Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
30. dec 2009

ano Sedalia

lumah
30. dec 2009

julia to homeopatikum by potreboval aj náš David, ten v noci buntoší stále-väčšinou mrnčí, občas sa nahlas smeje. 😝

juliagregor
30. dec 2009

maťo plače tak, ako to opisovala Diddi, nedal sa ukľudniť, hystericky narieka

lumi asi má divoké sny 🙂 a nebudí brata?

astora
30. dec 2009

ahojte
juliagregor ako pôsobi na deti ta sedalia ??, Tiez nam to dr poradila, aby boli deti pokojnejsie bo su strasne hyperaktivny ale nie stale ale obcas su jak čertici a to o siedmej rano vstanu zaspavaju o osmej večer o obednom spanku už davno neviem čo je tak ma tak napadlo vidim že o tom pišeš či to zabera a ako ste to uživali lebo v papieroch je pisane použivat 10 dni

juliagregor
30. dec 2009

ja som mu to nakoniec nedala
po narodení chlapcov sa po týždni trochu ukľudnil a teraz plače tak raz za dva týždne, tak len dávame pozor, aby si neublížil
diddi ale písala, že ich dávali

lumah
30. dec 2009

jul, budí, našťastie Filipko sa posadí a rpehodí na druhú stranu a spí ďalej. Keď mali 8 mesiacov, krásne prespali celú noc a po roku sa to totálne obrátilo.

juliagregor
30. dec 2009

ako uspávate deti?

ja ich teraz na prsníku 😒 , ale končíme a spravila som chybu, že som nebola na nich prísnejšia, keď sa ešte nevedeli postaviť a teraz dokonca zdrhnúť z postele. Pri staršieho som si ľahla a zaspal. A dvojky len po mne lozia v postieľkach revú ako sloni. Keď som preč /v sobotu chodím do školy/, tak muž ich neuspí, maximálne na rukách, alebo sa urevú do spánku. Ako riešite zaspávanie?

astora
30. dec 2009

diidi ak tu budeš čitat tak prosim ta napiš či ste tu sedaliu brali a ake to ma vlastne ucinky bo my sme mali aj taky sirup raz myslim sa volal relax na ukludnenie myslim je viac druhov toho sirupu a ten nezabral ale tento dufam ked zacneme pit teda deti tak hadam zaberie ale ja by som potrebovala aby ostali pokojnejsi dlhsie ako 10 dni 😅 ja viem ze som narocna ale dakedy pri troch deckach uz pomyslam na utek do daleka 😀 😀 😀

lumah
30. dec 2009

julia ja ich položím do postielky, zakryjem a odídem, moj MM si k nim občas lahne. Váčšinou sú ticho, občas David vydiera plačom, prídem, uložím ho, poviem mu že hají a idem preč. Niekedy musím prísť viackrát, ale už ho nevyberám z postielky, len znovu uložím a odídem. Su na to naučení od malička. Akurát tatino ich kazí, že si k nim občas lahne, asi preto dado vydiera.

juliagregor
30. dec 2009

lumi chalani sú hore priemerne dva krát každý, niekedy stačí pohladkať ale častejšie prsník alebo im spravím flašku mlieka
krmiš ich v noci?

juliagregor
30. dec 2009

ja som to skúšala a revali tak, že ich počuli v susednom baráku a menší mi až vracal ☹
teraz mám dilemu čo s nimi, ale zase sú trochu starší, tak vyskúšame asi znova plače 😢

lumah
30. dec 2009

jul mali obdobie, že som nemusela, potom zas sme ich prikrmovali mliečkom asi mesiac a teraz sme povedali, že už musia vydržať a dám im len napiť vodičky v noci.
No máš to ťažké, keď si ich naučila na iné zaspávanie, budu si dlho zvykať.

zefa
30. dec 2009

baby ja som tu písala,že náš Samko mával obdobie hádzania sa o zem,tatino podaj nie mamina,rev z ničoho nič(lebo on chcel napr.ísť doľava a nie doprava..len my sme to netušili a podobné nezmysly ),tak nám dala dokina NUX VOMICA 9CH..3 granule 2-3x denne...a zabralo...toto sa môže dlhodobo

lumah
30. dec 2009

zefka ako to pomohlo, lepšie spí alebo viac poslucha? 🙂

astora
30. dec 2009

Nasi sa tiez hadzali o zem a teraz sa nehadzu ale kricia ze ma nelubia a ze som skareda hoc co poviem a nepaci sa im tak som skareda a ked nie to tak zacnu vrieskat ale tak ze cely dom to musi pocut ja som s toho zufala lebo susedia si uz musia mysliet ze ich tu tyrame alebo co a pritom za take blbosti vrieskaju je to fakt na nervy preto som chcela aby troska skludnili a aj ked si robia zle neublizuju si nejak ze by aj modriny s toho mali ale zaparaju do seba ked maju vsetko dvojmo a aj tak neni dobre desne ma to vytaca

diddi
30. dec 2009

astor,ja som to Elle dala len vtedy,ked mala amok...nie stale,porad sa s lekarom na davkovani....ja lieky davam len v krajnom pripade,ani tie homeopatika som moc nechcela davat ked bola ok

astora
30. dec 2009

diidi jasne dr povedala lyzicku denne len nie som si ista ci to pomôze na tieto stavy co maju oni su inak v pohode ale ked pride raplik alebo blby den ze vstanu hore zadkom tak nam to sakra daju pocitit a ja uz som vypluta uplne ked chodia do skolky tak je fajn ze sa tam pohraju a tak ale ked su cely den doma a nudia sa tak to je des ja uz som aj plastelinu kupila mame kvantum papierov ale tym sa cely den nezabavia a mna to moc vonku v tomto pocasi teraz nebavi tak uz neviem co s nimi

lumah
30. dec 2009

Booože už počujem zo spálne mrkotanie-muž je s nimi, david už úraduje. 😒

astora
30. dec 2009

lumah nestras ja ked zaspia uz sa vytesujem ze su ticho ale ak sa jeden v noci preberie automaticky vstava aj druhy ako tiez kurnik jak je toto mozne

lumah
30. dec 2009

astorka ja nechápem, prečo sa budí stále. Filipko si sadne, poviem mu lažkaj si a spinkaj a on si lahne a spí, David začne mrkotať. Pritom sa celý deň smeje-on je taký smejko, všetko mu je rehotné a v noci vyplakáva.

diddi
30. dec 2009

astor,tak ked maju zly den,vtedy im to daj....pusti telku,rozpravky,ked sa nejde von a mozno ich to ukludni....ja som mala so sedaliou skusenost len v noci...cez den veru neviem ako funguje,ci ich to trochu otapi a budu pred telkou polezkavat...skus

astora
30. dec 2009

ja vam neviem co to tym detom je moji sa zvykli asi cca okolo dvoch rokov mali budit s poobedneho spanku s desnym revom akoby ich fakt niekto brutal bil alebo co dr nas najprv posielala psychologicke nech zisti cim to je a potom to same preslo a teraz obcas maju take budicky v noci no skusim im tu sedaliu dat ked budu mat rapliky a uvidime co to s nimi urobi

lalupa
30. dec 2009

davidkom vsetko naj!!!

katullka
30. dec 2009

Cauko,

tak u nas situacia nic moc, Samkovi to neprechadza a Paulinke to zacalo.. 😢 😢 😢 . Dr. povedala na Samka, ze ked ze pekne papa, vela pije a ma celkom dost energie, tak by ho na infekcne nedavala, ale ze ako chceme. No vraj by tam s nim aj tak ine nerobili len by drzal dietu. Uz sa mi dnes zdalo, ze ma tuhsiu stolicu, ale stale kaka nespocetne vela krat. ☹ . A to maju zajtra narodeniny a na koniec skoncime v nemocnici 😢 😢 😢 .

Lumi, a s tym pranim je to fakt hruza. My ich len dokolecka prezliekame, sprchujeme, pracka ide uplne non stop, uz ani nevieme kam vesat pradlo.. 😝 S manzelom sme obidvaja stale na nohach a mame co robit. Po obednom spanku, ked sa zobudili, tak Samko bol az na ponozkach a cela postielka..Ked som ho vytiahla cistuckeho zo sprchy, polozila na pult tak o chvilu to vyletelo rovno na mna 😝 . Samko uz nosil aj Paulinkine pyzama, no teraz ked sa to spustilo aj Paulinke, tak neviem, v com budu 😒 . Neviem, kedy to skonci ☹ .
Super, ze sa to uz u Vas lepsi. Drzte sa!

Juli, ked si pisala o drobcoch, tak si mi uplne pripomenula mojich loptosov 😀 . My sme v tom veku este ako tak fungovali na knizkach, ale sami by ich tiez trhali, tak ze kazdy sedel na jednom kolene a citali sme a ked som nieco potrebovala robit, tak bol iba krik 😝 . Ked som nevedela uz ako ich zabavit, tak som napustila do lavora vodu, a tam sa trosku pocvachtali, alebo rovno vecer trosku skor vanu. A hracky je dobre mat aspon niektore niekde schovane a raz za cas im postupne vytahovat, lebo ked maju vsetko k dispozicii, tak ich to nebavi.

Evi,tie Tvoje jazykove "problemy" ma pobavili 😅 . Chcem povedat, ze obdivujem Vas vsetky, co ovladate viac jazykov!!!Dufam, ze drobcom tie hnacky rychlo prejdu, ze to nie je nic vazne.

lumah
30. dec 2009

lalupka ďakujemeeeeeeeeeeeeee 😉
katka tak nezávidím ti - z čoho to chytili?

katullka
30. dec 2009

Ludka ja vobec neviem, co to je za hnusobu. Ja mam uz tiez styri dni hladovku, vkuse ma napina..a zacalo to u muza este pred vianocami. Ale boli sme na chalupe s celou rodinou a nikto iny nic nechytil, tak neviem 😒 .
Pripajam sa aj ja ku gratulacii a Dadkovi prajem vsetko najlepsie, hlavne pevne zdravicko!!!!

grmitko
autor
30. dec 2009

katulka no vy ste to veru riadne schytali ☹ ☹ ☹ nech ste skoro zdravi

lumi ja od vcera myslim na to ze, Davidkovi vsetko naj a zabbudnem napisat, no hanba mi ☹ ☹
tak vsetko naj naj 🙂

lalupa
30. dec 2009

paulinke a samkovi k ich uz druhym narodeninam same zdravie, stastie, lasku, srandu, nech rozdavaju len radost okolo seba!!! cmuky cmuk na licka do snickov xxx 😵 😵 😵
happy 2nd birthday 😲 😲

grmitko
autor
30. dec 2009

druhaaa
paulinke a samkovi vsetko naj naj naj k narodeninam, vela zdravicka, stasticka, lasky a nech vam robia iba radost 😵 😵

evka1310
31. dec 2009

diddi - to co si opisala to nocne budenie, to mal teraz Rudy posledne tyznde...on sa rano zobudi a zvykne v positelke dzavovatat...ale poslednu dobu sa budil v noci uplne vzdeseny, sa triasol...ako ste to potom riesili? U nas som par krat bravala Rudyho do postielky a snazila sa ho upokojit a nastatsie ho to potom preslo...aspon nateraz...

juli - tvoji maju o mesaic menej ako moji..kedy sa narodili?

moja doktorka je uplne ze vypatlana... a to by som mala povedat ze sama je dvojicka. raz sme mali dohodnute stretnutia - to boli mali este mensi a ona normalne ze odisla..ako sme parkoval auo som ju videla odchadzat - akokeby bolo take easy pripravit sa s dvojickami a byt na cas niekde...odvtedy sa snazim ju vymenit, ale tu to nie je take lahke...