Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
12. jún 2009

wom...pozor na advantan,je to kortikoidna mast,len na predpis,moze sa uzivat velmi kratko 3dni,je na ekzem- atopicky skor...vcera sme boli na alergologii pre vysledky...Mia nie je na ziadnu potravinu alergicka a pritom ma stale extremne suchu plet.....tak len sledovat a mastit.....co sa tyka opal.kremu lekarka vyslovene povedala,ze nemame pouzivat bezne kremy z obchodov,len z lekarne a to s najvyssim faktorom....pre taketo male deticky a s bledou,skor suchou pokozkou,so sklonom k ekzemom len Daylong baby/kids 50f....no a mozme sa tesit,ze to bude mat aj Ella,lebo je to dedicne,sposobene tym,ze obaja s muzom mame sennu nadchu 😠

womenne
12. jún 2009

diidi nebudem ho davat dik za radu nechapem prečo mi to dal 😕

aj my použivam,e Dailong je najlepši,sestra mi ho poradila jej deti maju atopicky ekzem a ten je prenich najlepši,ako ochrana.je sice drahy ale čo nespravime pre naše decka však? 😉

womenne
12. jún 2009

baby neviete kedy bude mat Saška net????

jankabambulka
12. jún 2009

sašenka hovorila že 10.6. jej ho majú namontovať, ale to mi hovorila ešte minulý týždeň. tak asi nastala nejaká zmena. aj mne je za ňou smutno

jankabambulka
12. jún 2009

sašenka hovorila že 10.6. jej ho majú namontovať, ale to mi hovorila ešte minulý týždeň. tak asi nastala nejaká zmena. aj mne je za ňou smutno.
inak chcem sa spýtať , diddi tá 200 ml ti ako dlho vydržala ?? keď ideme na 7-10 dní takto aby som kúpila aspoň 2kusy, však?. my čo sme používali weledu-to j tiež prírodná a vhodná pre exematikou a predčasne narodené deti. tú sme mali od samého začiatku ale tá cena... uf, asi tak ako ten dailong. nemám ani predstavu koľko sa minie tých krémov a predpokladám, že v chorvátsku to bude drahé ako fras, keby nám došiel..

jankabambulka
12. jún 2009

sašenka hovorila že 10.6. jej ho majú namontovať, ale to mi hovorila ešte minulý týždeň. tak asi nastala nejaká zmena. aj mne je za ňou smutno.
inak chcem sa spýtať , diddi tá 200 ml ti ako dlho vydržala ?? keď ideme na 7-10 dní takto aby som kúpila aspoň 2kusy, však?. my čo sme používali weledu-to j tiež prírodná a vhodná pre exematikou a predčasne narodené deti. tú sme mali od samého začiatku ale tá cena... uf, asi tak ako ten dailong. nemám ani predstavu koľko sa minie tých krémov a predpokladám, že v chorvátsku to bude drahé ako fras, keby nám došiel..
inak aj zuzka myslím používa astrid a je s ním spokojná
sašenka mi spomýnala že používa dm -kové a tiež je spokojná, asi to fakt bude sto ľudí sto chutí

lalupa
12. jún 2009

jani,aj bioderma ma teraz akciu, neviem kolko, ale k photoderm spraju 400ml mas zadara 500ml po opalovani, treba zistit cenu, ja zacinam byt ich fanusikom 😉
vy chodievate tiez do tatier, nemas nejakeho typa aj ty??

lenkamt
12. jún 2009

nasej Verci zas robil daylong na atopak zle 😖 kozna mi vtedy povedala ze jej mam skusit nejaky lacnejsi "tradicnejsi" krem 😉

kazde dietatko je ale ine, takze musime kazda skusat co im sadne 😉

womenne
12. jún 2009

Jani v pohode ti bude stačit jeden velky my ho mame nacele leto a ešte aj buduce zo začiatku 😉 ale sice je pravda že tam ich budeš natierat častejšie.

leni vidiš a hovori sa čim drahšie tym lepšie 😖 ja som si zase všimla že sa mi Sebo obsypal ked som ho natrela na liciach ale on to mal vlastmne zo slnka vždy na nom očervenie 😖 bože dufam že to nebude mat aj v dospelosti 😢

malych som dala prave spat,zjedli plnu mysku špenatovej polievky 😵 dufam že pospia tak o 3hodky 🙂

jankabambulka
12. jún 2009

lalu- je pravda my chodíme veľmi často do tatier, ale bývame zatiaľ len v jednom jedinom penzióne úpokiaľ brat dostavia tie apartmány. a to http://www.penzion-hotel.cz/cz/detail-ubytovani... - je to taký komunistický ale on tam má svoj apartmán a tam mi neplatíme ani korunku a máme tam aj polpenziu. vieš na to prespatie je to ok a na výlety tým pádom minieme viac 🙂 😉 . je to od lomičáku pár metrov... inak varia tam skvele a raňajky sú švédske stoly a na výber s xy jedál. inak oni sú prepojený so slovanom a tam môžeš využívať ich služby

womenne
12. jún 2009

fuj bože do oči bijuce y 🙄 🙄 🙄 misku!!!!!!!

inak minule som sa bavila s babami že som sa uplne zabudla vyjadrovat ako som na materskej a ako som byvala uplne sama s detmi na byte,normlane sa musim učit vyjadrovat 😀

jankabambulka
12. jún 2009

lalu- ak ti pomôže toto http://www.ubytovanienaslovensku.eu/vysoke-tatry
inak ja si myslím že tam treba hľadieť na to , aby hlavne sa dalo dostať na výlety s ubytka a netreba mať 5* ... teda ot je môj názor i ke´d je pravda, musí aj ubytko mať svoju úroveň a štandard

womenne
12. jún 2009

Jani nemala si ist dnes na dovolenku?či kedy idete?

jankabambulka
12. jún 2009

http://www.ubytovanienaslovensku.eu/penzion-vel...
nie, pre pána kráľa dnes nie!! dnes išla mar. ja mám medzi 6-10 promócie a tam by som bola veľmi rada. a chceli sme ísť hneď na druhý deň, len večer volal ex , barborke , že jej od nich s práce zajednal tábor, tak teraz máme problém , lebo nevieme čo spraviť. tak sme sa pýtali barborky , že kde chceísť radšej a povedala, že s noami do chorvátska - len sa to bojí povedať exovi. tak teraz tam ide na výkend , tak dúfam , že mu to nejako rozumne vysvetlí, aby jej zasa nenadával... lebo somnou nekomunikuje 😠 je to k.. ktorí nám aj po toľkých rokoch robí problémy, resp. odkedy ho nechali frajdy.. tak sa nemá kde inicializovať tak.. škoda rečí, škoda , že borka sa preriekla , že máme ísť na dovču. na konci prázdnin barborenku berú zasa adoptívny babička a dedko do talianska a majú to zaplatené už asi pol roka , tak neviem ako to spravíme , ale uričte pôjdeme, len čas letíííííí a ja začínam premýšľať čo všetko mi tam treba .... chápete

jankabambulka
12. jún 2009

lalu - pozri ten posledný link to vyzerá zaujímavo aj cenovo 😉 a deti sú zadarmo
inak aj náš miško má silný atopcký exém i keď v posledný mesiac sa to až tak katastrofálne neprejavuje..

womenne
12. jún 2009

no ja si idem dat kavu dnes mi to nepali no čo už 🙄

jani no to je sv..k,Baborborka sa musi rozhodnut sama,on ju predca nemože nutit.je hnusneked sa dospeli človek sprava takto 😖 inak na Sulovkse vrchy sa berieme v july asi v polke alebo ku koncu ako bude moj moct,nemožem nič planovat 😒 juj ale už sa tešim 😵

jankabambulka
12. jún 2009

tak potom sa ozvi , prídeme ťa kunúť 😉

nana77
12. jún 2009

ahojky!
tak u nas noc bola ok, obaja spali bez prerusenia az do nejakej 6.30. zato rano a doobeda bol oliverko veeeelmi mrzuty, placlivy..neskor uplne apaticky. ked isli papat ovocie, dala som ich do stoliciek do kuchyne a pozeram na neho - celu tvaricku vyhadzanu...! skoro som odpadla. tak som s nim utekala k dr, akurat, ze mm nie je v ba, takze bez auta a s obidvomi...fuu. no ale zvladli sme. dr ho pozrela a povedala, ze to moze byt ta 6. choroba. vraj tym trojdnovym vykyvom teplot... ale aj tak pre istotu nam nakazala fenistil kvapky 3x10kv. stale nieco... 😒

baby, tak vam zavidim tie dovolenky (ale v dobrom - hlavne vam ich prajem 😉 ). my tento rok nikam... mozno buduci

nana77
12. jún 2009

leni a kto je na tej foto? nie je to tvoja sestra nahodou??? lebo sa mi javi nejaka podoba mala (alebo som uuuplne vedla? 😅 )

nana77
12. jún 2009

janka, my pouzivame sebamed faktor 50, a zatial mali nemali ziadny problem. a myslim, ze v pohode ti vydrzi jedna tuba, lebo tieto su vodeodolne, takze staci deti namazat 1-2xdenne tenkou vrstvou. mne kamoska poradila kupit mlieko (nie krem), lebo sa lahsie rozotiera 😉

ajka72
12. jún 2009

lenka to stretko by mohlo byť v tom týždni od 11.7. do 18.7., aspoň my sme vtedy v Tatrách a samozrejme ak to bude vyhovovať aj ostatným

margaretka11
12. jún 2009

Ahojte maminy. Na chvíľu som ešte skočila sem, to viete, balenie vrcholí, väčšina vecí je už v aute, ale ešte stále rozmýšľam či sme na niečo nezabudli. Manžel tu odfukuje na gauči, čaká ho dlhá noc chudáčika. Deti búvajú a ja nie že by som si išla tiež ľahnúť, ale surfujem. Takže dnes večer štartujeme a preto nám držte palce, nech sa bezpečne prepravíme z bodu A do bodu B a potom rovnako aj nazad z bodu B do bodu A. Lebo ak to nevyjde tak kto vám porozpráva zážitky a ukáže fotky, hááááá? 😀 . No, hlavne na nás myslite, nech sa dovolenka vydarí 😵

A zážitok z dneška: Ja v izbe balím veci ako divá, Simonko sa hrá s dedkom na hračkárskom laptope a po Simonke ani chýru, ani slychu. Hopla, to treba skontrolovať lebo Simonka je živel vyhlásený, naše tornádo Lulu a keď tornádo mlčí tak je zle. A tak potichu našlapujem od obývačky a vidím to moje zlaté dieťa stáť na stoličke pri pc a niečo tam sústredene kutí. Podídem bližšie a... 😨 😨 😨 Simonka krásne natiera krémom na ruky notebook, myš, sloníka pre šťastie, skrinku pri pc a mobil, no a čo zostalo to otrela do bodyčka 😀 😀 😀 . Ženy, ja som ju ani nevyhrešila, síce som ju hneď dala dole zo stoličky, ale nemohla som sa na ňu hnevať lebo tak zanietene sa tejto činnosti venovala a keď ma zbadala tak mi ukázala žiarivý úsmev č. 1, to je ten, z ktorého som totálne namäkko 😀. A bolo na nej vidieť takú hrdosť ako dobre urobila.. Tak som jej len vysvetlila, že to sa nesmie, že mamina to teraz musí dať do poriadku a že krémik sa používa buď na ručičky alebo na riťulu, ale na počítač je to no no 😀

nana77
12. jún 2009

mar, podarena krpka mala!!!! 😀 😀 😀 prajem vam stastnu cestu, supersku dovolenku a stastny navrat domov!!!!!

ajka72
12. jún 2009

margaretka tak to mala tvoja simonka umelecky deň ako moje dievčatá včera večer, ja som tiež namiesto kriku im vysvetlila že to sa nesmie a odfotila som ich foto v albume 🙂 lebo tiež som nemohla odolať ich usmevom a ako si napísala hrdosti z toho ako sa pekne "namaľovali" 😎
prajem ťi šaťastnú cestu z bodu A do bodu B a taktiež šťastný návrat z bodu B do bodu A a hlavne oddychovú dovolenku len so slniečkom, teplou vodičkou a dobrou papou 😎

jankabambulka
12. jún 2009

jejdanenky ja som to nepochopila lalu- vy plánujete stretkom dvojíčkova v tatrách????? ja som myslela, že chcete s rodinou ísť. to tá materská.. nedochádza včas
mar- ako som ti písala šťstnú a nech vám slniečko žiari nielen na oblohe ale po celú ovolenku aj na tvári. inak super príhoda, ja by som asi sa rehli a plakala zarovno 😀

rosarita20
12. jún 2009

Ahojky babule,
margaretka, stastnu a bezpecnu, bezproblemovu cestu, na dovolenke si to poriadne uzite aj za nas vsetky co toho roku nikam nejdeme 😉 😉
Baby, no dnes tym nasim detom ide !!! 😀 😀 Ja som nabrala taku hustu mliecnu karfoilovu polievku do tanierov, a len co som si odbehla na sekundu pridem a moje zlaticka z polievok urobili ovocne misy (poprekladali vsetko ovocie co nasli v miske na ovocie do tanierov) polievka vsadeee, na stole, pod stolom, na detoch, na stolickach, a ked som vybrala tie zababrane jablka, citrony, banany atd. uz nezostalo ani polievky v tanieroch... 😝 😀 O "zabavu" postarane...
Inac vsetky Vas srdecne pozdravuje Saska, pred chvilkou som s nou dokecala, ucho zavarene 😀 😀 😀 , ze sa maju fajn, internet este nevie kedy presne bude, lebo ten co mala mat od vcera, ze sa im neda zapojit, takze tak, ale ze jej chybate vsetky, hlavne ked sa potrewbuje vyzalovat 😉, nema s kym hodit rec..
Ja idem este upratovat, cakame navstevu a u nas ako po vybuchu... 😠

lenkamt
12. jún 2009

no ahojte 😀

sa tu rehocem na sikovnych dvojickach 😀
nase si dnes vypytali hrasok, inokedy ho pekne spapaju, dnes rozzuli a povypluvali po celej obyvacke 😝

Mar- prajeme vam prijemnu dovolenku a stastnu cestu tam aj spat 😉

Nanus - ano moja 183cm vysoka segra s frajerom a mojimi detmi + skrecok, ale uz som to vymazala, to som sa len chcela pochvalit akeho mam fesneho nadejneho svagra 😀

lalupa
12. jún 2009

caute
dnes som bola cely den nervna, vobec som sa nevdela ovladat akokolvek som sa snazila, babula mi pilila usi, to uz sa fakt nedalo pocuvat,skusala som kadeco, no hruza, nepamatam takyto tazky den ☹

jani, my chceme ist na rodinnu dovcu, zhanam nieco fajn, pisem kazdemu hotelu,co ma zaujme, je teraz plno akcii, a kedze by sme boli v tatrach, tak dame stretko, kto tam budeme
dorazili ma v jednom hoteli, podotykam,ze malokto podporuje cestovny ruch v tatrach a oni mi poslu cennik,ze 2 eura na noc jedna postielka 😠 , to mohli poslat kompletnu cenu a skryt prenajom pre pana jana a nie takto...vsetci to maju zadara, pakovia 😖

katullka
12. jún 2009

caute,
mar, tak prijemnu dovolenku Vam prajem, hlavne stastnu cestu a oddychnite si! No Simonke sa teda podaril husarsky kusok
😅

lalu, aj ja byvam dost nervozna z Paulinky, najma ked nieco potrebujem spravit, ona cely den len mamina, mamina a nosit sa na rukach, ja ich sice velmi rada nosim na rukach a mojkam, ale cely den to nejde..

my sme sa dnes pokusili ist dva krat von, no chytili sme mrcha pocasie, vzdy sa zrovna zatiahlo a spustil sa lejak 😠. Ved uz sme sa mali davno vonku kupat, co je toto za besne pocasie. ☹

lalupa
12. jún 2009

kati,skor aprilove pocasie, len sediet doma,lebo ta vonku hocikedy zaleje...
asi to vplyvalo dnes aj na bambi, lebo druha v pohode, ale ta jedna od obeda katastrofa, nezavrela pusu, akoby ju niekto rezal...potom uz ani nespala...a to sme pozerali jednu rozpravku a tam strasidelna maska (igloo-igloo), fakt bola ako zabijak a tuleni z iglu sa tam z toho rehotali a strasili sa, no nenormalne sa zlakla...ja klasika blba mater rehot 😅

dnes sme sa hrali s tou pisacou tabulkou, kreslila som im veci a pytala sa,co to je, ked zvieratka, tak co robia, no sranda,ako male skolacky...potom som sa dala na styri, robila tavu,ci kona a nosili sa na mne 😀
kazdy den pribudaju nove slova, vcera v aute som na jedneho zvrieskla,ze PAKO 😠 , no uz sa to ozyvalo zozadu 😀

a kedze prsalo, tak sme vela pili, chodili na zachod a ucili sa cikat na nocnik...haha,teoriu poznaju,ale jedna spolupracovat nechce, druha cika malo,ale slo to, ta jedna radsej mlackuje kazdu chvilu na podlahu...