Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
22. jan 2010

v nasom tescu som vyuzivala kosik s dvoma lezatkami,aj ked sme boli uz tazsie 🙂 ,ale fasacka vec

saska, chapem ta aj obavy, lenze inak to vyliecit nejde,radsej anginu ako pyelonefritidu-hnis.zapal oblicky, a ine komplikacie...dolezite sa riadit kultivaciou,aj ked sa na nu caka par dni
ako pise lumi, ale urcite davas pozor, kefky su zradne...bacilonosici, este porozmyslam

heli 🙂 , myslime na teba, urcie aj brusko poriadne narastlo 😵 , aj ja mam ,ale nie az take 😀 a s tym obliekanim 😀 , uz som na konci taka spotena,ze nenoosim ani puncosky,ani bundu, len vetrovku na tricko a teplaky 🙂 , iny luxus si nemozem casovo dovolit...

moje baby zacali vymyslat, ze nie zelene gatky,ale ruzove a pod 😀 , dostali tie pestrofarebne z tesca 😀 a teraz idem zosaliet rano 😀

margaretka11
22. jan 2010

Saši, tak to máš fakt otrasný zážitok 😕 , chúďatko moje. To boli hnusní hajzli, špiny, fuj, ja nemám slov. Ako si vôbec niečo také mohli dovoliť??? Ja som normálne v šoku 😲

grmitko
autor
22. jan 2010

hej kefky menim vzdy po chorobe, aj naposledy som menila, aspon sa teda snazim nezabudnut na to

lalu, vysledy z vyteru budu v stredu a potom bude treba este aj dalsie vytery ak sa nemylim, probiotika im davam aj tak, aj ked neberu atb, u nas cerstve ovocie velmi nefici, len jablcka, tie velmi lubia a obcas banan a zelenina to vobec nechcu, s jedenim to mam stale tazke s nimi, ale tak raz sa to hadam spravi, v puberte budem nadavat, nech uz tolko nejedia 😀 😀 😀

marg, ja som doteraz z toho mimo a nechapem ze co to akoze vtedy malo znamenat 😠 😠

lalupa
22. jan 2010

sasi, to snad nie!!! to by videli ten cirkus,ani ja by som sa neovladla 😠 ,by som ich zazalovala 😠
aj ked nie su prachy,nie sme odkazane na potiahnutie
to,ze cigancata sa chodia napast na jablka a nikto nic, nekomentujem 🤐

margaretka11
22. jan 2010

Saši, mne normálne stúpol tlak ako som si to čítala, ja byť na tvojom mieste, tak mňa tam asi porazí od hnevu. Ja by som na nich tiež narobila riadny cirkus, prisámvačku, mňa by tam potom vystrelo 😠

lalupa
22. jan 2010

sasi, jabcka su viac nez dost 😉 ,hoci by trebalo menit jedalnicek u tych nepapkosov ☹ alebo ich nejako oklamat...neskusila si odstavovat? pripadne pomixovat polievocku nech nevidia,co v nej je a dat nieco oblubene na vrch, baby krutony a pod?
imunita ja najhorsia medzi 2-4r, na vine je skolka predovsetkym, potom to uz bude lepsie v skole 😉
tak ostava len dufat,ze do jari uz budete mat pokoj...

grmitko
autor
22. jan 2010

no marg ja som nemala daleko od infarktu, to mi ver
ja som bola vtedy aj s mamou v avione, ale ona bola niekde inde a ja som zatial sla tam nakupit co potrebujem a tiez ked sme sa stretli tak len pozerala na mna, ze co sa stalo, ja bordova v tvari, deti vrestali este hodinu po tom, priserne, uz nikdy viac to nechcem zazit, mala som vtedy reagovat inak, zavolat si veduceho predajne nech to nejako riesi s pokladnikom, lebo moja chyba to nebola, ale mna to tak vytocila, ze ja som tak vrestala, ze mna museli az v ikey pocut 😠

lalupa
22. jan 2010

sasi, a kloktanie so solou? trebars aj preventivne?

margaretka11
22. jan 2010

som rada, že sa ti vtedy nič nestalo, ale dobre, že si ten cirkus spravila, hajzli hnusní, prašiví 😠 . A nech ťa aj počuli v Ikee, aspoň budú múdrejší a budú vedieť, že sa s tebou neradno ťahať za prsty 😉

grmitko
autor
22. jan 2010

lalu, hlavne nas Domko, to je velky nepapkac, Lelko sa oproti nemu napraska, ten ani neochutna nic, co uz podla neho nevyzera dobre ☹ ☹ odstavujem im pomarance ked si vypytaju, lebo pomaranc nezjedia, ale stavicku si daju z neho raz za cas, nenutim im, ked sami povedia, tak im spravim 🙂 🙂

grmitko
autor
22. jan 2010

Lalu oni to nevedia vykloktat, prehltnu to...

margaretka11
22. jan 2010

no ja mám teraz zas problém, že deti sú po sviatkoch strašne rozmlsané, stále si vypytujú čokoládku a lízatka a pod. A Simonko zas horšie papá, zase mi odmieta mäso 😝

helka1
22. jan 2010

Margaretka mi ideme do nemocnice na nevstevu a potom som myslela, ze dam niekam dvojky vyblaznit 😔

Lalu brusko - no je uz riadne brusisko, ale naobliekat sa musim - u nas cez den aj -8 dnes napr a nechcem riskovat nejake prechladnutie 😅 . Obliekam na etapy, kto je najblizsie po ruke, tomu nahodim vrstvu a medzitym hodim nejaku vrstvu aj na seba 😀 .... len dnes som uvazovala ci koli hodine lietania po vonku sa oplati 2 hodinove obliekanie 😅

Grmi ja by som sa tam asi zosypala, kebyze sa takto na mna vyrutia 😝

vranka4
22. jan 2010

ahojte 🙂 ,žienky len klídek,čo to píšete?...veď všade nám dvojičkovým maminám v ústrety vychádzajú,na úradoch-2x rod. príspevok,v obchodoch-nakupujeme zadarmo,u lekára-nemusíme čakať,v lekárni-neplatíme za lieky 😀 😀 😀 ,ešteže máme dvojičky ,lebo o tieto výhody by sme prišli 😵 😵
no a teraz k veci...nejako nás tu choroby zase obchádzajú 😖 ,tak sa všetci chorí liečkajte 😵
zefa,marg,to ako keby som o našich čítala,nie sú cez kopírku?tiež ma občas,niekedy aj častejšie 😀 vedia tak vytočiť,že revem ako besná,potom ľutujem....Marek to teraz s nami poriadne skúša,s tým obliekaním,jedením,nedá si povedať,musí najprv začať vrieskať,keď mu nespravíme po vôli...a potom chodí ako med,že maminka ľúbim ťa ,už budem dobrý...raz musí všetko robiť ocko-inokedy maminka..Ivka,tá si dá skôr vysvetliť,tá má len občas slabšiu chvíľku...ale ľúúúúbim ich veľmiiiiii 😉

margaretka11
22. jan 2010

Heli, tak v centre je aj Materské centrum. Možno tam by to vybláznenie bolo ešte lepšie. Je v Kapitulskej ulici, v Diecéznom pastoračnom centre, tuším sa volá MC Rodinkovo. Ja som tam bola síce len raz, ale deti sa tam náramne prebavili 😉

margaretka11
22. jan 2010

dokelu, ale veď zajtra je sobota, to asi budú mať zavreté 😝

vranka4
22. jan 2010

ale v škôlke ich stále chvália,že sú veľmi zlatí,tam majú rešpekt....tak tú energiu musia hádam doma vybiť zo seba 😵

helka1
22. jan 2010

tak tak Marg, asi to bude pozatvarane 😔 , no ved uvidime ako to zajtra poriesime 😅

Inac aj u nas su revu kto bude obliekat, u nas si Adamko vynucuje len mna, mama obliest, mama umyt, mama obut , mama prebalit a ja fucim a makam, lebo ked ho napr nasilim obliekne niekto iny on si to ihned zoblecie s revom a potom to aj tak musim obliect ja 😖

margaretka11
22. jan 2010

vranka ja moje deti zbožňujem, fakt, ale niekedy by som ich zahlušila 😀 . Nie, vážne, ja sa v podstate nesťažujem, to, čo prežívame, tým si musí prejsť každý. Lenže čím sú deti staršie, tým viac sa bojím chýb, ktoré pri ich výchove narobím. Častokrát sa neovládnem, narobím riadny krik a potom ma to mrzí. No a deti chvíľu sekajú dobrotu, spravidla dve-tri sekundy a zase majú nejaký problém 😝 . Dnes som si akurát v Mame a ja čítala, aký je rozdiel pri výchove dvojčiat a detí narodených po sebe. Že rodičia detí narodených po sebe, majú teoreticky možnosť pri druhom dieťati napraviť chyby, ktoré robili pri prvom. Ale my rodičia dvojčiat na výber nemáme, musíme všetko riešiť na pochode a nevyhneme sa tak chybám a o to je to všetko náročnejšie. Celkovo mám strach, že robím veľmi veľa chýb, že deťom ubližujem a že sa mi to raz vráti 😔

grmitko
autor
22. jan 2010

u nas je taky ako Zefin Samko nas Domko, to je uplne ze na cvokaren z neho, ja uz mavam zachvaty hnevu z neho ☹ ☹

margaretka11
22. jan 2010

Heli, choďte do Europy, tam to mám odskúšané, tam sa deti prebavia aj bez toho, aby mali k dispozícii hračky. Párkrát sa s nimi prejdite, od lavičky k lavičke (aby si si oddýchla) a bude 😉 . To od lavičky k lavičke mám tiež odskúšané, ale ešte z čias tehotenstva, keď už som mala velikánske brušino a ťažšie sa mi dýchalo, tak sme sa s manželom prechádzali od lavičky k lavičke 😀 . Veľmi rada nato spomínam, bolo to krásne obdobie 😵

margaretka11
22. jan 2010

Grmi, Domko=Simonka. Ja keby som si kúpila vrece hrachu a ten hádzala o stenu tak by to malo rovnaký efekt ako napomínanie Simonky 😀

vranka4
22. jan 2010

marg,ja sa napríklad veľa vecí vyvarujem a robím ináč ako pri starších dcérach,hlavne,keď boli malí,sa mi to veľmi darilo...ale niekedy som bezradná..tento ich vzdor typický pre tento vek 😖 ,koľkokrát som si povedala,nereaguj hneď,počkaj pár sekúnd,ale niekedy sa to nedááá...niekedy o nich neviem,sú zlatí,hrajú sa pekne..a niekedy vzbura 😵 ...

margaretka11
22. jan 2010

vranka vzdor je skúškou pre nás všetkých 😝 . A to sa mi rátalo, že v tom článku v Mame písali, že o puberte dvojčiat radšej písať nejdú 😀 . Tak to nás asi čaká nejaký väčší prúser, keď ani v časopise o tom nechcú písať 😀

margaretka11
22. jan 2010

no idem ja ta, do hajan 🙂 . Prajem všetkým maminám a detičkám dobrú noc a krásne sny 🙂

lalupa
22. jan 2010

dobru noc kvietok a vsetky double maminky 😵

MM prave dorazil domov, tak idem aj ja...

to myslite vazne,ze este jeden rok budem toto riesit? to ,co pisete mam doma aj ja, u nas je potvorka blondynka,ale ani hnedacik sa nedava zahanbovat...teraz su na striedacku,az vyvallujem oci,lebo vcera to robila jedna a dnes druha... a takto sa to strieda...

heli,dav si na vylete pozor, hlavne na zimku 😉

ja ako tehu som bola chodiaci termofor, v zivote som tak nalahko nechodila v zime, este som aj vkuse vetrala, manzel mi ani pusu nesiel davat,co utekal do teplejsej izby... 😀

ajka72
23. jan 2010

lalu ten termofor som teraz ja ja aj keď spím musím mať pootvorené okno aj teraz v zime muž chodí spať do vedľajšej izby kde je tak teplo že ja by som nevydržala ani minutu, že by som išla do prechodu 😀?

grmi, marg u nás je to tiež isté ako u vás pri obliekaní, my to máme na striedačku ale zvykne to robiť Natálka ona nejde dobre tak oblečiem Lenku potom ide tak ju chcem obliecť ona nejde tak sa oblečiem zas ide minule sme vyšli až na chodbu že odchádzame bez nej tak taký rev na celu bytovky že si museli myslieť že deti týrame, a taktiež si vynucuju kto ich ma obliecť, podať nejaku vec, nakrmiť vačšinou mama, ale aj tata, alebo babka, a to je tiež hrozne hlavne keď sa ponáhlam, sranda keď vás tak čítam ako keby som čítala o svojich deťoch,

womenne
23. jan 2010

Ahojte lalu čo tvoj robi že tak neskoro?Moj muž ma dnes narodky tak som mu presne o 00.01 napisala sms aby som bola prva 😀 😵 😵 jáááj starneme 😅

ideme chalanom kupit nejaky darček Sebino mal meniny tak nam to stale pripomina 😀

bibianka
23. jan 2010

Ahoj kočky,
prosím urgentne o skúsenosti s týmito dvoma kočíkmi: Domino (Chipolino) alebo X-Twin X-lander. Uznali nám reklamáciu na kočiar, môžme si vybrať iný, ale ponuka je tam mizerná, najviac sa mi pozdávajú tieto dva. Deti majú rok a pol. Z trojkoliek mám trochu obavy kvôli stabilite, okrem toho Domino má šírku 70 cm (nie je to príliš úzke?). Pri X-landeri zasa uvádzajú šírku 80 cm, takže sa bojím, že nám neprejde cez 80-tky dvere.
Uprednostňujem kočiar "vedľa seba", aby si deti mohli aj ľahnúť a vystrieť nohy (na tom našom reklamovanom Baby Welt OHIO Twin je to možné) a nebol problém so zdolávaním obrubníkov. Ale ak by boli tieto podmienky splnené aj pri kočiari "za sebou", nemala by som nič proti. Kolesá potrebujeme veľké aj do snehu (máme single golfky).
Z kočiarov za sebou majú v ponuke: S-TWINER (CasualPLAY), DUETTE 2009 (Peg-Pérego), POWERTWIN SLALOM 2008 (Jané) a iné (ktoré sa mi už na prvý pohľad nepozdávajú).
Náš kočiar by sme mali vrátiť na budúci týždeň, takže to fakt horí...

margaretka11
23. jan 2010

Bibianka, sú tu maminy, ktoré majú Jané a tie ti ho budú stopercentne doporučovať aj napriek tomu, že je za sebou. Ja osobne nemám skúsenosť ani s jedným z tebou uvedených kočíkov, keby som si vyberala pre seba a chcela by som kočík vedľa seba tak by som šla radšej do toho X-landera a to aj napriek tomu, že Chipolino vyzerá atraktívnejšie. Lenže, ja mám možnosť (resp. po včerajšom nepríjemnom zážitku v Tescu mala som) ísť nakúpiť do Tesca a tam sa v pohode vykrútim aj so širokým kočíkom. Teraz by to už bolo komplikovanejšie, ale aj môj ABC Design mal na šírku okolo 80 cm 😉 . Čiže by som uprednostnila väčší komfort pre deti. LENŽE!!! Ty už máš deti vo veku, keď ti budú len máličko spať v kočíku a ktovie ako dlho ti vôbec ešte obsedia v kočíku. Preto by som šla do toho Jané, na predriemnutie to postačí a ten kočík nielenže perfektne vyzerá, ale aj maminy tu si ho nesmierne chvália. A určite s ním vojdeš aj do klasického obchodu, kde sú regály viac natesno 😉 .

Takže za seba hlasujem za Jané, ale ako som písala nemám osobnú skúsenosť, ber to len ako radu 🙂