Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lenkamt
21. nov 2009

Lumi - to robili aj naše jeden čas, teraz majú radosť z toho keď niekomu kto odchádza podajú topánky a s rachotom zabuchnú dvere, mne to nevadí ale pri návštevách to vyzerá blbo 😅 😀

u nás tie dolky moc nešli, viac im chutia klasické z kysnutého cesta 😔

Vieruna - naše tak krmim stále, samé začali jesť až tak od 2rokov 🤐 sem tam im dám akože nácvik, ale tiež nemám nervy to po nich odpratávať 😖 😝 😔

nana77
21. nov 2009

vieruna, ja ich krmim jednou lyzickou z jedneho taniera doteraz... to hlavne take jedla ako su kase, polievky a ine, podobnej konzistencie. chlebik im nakrajam na kocky, tak isto ovocie a pod a to jedia sami...

co sa tyka postielok, my mame v plane im kupit take ikeacke (ked vyrastu z postielok babatkovskych), su trosku kratsie, ako klasicke valendy.
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S398...

a neskor mozno poschodovu, ked budu vacsi. ale mame v plane stavat dom, tak ak nam to vyjde, potom by poschodova nebola nutna...

lumi, u nas takto skoro vstava oliverko...kikirika uz od 5.00 rano 😝 . aj ked posledne dva dni to bolo lepsie, vstaval az okolo 6.00 🙂 . mne sa mali navzajom nebudia, nastastie. teda samozrejme, len ak oliverka zoberiem z detskej skor, ako zacne vykrikovat 😉

dracik, tesim sa 🙂

lumah
21. nov 2009

lenkamt tak to musí vyzerať komicky, keď ich tak rýchlo odprevádzajú. 😀
nanuška kukni na ceny v rakusku a v maďarsku:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/S398...
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S398...
v tom Maďarsku je to asi 38€.

David buntoší ráno, ale keď sa úplne nezobudí, len prehaduje, tak ho ešte uložím a znovu zaspí, ale niekedy, keď je už hladný, tak sa úplne zobudí. Filip ten sa prehadzuje, sadne si a hodí sa do strany, obúcha sa o tie paličky v postieľke a potom mrnčí. Dúfam že sa naučia čoskoro prespať celú noc, dcéra mi od roka a pol začala pekne spávať. Pamätám sa - to mala vyše tri roky a spávala už na veľkej posteli, že v noci sa na posteli postavila, ponatriasala si paplón, ľahla a spala dalej. 😀

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lumah
21. nov 2009

už som podporila. 😀

dracik1
21. nov 2009

lumi, od cca 1 roka spavame vsetci spolu, skratka sme zrusili hostovsku izbu, kde spaval muz s jednym dietatom, urobili sme tam detsku hernu a spavame vsetci spolu, budia sa, nebudia...uz si na to zvykli....chceli sme ich odstahovat, ale zatial si netrufame...kvoli tomu nocnemu pistaniu, planujeme prestahovat deti tak pred 2 narodkami, kupime nove postele a prestahujeme, ale to uz naozaj 😀

lumah
21. nov 2009

nanuška aj ja kŕmim jedou lyžičkou z jedného taniera, do rúk im dávam tiež len pevné jedlo zatiaľ. 🙂
dracik ja som to tiež tak chcela, ale už dvakrát sme prehadzovali postieľky-raz boli spolu do L, potom oddelene sme ich mali každý vedľa seba a teraz sú zas spolu a muž to už nechce meniť, no mne sa nechce v noci skákať k obidvom. To by som tam mohla robno stáť pri nich celú noc. 😝

ajka72
21. nov 2009

lenka to presne robia aj moje podaju topánky a s radosťou zabuchnu dvere za hocikým ale najradšej za návštevou, svokrovcami 😀 , a veľakrát sa stane že zabuchne len jedna a chceli obidve tak musím otovriť dvere a musia dvere zatvoriť obidve naraz 😵

aj ja krmim z jedného taniera a jednou lyžicou tekutejšiu stravu, keď je jedlo tuhšie tak im dám lyžicu a papaju samé no niekedy sa musím veľmi ovládať aby som im to nevzala a nenakrmila ich lebo to čo nechavaju dookola tak stojí za to ale na druhej strane chápem že sa musia pomaly už učiť samé papať, chlebík ale aj ovocie nakrájam na kocky a papaju samé

lumah
21. nov 2009

ajka to musí byť zlaté, keď zabuchnú za svokrovcami. 🙂

dracik1
21. nov 2009

lumi, ja ta uplne chapem, ani nam sa nechce stahovat a keby to nevyslo, zasa stahovat znova

ajka, takze tvoje kocky este kvazi nejedavaju same? ja mam pomaly depresiu, ze nasi jedia sami iba ranajky a ovocie....aby to nedopadlo ako po bombardovani 😀 , kedy vlastne treba zacat? ja ich inak tiez krmim jednou lyzicou z jedneho taniera, dokonca, hambim sa, mam iba jednu termosku, takze v zime piju cajik z jednej flasky...myslite, ze je to blbe a mam kupit dve termosky 😒 ????

lumah
21. nov 2009

dracik pozerám, že aj vy používate mašinku na vlasy, že? 🙂 Chlapci sú krásni. 😀

ajka72
21. nov 2009

lumah veru je ale čo už potom sa im to snažím nejako vysvetliť ale čo si v skutočnosti myslia neviem a poviem pravdu ani neriešim, ale ako písala Lenka je to nepríjemný pocit hlavne aj keď odchádza nejaká navšteva lebo na chodbe sa lučime , kýveme si a potom tresk a dvere sa zatvoria, a aj pri svokrovcovh sa lučia, dávaju si pusinky a tresk svokrovci keby aj chceli kývať z chodby nemaju šancu 😅

lumah
21. nov 2009

ajka 😀 😀 😀

lenkamt
21. nov 2009

Ajka - 😀 presne ak zatvorí len jedna tak rev a musím otvoriť aby to bachli obidve 😀 😀 😀 niekedy hrôza s tými dvojičkami 😀

lumah
21. nov 2009

lenkamt veru, nielen s dverami ale aj s hračkami-dnes bola u mňa kolegyňa na návšteve a doniesla im dve rovnaké autíčka, ja im dvoje rovnaké nekupujem, však by sme to nemali kam dávať, Filip sa zahral s jedným, no David držal svoje a musel brať aj Filipovi -vtedy vravím aj ja, že hrôza a des s tými dvojičkami. Alebo jeden chce ísť na ruky, v tom momente aj druhý. 🙂

dracik1
21. nov 2009

lumi, 2 x sme ich ostrihali masinkou, teraz na zimu nie, nechame im narast vlasy, ja som chcela jurovi nechat dlhe...ale on sa strasne chudatko poti, takze dlhe vlasy sa nekonaju 😀 😒

inak tie bundy su naozaj perfekne...a ty k nim pekne ladis 😉

lumah
21. nov 2009

dracik presne ako u nás, tiež sme v lete strihali, teraz nie, už im ale narástli dosť dlhé a vykrúcajú sa im a keď sa zobudia, sú ako dikobrazy 😀 . U nás sa tak potí Filipko. On je mohutnejší.
To sú H&M, kúpila som na MMB, tiež sa mi veľmi páčili a aj keď sú na nich biele časti, výborne sa perú. To že ladím, je náhoda, ani som si to nevšimla. 🙂

lumah
21. nov 2009

katullku som tu dlho nevidela.

lumah
21. nov 2009

dracik 😀 no áno, ladím, akurát že som ako šúlec. Křoví tam robí moj syn, ja vynikám. 😝

ajka72
21. nov 2009

dračik ja to beriem tak že do školky idu od 3 rokov, a to je v podstate za rok, takže dovtedy sa to určite naučia, ono keď je tuhšie jedlo a máme časový priestor tak im dám lyžice a nech sa s tým trápia 🙂 inak celkom pekne si vedia trafiť do pusinky ale ke´d je to polievka alebo niečo riedšie alebo nie je čas tak ich nakrmim ja ,verím že oni do tej školky budu pekne papať uplne samé 😉 samozrejme určite ešte s pomocou

lumah
21. nov 2009

ajka ešte majú čas to natrénovať, veď to nie je také jednoduché si trafiť s polievkou do úst 🙂

dracik1
21. nov 2009

aji, boze , ved len kym im dam ja polievku do ust , kolko krat vylejem na podbradnik 😀

lumah
21. nov 2009

dracik všimla si si, že máme rovnako staré deti? 😀 😝

lumah
21. nov 2009

No mne sa občas zadarí ich aj inde pooblievať a podbradník ani netrafím. 😀

ajka72
21. nov 2009

veru dievčatá presne tak ako píšete niekedy mám pociti že aj krmenie si musím pri nich natrenovať 😅

dracik1
21. nov 2009

lumi, gratulujem, my mame 26.steho 1 rok a 5 mesiacov 😀

lumah
21. nov 2009

dracik kukni na našich vlasáčov. 😀

dracik1
21. nov 2009

lumi, su strasne zlati a inak, fakt sa zacinaju na seba podobat 😅

ja len nostagicky spominam na stare casy aka som byvala frajerka:http://www.mountain.sk/sk/action/show/id/463

lumah
21. nov 2009

dracik no čo už, ja som poskočila o dve konfekčné čísla hore-hruuuuza!
Kukni, pridala som fotky mňa a MM, keď sme boli malí, pobavíš sa. 😀