec 2009

Dakujem za privitanie 😉.

My s jedenim a pitim momentalne problemi nemame, skor ma hneva ze placu za bananami a jablkami - tie im zatial dat nemozem, skusila som a po kazdom ich vyvracali. Taktiez ziadne maso. Takze sme na suchom chlebe, ryzi, celozrnych cerealiach, cajoch.... A minule som zo zufalstva vyskusala kolu a pomohla! Tentokrat som na nu ale zabudla.
Ale pred 3 tyzdnami sme vysadili aj mlieko a chalani mi sunar nevypiju ☹. Neviete, ci to moze byt problem? Teda ak nemaju ziadny prisun mlieka, mliecnych vyrobkov...

Bibianka, moji chalani maju 21.5 mesiaca a slovana zasoba takmer ziadna. Povedia auto, havo, sem-tam nieco zopakuju, ale vacsina veci je stale 'ka'. Zatial sa nad tym netrapim, kedze vyrastaju trojjazicne, maju z toho trosku 'hokej', ale dufam, ze sa coskoro rozhovoria, bude to jednoduchsie 🙂

bibianka
28. dec 2009

fracle, ten vápnik treba niečim nahradiť, predsa len, rastú im kostičky...

bibianka
28. dec 2009

Katulka, mohol by to byť rotavírus, ale ten sa u dospelákov už väčšinou neprejavuje, sú imúnni (max. krátkou hnačkou). Tak neviem. Moji keď mali rotavírus, mlieko museli úplne vylúčiť. Treba im hlavne dodávať tekutiny. Ja som im dávala aj striekačkou. Kulíšek je trochu slaný, tak by ich potom mohlo začať smädiť. Moji pili hlavne v noci v polospánku, cez deň to bol boj. Jedli až na 3. deň, aj to len mrkvičkovú polievku. Možno tam dať aj ryžu.

fracle
28. dec 2009

Bibianka, davame im ryzove mlieko s doplnkom vapnika. Vypiju ho 0.5 - 1 liter denne. Ale ci to staci, neviem.

bibianka
28. dec 2009

myslím, že vápnik je aj v strukovinách

lalupa
28. dec 2009

tu polievku,uz neviem,kto pisal, robim hocikedy,ked uz mi dojde zasoba mrazaku a chut vyvarat, mne to celkom chuti, a hlavne,ked potrebujem odlahcit moje brucho aj decak 😀

fracle, to by mohlo byt oki,len by som checkla mnozstvo vapnika RDA na den a podla toho vypit mnozstvo...

nase pri rotaku nechceli skoro nic pit, mala mi ani necikala, ja som uz odpadavala od strachu,ale mali sme super priebeh,nebyt odberu,ani neverim,ze to bol rotak
po par hodinach uz chcela pit,podotykam,ze som urobila cajik s trochou cukru a malinko soli,aby dostali energiu a soli, toto zabralo, kulisek nechutil smecta ich napinala
realimentacia bola na treti den, proste zozrali kuracie rizoto,az sa zaprasilo, boli priserne hladne a pomohlo im to k svetu...a to som myslela, ze budeme postupne nabiehat cez mrkvu...mne nechutilo este ani na dalsi den a ony v pohode behali po dome a rehotali sa so spokojnymi bruskami 🙂

lalupa
28. dec 2009

bibi, uz pracujes?

lalupa
28. dec 2009

juj babule, musim sa pochvalit,zacala som na sebe makat, ucim sa zumbu 😵 😵 😵 ,ale po chvili priserna bolest na hrudi, kondicka v haji, dych strateny, ako byvala tanecnica sice nieco viem pochytit,ale vkuse nadavam,ake je to tazke 😀 a decka len na mna kricia, mami netancuj tolko a motaju sa mi pod nohami...fasa podpora,ze??? ale je to ako droga a ja na niecom potrebujem ficat,lebo sa zblaaaaaznim 😀 a to mam len 2kusy,nie 19 🤐

lalupa
28. dec 2009

pokecala som si, babule konecne krasne spinkaju bez pohnutia a ja tu trcim 😠
dobru nocku

lumah
29. dec 2009

Dobré ránko! Teda ako komu, ja mám hrozné po tejto noci. ☹
Včera doobeda vyleteli teploty Davidovi z ničoho-nič mal 39, podarilo sa mi zraziť mu teplotu maximálne na 38,5, po troch hodinách mal zas 39, O deviatej večer mal teplotu aj Filip 39, ten sa nám dovracal, vyvrátil celú večeru, o polnoci sme dávali Dadovi zábal-39,5, podarilo sa nám zraziť na 39,2, viac to nešlo a o pol tretej ráno sa Filip komplet zas dovracal do postielky, som to dávala ešte v noci prať-všetko- aj hniezdo, chudák sa tak triasol... Do rána sme ich mali na striedačku pri sebe, David strašne rýchlo dýchal. Doktorku tam máme až na obed, muž jej bude skúšať volať na mobil, či by nedošla doobeda k nám, lebo majú stále teplot, neradi by sme ich vláčili v tej zime k nej a ešte čakať v čakárni. Ja absolutne neviem, kde to nachytali, ani čo to môže byť. Som úplne hotová, nevyspatá, hruuuza. ☹ A muž ten išiel ráno do roboty, musí mu byť ešte horšie.

evka1310
29. dec 2009

Bibi - moji maju 17 mesiacov a Rudy je urecnene babo co stale melie - maly Talian 😀 zato Albert nepovie ani len mama...vystaci si posunkami a takymi nejakymi citoslovcami....ale ono dvojicky, chalani a dvojjayzcny sa ucia hovorit neskor a moji to maju vsetko...Albert ma trlochu znepokojuje ze nepovie ani len mama...akurat na psa, ze Bau (ho ma asi radsej nez mamu 😖) 😀

fracle - ak ti nejedia ani masso ani mlieko, daj si pozor aj na take ze B12. musi mat prisun zivociznych bilekovin...to je to jedine co sa z rastlinneho dostat neda ...Ceralie a strukovinky najviac ako sa da...moji nejedia skoro ziadne masso

lalupi -a to sa ucis doma? Moja kamoska je cvicitelka Zumby a snazi sa ma na to namotat...ake to je? ona je do toho zamilovana

Lumi - to mi je luto..ja som to mala v nedelu a v cera...presne ako tvoji...teplota 38,5 - 39 a vracali...najhorsi bol prvy den - teda noc...potom vcera Rudy to este zle niesol a dnes konecne spali vo svojej postielke..moji nemali ani hnacku, len vracali...
Moja budem na teba mzsliet...drz sa..ja som s nimi tiez bola vcera sama, tak ti rozumiem. Drzim palce aby to uz dnes bolo lepsie....drz sa

zefa
29. dec 2009

ahojte marodi

fracle vitaj..som ťa včera akosi preskočila sorry

vranka ja nestíham dávať foto...sa polepšim..ani FB ešte nič nemám

ja tu mám tichoooo...šli s tatkom a babkou von ometať auto od snehu....som tu už ohučaná z vrčiacich darčekov(díki ti ježiško 😠 )...no ale aby som nechytila šok z ticha som zapla práčku 😀 😀 😀

budte radi,že ešte nekecajú lebo ja som rada ked spia a je tu ticho 😀 😀 😀

k mlieku neporadím lebo my 2,5 l denne minieme 😒 a čo sú sviatky ,tak len mlieko chcú a iné už skoro násilím do nich dostávame 😠 😠

lalu ak máš egrešový kompot skús..to deti celkom zjedia a šťava zráža teplotu

zefa
29. dec 2009

vranka najviac foto mám na pokeci ako 1puta
http://pokec.azet.sk/1puta/fotoalbumy?i9=9c311f...

lumah
29. dec 2009

evka a bola si s nimi aj u lekára? Čo to je, nejaká viróza?

evka1310
29. dec 2009

lumi - nebola, lebo mojich to chytilo v sobotu vecer 😒 a tiez som vedela co mi moja povie - zrazat teplotu a tekutiny...skus im zrazit teplotu cipkom...Rudymu kvapky vobec teplotu nezrazili, az cipok

womenne
29. dec 2009

Ahojte kočky teda nejak sa to rozbelo s tymi chorobami posielame vela sil a rychlo sa uzdrate.Tu je krasne slniečko svieti troška snežiku tu je ale malinko.
Mna stale drži depka aasi aj dlho bude nejak sa neviem spametat,citim sa tak sama,ešteže decka ma stale chodia stiskat 😅 asi si dnes skočim niekde na kavu sama........

fracle
29. dec 2009

Lalupa, Evka, Bibianka - dakujem za rady 😉.

Zefa - dakujem za privitanie.

Lumah - je mi luto ze ste mali taku hroznu noc ☹. Dufam, ze vam to coskoro prejde. A teda aj vsetkym ostatnim, zda sa ze tie zaludocne problemi su vsade naokolo. My sme mali viac-menej pokojnu noc, az na to ze dnes rano to znova chytilo manzela 😠.

Womenne, nepoznam sice tvoju situaciu (tusim som kedysi citala ze nieco so sestrou), ale prajem vela stastia. Dufam, ze ta ta depka coskoro prejde...

nana77
29. dec 2009

ahojte dievcence!!!!
tolko ste popisali, ze uz ani neviem, na co vsetko som chcela reagovat... 😀
v prvom rade vsetkym chorym detickam (ale aj ich rodicom) zelam skore uzdravenie!!!

evi, som rada, ze si sem opat zavitala. vzdy rada citam tvoje prispevky, lebo su vtipne a vystizne a vzdy sa dobre pobavim 🙂 . aj ked teraz, samozrejme, mi do smiechu nie je, ked su drobci chorucki... 😔

katulka, k tej hnacke, co ti kocky vsetko radili, by som este doplnilla slane tycinky. mne to poradila kamoska. vraj zapekaju a navyse dostanes do nich aj trosku soli... normalne klasika soletky..

fracle, vitaj medzi nami, pozeram, ze mame takmer rovnako stare deturence. a obe chlapcov 🙂 . ako sa volaju tvoji drobci? my mame oliverka a ondrejka 🙂

lalupka, aj mna zaujima tvoj nazor na zumbu. uz som si o tom tiez vselico studovala na nete a vyzerat to doooost zaujimavo... aj to tu nedaleko cvicia, len trosku v nevhodnom case pre mna... no uvidime, mozno, ked deti trosku povyrastu.

zefka, ty nasa bylinkarka zlata!!! vsetky tvoje receptiky ukladam do pc!!!! 😉 mam rada take prirodne sposoby liecenia, teda pokial sa da. jasne, ze ked je treba nasadit vacsi kaliber v podobe liekov, nevaham... ale ked sa da liecit aj inak, tak radsej tak 😉

kiwuska tebe a vranka, tvojej princeznicke dodatocne vsetko najlepsie k vcerajsim meninkam!!!!! dufam, ze som uz na ziadnu ivanku nezabudla 😕...

no, a k nam - u nas vianoce prebehli v klude, pohode. deti sa na darceky vobec nechytali, mali totalne v pazi... az ked sa rozbalili, teda ked sme ich my rozbalili, tak si ich zacali vsimat, aj to nie vsetky. kazdopadne najlepsi darcek u nas je jednoznacne stan - iglu z ikea. su tam vkuse vopchati, uz si tam navlacili hracky a stale sa tam hraju a rehocu o dusu 😀. potom este celkom zabodovali notebooky, z nich su tiez hotovi a sane. len tie sme museli pre nedostatok miesta odniest do garaze, tak snad sneh este tento rok napadne aby sme ich mohli vyuzit 🙂. ostatne darceky nula bodov - barney dino, drevene vkladacky, kosacky, divadielko... to sa nechytali...
pridala som aj ja zopar foto, tak mozete kuk.

a este k tomu rozpravaniu - my mame 19 mesiacov a tiez to nie je bohvieco. ondrejko ten sa chyta, povie mama, hav, bab, gaga a podobne, zato oliverko ani omylom... maximalne povie mama a to je vsetko. aj to nehovri tak, ze mama, ale mamamamamaaammmama, mammmamamm a podobne. tak ani neviem, ci je to v skutocnosti adresovane mne... hovorila som o tom aj s dr., povedala, ze pokial pocuju a rozumeju, nemam sa tym trapit. vraj ku nej chodili aj deti, ktore zacali rozpravat ako trojrocne... a su ok 😉

fracle
29. dec 2009

Nana, dakujem 🙂. Chalani sa volaju Zachary (Zacharias) a Eden (Iden) 😉. Tiez som inac chcela Olivera ale manzel nesuhlasil. A tiez pozeram ze jeden z tvojich chalanov ma svetlejsie vlasky ako druhy, nasi sa narodili jeden ako blondiak a druhy ciernovlasy, teraz su ale obaja blondiaci (po tatovi) 😀

womenne
29. dec 2009

nana aj my mame ten stan kupili sme ho na jesen a maly v nom tak vyvadzal že ohli jednu stranu 😝 teraz je schovany a čaka kym kupime zahradu 😀
Ja som tiež chcela malym kupit notasy ale kamoška mi hovorla že su ešte na to maly,jej syn to ma a moc sa stym nehra a to už chodi do školy.vy mate ake?su tam nejake hry?ja som chcela už nejake naučne.

lilinka76
29. dec 2009

Ahojte baby,

neviete mi poradit nieco na posilnenie chuti do jedla pre dvojrocne deti??? Volnopredajne z lekarne.

Nas drobcek uz 5 dni nic okrem pribinacika a jablka neje, uz mu varim jeho oblubene jedla a nic. Som z toho nestastna, neviem, ci mu este lezu ocne zuby, alebo co, ale takto este nevymyslal... Zato v noci sa nalieva mliekom, som z toho grogy, pripadam si ako barman... Teraz spinka, potom mu pozriem do pusy, ci nema afty, alebo co...

Katulka, necitala som strany dozad u, ale dufam, ze uz ste OK a ze chorobka ustupila.

Vsetkym chorusikom skore uzdravenie.

womenne
29. dec 2009

lilinka a nema malo železa?nam pomohlo ked maly pomenej papali,lekar im zobral krv a zistili nižšu hodnotu nasadili maltofern a maly papali ako divy.

lilinka76
29. dec 2009

Asi nie, wom, skor su to take jeho vymysly, alebo co... Este na Stedry den papal a potom akoby utalo... Ja skor tipujem tie zuby alebo bolest hrdla, ale nieco na podpou chuti sa zide aj do lekarnicky...

fracle
29. dec 2009

Lillinka, skusala si hroznovy cukor? Davali sme ho malemu braskovi a zabral 🙂

womenne
29. dec 2009

vidiš fracle na to som zabudla aj my sme ho davali po rotaviroch.Ale už dlho nie necukrime im čaj iba ked sami chcu.

nana77
29. dec 2009

lili a je nekludny? place, ze je hladny? alebo ze by ho nieco bolelo? tak premyslam, ze ak su to skutocne len nejake jeho vymyslance, tak ho nechat tak... mozno, ked bude hladny, spapa vsetko, tak ako predtym... ci nie?

wom, mame take obycko notebooky z tesca, stali tusim necelych 10eur jeden... ale su tam vselijake aktivity - napr. program na ucenie pismen - stacis klave nejakeho pismena, ukaze sa ti na miniobrazovke to pismeno a zaroven aj hlas povie jeho nazov, dalej su tam takto slova - k nim su potom obrazky, napr. stlacis na klavesnici pismeno R, nb povie ryba a na obrazovke sa ukaze rybka nakreslena, dalej hodiny, kalkulacky, melodie a aj nejake jednoduche hry... nasi su na to kazdopadne este mali, ale ked oni tak radi klepkaju po nasich notebookoch, ze som neodolala a kupila im to...

fracle, je to tak, ako pises, oliverko je blondacik s modrymi ocami (aj ked som si vsimla, ze mu zacinaju zeleniet...bude mat asi farbu oci po mne a mojom otcovi) a ondrejko je tmavovlasy s tmavymi ockami. ten bude po muzovi, on ma cierne vlasy a hnede oci. chlapci maju pekne mena 🙂 . tak predopkadam, ze zijete v zahranici - ved si aj pisala, ze v trojjazycnom prostredi...