Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
19. júl 2009

zabka asi to bude tým že máme uplne rovnako staré dvojky a akosi máme teda o čom písať, alebo jednoducho sme si písaním sadli 😀 , ja som mala veľké nutkanie im tabuľky ukázať ale vyhrala som s druhým ja a su odložené 😵 , no s tou plastelinou to bolo u nás rovnako, keď som ich nechala samé sa s ňou hrať, ale hrozne sa im to páčilo ako ju môžu s nožíkom drviť na malé kusočky ktoré potom boli všade a pýtali si ju vybrať asi 4x za deň vždu keď som ju odložila, jedine bola na podložke keď som sa s nimi sama hrala teda keď som ju vyvaľkala a robili sme si koláčiky, to sa im tiež veľmi páčilo, vidím že dievčatá maju rovnaký priebeh hry s plastelinoiu ako tvoje 😀 , aspoň objavili niečo nové a hlavne že sa u nich trochu zapojilo tvorenie i keď urobili na chvíľu z bytu malé smetisko 🙂 ono je to vec ktorú môžeš ukázať aj o pol roka a stále bude podľa mňa in, len keď ešte máš nejaku doma tak nech sa s ňou zahraju lebo potom ti vyschne ☹

ajka72
19. júl 2009

inak som za čo sa týka stretka v PO, mohli by sa pridať ešte nejaké babenky, myslím mima je z PO, a mohlo by to byť niekedy cez víkend 🙂

zabka0609
19. júl 2009

ajka to by bolo super a aj yasmine je z PO.mozno by nas prislo viac a urobili by sme si take vychodniarske dvojickovske stretko.ak budes mat cas tak pridaj fotky zo stretka,ale nemusi to byt dnes. 🙂

ajka72
19. júl 2009

o.k. momentálne mám deti u svokrovcoch potrebovala som poupratovať bytík resp. sa vybaliť tak to skusim využiť manžel nie je doma a fotili sme z novej kamery tak verím že sa mi to podarí nahodiť do počítača 😵

grmitko
autor
19. júl 2009

ahojte,
my sme uz doma v plnom pocte 🙂

womenne
19. júl 2009

saši oddychla si si aspon trošku?a čo Leuško je mu lepšie???

mysme boli na čerstvy chlebik ešte bol horuci mnamky polka je už zjedzena tatiko s malymi prave robia očka no zase mi bude tažko 😢 lebo ja som nenažrata 😠 sme to ledva stihli sa riadne zmraka a fuka zase bude lejak.
Stale čitam čo nove z Pohody bože to ale dopadlo,je tažke trraz niekoho obvinovat,predca len je tažko rozkazat mladej zabavajucej sa mladeže 😔 a dost ma zaraža kolko matiek s detmi tam ostali napriek varovaniu.
☹ a už pršíííí 😎

grmitko
autor
19. júl 2009

Dani oddychla som si, je to uplne ine mat doma jedno pokojne dieta ako dve nepokojne 😀 😀
Leusko uz teplotu nema, ale uvidim co bude do rana ak by este mal tak urcite pojdem k dokine zajtra

lenkamt
19. júl 2009

ahojte 🙂

oslávencom všetko naj 🙂 fakt to rýchlo letí, veď len nedávno boli Zinuš aj Lumi s bruškami 😨

závidím to stretko 😔 fakt mi je ľúto, že som sa tam nedostala 😔 a teším sa na fotky 😵

Saši - Leuškovi prajeme skoré uzdravenie 😉

lumah
19. júl 2009

Ahojte! Včera som viac nestíhala, ale musím sa pochváliť, že Davidko včera - presne na svoje prvé narodky začal sám chodiť-teda rovno sa pustil a prechádza z izby do izby ako nič, aj vonku už sám sa pustí a ide. 😀
Ďakujeme za gratulácie, veru ten tok veľmi rýchlo ubehol.
U nás je stav zúbkov asi taký, že Filip má dva dole a tri hore a Dado po dva hore a dole. 😀 No a ako u zinušky, ten menší - Dado je pohyblivejší aq vačší - Fifo je mudrlant a viac rozpráva. 😀
Aj my sme zvládli dobolenku v Chorvátsdku super, chlapci sa dokonca potápali v mori a vobec im slaná voda nerobila problémy. 🙂
No a narodky budeme oslavovať až buduci víkend, keďže sme len teraz dorazili domov.
Dám sem potom fotky aj z dovolenky, aj z oslavy. 🙂

adrolka
19. júl 2009

čaute kočky 😉
lumah a zinuš- k 1.krásnym narodeninám prajem len to najkrajšie/najlepšie/najzdravšie/našťastnejšie 😵 😵 . Ani sa mi veriť nexce, že to tak rýxlo ubehlo 🙂
a dovolenkárky, budú fotky? lebo by som rada kukla... 😎

lumah
19. júl 2009

adrolka budú budú. 😀 😝

diddi
19. júl 2009

Zinuska a Lumi, vsetko naj,naj zelame....pusinky posielame 😵

mima595
19. júl 2009

Ahojte - hmm, Grmi - aj my sme minuly tyzden chytili nejake "chorobky" - Matus klasika nadcha - ale on bol casto v bazene, a kedze sme boli u nasich - a tam je skoro !tatranska zima" 😀 😀 , tak schytal nadchu, ale klop, klop, vyzera to celkom fajn. No a Baska ma v piatok rano prekvapila teplotou 38,8 -tak som este narychlo vybavovala lekarku, ale to bud bolo z tepla, alebo od zaludka - lebo po paralene jej už tepolta nevystupila a ani dr. nenasla nic podozrive 🙂

S tym stretkom - to by bolo fajn, len ja "sebecky" navrhujem nejaky neskorsi datum, lebo my už mame najbližsich 5 vikendo program 😉

zinuska
19. júl 2009

ahojte baby. ja nemam kedy sadnut za net cez den a ked mam takto vecer,uz tu nebyvate. a to dnes vynimocne mozem skor.. 🙂

Chcem vam velmi pekne podakovat za gratulacie,ste zlate! 😵 cenim si to!!!
Veru ubehlo to ako voda.. tot som vas otravovala este ako tehulka,ze uz chcem rodit a vy ste mi vraveli,ze este nech vydrzim a uz maju rok 😅

Lumi,teda Dado je riadny sikulko. super,ze sam chodi.. ja to u nas vidim este na dlho,kym budu chodit,hoci niekedy deti vedia prekvapit doslova z hodiny na hodinu. Uz by som aj prijala,aby sami chodili. toto obdobie je aspon pre mna dost narocne,lebo akosi nemam sil na nic. deti uz sediet a hrat sa z hrackami moc nebavi a chodit este nevedia,tak je to take tazsie. Maxim je doma,aj on vyzaduje pozornost plus varenie a domacnost,sak to poznate. Podla mna to bude lahsie,ked budu chodit. I ked zas sa netesim nato ako mi povyhadzuju kazdu skrinu. uz teraz im to ruky podava a skusaju otvarat a ak sa im to podari,vyhadzu to behom minuty,takze robota navyse upratovat 😝 😀 a zas dat poistky vsade,to je na nervy.

baby dajte mi tip,cim by som deti zabavila. Uz mi dochadza fantazia. 😝

Sranda je,ze ked sme boli s Lumi tehotne,tak sme sa zo srandy dohodli,ze budeme rodit spolu a ono sa to tak aj stalo 😀 😅

womenne
20. júl 2009

Dobre ranko maminy.

my mame dnes krasne slnečno idem rychlo uvarit potom pojdeme na bycikle 😎 včera večer nam Sebko stale hovoril že ho bolia križe teraz neviem či muverit alebo to hovoril zo srandy lebo predtym som to hovorila ja. 😕 sme sa včera tak nasmiali ked sme ho počuvali,tatiko povedal že :KRPAN JEDEN,SI HLUCHY?Neposluchaš?dostaneš.už vie velmi pekne rozpravat Niko sa zase naučil povedat AHOJTE tak stale chodi a dookola to hovori 😵

Saška aka bola noc?horučky neboli?

lumah
20. júl 2009

zinuska len aby si nezostala prekvapená ako ja, keď sa Dado odrazu vybral sám krížom cez izbu, uvidíš, že Mia to spraví odrazu, ked to ani čakať nebudeš. 😀
Vieš čo naše deti najviac zabaví? To by som ani neverila a už sa s tým dlho vedia zabaviť. Obyčajná pyramída z pohárikov-teda je to taká vežička z Ikey. čo som si za 4 eurá vydražila na MMB a s tým sa dokážu prehrať. nevedia ešte postaviť vežu, ale vkladajú poháriky do seba alebo len tak s nimi o seba buchajú. 🙂 Ale to je individuálne, každé dieťa niečo iné zaujme. No a samozrwjme zaujíma ich všetko ostatné okrem hračiek. 😝
Inak na ten spoločný porod a tú dohodu si dosť často spomeniem-hlavne pri výmesačí alebo teraz pri výročí. 😀
je to sranda-poznať sa osobne, rodiť naraz a ešte aj dvojky. 😀 😀 😀
womenne je to sranda, že ke´d sa naučia niečo nové hovoriť, tak to dookola omielajú. 😀

lumah
20. júl 2009

Kočky zháňam na zimu pre dvojky čiapky-alebo celé súpravy na 1,5 - 2 roky alebo veľkosť cca 52 niečo takéto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

jankabambulka
20. júl 2009

Zinuska a Lumi, maľujeme a nemám čas kedy na básničku ale aj tak všetko naj naj naj a nech ste zvravé, šťastné, usmievavé .... skrátka nech anjelik pri Vás stojí na každom kroku. smuk smuk smuk

grmitko
autor
20. júl 2009

babulky, tak mame atb a Leo vraj ma streptokokovu anginu, aj ked nasa dokina tam nebola, zatupovala ju nejaka 100 rocna babka co urcovala diagnozu uz od dveri a nic jej nebolo rozumiet, tak neviem, iste ale je, ze je chory, chuda moje, hadam nam atb zaberu skoro a bude lepsie. V stredu mam ist na kontrolu a ze keby sa vyhadzal nemam sa znepokojovat 😒 a neico o sarlachu tam splietala, ze on aked bola mala 🙄 🙄 🙄

katullka
20. júl 2009

caute dvojmaminky,

po dlhej dobe sa opat dostavam konecne k netu 🙂

V prvom rade vsak chcem poblahozelat Davidkovi, Filipkovi, Miuske a Alexikovi vsetko najlepsie k ich 1.rocku, hlavne vela zdravicka, stastia a kopec veselych zazitkov a radosti do dalsich rockov.. 😵 😵 😵 .

Sasi, Leuskovi prajem skore uzdravenie, chudacik 😢 . Dufam, ze mu ta babena dobre lieky predpisala a ze sa z toho rychlo dostane.

Baby, tak my sme sa vratili z dovolenky v sobotu o cca 23:15h. No bola to hruza, len co sme pobalili vsetky veci a nalozili do auta, tak v tom sa spustil priserny lejak a vietor, ani vidiet nebolo.. 😢 . Muz mal dilemu ci sa vobec vybrat na taku cestu, ale deti boli velmi mrzute a unavene a ja som si nevedela predstavit, ist naspat dnu vybalovat niektore veci a uspavat deti..Tak sme predsa sli, no na stastie sa pocasie umudrilo a dorazili sme v poriadku domov. Inak bolo na dovolenke super, aj ked okolo mojich sibalov dost velky chaos, ale boli sme konecne cela rodinka spolu (myslim aj s muzom) a to bolo super. Dnes rano drobci stale hladali tatina, stale na neho kricali, ja som im ani nevedela vysvetlit, ze musel ist pracovat, ze dovolenka sa skoncila.. 😢 . Aj vecer ked sme ich uspavali, museli sme byt obidvaja pri nich, inak plakali potvorky moje.
Co sa tyka stretka, tak bolo velmi fajn, toho casu bolo malo na pokecanie, ale som velmi rada, ze som dievcata a ich deturence spoznala osobne. Dufam, ze este budeme mat prilezitost sa stretnut. Idem stiahnut fotky a ked s a mi podari, tak nejake pridam.

katullka
20. júl 2009

Este som sa chcela s Vami poradit. Dnes som sa rozhodla zrusit pitie z flias s cumlami a nasadila som im na flase tie sosaky-mame tie hrnceky od Aventu. No uplne to odmietaju a cely den este nic nevypili, inak Samko vypije aj 250ml naraz a teraz nechcu vobec. No tie dudle maju dost rozkusane a vylievaju mi tie caje po byte aj postielky mavaju stale poolievane, lebo v noci piju vodu..Tak neviem, ci im uz tie cumle nemam vobec dat, aj ked nic nevypiju, alebo ako ich mam oducit.
Paulinka uz mala raz aj zabku v puske a doktorka, ked videla ako stale dudluje flasu, tak povedala, ze to mame zrusit, len sa napit a koniec. Ona pri piti z dudla aj zaspavala..vela krat aj nepila, len sa hrala s dudlom. No nastastie zaspala teraz aj bez toho. No neviem, co mam urobit, ked nebudu nic pit.. 😒

katullka
20. júl 2009

A este jedna info, zacali sme konecne nocnikovat, no ziadna slava.. Paulinka, ked si tam sadne tak stale rozprava: cikat, kakat, ale nic tam neurobi. Samko sa dnes prvy krat vycikal. No kedze dnes nepiju, tak aj ovela menej cikaju.

lumah
20. júl 2009

katullka a kde ste dovolenkovali?
Ďakujeme všetkým za gratulácie. 🙂

katullka
20. júl 2009

lumi v Liptovskej Sielnici.

katullka
20. júl 2009

podarilo sa mi pridat zopar fotiek z dovolenky. Zo stretka som nedala, lebo neviem, ci by ostatne maminy suhlasili ale mam tiez zopar peknych. Takze najprv ich rozposlem a kazdy nech sa rozhodne, ze ci ich da na net 😉 .
Z tej dovolenky mame vacsinou spolocne, takze som iba zopar vybrala. Zacinaju sa odtial, kde sedia traja drobci na travicke. Je tam aj Davidko, kamaratkin syn s ktorou sme boli na dovolenke.

zabka0609
20. júl 2009

katulka ja si myslim,ze su este malicke na oducanie od flasiek.kup im cumliky na flasu s krizovym otvorom c 4 je to nekvapkajuci cumel.moje dvojky budu mat dva roky,ale na spinkanie flasa s cumlom musi byt inak by mi nezaspali kedze my sme cumliky tie obycajne vobec nepouzivali.skus a uvidis.ja ich kupujem v lekarni.su super kedze z nich netecie.si myslim,ze radsej nech piju z flase ako vobec.ale to je len moj osobny nazor.

womenne
20. júl 2009

katulka naši maju stale flašky s cumlikami ale len a mlieko.

my sme pred chvilkou došli boli sme sa byciklovat,mna tak od rana boli hlava z Nika bože on tak dokaže človeka vynervovat stale ziape už ho nevladzem počuvat zase ma svoje dni 🙄 prave somho dala do izby nech sa sklidni 🤐 zachvilu pojdeme čakat tatika vezmem ich do mesta nch sa unavia lebo ma zneho švihne 😝 😝 😝

grmitko
autor
20. júl 2009

Aj nasi piju rano a vecer mliecko z flase s cumlikami 😀 😀

womenne
20. júl 2009

baby poradte mi nejaky recptik hlavne lahky na čučoriedkovy kolač 🙂

womenne
20. júl 2009

tak už som našla idem nato bude to moj prvy 😝 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16289