Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

julietka
29. júl 2010

juli to je dobra rada naozaj, ja uz teraz rozmyslam ako budem riesit situaciu v ktorej je teraz scarletka 🙂 kazdy ma totiz strasi ze to najhorsie este len pride od jedneho roka..ale to uz sme tu rozoberali..pacia sa mi take interaktivne choditka, to je naozaj dobra vec, urcite take zaobstarame, ja som totiz zaryty odporca klasickych choditok do ktoreho sa dieta polozi a ma "akoze chodit" a pritom si nici klbiky, suhlasil so mnou aj ortoped, ze take v ziadnom pripade, ale vidim ze su aj take ktore sa tlacia pred sebou, tie su fajn 😵

julietka
29. júl 2010

@tintin , to bol dobry pokus s tym tretim babenom 😅
sice vzdy som chcela tri a presne v tej kombinacii ze najskor dvojky a potom dalsie, no ale my uz budeme asi stari kym nase dvojky vyrastu a budeme robit tretie..teraz sa naozaj necitim na to aby som mala hned dalsie mimi 🙂

tinka9
29. júl 2010

@scarlette ahooj! my ideme za vami ako cez kopirak mam pocit 😉 Uplne rovnake starosti. Kazdy den nove modriny. Postavia sa na nohy, oprete o nieco, obcas si myslia ze uz vedia chodit, pustia sa a bac na zadok a potom chrbat, hlavu. Obcas im starsi syn pomoze, napr. ich soti, potiahne za ruku, alebo podkopne nohy.
Trochu pomohla ohradka, vzdy som bol proti, pri starsom ani pocut, ale teraz ma to zachranilo, kupila som najvacsiu co som nasla, 150cm stvorec, obcas si tam k nim sadnem a hrame sa tam spolu.
Za mriezky sa da dobre drzat a stavat, a ruckovat okolo, najlepsie na ucenie chodenia - a su tam bezpecnejsie (podlahu tvori penovy kobere) ako v zvysku obyvacky, kde je plavajuca podlaha a teda tvrdsie pristatie a tiez kym sa k nim syna dostane a prelezie ohradku, stihnem zasiahnut. Obcas to robim opacne, baby behaju po byte a syn je v ohradke 🙂
Ja sa skor obavam co budem robit, ked zacnu vyliezat na gauc - to uz je dost vysoko na hlavove pristatia :(

scarlette
30. júl 2010

babulky dakujem za rady, tie interaktivne mame doma, chalani dostali pod stromcek tak ich aspon rozbalim, 😅
tinka rozmyslala som aj nad tou ohradkou velkou, ale dat za nu 150€ sa mi zda dost a to pomalicky uz kupujeme nove autosedacky...

juliagregor
30. júl 2010

@tinka9 najprv nauč z gauča zliezať 😀 a ten tvoj syn robí to čo môj, tak ma hneval 😠

@scarlette ja som používala tie klasické remence, boli srandovní, ked som ich obidvoch naraz v tom viedla, najskôr mi to pripadalo ako "pre psa", ale deti boli v tom spokojné a dokonca aj babky si to pochvalovali, lebo sa tak nemuseli zohýbať 🙂 , kým sa naučili "lietali" vzduchom😀
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

@julietka nebud smutná, ako ti napísala tintin hlavne, že su deti zdravučké 😉 a nikdy nehovor nikdy, a určite nie si až tak stará 😉 , tiež som proti chodítkam, mala som ho a po týždni som ho zbalila a vrátila kamoške, nehladiac na všetky obité rohy a že si navzájom ublížili ale naviac Ajko začal tak špičkovať, že som mala robotu, aby znova pekne chodil 😉
tie interaktívne chodítka su fajn aj ked to čo som dala bolo drahé 😎

tinka9
30. júl 2010

@scarlette ja som nasla relativne lacnu ohradku, najjednoduchsia co bola, stryri steny, bez podlahy (dokupila som penove kocky za 20E), ohradku za 62E, pozeram ze uz ju nemaju, maju podobnu ale je drahsia: http://www.best4baby.sk/index.php?option=com_vi...

To je dobry napad Julia, ano snazim sa ich ucit zliezat, teda vzdy ich otocim nohami dole, uz len aby to rychlo pochopili a zapamatali si...

Mala som/mam voditko pri synovy, je to maly detsky ruksak, kt. sa da zapnut aj na hrudnicku, aby z neho neutiekol, a odopinatelne voditko k tomu, prakticka vec, teraz pouziva uz len ruksacik na vylety, ale voditko sme nepouzili. Nedalo sa. Syn zuril, stale sa tocil a chcel mi to vytrhnut z ruky, nie, u nas to nefungovalo, velmi zalezi na povahe/temperamente dietata/deti.

scarlette
30. júl 2010

@tinka9 tinka ta ohradka je super, dnes vecer konecne budem s manzelom tak hodim s nim rec aby sme ju kupili 😉
@juliagregor tak tie popruhy mam doma jedny, tiez mi to pripada ako pre psika, avsak neviem neviem ci to budeme moct pouzivat... bojim sa ze to dopadne ako u tinky ze sa budu krpci stale len tocit okolo toho...predpokladam to kvoli tomu, ze ked ich sprchujem tak ich zaujima len hadica a to sa ju snazim vsemozne schovavat 🙂

juliagregor
30. júl 2010

ohrádku som nemala, už som nechcela viac kupovať ...v postieľke boli len chvíľočku ale naučili sa chodiť dokola a ručkovať...my sme chodili až v 16 mesiacoch, dlho im to trvalo
scarlett ved vyskušaj..niečo na nich len platiť bude 😉

bombula
30. júl 2010

@scarlette my sme to chicco chodiko kupili a sli sme vratit, maly ked sa na to zavesil som mala pocit ze to zlomi a boli privysoki k tomu, prosteonicom.. mame tu lacnejsiu ohradku v obyvacke (mame doma 3 druhy ohradok doma, vsetky darovane), sietovanu pre dvojicky na zahrade, tiez je skvela. ta velka dvojickova v obyvacke je super, ruckuju okolo nej a teraz ked uz su v nej menej tak pritisnem ku skrinkam zo skla aby sa k nim nedostali a nebuchali mi po nich, takze tak trochu sluzi aj ako zabrana. takze ty mas takych velkych chalanov ako ja?...

bombula
30. júl 2010

@scarlette ale musim ta upozornit ze v tomto veku si uz od ohradky vela neslubuj, nasi v nej uz velmi nie su, ked si si ju nekupila skor tak neviem ci sa ti to uz teraz oplati...ak potrebujem odbehnut, pouzijem postielku kt. mam v obyvacke jednu, alebo este ohradku mensiu ohradku pre jedno bejby, jeden do nej a druhy do postielky..my mame odsunute gauce ku stene a zahatane unikove vychody z obyvacky (mame velmi velku obyvacku prepojenu s kuchynou), mali sa tam sami prekne hraju a chodkaju a lezu si dookola.ale, uz by chceli viac priestoru a hlavne uz je to okukane...:I

tinka9
30. júl 2010

@bombula preco nie? Ked sa jej deti doteraz nehybali, asi ju nepotrebovala, rovnako ako u nas, lebo baby len lezali na mieste, nebolo ich treba davat do ohradky. Od kedy lezu a stavaju sa, to zacalo to nebezpecne obdobie, teraz.
Niekedy mozno pomoze ked je dieta od narodenia zvyknute na ohradku, tak ju lahsie prijme, su take co maju posuvne dno, a male baby to ma ako dennu postielku, neskor ako hraciu ohradku, ale zase zavisi na type dietata, moj syn ju neznasal, mala som pozicanu jednu tyzden, a musela som ju vratit, lebo on v nej nechcel byt ani 30 sekund, vrieskal a vrieskal, chytl amok a ja som ani na wc nemohla, tak som ohradku zrusila a vsade ho nosila zo sebou. Baby su kludnejsie povahy, vydrzia sa v ohradke hrat, mozno aj tym ze su dve, nevadi im to, teda aspon tych par minut co si odskocim, vylozim pracku a povesiam, pripadne otvorim dvere a vybavim postarku. Samozrejme idealne je mat extra miestnost ako hradku, bezbecnu so zahatanym vstupom, ale take sa nam zial kazdej nepodari doma dosiahnut 🙂

juliagregor
30. júl 2010

@fefferonka ahoj , dnes som bola u kamošky a mala takúto stoličku, bola starší typ ale princíp rovnaký... http://www.bambini.sk/sk/product/533/fisher-pri...
http://www.pricemania.sk/katalog/destske-stolic...
pripevnená bola o spodok stoličky, hned som si na teba spomenula... 😉

juliagregor
31. júl 2010

dobré ránko,
ešte som chcela k tým ohrádkam a postieľkam a iným pomocníkom....maminky každé dieťaťko je iné a čo fungovalo ale nefungovalo u nás/vás nemusí u druhých, treba len vyskúšať a dať ostatným vedieť či áno alebo nie...ja mám tri deti a každý je iný...a to začatie chodenia bolo pre mňa druhé najnáročnejšie obdobie a to z dôvodu, že obidvaja chceli naraz a držali sa ma za nohy, vreštali a ja som nemohla ani na záchod, aby sa traja na mňa nekukali...a dlllllllho to trvalo (tri mesiace), kým sa rozbehli
malí mali voľný výbeh, v dvojizbovom byte sa nedajú robiť nejaké čary, a do postieľky alebo cestovnej postieľky som ich dávala, ked som robila nebezpečné veci...
dvojčatá boli oveľa kludnejší, než Martin, nepotrebovali ma tolko, hrali sa soplu a od Martina sa naučili hrajkať ...ja mám kludné deti a povedala by som, že až hamblivé 😉
prajem veľa trpezlivosti 🙂

bobicek5
31. júl 2010

no veru mas naozaj kludne dvojcata. Ved si videla, ti nasi len vyskocit z kocika a nicit a nicit a nicit 😀 .

U nas je tema chodenia tiez aktualna, muz by im najradsej kupil to choditko, ale ja som skor za prirodzene chodenie. Obaja uz prejdu par krokov, tak ich radsej budem stimulovat nech sa snazia a neboja. Choditko sme mali asi v 9 mesiacoch a tiez asi na mesiac. Skor pre zabavu a potom som ho dala prec.

juliagregor
31. júl 2010

@bobicek5 ved boli zlatí 😉 a neboj sa, bude horšie 😀 ja mojich volám "demolačná čata" ale oni len doma vymýšľajú alebo ked sa viac osmelia...
na chodenie u nás zaberali aj detské kočíky, teraz majú v Kauflande také za 2 Eurá, nie su moc stabilné ale to nevadí, držala som ich za traky alebo dobre poslužili aj Maťove tepláky, tie som im dala pod pazušky a do ruky konce a išli...no najlepšie je ked sa odvážia sami a môžete sa jednému venovať dvaja a posielať si ho medzi sebou...naši nechceli behať sami, radšej sa švacli na zem a to bolo pre nich rýchlejšie..Ajo sa plazil ako vretenička, taký bol rýchly 😀

katrinb
31. júl 2010

ahojte maminky, nestiham tu chodit...v praci mam toho veeeeeelmi vela......tak som rada, ze aspon vas stihnem precitat. Ale neda mi sa pochvalit...aj ked viem, z eniektore vase deturence su tazsie ako my...ale ja som hrda ako pekne priberame...a kedze len cisto kojim...
nase baby maju 60 cm a skoro 6 kg a v pondelok uz 56 mesiacov.........rozdiel je 200 g medzi nimi....to je ale vzdy. Tak aspon tolko .... papa a krasny vikendik

juliagregor
31. júl 2010

@katrinb už som na Vás myslela 😉 , babuľky su krásne a pekne priberáte, ved su to modelky, tak majú dobré spaľovanie 😉

juliagregor
31. júl 2010

takto sposobne sme papali u babky ...

katrinb
31. júl 2010

@juliagregor latunki krasavci

lucia.kl
31. júl 2010

tak my sme vyriešili problem s kakanim starou babskou metodou - teplomer do zadočka 😀 😀 a ono to funguje, už mi dnes baby dva krát kakali. inak chcem sa opýtať, máme materské mlieko od darkine, je možné že by z neho mali hnačku??? inak už máme okolo 4,5kg 🙂 🙂

matelko1
31. júl 2010

ahojte.prajem pekny pomaly a iste uz vecer 🙂
nedostala som sa 3 dni na net.chlapci uz ok,ale raz denne maju stale taku riedsiu stolicu,ale dr mi povedala,ze to moze byt aj so zubkov,ale ja este ziadne v ustockach nevidim 😀 .teraz mi denne vypiju len okolo 500-600 ml mliecka.nenutim ich ani viac,ale na desiatu mame bananik,na obed zeleninku,takze asi preto si neziadaju viac mliecka.a ked po obede vypiju mliecko tak 60 ml,viac nechcu,tak hned ich aj prezenie.nechapem preco.
moze to byt aj z mlieka...

@julietka a ten hylak si pojdem kupit.to mi mohla moja dr poradit,nie....

matelko1
31. júl 2010

@lucia.kl a vraj je to navykove.ze sa to neodporuca davat do zadocku teplomer.

matelko1
31. júl 2010

@katrinb krasne priberate,... 🙂 my sme teraz trosku schudli,ale to nic.
@juliagregor zlati su chlapci,krasne papali 😵 😵 😵

katrinb
31. júl 2010

@matelko1 dakujeme...a som velmi rada, ze vam je uz lepsie....a to ze schudli, to neva...oni rychlo dobehnu svoje

bobicek5
31. júl 2010

@lucia.kl od akej darkyne mate mlieko? Ak je to od darkyne z laktaria, tam su akekolvek infekcie vylucene, to mlieko je pasterizovane. Ak je to od nejakej maminy, co nema urobene rozbory a vytery, tam to mozne je... Ja som tiez darovala mliecko do laktarka a neskor aj jednej chorej mamine...

bobicek5
31. júl 2010
bobicek5
31. júl 2010

@bobicek5 blbne mi to tu.. ☹ No presne tak ich ucime, ze si ich posielame medzi sebou. Zatial to na kratke vzdialenosti funguje...uvidime co pride neskor

matelko1
31. júl 2010

@katrinb ja som tiez rada,ze to preslo.chlapci uz bubaju.maju problem zjest 130ml.inokedy vecer pred spanim mi spapali 180ml.ale nic to.spinkaju aj tak dobre.budia sa meszi 5-6 hod rano ci zjedia menej,alebo viac 😵

lucia.kl
31. júl 2010

@bobicek5 mame ho od kamoškinej švagrinej a kamoškina mama je lekarka, tak dala mlieko na rozbor a bolo v poriadku... tak uvidime, ja som naraz menila aj umele mlieko a pridala som materske, tak som teraz umele vysadila, tak uvidime, či hnačky prestanu...

lucia.kl
31. júl 2010

@matelko1 ale odporučaju tu rektalnu trubičku a to je skoro to iste, tak uvidime, baby sa od začiatku nevedeli poriadne bez pomoci vykakať ☹