Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
11. jún 2010

a kuchyňa je ešte celá? a žaluzie? kvety už nemám a za chvíľku už ani moja mama 😀 😝

juliagregor
11. jún 2010

idem haji...dobrú noc a detičky nech pekne spinkajú... 😉

fefferonka
11. jún 2010

dobru, aj ja idem na to 🙂

bobicek5
11. jún 2010

ja som kvety odlifrovala na chodbu, takze prekvitaju. V kuchyni este neotvoria dvierka, takze ok a k zaluziam sa este nedostanu...dobru nocku aj vam vsetkym

majocka.v
12. jún 2010

@jennys aj ked som mojich drobcov nosila do 31tt kazdy kopal inak jeden viec a druhy menej a teraz su aj taky povahovo jeden kludny a druhy riadny nervak ho vytoci vsetko

cherry01
12. jún 2010

AHOJTE žENY 🙂
už som tu hádam aj polrok nebola...alebo rok??? 😒 ☹ Dúfam ze sa máte všetky mamičky fajn, aj detičky samozrejme. Ja sa chcem opýtať, kedy ste svoje deťúrence dali do vlastnej izbičky . Moje majú 18 mes.... bývame v dome, detská už zariadená, tam sa zdržujeme, v spálni už len spia...predobedom,poobede a v noci. Takže už si uvedomuju že to bude ich izbička. Je tam všetko, okrem postelí, práve ich kukám na nete, že aké kúpim... No a rozmýšľam, či ich tam nepresťahovať v postieľkach, aby si tam zvykli spinkať, a potom to vymeniť na riadne postele...Alebo s tým počkať mesiac, dva a potom rovno učiť na postele...no neviem si rady. Kristínka spí celú noc, Tomi sem-tam vstane...ale to by som tam dobehla..síce je to 15 krokov...ale pohoda, jednopodlažie 🙂
čo vy na to? aký máte názor alebo skúsenosť?

majocka.v
12. jún 2010

@juliagregor my mame vsade balkonove okna tak zo spodnych okien sme poskladali zaluzie ked mali este ani nie rok a do teraz sme ich este nezalozili a snury amme na garnizi zavesene lebo by stale s nimi narabali

grmitko
autor
12. jún 2010

@fefferonka ty vobec nevyzeras, ze je to tvoja dcera, skor sestra, vyzerate uzasne obe

grmitko
autor
12. jún 2010

@jennys nasi kpali kazdy inak, Leo bol v brusku take kludne babatko, kopol iba obcas,len sa tam tak povaloval, zato Domko to bolo uz v brusku velmi aktivne dieta, ten kopal v jednom kuse, stale, neviem kedy spaval vobec 😀 😀 😀 😝 😝

mm futbal nastastie nesleduje, to my obaja skor hokej 🙂

pisem vam priebezne, tak ako docitavam 😉

grmitko
autor
12. jún 2010

@cherry01 nasi spavali tak asi od roka a pol vo vlastnej izbicke v postielkach a ked mali dva roky dostali velke postele a v pohode spavaju odvtedy v nich 🙂 🙂

cherry01
12. jún 2010

@grmitko dakujeeem 🙂

bobicek5
12. jún 2010

@cherry01 ja som mala chlapcov od prveho dna v ich izbicke. Je to sice mala izba, ale hlavne kvoli monitorom spali spolu v postielke a neskor kazdy vo svojej. Detska izbicka je vedla nasej spalne a v noci mame dvere otvorene, takze keby sa cokolvek dialo, hned pocujeme. Aj po nocnom nakojeni vzdy putovali do svojich postielok. Tvoje deti uz su velke, takze by som sa toho nebala a urcite uz ti prespia celu noc, takze by si za nimi chodila len vynimocne...

juliagregor
12. jún 2010

@majocka.v tie spodné žaluzie sme zložili ešte pri Maťovi 😉 , ale chalani teraz vytrhávajú tie vodiace silikonové lanká 😝

ahojte, konečne ticho 😀
idem si vás prečítať

juliagregor
12. jún 2010

na nás ide neskutočná burka, tak sa lučim prajem pekný večer,
vypínam PC

zefa
12. jún 2010

naši od narodenia vo vlastnej izbe..my sme tam mali ešte posteľ pre nás...my sme sa pri deťoch na noc striedali,asi od 2 rokov tam spia sami a ked sa zobudia volajú nás...postele už máme dospelácke 😉

bobicek5
13. jún 2010

aj my mame v detskej izbe postel, ale vyuziva ju len moja sestra ked u nas spi. A ta spi tak tvrdo, ze ku chlapcom behame my 😀

fefferonka
13. jún 2010

dakujem @grmitko

baby chcem sa spytat, do kedy ste mali prvy dvojickovsky kocik? diky

juliagregor
13. jún 2010

ahojte,
trošku od veci....

pred dvomi rokmi (tuším, ak sa mýlim, nech ma maminy opravia) boli dvojmaminy u Radičovej a tá vtedy uznala, že sme sociálne diskriminované ale bohužiaľ nie je politická vôľa na riešenie tejto tematiky....
tak nech sa tam teraz dohodnú, usadia sa do svojich kresiel a môžeme začať bojovať .... 😎

fefferonka
13. jún 2010

@juliagregor - BINGO Juliiiii! akurat to sledujem na markize! 😵

juliagregor
13. jún 2010

@fefferonka aj ja 😉

juliagregor
13. jún 2010

podelím sa Vami o môj včerajší hrozný zážitok....

boli som s deťmi na piesku a bola tam aj jedna pani s dvomi deťmi (polročné a dvojročné dievčatko)...väčšie malo soplík, tak sa mama predklonila a vtedy jej prívesok na retiazke (krížik) zostal zapichnutý v očku dieťaťa..
bolo to strašné, dievča plakalo, mama kričala a jej muž tam hukal....a tej krvi 😢
nakoniec bol krížik zapichnutý len vo viečku...
pozor na šperky, sú veľmi nebezpečné...

majocka.v
13. jún 2010

@juliagregor u nás je to do teraz no čo už narobime kolko krat mi donesú celé lanko vytrhnuté 😉

majocka.v
13. jún 2010

@juliagregor pridavám sa aj ja do boja aj keď mi o chvilu končí materska

juliagregor
13. jún 2010

@majocka.v super...niečo budeme musieť vymyslieť, nejakú petíciu alebo ja neviem...
síce nás sa to už nedotkne...ale možno to pomôže...
ako opravujete tie lanká? my ich máme na oknách veľmi natiahnuté a nie sme schopní ich znovu natiahnuť a prilepiť...

grmitko
autor
13. jún 2010

no baby ja tiez budem bojovat, dajte vediet ked nieco zacnete planovat 🙂

@fefferonka ja som mala prvy dvojickovy kocik do roka, bol za sebou a potom som mala vedla seba

zefa
13. jún 2010

@bobicek5 😀 😀 😀 predpokladám,že sestra je ešte bezdetná
@fefferonka ja som nemala duo kočík nikdy 😢 vždy dva,pretože ked sa mi deti narodili ešte ten výber kočíkov tu nebol taký,aby nám vošiel do pidi výťahu...pivnicu máme 2m2 a spločné pivnice sú zapratané haraburdím 😠
a bojujem aj ja...koľko sme štátu ušetrili peňazí a furt nás odsúvajú nabok

4a
13. jún 2010

holky, co máte už větší, tak od 3 let, dvojky stejného pohlaví.
Mám na vás dotaz. Kluci se fotili ve školce a fotili se jenom sami bratři, jako dvojice. A když si prohlíželi fotky, tak se nepoznali 🙄 Prostě Andy tvrdil že je Alex a zkušebně i Alex se na poprvé netrefil. Přiznávám, že mě to dost překvapilo, jako že se nepoznali. Jak je to u vás? Potom na společné fotce i s ostatníma kolegama ze školky, tak to věděli kterej je kterej, protože si pamatovali kde a vedle koho stáli.

4a
13. jún 2010

@cherry01 moji chaloši spali ve vlastních postýlkách a ve vlastním pokoji od narozeníl. Zkusili jsme spolu spát 2 noci a vzájemně jsme se rušili 🤐 Takže já s MM jsme spali v ložnici pár kroků od nich s otevřenýma dveřma a chůvičkou a kojit v noci jsem chodila k nim. V postýlce byli asi do 3 let, oni se naučili přelézat spricle. Pak jsem je nahradila postýlkama zkrácenýma z Ikey, aby mohli mít i dětsky dětský pokojík. A až půjdou do školy, tak je vzměním za ty "dospělácký" , aby cítili další životní změnu. Jakože školáci, tak školácký postele, stoly atd. prostě předělat pokojík pro školáky. Už o tom mluvíme a i zkoumám jejich přání a požadavky a představy, aby to bylo tak jak to chtějí oni a ne já. Chci vědět, či chtějí takové ty vyvýšené postele s klouzačkou atd. Jestli snesou že jedn spí nahoře a druhý dole. Prostě se o tom bavíme aby se podíleli na svém prostředí.